Şimdi Ara

hangi modele hangi lastik???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
13.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam. gruba yeni üye oldu. doğal olarak bede bi toyotacıyım. 97 model xei var bende de. şimdi yeni lastik almayı düşünüyorum. önerilerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. su anda brigstone sf321 175/65 R14 var üzerinde. benden mi sorun var ama bilmiyorum yola hiç tutunmuyor. gerçi ben arabayı alalı 6 sene oldu ve hala aynı lastikler. yılda 6000-7000 km falan yapıyorum ve bursada oturuyorum. lastik marka ve model önerilerinizi bekliyorum. fiyat olarak ne cok uçuk ne de cok dusuk bişey olsun

• S.a.

Kardeş Bridgestone Nasıl yer tutmuyo anlamadım fabrikası ölçmüş biçmiş ona göre lastik koymuş.. Bendede Var 96 GLi Amstrong diye bi lastik almıştım alacak karşılıgında suya girince araba nereye atlasam diye aranıyordu:) Baktım olmuyo geçen kışa girerken gittim YOKOHAMA aldım sanki bi tane daha amortisor takılmış gibi oldu .)çok yumuşak yeride iyi tutuyo YOKOHAMA DRİVE A 175-65-14 250 Lira vermiştim Ya michelin Yada yokohama Al derim Tercih senin :) ben yokohama yı öneririm. Hayırlı günler.
  • lastikt acaba eski olduğu için olabilir mi? birde bendeki brigstone cok sert. gerci lastik bende 6 senedir var bunun onceside olabilir. dişleri hala var. sanki lastik hiç kullanılmamış gibi. yıpranma yok. birde lastikte "temperature " falan ozellikleri yazmıyor. senin kinde nasıl? bir "tamperature" birde "traction" (yanlış yazıyor olabilirim) özellikleri A mı?
  • Lastiklerin sertleşmiş olabilir özelligini kaybetmiştir Her ürünün kullanma ömrü vardır.. Bendeki YokoHama Drive A Git al 4 tane taktır bence.. Güzel lastik Japon malı.
  • birde fiyatlarını soyleyebilir misin? bunlar 4 mevsim mi acaba??
  • 250 YTl vermiştim geçen kışa girerken 4 mevsim kış boyunca hiç yolda kalmadım halada biniyoz üzerinde ama kışın 2 tane kar tipi alıp önlere takarsan daha mükemmel olur..
  • yumuşak karakterli lastikler yol tutuşu artırır frenaj mesafesini azaltır iyidir hoştur ama gelgelelim bizim yollarımızda naneyi çabuk yer bu sebeble önceki 2 takım lastiğim michelindi memnunudum ama lastiklerin ömrü kullan kullanma 4 yıl civarıdır sonraki zamanlarda sertleşir vede çatlar yol tutamaz hale gelir sözün özü kullan kullanma 4 yıl zamanın var ben yeni arabama lassa grand slam aldım 175-70-13 280 liraya tıko para michelin kadar yumuşak karakterli değil ama en azında ülke şartlarına göre yapılmış bir lastik
  • lastiğin kullanma ömrü ortalam iki yıldır kullan yada kullanma ısınıp soğumadan özelliğini kaybeder birdgestoneden şaşma adamlar avrupa kalite ödülü aldı en yakın brıdgestone bayii git taktır fiyatlar 100 ytl'den başlar lastiğe göre değişir yetkili bayiiye git onlar zaman zaman egitim alıyorlar sana tavsiye ederler sitesine git incele lassa alsnda olur aynı marka ismi değişik beko arçelik gibi beni dinle bu adamlara malı ben veriyorum çok titiz çalışıyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

lastikt acaba eski olduğu için olabilir mi? birde bendeki brigstone cok sert. gerci lastik bende 6 senedir var bunun onceside olabilir. dişleri hala var. sanki lastik hiç kullanılmamış gibi. yıpranma yok. birde lastikte "temperature " falan ozellikleri yazmıyor. senin kinde nasıl? bir "tamperature" birde "traction" (yanlış yazıyor olabilirim) özellikleri A mı?

