Şimdi Ara

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.972
Cevap
10
Favori
373.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    beni kafam baya bi karıştı daha deneyimli kullanıcılardan yardım istemek için biraz uzun konusacagım. öncelikle

Acer Aspire 5101 Plus AMD-64Turion MK38 2.2GHz 80 Gb 1024MB DDR-2

http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=LSATAS5101AWLMi

modelini almak istiyorum. bunun karsısına da en kuvvetli rakip
    olarak Acer Aspire 5570Z Core Duo 1.6GHz 1024 MB ı görüyorum

http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=LSATAS5570Z

linklerini yanlarında verdiğim bu iki model için bana söyleyeceginiz
    özellikle olumsuz seyler nelerdir? işlemci ve sistem performansı
    açısından hangisi daha baskındır?ayrıca sogutma problemleri
    acısından 5102 nasıldır? AMD Turion ile İNTEL core duo işlemcilerinin bu
    modelleri arasındaki fark ve öne cıkanı hangisidir?

benim notebooku kullanacagım alan yogun olarak internet,word,basit
    winrar ve winamp uygulamaları,bluetooth ve kart okuyucuları,((AUTOCAD
    2007 Açabilsin yeter)).

oyun için masaüstü bilgisayarım var.yanı bu bilgisayarda hiç oyun
    oynanmayacak bunu sadece okulumdaki işlerim için kullanmayı
    düsünüyorum.benim bir bilgisayarda aradıgım özellikleri de size verirsem
    sanırım sizin daha faydalı bilgi vermenizi saglamış olurum.

1)dayanıklı(özellikle ısınma konusunda), saglam ve kullanışlı
    2)yetkili servis ihtiyaçlarımı yeterli düzeyde karsılayabilecek
    güvenilirlik
    3)ve tabiki sürekli hata mesajları cıkartmayacak uyumlu sistemin
    saglanmış olması.

daha önceki bilgisayarlarımı cok az servise göndermem nedeniyle
    temiz bi kullanıcı oldugumu da eklersem sistemden kaynaklı bir sorun
    olmadıkca yıpratmadan kullanıyorum bilgisayarları.bana bu iki
    sistemin her açıdan dayanıklılıgı hakkında vr performansı hakkında
    bilgi verirseniz cok mutlu olurum.

saygılarımla.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

MODELLERİN SATILDIGI DİĞER WEB ADRESLERİNİ DE BİLİYORANIZ YAZMANIZ COK İYİ OLUR

ŞİMDİDEN COK TEŞEKKÜRLER.......

• Merhabaaa

Ben LG R400 modelini Vatan'da 920 dolara buldum tavsiye eder misiniz?
    Özellikleri iyi gibi geldi isterseniz yazabilirim...

Intel Core Duo Processor T2350 1.86 GHz 1 gb ram 128 ekran kartı 120 gb h.d.

ŞİMDİDEN Teşekkür ederim....
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Kısa kısa cvp vereyim.

Casper'dan uzak derim, başka söze gerek yok. IBM - Lenovo serisini hiç bilmiyorum hiç kullanmadım. Fakat bana göre IBM serisi notebooklar en son tercih edilmeli.Verilen Lenovo modelinde ekran parlak değilim sanırım. Montevina en yeni teknoloji olacak seneye bu zamanlar ama şu an alacağını Santa Rosa'laar çok olacak anlamına gelmiyor tabi ki bu....

Merhaba dostum,

Özellik olarak iyi gibi görünen Casper için uzak dur demişsiniz.
    İlginiz için teşekkür ederim ancak herhangi bir açıklama ya da alternatif getirmemişsiniz. Neden Casper'den uzak durayım ve yerine ne alayım.

