Şimdi Ara

Hangi oto şampuanı daha iyi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
3
Favori
69.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turtle wax yeni bitti gayet güzel,meguiarsın sarısını sipariş ettim şimdi,araştırdım baya, boya koruma özelliği de varmış bide yanına ultimate quick waxını söyledim,miss.
    sonaxta kullandım bi ara hem şampuanını hem hızlı cilasını memmun kalmadım..
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam bende motorsikletimi her haftada bir kaliteli bir şekilde temizlemek istiyorum. Sizin tavsiyeleriniz üzerine şu ürünleri almaya karar verdim.

1-)Meguiars sarı kutulu cilalı şampuan = 50 TL
    2-)X3002 Meguiar's Super Thick Microfiber Wash Mitt Mikrofiber Yıkama Eldiveni = 40 TL
    3-)Chemical Guys Woolly Mammoth Kurulama Eldiveni = 100 TL
    4-)Meguiar's Ultimate Quik Wax = 50 TL (bunu alırmıyım bilmiyorum tam emin değilim aldığım takdirde yaydırmak ve temizlemek için 2 ayrı 10 liralık mikrofiberler işimi görür mü sizce?)

250 tl gibi bir bütçe ayırınca sanırsam motorsikleti 1 yıl belki de 2 yıl çıkartır :) Malum kaporta belli bu malzemeler arasına eklemek istediğiniz bir şey var mı?? Yada şunu çıkart gereksiz dediğiniz?
    Bu arada lastik yanakları için süt almayı düşünüyorum onun için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı kolay bir suda parlaklığını yitirmeyen bir ürün arıyorum? Motorun rengide siyah olunca parlayınca on numara gözüküyor yorumlarınızı bekliyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzcndyr

Merhabalar hocam bende motorsikletimi her haftada bir kaliteli bir şekilde temizlemek istiyorum. Sizin tavsiyeleriniz üzerine şu ürünleri almaya karar verdim.

1-)Meguiars sarı kutulu cilalı şampuan = 50 TL
    2-)X3002 Meguiar's Super Thick Microfiber Wash Mitt Mikrofiber Yıkama Eldiveni = 40 TL
    3-)Chemical Guys Woolly Mammoth Kurulama Eldiveni = 100 TL
    4-)Meguiar's Ultimate Quik Wax = 50 TL (bunu alırmıyım bilmiyorum tam emin değilim aldığım takdirde yaydırmak ve temizlemek için 2 ayrı 10 liralık mikrofiberler işimi görür mü sizce?)

250 tl gibi bir bütçe ayırınca sanırsam motorsikleti 1 yıl belki de 2 yıl çıkartır :) Malum kaporta belli bu malzemeler arasına eklemek istediğiniz bir şey var mı?? Yada şunu çıkart gereksiz dediğiniz?
    Bu arada lastik yanakları için süt almayı düşünüyorum onun için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı kolay bir suda parlaklığını yitirmeyen bir ürün arıyorum? Motorun rengide siyah olunca parlayınca on numara gözüküyor yorumlarınızı bekliyorum :)

Hocam

1 ok
    2 ok
    3 ok. Kullandıktan sonra lütfen beni haberdar edin.
    4 hocam motor koyu renkli ise tavsiye ederim. Ki siyahmış, şimdi gördüm, evet tavsiye ederim şiddetle. Evet mikrofiber bezler yeterli olur.

Hocam lastik parlatmak için ürün biliyorum. Ancak bizzat kullanmadığım için şunu mutlaka al diyemem. Ben o sarı şampuan ile sürtüyorum benim için yeterli oluyor. Ama öyle ıslak parlak bir görüntü bırakmıyor. Sizi tatmin etmeyebilir. Otocity 'e gir. Mothers ve meguiars 'ın lastik parlatıcılarına bak. HAngisi ucuz ise onu al. Her ikiside iyi markadır. Yalnız dikkat et onların bir de mat yapanı var, senin hoşuna gitmeyebilir.

Kusura bakma uğraşamak istemediğimden değil, bizzat kullanmadığım ürünü tavsiye etmek istemediğimden link vermiyorum.

Sorunuz olursa danışabilirsiniz.

Saygılar.

• Arabamı Dalin ile yıkıyorum. Tertemiz oluyor ve parlıyor.
    Göz yakmadığı için içinde bir çok kimyasal yok. Boyada solma yapmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünü metrodan 48₺ gibi bi fiyata aldım tavsiye ederim
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hangi oto şampuanı daha iyi ?

