Şimdi Ara

Hangi Marka Klimayı, Hangi Firma Üretiyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
9
Favori
117.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Demem hocam sallamam öyle, du bakalım bu günkü sohbetlerimden, kurcalamalarımdan ne sonuç çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Demem hocam sallamam öyle, du bakalım bu günkü sohbetlerimden, kurcalamalarımdan ne sonuç çıkacak
    Selamlar;

o listede en iyi klima general dir, fujitsu ile model isimlemeleri dışında birebir aynı klimadır ve gerçekten çok iyi klimadır. bazı serilerinde soğutma yetersiz diye söyleniyordu fakat yanlış kapasite seçimi sonucu olabililma ihtimali de var bu durumun çünkü ısıtma konusunda çok üst seviyelerde cihazlardır. 5-6 yıl önce 9 luk klimalarıyla 27-28 m2 alanlarda kullananlar vardı ısıtma için tabi sıcak bölgeler için geçerli bu söylediğim.

alarko carrier xpower gold ile toshiba suzumi serisi aynı klima gibi geliyor bana. yeni xpower serisi daha ucuz seri ve midea üretimi olanlar onlar diye biliyorum diğerlerinden emin değilim.

fujitherma, fuji türkiye distribütörünün isim benzerliğini kullanarak kendi adına ürettirdiği bir ürün, fuji pahalı diyenlere alternatif sunmak adına yapılmış bir iş fakat fena değil gibi, kullananlar var ve memnunlar.

airfel in yeni serileri genel bir problem var gibi.

midea ve gree çinde büyük üreticiler malum. çok para verene iyi klima, az para verene kötü mal üretiyorlar. isteyen istediği kalitede malzeme kullanabiliyor bu yüzden bu üreticileri tamamen iyi yada tamamen kötü demek bana çok mantıklı gelmiyor. bizde ucuz olsun çok para kazanalım mantığı yerleştiği için çinden genelde hep kötü malları getirerek çin malı algısını oluşturduk. ama şu da bir gerçek ki istisnalar haricinde japonların hepsi kötü ürün sunmuyorlar piyasaya, çin de üretiliyor olsa dahi kalite belli seviyenin altına inmiyorlar o yüzden fiyatlarda biraz daha yukarılarda kalıyor.

arçelik-beko-lg aynı fabrikadan çıkıyorlar ve bir çok konuda aynılar. arçelik-beko-altus 12000 btu olan bir cihazı harici seri olarak üretilen 9-12-18-24 btu cihazların tamamı aynı gibiler, gibiler diyorum çünkü bazı modellerde iç ve dış ünite ağırlıkları farklılık gösteriyor bunun nedenini bilmiyorum. Enerji konusunda farklılık var gibi gösteriyorlar fakat kullanılan kompresör,fan vs. birebir aynı tüm serilerde bu yüzden enerji farklılığı olabileceğini pek düşünmüyorum açıkçası. Aralarındaki ufak tefek özellik ve görüntü dışında aynı ürünler. Lg de farklı değerler var ama kağıt üzerinde yapılan değişiklikler mi yada farklı ürün gibi göstermek için yapılmış yazılımsal şeyler midir orası meçhul. arçelik - beko kağıt üzerinde iyi klima yapmışlar gibi görünüyor şimdilik, 7 yıl da garanti veriyorlar bu ürünlere.

• hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış arkadaşı mentionlamışsınız sanırım kontrol ediniz

Bu gün bir DAIKIN bayisine gittim oturdum uzun uzun sohbet ettim.
    AİRFEL markasını DAIKIN gurubunun satın aldığını, AİRFEL in sahibinin ise TÜRKİYE CEO su yapıldığı bilgisini verdi.
    AİRFEL üretimlerinin çin'de yapıldığını, Üretimin birebir DAIKIN ile aynı olmadığını ve olmasının da mümkün olmadığını, ürünün arkasında DAIKIN gurubun bulunduğunu ve her türlü teknik ve altyapı hizmetini de kendilerinin sunduğunu dile getirdiler.
    Bakır ve Alüminyum konusunda sahadan tepki geldiğini dile getirdiğimde ise kurum kararı olarak DAIKIN ürünlerde 5 metreye kadar BAKIR, AİRFEL ürünlerde ise 4 metreye kadar ALÜMİNYUM kit lerin ücretsiz verildiğini, her iki markada da ilave metrajların veya ALÜMİNYUM BAKIR farkının tüketiciye ücret olarak yansıtıldığı bilgisini aldım.
    Doküman alıp tarayıcıdan geçirdim ama ofiste kaldı, yarın sabah buraya eklerim, teknik tüm ayrıntılarını yazmışlar. Hem DAIKIN hem de AİRFEL doküman aldım tarayıcıdan geçirdim.
    DAIKIN gurubuna bağlı DAIKIN marka arara sururo idi sanırım bir modellerini gördüm ki 17.000 btu klimaydı ama 12.000TL dolaylarındaydı ağzım açık kaldı görünce
    Bunun yanısıra AİRFEL markasında ise 9000 btu da 1.600 - 1.700 bantlarında rakamlar gördüm ki alüminyumda ısrar etmelerinin sebebi sanırım buradan anlaşılıyor.
    Satıcı gözü ile bu güne kadar (4 yıldır) alüminyum kitli yaptıkları hiç bir montajdan negatif geri dönüş almadıklarını ifade etseler de bu arkadaşlar işin satış kısmında olduğundan dolayı bu cümlelerinin bende geçerliliği pek yok.
    Şimdi ilk fırsatta Yetkili servislerine gitmeyi düşünüyorum, ortak bir arkadaş mutlaka buluruz bir yerlerden

Daha sonraki hedefim ise ME bayisine gitmek, sonra da servisine tabi ki.

Bu ziyaretleri bölgemin müsaade ettiği sürece (Fethiyedeyim) diğer markalara da yapmayı düşünüyorum bakalım ne kadarını başarabileceğim.
    Yarın resimleri eklerken, şu an unuttuğum bir şey varsa onları da yazıya eklerim.
    Şimdilik hoşçakalın

• quote:

Hocam yanlış arkadaşı mentionlamışsınız sanırım kontrol ediniz

Bu gün bir DAIKIN bayisine gittim oturdum uzun uzun sohbet ettim.
    AİRFEL markasını DAIKIN gurubunun satın aldığını, AİRFEL in sahibinin ise TÜRKİYE CEO su yapıldığı bilgisini verdi.
    AİRFEL üretimlerinin çin'de yapıldığını, Üretimin birebir DAIKIN ile aynı olmadığını ve olmasının da mümkün olmadığını, ürünün arkasında DAIKIN gurubun bulunduğunu ve her türlü teknik ve altyapı hizmetini de kendilerinin sunduğunu dile getirdiler.
    Bakır ve Alüminyum konusunda sahadan tepki geldiğini dile getirdiğimde ise kurum kararı olarak DAIKIN ürünlerde 5 metreye kadar BAKIR, AİRFEL ürünlerde ise 4 metreye kadar ALÜMİNYUM kit lerin ücretsiz verildiğini, her iki markada da ilave metrajların veya ALÜMİNYUM BAKIR farkının tüketiciye ücret olarak yansıtıldığı bilgisini aldım.
    Doküman alıp tarayıcıdan geçirdim ama ofiste kaldı, yarın sabah buraya eklerim, teknik tüm ayrıntılarını yazmışlar. Hem DAIKIN hem de AİRFEL doküman aldım tarayıcıdan geçirdim.
    DAIKIN gurubuna bağlı DAIKIN marka arara sururo idi sanırım bir modellerini gördüm ki 17.000 btu klimaydı ama 12.000TL dolaylarındaydı ağzım açık kaldı görünce
    Bunun yanısıra AİRFEL markasında ise 9000 btu da 1.600 - 1.700 bantlarında rakamlar gördüm ki alüminyumda ısrar etmelerinin sebebi sanırım buradan anlaşılıyor.
    Satıcı gözü ile bu güne kadar (4 yıldır) alüminyum kitli yaptıkları hiç bir montajdan negatif geri dönüş almadıklarını ifade etseler de bu arkadaşlar işin satış kısmında olduğundan dolayı bu cümlelerinin bende geçerliliği pek yok.
    Şimdi ilk fırsatta Yetkili servislerine gitmeyi düşünüyorum, ortak bir arkadaş mutlaka buluruz bir yerlerden