• genelde lastik markalarında aynı ebatın farklı model olanları var mı? örneğin good year'ın vektor , f1 gibi. brigstone'da önereceğiniz model var mı 175/65 R14 için.. veya micheal yada lassa için. ben yola iyi tutunan ve uzun yıllar kullanabileceğim bi lastik istiyorum. senede max. 7000 km yapıyorum. 5 yıl idare edecek olan lastik önerriseniz sevinirim
  • ya dostum ya yazılanı oku muyorsun yada anlamıyorsun lastiğin ömrü iki yıldır en veya üç tür ısınmadan soğumadan dolayı lastik niteliğini kaybeder ve çatlamalar başlar buda güvenli sürüşü engeller bu yüzden beş yıllık lastik kullanmak hi gğvenli değildir özellikle yüksek süratte gümleme riski vardır dikkatine
    quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

genelde lastik markalarında aynı ebatın farklı model olanları var mı? örneğin good year'ın vektor , f1 gibi. brigstone'da önereceğiniz model var mı 175/65 R14 için.. veya micheal yada lassa için. ben yola iyi tutunan ve uzun yıllar kullanabileceğim bi lastik istiyorum. senede max. 7000 km yapıyorum. 5 yıl idare edecek olan lastik önerriseniz sevinirim
  • Dostum eğer lastik olarak bridgestone almayı düşünüyorsan sana bunun püf noktasını vereyim. Bridgestone marka lastik alırsan ne malı olduğuna dikkat et. Bridgestone'ların coğunda Made in Turkey yazar. Sakın onları alma. Yoksa 3 ay sonra tekrar lastiklerini değiştirmek zorunda kalırsın. Üzerinde Made in Japan yazan bridgestone lastikleri al. İyice incele. Saygılar...
  • arkadaşlar bırakın bu eskiden kalma uyduruk sözleri artık türkiyede her şeyin en güzeli yapılıyor hatta mercedese bile orjinal sıfır lastikleri buradan yapılıyor önemli kalite sistemidir hem bridgestone'nin japonyada fabrikası yok nereden çıkartıyorsunuz anlamıyorum ben lastik sektöründe çalışıyorum parasına göre çeşit çeşit lastikler var önemli olan senin speklerin yol durumu ve çalışma koşullarına lastiği sececeksin
    quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Dostum eğer lastik olarak bridgestone almayı düşünüyorsan sana bunun püf noktasını vereyim. Bridgestone marka lastik alırsan ne malı olduğuna dikkat et. Bridgestone'ların coğunda Made in Turkey yazar. Sakın onları alma. Yoksa 3 ay sonra tekrar lastiklerini değiştirmek zorunda kalırsın. Üzerinde Made in Japan yazan bridgestone lastikleri al. İyice incele. Saygılar...

• brigsoten sert karakterli mi yoksayumsak karekterli olan modeli var mı? bana marka model soyletinde ona gore fiyat durumunada bakayım... ne de olsa bütçeyide cok fazla zorlamamak gerekiyor... ben bursada oturuyorum. cok cetin kış şartları yok. kış genelde yağmurlu geciyor. 6 ay gunes 6 ay yağmur denebilir. yol durumu orta şeker... genelde kısa mesafelerde kullanıyorum arabaya. en fazla yaptığım yol bursa-izmir arası. oda ancak yılda bir kez. bu kriterleride goz onunde bulundurarak lastik marka ve modeli soylerseniz sevinirim
  • Arkadasım valla bridgestone nun en serti dierlerinin neredeyse en yumusağı :D
    Ben michelin kullanıyorum 195/65 V bundan oncede bridgestone kullanıyordum.
    Michelin(pilot) bridgestone gibi hemen ısınmıyor ancak anlamıgım sey michelin o kadar ısınmamasına
    rağmen bridgestone a gore neden bu kadar iyi yol tutusu sağlıyor.
  • yani burdan anladığım kadarıyla michelin daha iyi yani diyon. modeli için bişey soyleyebilir misin
  • Genel olarak michelinin daha iyi performans gösterdiği söyleniyor. Ben bridstone kullanmadığım için karşılaştıramıyorum ama michelin türkiye şartlarına pek uygun değil gibi eski arabamıza michelin almıştık babam park ederken lastiği yandan kaldırıma sürtmüş patladı yepyeni lastiğe yama yaptırdık. Burada ilk önce netleştirmeniz gereken şey performans,fiyat,uzun ömür üçlüsünü öncelik sırasına göre sıralayın. Sizin için para sorun değilse başka yeterli performans sağlamlık arıyorsanız farklı lastikler tavsiye edilecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