• Bazı şampuanlar aracın verniğini attırıyor dandik ürün almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 28 Mart 2016; 8:56:48 >
  • Soft99 Extra Gold kullanmadan diğer şampuanlara en iyisi demeyin Meguiars'ın kalite olarak çok üstünde. Hele bu Soft99'un cilalarını arabanıza sürmeden cila yapıyorum demeyin küser vallahi. Fusso coat isimli cilasını araştırın. Japonlar bu işin alasını biliyor vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecceanduana

Soft99 Extra Gold kullanmadan diğer şampuanlara en iyisi demeyin Meguiars'ın kalite olarak çok üstünde. Hele bu Soft99'un cilalarını arabanıza sürmeden cila yapıyorum demeyin küser vallahi. Fusso coat isimli cilasını araştırın. Japonlar bu işin alasını biliyor vallahi.

Hocam dediğiniz markayı ilk defa duyuyorum

• Hocam merhaba araç yıkama ürünleri hakkında deneyimli olduğunuz için size soruyorum. Babamın ve kendi şahsi aracım için iç yıkama temizleme ürünü arıyorum.

Babamın aracı 520d içi bej olan model, benimde b8 passat oda bej renk içe sahip, bu sebeple deri ve döşeme olan yerler kolay kirleniyor.

Önerebileceğiniz bir ürün var mı ?

Bu arada Meguiar's Ultimate Wash&Wax sarı olan bundan babam kendi aracına almış :) Ben çalarım diye söylememiş, bende turtle wax adlı 27 liralık onu kullanıyordum. Yakında Meguiar's Ultimate Wash&Wax geçeceğim çok merak ediyorum.
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Dostum aracım deri olmadığı için bizzat ürün öneremiyorum. Kullanmadığım ürünü hiç bir zaman bu forumda önermek istemiyorum işin gerçeği. Ama sanırım şampuan olarak turtle zipwax kullanıyorsun. Kendisi çok ortalama bir şampuandır meguiars ultimate'e denk değil belirteyim.

Ancak sizin yerinizde olsam mother's ın ve meguiars'ın deri temizlik ürünlerine bakardım. Ucuz olanını alırdım.

Mothers için yurt dışı forumlarında hep daha kullanıcı dostu daha kolay uygulanabilir ürünler olduğu söylenir.

Güvenilir site olarakta kendim kullandığım için otocity.com'u önerebilirim.

Hiç araştırmamış gibi olmasın, sizin için iki ürüne baktım. Bu ikisini inceleyebilirsiniz.

http://www.otocity.com/G17914-Meguiars-Gold-Class-Rich-Leather-Cleaner-Deri-temizleyici-ve-Koruyucu-Jel_UD5294

http://www.otocity.com/Mothers-Deri-Temizleyici-355-ml_UD5878

İkiside güvenilir markaların ürünü.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 29 Mart 2016; 8:58:55 >

• Arkadaşlar bu konuya yazdığım bir kaç mesajdan sonra hem pm 'den hem bu konudan sorulan sorulardan anladığım kadarıyla sanki bu işte çok tecrübeliymişim gibi bir algı oluştu. Pm'den millet şampuan, cila soruyor.

Lakin bu doğru değil. Benim kendi siyah sedefli boyaya sahip aracım var. Onun üzerinde kullanıp beğendiğim ürünleri sizlere tavsiye ediyorum. Yoksa öyle her ürünü alıp araştırmış değilim. Ama kullandığım ürünleri sipariş etmeden önce tüm yerli ve yabancı forumları artı youtube videolarının tamamını izlediğimi belirteyim.

Ondan sonra ürünü satın alıp kullanıyorum.

Yani anlayacağınız bu işte öyle çok tecrübeli felan değilim.

Yalnız bu işin Türkiye deki master'ı Berkay'dır benim gözümde. Kendisinin yaptığı uygulamalar Tr'de rakipsizdir.

Aslında kendisi çok takılmıyor forumda. Ama ben kendisini mentionlıyorum, umarım kızmaz bana.

Araç yıkama, parlatma vs. her şeyi ona sorabilirsiniz.

Saygılar

• Hocam ne olursa olsun bilgi birikim var, açıkçası benim tecrübem genelde babamın ürünlerini çalmaktan ibaretti :)

Oda kendi ürünleri al diye söyleyince araştırma yapma gereği duydum. Aynen hocam turtle zipwax benim şuan mevcut kullandığım, oda zaten babamdan aşırdığım bir ürün, onu alınca oda metro marketten Meguiar's Ultimate Wash&Wax sarı olanı almış kendine açıkçası marketlerde hiç denk gelmemiştim Meguiar's ürünlerine oradan aldığını duyunca şaşırdım.