Daha sonraki hedefim ise ME bayisine gitmek, sonra da servisine tabi ki.

Bu ziyaretleri bölgemin müsaade ettiği sürece (Fethiyedeyim) diğer markalara da yapmayı düşünüyorum bakalım ne kadarını başarabileceğim.
    Yarın resimleri eklerken, şu an unuttuğum bir şey varsa onları da yazıya eklerim.
    Şimdilik hoşçakalın
     Hangi Marka Klimayı, Hangi Firma Üretiyor?
     Hangi Marka Klimayı, Hangi Firma Üretiyor?

Aklıma Gelmişken yazayım. İç ünitede 2 yıl-Dış ünitede 3 Yıl uygulamaları olduğu bilgisini aldım tüm ürün guruplarında. elektronik kartların şebekelerden fazlasıyla etkilendiğini düşünürsek iç ünite için garanti süresi kısa geldi bana.

Forumda bir arkadaş sanırım demirdöküm markası için koşulsuz komple 5 yıl garantili ürün aldığını yazmıştı.

Garanti çok önemli, dikkatli araştırmak lazım ürün alışverişlerinde.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Evet hocam haklısın General o listeye yanlışlıkla girmiş. O liste safkan japon olmayanların, yani cebimizi yakmayanların listesi idi.
    Listeyi güncelliyorum:

Fujitherma
    Airwell
    Airfel
    Daylux
    York
    Zibro
    Arçelik
    Baymak
    Viessmann
    Vaillant
    Alarko Carrier
    Midea
    Gree

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 13 Haziran 2016; 15:11:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

Evet hocam haklısın General o listeye yanlışlıkla girmiş. O liste safkan japon olmayanların, yani cebimizi yakmayanların listesi idi.
    Listeyi güncelliyorum:

Fujitherma
    Airwell
    Airfel
    Daylux
    York
    Zibro
    Arçelik
    Baymak
    Viessmann
    Vaillant
    Alarko Carrier
    Midea
    Gree
    Kumtel Daylux klimalarla Airfell arasında bir fark var mı? 12.000 btu için neredeyse model noları bile aynı.

Servislerini de Daikin veriyor.
  • cem_fb C kullanıcısına yanıt
    DAIKIN servis desteği sağlıyor sadece, üretimlerin DAIKIN kalitesi ile ilgisi yok
    AİRFEL ürünlerinde de DAIKIN servis güvencesi ve DAIKIN ın kısmi kalitesi var, dış ünite üretimler yine çin de yapılıyor.

Her hâlükârda güvence veren firma DAIKIN
  • quote:

DAIKIN servis desteği sağlıyor sadece, üretimlerin DAIKIN kalitesi ile ilgisi yok
    AİRFEL ürünlerinde de DAIKIN servis güvencesi ve DAIKIN ın kısmi kalitesi var, dış ünite üretimler yine çin de yapılıyor.