Genel olarak michelinin daha iyi performans gösterdiği söyleniyor. Ben bridstone kullanmadığım için karşılaştıramıyorum ama michelin türkiye şartlarına pek uygun değil gibi eski arabamıza michelin almıştık babam park ederken lastiği yandan kaldırıma sürtmüş patladı yepyeni lastiğe yama yaptırdık. Burada ilk önce netleştirmeniz gereken şey performans,fiyat,uzun ömür üçlüsünü öncelik sırasına göre sıralayın. Sizin için para sorun değilse başka yeterli performans sağlamlık arıyorsanız farklı lastikler tavsiye edilecektir.

yolu tutsun, yakıt tasarrufu sağlasın, uzun ömürlülükten kasıt cok kilometre mi yoksa yıl mı? ben yılda 6000 km ancak geciyorum. fiyatta orta halli birsey olsun..
  • Bekaert dostum. Benim en yakın arkadaşım bridgestone bayisi. Adam yıllardır bu sektörde çalışıyor. Bi defa bridgestone japon malıdır. Turkıye dekı fabrıkasının kalıtesını bılemem ama benım arabamdakı lastikler bridgestone ve uzerınde Made in Turkey yazıyor ve ben bu lastiklerden hiç memnun degilim. Sadece ben degil bu lastikleri kullananların buyuk bi cogunlugu memnun degil. Ama başka bi arkadaşımın arabasında japon malı bridgestone var. Arabayı kullanmaya doyamıyorum walla. Lastıklerı yol tutuşu mukemmel. Benımkıyle uzaktan ılgısı bıle yok. Ben sadece kendı goruşumu soyledım. Dıger fırmaların turk malı lastıklerıyle ılgılı de bır yorum yapamam. Sadece bridgestone ıle ılgılı yorum yaparım. Cunku tecrubelıyım. Saygılar...
  • Sayın demir_mert sizin tercübelerini aktardığınız bu olayda iki lastikte aynı sınıfta mı? Bridgestone'un sitesine girdiğimiz zaman
    -Standart lastik
    -Yüksek Performans Lastiği
    -Ultra Yüksek Performans Lastiği
    -Run Flat gibi lastik çeşitleri var

Burada türk malı olan standart bir lastikle japon malı ultra yüksek performans lastiği karşılaştırırsanız yanlış sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tabii burada kullanılan iki aracın farklı olmasıda sonucu etkileyebilir. Ama dediğiniz gibi bir olay varsa bu çok vahim bir durum. Bir daha bu markayı satan yerin yanından bile geçmem.
    Bu konu hakkında benimde michelin tecrübesi dışında fazla bilgim yok önümüzdeki bir kaç ay içinde almayı düşündüğümüz corolla d4d için alacağımız lastik hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa başta ben olmak üzere herkese çok yararlı olacaktır.

• benim arabam için öneriler gelsin 97 xei 175/65 R14 marka ve modeli lütfen. ayrıca fiyattı hakkında bilgide verriseniz fena olmaz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.