Teşekkür ederim, aslında bu foruma güncel iç-dış yıkama adına konu açılması gerek insanlar orada yardımlaşıp tecrübelerini aktarması süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twin Turbo

quote:

Orijinalden alıntı: gecceanduana

Soft99 Extra Gold kullanmadan diğer şampuanlara en iyisi demeyin Meguiars'ın kalite olarak çok üstünde. Hele bu Soft99'un cilalarını arabanıza sürmeden cila yapıyorum demeyin küser vallahi. Fusso coat isimli cilasını araştırın. Japonlar bu işin alasını biliyor vallahi.

Hocam dediğiniz markayı ilk defa duyuyorum

Detailturkey forumu, yani araç detayını hobi olarak yapanların en çok memnun oldukları uç noktadaki şampuanlardandır. Nano korumayı destekleyici üründür aynı zamanda. Ben nasiol nano kaplamayı uyguladıktan sonra sürekli bu şampuanla yıkıyorum ve özelliğini hiç yitirmiyor nano koruma.

http://www.detailturkey.net/konu/soft99-extra-gold-shampoo.19846/

Forunda da nickim aynı. Yani kullanıcıyım, satıcılarla alakam olmadı Gyeon bathe+ bu şampuanın üstü mü desem ayarı mı desem bir yerdedir. Ama fiyatı daha pahalı.

• Linkini attığınız turtle wax aldım dün ancak henüz yıkamaya vaktim olmadı sarı meguriars alma niyeti ile gittim metroya ancak kalmadı dediler bende onu aldım. Yarın pazar Aracım hafif kirli yıkayıp farkı buraya atabilirim ancak sarı olanın daha güzel olduğunu yazıyorlar heryerde sipariş verecekseniz onu verin :)
  • gecceanduana kullanıcısına yanıt
    Bu kutu bitsin hemen deniyorum hocam
  • Arkadaşlar bugün meguiar's ın ultimate olan sarı şampuan ile aracı yıkadım.

Sonra meguiar's ultimate quick wax uyguladım.

Aslında resim çekme gibi bir düşüncem yoktu sadece burdaki merak eden arkadaşlar için hızlıca çektim. Aceleye geldi. Belki bir sonraki yıkamam da öncesi ve sonrası hatta bir kapıyı ultimate quick wax uygulayıp diğerine uygulamayarak bir resim çekebilirim eğer talep olursa. Resimler profesyonel felan değil kusura bakmayın. Sadece merak eden arkadaşlara fikir versin diye hızlıca çekip paylaştım.

Arabanın rengi ruhsatta siyahtır, içinde bordomsu kahverengimsi sedef var sanıyorum.

Saygılar.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hangi oto şampuanı daha iyi ? Hangi oto şampuanı daha iyi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 2 Nisan 2016; 21:18:08 >

• Eline sağlık hocam güzel iş çıkmış, bu görüntü karşısında insan mutlu oluyor :) Yarın metro'ya uğrayıp alma ihtimalim yüksek, ayrıca lastik jant içinde ürün bakacağım meguiars ürünlerinden denk gelirse alacağım...

Birde yıkama eldiven kayboldu, ya babam aşırdı ya işyerinde bir yerde unuttum ama yenisini almak farz oldu...
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Hocam babanızla ilişkiniz efsane

Hocam jant ürünlerinde benim sonax'ı deneme şansım olmuştu o bile memnun etmişti. Yani meguiars bulamazsanız aklınızda bulunsun, fiyatı da uygundur.

Saygılar.
  • Meguiars ürünleri gerçekten parasının karşılığını veriyor.Benim evde araba yıkamak için müsait basınçlı yıkama makinasıda var fakat bazen dışarda yıkatmak zorunda kalıyorum. Alışveriş merkezleri filan 30 tl istiyor
    Bide adam gibi yıkasalar gam yemicem.içine doğru dürüst bakım sütü süren bile yok.İnsana koyuyor çok.Param var çok şükür ama verilen paraya alınan hizmet yetersiz.öyle olunca bizde ucuz oto yıkamalar diye bir başlık açsak.Yorumlar ile hiç yoktan uygun yerlere yıkatırız.Hayırlı pazarlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.