Şimdi Ara

Hangi oto şampuanı daha iyi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
68.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marksman84

Meguiars ürünleri gerçekten parasının karşılığını veriyor.Benim evde araba yıkamak için müsait basınçlı yıkama makinasıda var fakat bazen dışarda yıkatmak zorunda kalıyorum. Alışveriş merkezleri filan 30 tl istiyor
    Bide adam gibi yıkasalar gam yemicem.içine doğru dürüst bakım sütü süren bile yok.İnsana koyuyor çok.Param var çok şükür ama verilen paraya alınan hizmet yetersiz.öyle olunca bizde ucuz oto yıkamalar diye bir başlık açsak.Yorumlar ile hiç yoktan uygun yerlere yıkatırız.Hayırlı pazarlar.

detailturkey forumunu biraz inceleyin derim. Meguiars sadece eski namının ekmeğini yiyor. Sitedeki çeşitli markaları görünce meguiars'ın parasının hakkını verdiğini değil ne kadar gereksiz ve pahalı bir ürün olduğunu düşüneceksiniz. Örnek kıyaslaması isterseniz birkaç örnek verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecceanduana -- 4 Nisan 2016; 10:49:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecceanduana

quote:

Meguiars ürünleri gerçekten parasının karşılığını veriyor.Benim evde araba yıkamak için müsait basınçlı yıkama makinasıda var fakat bazen dışarda yıkatmak zorunda kalıyorum. Alışveriş merkezleri filan 30 tl istiyor
    Bide adam gibi yıkasalar gam yemicem.içine doğru dürüst bakım sütü süren bile yok.İnsana koyuyor çok.Param var çok şükür ama verilen paraya alınan hizmet yetersiz.öyle olunca bizde ucuz oto yıkamalar diye bir başlık açsak.Yorumlar ile hiç yoktan uygun yerlere yıkatırız.Hayırlı pazarlar.

detailturkey forumunu biraz inceleyin derim. Meguiars sadece eski namının ekmeğini yiyor. Sitedeki çeşitli markaları görünce meguiars'ın parasının hakkını verdiğini değil ne kadar gereksiz ve pahalı bir ürün olduğunu düşüneceksiniz. Örnek kıyaslaması isterseniz birkaç örnek verebilirim.

Alıntıları Göster
    Meg ürünlerini tartışmaya gerek yok cok kaliteli fakat bizim gibi evli çocuklu tek maaşlı adamlar için biraz külfetli.F/p ürünü benim için Sonax . Turuncu şampuan / hızlı cila / 6 ay da bir de elle cila oh mis
  • Arkadaşlar
    Araca yeni seramik kaplama yaptırdım ve hangi şampuanı kullanmak gereklidir. Marka model veya link verebilir misiniz?
    Şampuanda PH dengeli,
    Katkı maddesi içermeyen,
    Cilasız olmalı.
    http://heroicdetailing.com/heroic-detailing-arac-yikama-boya-koruma/ linkte belirtilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigerr -- 9 Aralık 2016; 14:23:53 >
  • nette karsılastırmaları var turtle wax en ıyısıdır
  • Sitesinde 3 adet gözükmekte ve cilalı ürünler
  • Sonax'ın şampuanını (turuncu) kullanıyorum. Memnunum.
  • quote:

quote:

Hocam muadil ürün olarak örnek verir misiniz? Dediğiniz foruma şöyle biraz baktım da göremedim.
  • http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-konsantre-cilali-sampuan-1000-ml-60-yikama-p-OTM09G001

Bende Turtle wax ı tavsiye ederim fiyat performans olayı çok iyi yıkadıktan sonar cila atmana gerek kalmaz.
  • Vay be, geçen sene bu zamanlar 42 Lira olan şampuan şuan 84 Lira olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Vay be, geçen sene bu zamanlar 42 Lira olan şampuan şuan 84 Lira olmuş.

http://www.garajvs.com/meguiars-ultimate-wash-ve-wax-kopuklu-boya-koruyucu-sampuan-142lt-pmu3

burdan aldım ben 2 hafta önce 2 adet (kdv dahil 59 tl idi ben aldığımda). 150 TL üstü kargo bedavaydı. yıkama pedi ve mikrofiber bez ile 150'yi geçmiştim.
  • Site önerisi için teşekkür ederim.
  • Kesinlikle tek tavsiyem 3M Araç Yıkama Şampuanı. Farkını gözle görünür bir şekilde gösteriyor.
  • Arkadaslar honda civic (beyaz) icin önerileriniz nelerdir malum boyasi ince bu aracın

Birde aracta seramik kaplama var bu cilalı urunler sikinti olurmu
  • Benim araçta seramik kaplama bu nedenle bunları aldım.