Her hâlükârda güvence veren firma DAIKIN
    Hocam bu baymak klimalar neden bu kadar kötüleniyor.Hemen hemen forumdaki her yerde baymak klima alma algısı mevcut...
    Mümkünse ziyaretlerinizde baymak ı da görme imkanınız ve inceleme şansınız olursa sevinirim.ELEGANT PLUS modeli hem fiyat hemde görüntü olarak güzel duruyor.Ayrıca montajda bakır boru olduguda belirtilmiş.Bu klimadaki alma dedirtecek sorun ne olabilir sizce?
    Ayrıca forumda birkaç kişi hemen midea klimaya yönlendiriyor.Birsürü marka varken çinli midea gerçekten güzel klimalarmı üretiyor yoksa farklı algımı oluşturuluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 13 Haziran 2016; 22:41:59 >

• voyager_71 V kullanıcısına yanıt
    Üstadim bizi bizim insanimiz sevmez, adı karizmatik degil herseyden öte, o ne bicim isim oyle, baymak. Peeeh.

Mecaz yapiyorum hocam yanlis anlasilmasin. İşin gercek yonunu soylediginizde pek sevilmezsiniz. Çin dünyanin hakimi olmuş, bilinen en buyuk markalar bile
  • quote:

Üstadim bizi bizim insanimiz sevmez, adı karizmatik degil herseyden öte, o ne bicim isim oyle, baymak. Peeeh.

Mecaz yapiyorum hocam yanlis anlasilmasin. İşin gercek yonunu soylediginizde pek sevilmezsiniz. Çin dünyanin hakimi olmuş, bilinen en buyuk markalar bile
    Evet haklısınız.Forumda dikkat ediyorum arkadaşlar saolsun çinli midea ne üretdiyse kalitelidir şeklinde yorumluyor.Oysaki diger firmaların çoguda çine klima yaptrıyor hatda mideaya yaptıran dahi var.Baymak ta çine yaptırıyor ama nedense baymak fiyatıda ucuz olmasına ragmen vestel gibi aman uzak dur şeklinde tavır sergileniyor.Aklım ermiyor.Klimalardan anlasam diyecegim sonuna kadar haklılar.Peki neye dayanarak bu şekilde kesin kötü algısı yaratılıyor sizce.Yada mideayı bu kadar iyi yapan nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 13 Haziran 2016; 23:07:41 >

Mecaz yapiyorum hocam yanlis anlasilmasin. İşin gercek yonunu soylediginizde pek sevilmezsiniz. Çin dünyanin hakimi olmuş, bilinen en buyuk markalar bile uretimi çinde yaptirmasalar dahi tedarikçileri çin firmalari olmasina ragmen onlara kimse bir sey demez ama mesela bir baymak, çin mali klima diye gayet rahat kagit ustu bilgiler ile kotulenebiliyor. Ziyaret icin onceligim ME idi ama henuz firsat bulamadim, baymakin Fethiyedeki temsilcisini bu gun ozel mesajdan gelen bir konu icin aradim telefon mesguldü ben de musteri hizmetlerini aradim. Ucretsiz montaj, kosulsuz 5 yil garanti, kosulsuz 5 metre bakir boru bilgilerini aldim. Ben izmir bucada gorevliyken oradaki evimde baymak kullandim, performansindan memnundum lakin cok kasa sesi yapardi zira kiraci mantigi kullanilmisti urun. Buca bolgede ortak tanidik bulup servisten rica edip paneli degistirttim hic bir sorunum kalmamisti ki bu anlattigim neredeyse 5 yil onceydi. Gunumuz teknolojisi ile uretilen urunler markasi ne olursa olsun neden alinmaz bilmem. Herkes bizim gibi dusunmuyordur hocam saygi duymaktan baska yapacak bir sey yok. Size sozum olsun ilk firsatta mutlaka ziyaret gerceklestirecegim. Elimden gelirse resim de paylasirim sizlere. Saygilar.

• Telefondan yaziyordum, o esnada arama gelince birdenbire gonder butonu yukari cikti basmis bulundum yazi ikiye bolundu kusura bakmayiniz. Ilk Mesaji silecektim ama cevap yazmisiniz diye ellemedim artik
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Önemli deil üstadım.En kısa sürede inceleme fırsatı bulursunuz inşallah.Çünki forumda çogu arkadaşımızın hem görünüş hemde fiyat konusunda baymak aklını çelmekte.Eger alınmayacak bir yanı varsa en azından bizde nedenleri ile ögrenmiş oluruz bu sayede.