Geçmişte Toshiba ile kötü anım var demiştim.Bir arıza nedeni ile satın alındıktan 38 gün sonra servise giden ve 28 gün geri gelmeyen notebook, 28 gün sonra geri geldiğinde ne oldu biliyor musunuz?Bu kadar süre onarımda diye bekletilen notebookun hiç açılmadığını ancak onarıldı notu ile tarafımıza gönderildiğini anladık. Nasıl mı? Vida yuvasına yerleştirdiğimiz küçücük bir bant parçası hiç yerinden oynatılmamıştı. Bu olay bir takım işlemleri başlattı ve bir kaç onarım sonrası notebookun iadesi ve tarafımıza ücretin ödenmesi ile sonuçlandı. Belki de bu olayda servis sorumlusu bir ceza aldı bilemiyorum. Bunun için kocaman bir ismi suçlamak gibi bir niyetim yok tabii. O zamanki servis ile aramızdaki bir olay.Firmanın haberi bile yoktur bundan.Benzeri bir olayı Arçalikle yaşamış, olayı üst düzey yönetime aktarmayı başarınca servis oldukça yüklü bir ceza almış ve zararımız tazmin edilmişti.
    Ne yazık ki ülkemizde bilinçsiz tüketici ve bazı uyanıklar nedeni ile bu tür olaylar görülüyor.Adı sanı belli bir firma teslim ettiği malın özelliği 800 Mhz iken gayet rahat 1000 Mhz olarak fatura kesebiliyor.Neyse bu konuyu fazla uzatmayayım.

Peki dediğiniz gibi yapıp Casper'den uzak durayım. Ama bu özelliklerde(512 ekran kartı, santa rosa platform, 965 chipset, Core 2 Duo T7300 2 Ghz 4MB 800MHz işlemci vb.)ve fiyatlarda başka ne alabilirim.
    Santa Rosa'dan amaç kısa sürede teknolojinin gerisinde kalmamak.Önümüzdeki yıl dediğiniz gibi Montevina en yeni teknoloji olduğunda da Santa Rosalarımızı çöpe atmayız herhalde.Diğerlerine nazaran yine daha güncel kalır umudundayım.

Tüm bunların sonucu olarak bana en az bu özelliklerde ve fiyatlarda başka marka önerileriniz olursa çok sevineceğim.

İlginiz için tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sevgi ve saygıtla dostçakalın!

• quote:

Orjinalden alıntı: sece01

Merhaba Arkadaşlar

Aşağıda vereceğim bilgisayar hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Bu günlerde bir notebook almaya karar verdim ve bunu almam lazım.Yoksa kafam karıştı bu işten neredeyse vaz geçeceğim.

Aşağıdaki bilgisayar fiyat ve özellik açısından en uygunu.Hem yeni teknoloji hemde uygun fiyatlı.
    Ancak alışveriş sitesinin ürün bilgisinde bir hata var.İki a.ıklama var. Bir açıklamada aşağıda kırmızı işaretlediğim ekran kartı için 8400GS yazıyor. Bunun için alışveriş sitesine e posta gönderdim ama cevabı en erken yarın gelir herhalde. 8400GS ile 8600Gs arasında ne kadar fark olur, çok etkiler mi bilemiyorum tabii.

İncelediğim cihazlar içinde en iyisi bu gibi görünüyor.Bağımsız 512 ekran kartı var.Güç tüketimi biraz fazla olur ama performans daha iyi olur gibi geliyor. Ram de 800 Mhz olsa daha iyi olurdu ama...

Ancak aklım bir şeye takıldı.Aradım taradım yeni teknoloji diye bir santa rosa buldum. Ama bir yerde bir yıl sonra bu teknoloji değişecek diye okudum. O zaman bunlar için verdiğimiz para boşa mı gidecek yani? Şimdilik herhangi bir cihaz alıp iyi bir şey almak için bir yıl daha mı beklemek gerek.Ama düşündüğüm kadarı ile bunun sonu yok.Şu anda kararlıyım ve alacağım.Aslında yeni teknolojiye hemen atlamak riskli ama ne yapayım. Bir karar vermezsem ya kafayı yiyeceğim ya da vaz geçeceğim.

Daha önce Toshiba firması ile kötü bir tecrübe yaşadım. Notebooku iade edip parasını aldım bir kaç işlemden sonra. Tekrar masaüstüne dönüp bu güne geldim.

Bana yorumlarınızla katkıda bulunursanız bu işi bitireceğim.

