Şimdi Ara

HANGİ LİNUX DAĞITIMINI KULLANIYORSUNUZ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
10.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linux Mint Debian Edition.
  • Deepin ve Zorin OS laptop,fedora ve Linux Mint KDE masaüstü
  • ubuntu
  • Sanal makinemde Ubuntu 14.04.1 yüklü. Bir USB Flash diskimde de Slax var, hangi sürümü olduğunu unuttum.
  • Hocam bir aralar işletim sistemlerinin gelişimini, tarihini okumuştum. Anlat deseler bu kadar güzel özetleyemezdim.

@enkarizmanickbende @_ANKA_

Beyler bir şey sorucam. Windows ile Unix arasında nasıl berzerlikler veya farklılıklar var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler.
    Windows ile Unix arasında şöyle bir hikaye var. MacOS herkes bilir Steve Jobs un bir başarısı. Bill Gates, Steve Jobs un baya bir fikrini çaldı malesef sadece windows yapmadı SQL server ı Oracle gibi bir devden benzeterek yaptı. O yüzden ben Microsoft ürünlerine hiç bşr saygım yok denebilir.
    Mac os aslında unix ağından geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubuntu kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: teoska

Sanal makinemde Ubuntu 14.04.1 yüklü. Bir USB Flash diskimde de Slax var, hangi sürümü olduğunu unuttum.

slaxı bende bir zaman kullandım ama kablosuz bağlantı çalışmıyordu. Yani internetsiz slax kullanabiliyordum. Bazende paket yükleyince yeniden başlattıktan sonra siyah ekran çıkıyordu. YAni diğer linuxlara göre biraz daha sıkıntılı olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microdedektor -- 11 Şubat 2015; 13:48:26 >
  • 1. Pardus Topluluk 3
    2. LinuXMint 17.1 Mate Rebbeca
    3. Pisi Linux... 160GB disk anca sığdı...
  • şimdilik linux mint 15 ile idare ediyorum.. işlemcim 32 bit non-pae olunca elden bu kadar geliyor...4-5 farklı distro dan sonra şimdilik mint..
  • Linux Mint 17.1 32 bit açılış menüsüne force pae seçeneği eklendi, Pentium M gibi işlemcilere bu seçenekle kurulum yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 17 Şubat 2015; 13:54:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Linux Mint 17.1 32 bit açılış menüsüne force pae seçeneği eklendi, Pentium M gibi işlemcilere bu seçenekle kurulum yapılabiliyor.

evet ubuntu kurdum ve açılış ekranında komut satırından forcepae ekleyerek kurulum yaptım ama biraz siteme ağır geldi sanırım..512 mb ram var malesef.. peppermint-antix-sparky vs denedim ama mintte karar kıldım.. ilk 13 ü yükledim daha sonra terminalden 14 ve 15 e upgrade ettim. daha sonra 16 yı da kurayım dedim grub da bir sıkıntı oldu açılmadı 16.. ilgin için teşekkürler...
    edit: mint 17 upgrade yaptım ama pek isteedğim performansı alamadım.. linux lite 2.2 kurdum (forcepae komutu ile ) şu an gayet hızlı sistem o kadar düşük RAM e rağmen XP den çok hızlı )
    edit2: tekrar mint 13 XFCE ye döndüm ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 6 Mart 2015; 13:18:22 >

• 3 bilgisayar var evde biri masaüstü ikisi dizüstü.

Masaüstünde Windows 8.1 var. Oyun ve photoshop gibi programlar için şart

Tvye bağlı dizüstünde Windows 7 canlı tv seyretmek için. Nerense cinnamonu tvye bağlayamıyorum. Nasıl çözüm bulacağını söyleyen olursa çok sevinirim.

İnternete girmek içinde diğer dizüstünde linux mint cinnamon kurulu.

Linux işletim sistemlerini felsefelerinden dolayı çok seviyorum.

Keşke daha fazla geliştirilebilse de hepsinde linux kullanabilsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Che-mistry -- 8 Nisan 2015; 19:48:48 >
  • Elementry os kurmak istiyorum yokmu yardim eden

• quote:

Orijinalden alıntı: PLinux

linux mint kullanıyorum.Sıkıldım artık ubuntunun yeni sürümünü kurmayı düşünüyorum

Bende zamanında sırf Windowsa benziyor diye onu yükledim ama duruyor daha 8 ile.

• Ben de Ubuntu son sürümünü kullanıyorum. Aslında daha önceden Sanal makine olarak Pardus. LInux Mint vb kurmuştum genelde oradan işletim sistemini kullanıyordum. Evde şuan iki laptop var biri yeni (imzamdaki) Onda stock olarak WIndows 8 kurulu. Eskisi ise geçen hafyata kadar windows 8 kuruluydu. Ve şuan yazdığım eski pcde fena şekilde hdd problemleri var. Yaklaşık 10 kere WIndow 7 - WIndows 8 karışık olarak sürekli format attım. Nedeni aniden çökmesi (klasik bad sektör). Ama ta ki 1 ay önce hdd yi son çare olarak 3 parçaya bölmemde bu sorunu halletmiştim. En azından geçen haftaya kadar. Geçen hafta PC klasik bad sektör çökmesini yaşadı ama bu kez hiçbir Windows sürümlerine format atamadım. Her format sonunda tamamlanırken "Windows bilgisayarı yüklemenin sonraki aşamasında önyüklenecek şekilde hazırlayamadı" hatasını aldım. Pc de hdd sorunu aşikar ve bendeki isolarda ve usblerde problem olmadığına göre sorun %90 hdd dendi. Tam ümidimi kestim buraya kadarmış dedim ama aklıma linux dağıtımları geldi. Hemen Linux mint içi usb hazırladım ama o da açılmadı. En son Ubuntu'yu denedim ve inanılmaz şekilde kuruldu ve 1 haftadır çalışıyor. Artık ubuntudan vaz geçmem nasıl yapmışlarsa hiç bir sistem format olmuyorken Ubuntu oldu. Zaten istesem de Windows'a geçemem çünkü ne sanaldan ne de gerçek olarak kurulmuyor. .

Şuan çok memnunum eski pcsi olan herkese bir linux sürümü kurmasını tavsiye ediyorum. Hem çoğu windows uygulaması wine ile çalıştırılabiliyor. Sanalda olduğundan çok daha zevk veriyor açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Don_Kisot -- 17 Nisan 2015; 11:01:13 >

• konuyu hortlatmak gibi olmasın ama linux mint cinnamon 17 64-bit kurmayı dusunuyorum. guncel dusunceleriniz neler?
  • -Tsukuyomi kullanıcısına yanıt
    İyi olur hocam, Ubuntu 16.04'ün fiyasko olmasından sonra yapılabilecek en iyi şeylerden biri. Ama illa Ubuntu Unity kullanayım diyorsanız Ubuntu 14.04.03'ü kurun.

-----------------------

Kendi kullanıma gelecek olursak

Dizüstü: Ubuntu 14.04.04 Mate
    Masaüstü: Linux Mint 17.3 XFCE

ikisi arasında bir tercih yapmam gerekirse Ubuntu 14.04.04 Mate.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasiliKalanCtrl -- 20 Mayıs 2016; 14:25:26 >
  • Linux Mint 17.3 Rosa 64-bit kullaniyorum

Diger nispeten gucsuz makinaya ise(Atom islemci,2 gb ram)Linux Mint 17.3 Xfce kuracagim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.