Teşekkür ederim tekrardan.Hayırlı geceler.Hayırlı ramazanlar
    Hocam ben televizyon bolumunde yogun yazarim. Ilk geldigim zamanlar yazdiklarim cok aykiri bulundu ama aylarca bir cok seyinispat ettim artik insanlar bazi seyleri daha iyi kavrayabiliyor. Televizyon dunyasinda samsung lg philips vestel arcelik beko grundig telefunken ile giris seviyesi toshiba hitachi panasonic nasil ki kalite ve f/p anlaminda birbirleri ile 3 asagi 5 yukari ayni ise, klima dunyasinda da midea airfel ugur baymak arcelik vestel beko vs ayni urunlerdir. Her seyi gectim sistemin prensibi ayni. Bir evap bir kondans bir kompresor bor 4 yollu varlf ve ic/dis unite fan motorlari al sana klima. Yahu bunun nesini ne kadar degistirebilirsin de diger uretimlerden ayrilabilirsin? Degisen unsurlar bellidir. Birisinin kullandigi konpresorun kalori degeri digerinden yuksektir ama onun da evapi aluminyumdur. Biri enerji etiketine basmistir 6.2 seer degeri ama olcecek kistas nerdedi, dogrulayacak olan kimdir bilinmez. Devlet bas bas bagiriyor bu ureticilere, diyor ki "sayin ureticiler kafaniza gore enerji etiketi bastiginizi tespit ettik, ya hemen duzeltirsiniz ya da biz gerekeni yapariz" hocam yillar once bu ulkeye, radyo bandrollü televizyonlar ithal edildi. Sonra benim halkim diyor ki ithal urun daha kaliteli daha ucuz. Yapilan bir dunya kagit ustu oyun var, tecrube sahibi olup bunlari bilmezsek eger, kagit uzerinde seer degeri 20 yazsa ne olur ustadim? Uzun konular bunlar, beni mazur gorunuz daha derin yazmak istemiyorum tepki cekiyor sonra. Gorusmek uzere.

Peki hocam affınıza ve samimiyetinize sıgınarak elinizdeki para ile baymak,vestel,midea gibi klimaları alma imkanınız varken siz kişisel tercihinizi hangi yönde kullanırdınız.Bunu klima tavsiyesi almak yada sizin yönlendirdiginizi düşünmek için deil kişisel tercihinizi merak etdigim için soruyorum.Farklı anlamlar çıkabilecegini düşünürseniz cvp vermeyebilirsiniz.
    Beni mazur gorunuz. Yonlendirme olur buna cevap verirsem
    Haklısınız hocam ...Farklı kişilerde forumu okudugu çin yönlendirme olarak algılanmasın.Malesef kullanıcı olarak hem kesemizi hemde kon****u düşünerek klima alıyoruz.Sonuçta benim gözümde klima tamamen konfor odaklı bir cihaz.Yoksa klima olmadanda yaşanabilir.Bir buzdolabı deil sonuçta ...
    Samimi yanıtlarınız için teşekkür ederim.Benim için ilk tercih sebebi konforu en ucuza nasıl alabilirim.Bu noktada bana ömür boyu hizmet etsin derdinde asla deilim.Sonuçta her sene zaten her elektronik cihazda yeni modeller ve yeni teknolojiler çıkıyor.Lakin işyerimde şuan her odada klima takılı nerdeyse .Ve çogu arçelik ve bugün dahi işyerine montaja geldiler baktım ne vakumlama yaptılar ne brşey direk takıp gitdiler.Kamu dairesi oldugu için kimsenin umrunda deil.Ben bu servisi görnce şahsi olarak arçelik almam örnegin.
    Aynı şekilde Kendi çalıştıgım odaya ihaleyi alan firma seg marka bir klima takmıştı klima 3 ay sonra arıza vermeye başladı.sogutma yapmadı.Ve yeniden arçelik aldırdılar kuruma.Burada da önyargılar ve kuruma verilen fiyatlardan kaynaklı tercih.
    Bir baymak yada midea yada m.e klima görmedim.Şuan bulundugum odada arçelik 24,000 btu kliması takılı mesela servis bakıma geldiginde çıkış sogutma degerini ölçmesini istedigimde önemsemediler bile.Biz bakım yapacagız deyip gitdiler.Evet çagırır çagırmaz servis geliyr ama servise neden bu kadar çok ihtiyaç duysunki.Mesela evimde sürekli servis görmek istemem ben.
    Bunu anlatma sebebim cihazın yanında verilen servis hizmetide çok ama çok önemli.