-Valet Pro Concentrated Şampuan
    -Auto Finesse Ultra Soft Wash Mit
    -Auto Finesse Aqua Deluxe (yanına bunuda alsan iyi olur)
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

quote:

Hocam muadil ürün olarak örnek verir misiniz? Dediğiniz foruma şöyle biraz baktım da göremedim.

Orta seviye olarak köpüklü yıkamada kesinlikle sonax turuncu şampuanı tavsiye ederim. Benim kullandığım soft99 extra gold. turtle gibi üfürükten yapımarket şampuanlarına para vermeyin hiç. extra goldu cila varsa öneririm. cilanın ömrünü epey uzatıyor ve harika bir parlaklık ve su tutmama sağlıyor. fakat köpüren bir şampuan değil destekleyici şampuan olduğu için.
  • Carpex e de bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Hocam oto şampuanda meguiars ultimate wash wax'ın üzerine tanımam.(Sarı renkte olan, turuncu olanı demiyorum.) Araca cila yapmış gibi oluyor yıkadıktan sonra. 42 liraya alıyorsun baya gidiyor.

Al kullan beğenmezsen forumda beni bul, sonra

Saygılarımla.

hocam bu şampuanı aldıktan sonra şampuanı mundar etmeden en verimli şekilde arabayı nasıl yıkarım? oto yıkama makinem yok.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    19 litrelik su kovasına 6-7 kapak koyarak yıkabailir.

Fakat şu an satın almadıysanız sakın almayın çünkü artık çok pahalı. O paraya daha iyi şampuanlarda mevcut.

http://www.kimyasaladamlar.com/soft99-extra-gold-shampoo-onarici-destekleyici-sampuan-750ml-pmu403

Linkini verdiğim şampuanı tavsiye ederim. Hem fiyatı daha uygun, hem de meg'den daha iyi olduğunu düşünenler mevcut. Elimdeki meg bitince ben de bunu deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

19 litrelik su kovasına 6-7 kapak koyarak yıkabailir.

Fakat şu an satın almadıysanız sakın almayın çünkü artık çok pahalı. O paraya daha iyi şampuanlarda mevcut.

http://www.kimyasaladamlar.com/soft99-extra-gold-shampoo-onarici-destekleyici-sampuan-750ml-pmu403

Linkini verdiğim şampuanı tavsiye ederim. Hem fiyatı daha uygun, hem de meg'den daha iyi olduğunu düşünenler mevcut. Elimdeki meg bitince ben de bunu deneyeceğim.

Hocam ucuz diye gösterdiğin şampuan yarı fiyatına yarı gramajda sunuluyor. Daha mı düşük miktarda kullanılıyor?
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Hocam olaya tam olarak öyle bakmayın bence. Ben meg'i 13-14 aydır kullanıyorum hala var, daha yıkama çıkar. Ki baya da sık araç yıkıyorum. Yani ilk alım fiyatı olarak bakın olaya. Bu soft99'u alırsanız 6 ay felan kullanırsınız, 6 ay sonra tekrar bakarız hangi şampuan nedir ne değildir diye.

Yoksa gramaj fiyat miktarına bakarsak, öyle çok fark yok aralarında farkındayım.

Eğer başlangıç için biraz daha ucuz bir şeyler olsun derseniz şu şampuanı tavsiye edebilirim:http://www.yamaclardetailing.com/3D-Wash-N-Wax-Cilali-Sampuan-379-lt,PR-175.html

Fakat tekrar belirtiyorum bence sizin en tatmin edecek ürün soft99 extra gold

Ve forumumuza bekleriz, orda daha iyi yardımcı olabiliriz:http://www.detailturkey.net/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 19 Mart 2017; 21:25:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.