Şimdi Ara

HANGİ LİNUX DAĞITIMINI KULLANIYORSUNUZ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
10.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neden ubuntu 16 veya 15 değil de
    14

pek anlamıyorum bu konulardan
    sebebi açıklayabilirseniz sevinirim
    teşekkürler
    laptopa kuracağım(asus ux305 )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    15'in desteği kapandı. Ubuntu 16.04 de çok sorunlu çıktı. Program yüklemek küç, Gdebi ile yükleseniz ardından sistemi güncellerken yüklediğiniz tüm programlar gidebiliyor. Pencere ayarlarında da anlayamadığım bir şey var.

O yüzden Ubuntu 14.04.03 ve 14.04.04 en iyisi olacaktır.

Eğer Ubuntu'yu saf haliyle kullanacaksanız Ubuntu 14.04.03'ü indirin
    Eğer Ubuntu'yu kubuntu, xubuntu, lubuntu gibi dağıtımlarla beraber kullanacaksanız da 14.04.04 sürümlerini indirin.
  • Raid 0 ile problem çıkartmayacak linux dağıtımı önerebilir misiniz
    Anakart:Gigabyte Ga 970 ud3p
    İşlemci:Amd fx6300
    Ram:team dark 8 gb 1866 mhz
    Ekran kartı:GTS 450
  • Linux mint 18 çıkana kadar şimdilik ubuntu 16.04
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

Linux mint 18 çıkana kadar şimdilik ubuntu 16.04

Nasil,sorunlu mu?

İnternette bazi yorumlar gordum,millet sovup saymis

Bende bugun gecmeyi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

Linux mint 18 çıkana kadar şimdilik ubuntu 16.04

Nasil,sorunlu mu?

İnternette bazi yorumlar gordum,millet sovup saymis

Bende bugun gecmeyi dusunuyorum

Performans olarak 14.04'den bayağı iyi gayet memnunum. Yazılım merkezinden uygulama yükleme-kaldırma biraz sorunlu terminalden yapılmalı bu işlemler bunun dışında memnunum. Ayrıca ubuntu gnome shell kullanamıyorum açılmıyor nedense dandik unity arayüzüne kaldık yine. Ben linux pek detaylı bilmiyorum sorun yaşayanlar linuxu fazla kurcalayan kesimden oluşuyordur muhtemelen. Linux mint ubuntu altyapısını kullanmasına rağmen ubuntuda yaşadığınız sorunları linux mintte daha az yaşarsınız. mint 18 bekleyin bence

EDİT: Stabil kernel 4.5.5 ile sorunsuz kullanıyorum. Kernel dosyalarını gdebi aracı ile yükledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 24 Mayıs 2016; 9:22:09 >

• Zaten terminale alistim bende,sorun yok o zaman

Steam de bazi oyunlar Linux Mint Ubuntu tabanli olmasina ragmen illa Ubuntu istiyor,bende o yuzden geciyorum

Yoksa Linux Mint 17.3 te herhangi bir sorunum yoktu

Bakalim bir ciksin Mint 18 o zaman gecerim

Cevap icin sagolun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Zaten terminale alistim bende,sorun yok o zaman

Steam de bazi oyunlar Linux Mint Ubuntu tabanli olmasina ragmen illa Ubuntu istiyor,bende o yuzden geciyorum

Yoksa Linux Mint 17.3 te herhangi bir sorunum yoktu

Bakalim bir ciksin Mint 18 o zaman gecerim

Cevap icin sagolun

Rica ederim Sizin dediğiniz gibi eğer bir çok kişi şikayetçiyse geçmemek daha iyi olur.

EDİT: Linux ile tam uyumlu çalışan pc sayısı az. 16.04 ile çoğu pc uyumsuzluk yaşamışta olabilir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 24 Mayıs 2016; 9:51:52 >

• Ubuntu

• Manjaro Xfce

Görsel olarak da iyi duruyor. Hafif de.
  • Fedora

• kali.
  • Linux mint rosalinda son sürüm. Şu an bir sıkıntı yok. Güncel sürümü çıkana kadar kullanmaya devam...

• Manjaro 16.06 rc sürümünü kurdum dün, sene başından beri de manjaro kullanıyorum çok hoş bir sistem.
  • LINUX 17.3 MINT VE KALI LINUX ÖĞRENME AMAÇLı büyük yazmışım tekrar yazmaya üşeniyorum
  • deepin tavsiye ederim

• 2 senedir Manjaro

• Guest-2F6FBCC3F G kullanıcısına yanıt
    FreeBSD'nin kodları direkt Unix'e dayanır, sadece bazı kapalı kaynak paketler sil baştan açık kaynak olarak yazılmıştır. Linux ise Unix tabanlı işletim sistemlerinin sadık kaldığı POSIX API'sine sağdık kalarak yazıldığından bir çok şeyi yapmak için son kullanıcı terminal'e aynı komutları yazar ama arka planda çalışan algoritmanın Unix ile hiç bir alakası yoktur. Linux kısacası kullanım ve fikir olarak Unix'e benzer ama aslında alakası yoktur.

Ek bilgiler:https://tr.wikipedia.org/wiki/POSIX
  • Arkadaşlar Fedora öneririm bir deneyin bence ubuntudan daha stabil ve temiz tasarlanmış bir distro.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Arkadaşlar Fedora öneririm bir deneyin bence ubuntudan daha stabil ve temiz tasarlanmış bir distro.

Pentium N3530 işlemci İntel HDxxxx için ne önerirsiniz? Fedora'yı daha önce denedim, biraz karışık geldi. YUM kullanması falan.

Bir sürü hafif dağıtım denedim. Peppermint Six, Zorin OS Lite, Linux Mint Xfce, Lubuntu, Xubuntu, Manjaro Xfce...

Hepsinde bir süre kullanımdan sonra komple sistem çöküyordu. Sadece açma-kapama butonu çalışıyordu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.