• Seg klima vestelle aynıdır karpuz gibi çatlamaları kroniktir servisler bir şekilde geçiştirir bunu. Baymakta hemen hemen onlardan aşağı değil gibi. Ben daha yeni denedim kapak açılırken kırılma riski var plastik sert ve kalitesiz kırmaktan korktum içindeki filitireler bile zor çıkıyor çıktıktan sonrada zor takılıyor. Klima alacaksanız biraz paranıza kıyın iyi bir şeyler alın. En basiti filitirelerin bile nekadar rahat çıkartılıp takıldığına şahit olursunuz.
  • mehmet orkun M kullanıcısına yanıt
    Karpuz gibi catlayan kismi neresidir?
    Klima kalitesine kistasin, filtreyi kolay takip cikarma oldugunu ilk defa duydum ben. Yine de ister istemez "siz eziyet cekmek istiyirsaniz bur samsung klimada filtre sokup takin bakin neler olacak" diyebilirim Baymak gibi bir marka icin daha el ile tutulur gerekceler veya daha belirgin ifadeler sanki dahan iyi olmaz mi? Mesela ses seviyesinin belli bazi uretimlere nazaran 2 desibel daha yuksek oldugu gibi
  • quote:

Karpuz gibi catlayan kismi neresidir?
    Klima kalitesine kistasin, filtreyi kolay takip cikarma oldugunu ilk defa duydum ben. Yine de ister istemez "siz eziyet cekmek istiyirsaniz bur samsung klimada filtre sokup takin bakin neler olacak" diyebilirim Baymak gibi bir marka icin daha el ile tutulur gerekceler veya daha belirgin ifadeler sanki dahan iyi olmaz mi? Mesela ses seviyesinin belli bazi uretimlere nazaran 2 desibel daha yuksek oldugu gibi

Vestelin nesini anlatsakki sayın ustam. Siz klimacısınız bilirsiniz plastiğininin kalitesini. Bende askerliğim öncesi aralıklı olarak 1,5-2 yıl çıraklık ettim usta olamadım buna vaktimde yoktu fakat az çok anlarım. Samsung konusundada katılıyorum size. Bunlar ustamı delirten klimalardı. Lg klimayıda ekleyebilirsiniz. Ucuz olup gösterişli olan bir çok klimada eklenebilir. Ustam japon fujitsuları bile beğenmezdi.

Ben en basit olarak belirttim filitire takıp çıkarması bile zordur dedim kalitesi düşük klimalar için. Gerçektende öyle ustam baymağı bir deneyin sizde ben geçen gün markette gördüm denedim elimde kalıyordu. Ses ölçümü fazlalığına bakmayada gerek yok genelde sesli bu baymaklar.

Ustam bir güzellik yapacakta kısmet denk gelirse bu aralar 2.el eski Daikinlerden Mitsubishi electriclerden uyduracağın bir tane. Yapı marketlerde gördüğüm klimaların hepsi dökülüyor. Benim ustam yeni daikinler bile dökülüyor diyor. İşi iyice paraya dökmüşler. :=(

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.