Bu nedenle aşağıdaki bilgisayar için bu işte bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.Bunun yanında buna alternatif olabilecek 965 Chipsetli - T7300, T7500, T7700 lü başka öneriler de olursa Fiyat, özellik, kalite açısından değerlendiririm.

Katkısı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygıyla dostçakalın!

CASPER NIRVANA CPR2000-8E95B CORE 2 DUO T7300 2GHz 1024MB 160GB ENTEGRE KAMERA TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR + CA ANTİVİRÜS HEDİYELİ !!!(Hepsiburada.com)
    1.473,82 USD (KDV Dahil) - 1.960,18 YTL (KDV Dahil)10.06.2007 tarihinde stoklarda olacaktır

Chip Seti Intel 965PM Chipset
    İşlemci / Hızı Core 2 Duo T7300 2 Ghz 4MB 800MHz Santa Rosa
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Boyutu 15.4"
    Ekran Kartı Nvidia® GeForce 8600GS(8400GS) 512MB Turbo Cache DirectX 10
    Sistem Belleği 1024MB 667Mhz
    Bellek Yuvası 2
    Sabit Disk Kapasitesi 160GB 5400RPM 8MB
    Ses Kartı Tümleşik
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Intel Pro 4965AGN 802.11a/b/g/Draft N
    Bluetooth Özelliği Var
    Infrared Yok
    Pcmcia Var
    USB (Adet) ?
    4
    FireWire Var
    Seri Port Yok
    Paralel Port Var
    S-Video (TV-Out) Var
    Fax Modem Var
    10/100 Ethernet Var
    Pil Ömrü (Saat) -
    Boyutlar -
    Ağırlık -
    Paket İçeriği Notebook+Çanta
    Hediye Yazılımlar -
    İşletim Sistemi MS Vista Home Premium

Merhaba Arkadaşlar,
    Alışveriş sitesi gönderdiğim e posta üzerine yanlışlığı düzeltmiş.Ne yazık ki doğrusu 8400GS imiş.
    Bu 64 bitlik bir ekran kartı ve pek te uygun değil tabii ki.Ancak oyun oynamayı düşünmeyenler için direckx10 nedeni ile uygun olabilir.

Ben halen Santa Rosa platformlu 965 chipsetli paylaşımsız ekran kartlı CORE 2 DUO T7300, T7500 ya da T7700 2GHz 1024MB (800 Mhz) işlemcili bir dizüstü arıyorum bilginiz olsun!

Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum.
    Sevgi ve saygı ile dostçakalın!

• Arkadaşlar ben A200-1BP alıcam.Aydında oturuyorum ve burda alabilecegim iki yer var.Teknosa ve Teknolojix , teknosadan almam zatende Teknolojixden almamı tavisye edermisin alısveiş yapan arkadaşlar öneriyorlarmı.Olmazsa interneten önerebileceginiz güvenilir yerler varmı.
  • quote:

Kısa kısa cvp vermeye çalışayım arkadaşlar...

@ rodman her ikisinden de vazgeç şunu bir incele derim

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2806

iyi demişsinde visceroid kardeşim, Benq nun işlemcisi Amd. özellikle notebooklarda İntel işlrmci olarak Amd den bir adım daha önde olduğu açık..

ve birde şu varki, Gol.d bana çok yakın olduğu için oradan gidip alacağım , ordada Benq yok...

TOSHİBA ;
    http://www.gold.com.tr/urunozel.asp?ID=32523

ACER ;
    http://www.gold.com.tr/urunozel.asp?ID=32427

görüşlerinize devam please.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodman -- 8 Haziran 2007; 2:16:20 >

• http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71202
    arkadaşlar bu laptop nasıl tavsiye eder misiniz?2100'e Sony alıyosunuz bu model için değer mi?
  • Santa Rose bilgisayarlar tam olarak ne zaman rekabet içinde satılmaya başlanır. Veya çıktıysa toshiba veya asus modellernde var mı?
  • Asus ve Toshibada santa rose görmedim henüz tarik, msi - vestel gördüm şu ana kadar...
  • Rodman Acer derim ekran kartı daha iyi...
  • enoman sony için makul bir seviye o fiyat...
  • arkadaşlar soruma kimse cevap vermedi
    bu laptop nasıldır?
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71127
  • quote:

Asus ve Toshibada santa rose görmedim henüz tarik, msi - vestel gördüm şu ana kadar...

Peki sizce santa rose notebookları beklemek mantıklı mı? Sizce performansta çok farklılıklar görünecek mi?
  • Sulo61gun, bu laptop için lenovo forumuna bakabilirsiniz. Benim oradan okuduklarım olumlu yöndeydi.Yine de siz bilirsiniz.
  • Merhabaaa

Ben LG R400 modelini Vatan'da 920 dolara buldum tavsiye eder misiniz?
    Özellikleri iyi gibi geldi isterseniz yazabilirim...

Intel Core Duo Processor T2350 1.86 GHz 1 gb ram 128 ekran kartı 120 gb h.d.

ŞİMDİDEN Teşekkür ederim....

Ya da 700 ile 900+ kdv arası alabileceğim AMD'de olabilir bi makine acil yardımcı olursanız sevinirim....
    Kafam allak bullak oldu yaaaaaa.

Dışarda LAPTOP deyip geçiyorsun içine girince Offf ne çok çeşit varmış diyorsun....

YARDIMMMMM.
  • roadends sana demiştim o makine alınabilenecek bir makine diye görmedin sanırım sadece ekran kartından dolayı fazla oyun performansı bekleme
  • arkadaşım aynı özelliklerde datronun laptopu var hemde 600 ytl daha ucuz aynı zamanda chip dergisi tarafından ayın ödülüne layık görülmüş ona bak derim mavi bilgisayarda olması lazım aynı özelliklerde

quote:

Orjinalden alıntı: kralkobra_kralkobra

visceroid.. sence p bell m65-046 modeli alınabilecek bir model mi??
    bide go 7300 kartı orta halli oyunları oynatır mı??? şimdiden teşekkürler.
  • Çok yakın bi pc ci arkadaş bana bi datron notebook buldu özellikleri şöyle

Datron TWM18M86WA5L

İşlemci INTEL Core 2 Duo T5600 1,83GHz

Bellek 1 GB DDR2 - 667 MHz

Harddisk 100GB 5400RPM 8MB

Ekran Tipi 15.4" parlak ekran 1280 x 800 çözünürlük

Ekran Kartı INTEL GMA950 128MB Paylaşımlı

ODD Ürünü Dual layer DVD Writer

Ses Kartı Tümleşik

Kart Reader 3 in 1 (SD,MMC,MS) Memory Kart okuyucusu

Kablosuz Haberleşme Intel Pro Wireless 3945

Bluetooth Var

Infrared Port Yok

PCMCI Var

Ethernet 10 / 100 / 1000 Mbps

Modem 56K V.90 V.92

Klavye TRQ

Mouse Touchpad

Monitör Çıkışı VGA

Port Yapısı 4 adet USB 2.0,TV-OUT,Firewire(1394), 1x RJ45

İşletim Sistemi Linux

Batarya 6 Hücreli 2200 mAh Li-on

Boyutlar 355 x 254.5 x 25.5 mm

fiyat olarak 1300 ytl dedi.
    alınır değil mi?bana çok iyi geldi fiyat .oyun oynanmayacağı için ekran kartı önemli değil.

• Kasa kalitesizliği ve marka güvensizliğinden dolayı ben tavsiye etmem. Chip ne kadar önerirse önersin...
  • Teşekkür ederim visceroid.. Yeni Gördümmm Cevabını...
    2 gündür kafayı yedim de...
    Baktıkca alternatifler artıyor...

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=28409 Buna bakmıştın
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27437
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24264
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26911

bunlar var tercihlerim arasında ... Sen alternatif olarak şu diyebileceğin bi şey var mı..
    Yarın karar verip alacağım en geç Pazar günü...

TEŞEKKÜR EDERİM.. Beni Dinledğin için....

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.