Şimdi Ara

HANGİ LİNUX DAĞITIMINI KULLANIYORSUNUZ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
10.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ubuntu 14.10 kullanıyorum ben. Şimdilik memnunum. Ama Unity'yi sevemedim. O yüzden Gnome 3'e devam.
  • Kubuntu...

Uzun süre Ubuntu kullandım, sonra Kubuntu'yu bir denedim k, her şey hızlı böyle önüme fırlıyor gibi falan. Emanet gibi kullandım birkaç ay. Yeni bilgisayar aldığımda çok düşündüm hangisini kurayım diye. Bastım Kubuntu'yu, uçuyorum bir yıldır. :)
  • Xubuntu +win8
  • Ubuntu kullanıyorum, ölmüş bilgisayarıma can verdi valla. Saçma sapan virüslerdende kurtuldum. Uygulama desteği biraz daha fazla olsa çok iyi olacam ama senkronizasyon, şifreleme gibi konularda çok kullanıcı dostu bi sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linux dağıtımları özellikle xfce-lde gibi az donanım gereksinimleri ile çalışabilenleri yavaşlamış , virüslenmiş bilgisayara iyi gelebilir.

Ubuntu dışında linuxminti de deneyebilirsiniz.. Yada Türkiyede geliştirilen pisilinux ve pardusa da bir göz atabilirsiniz.

http://www.pardus.org.tr/
  • Aslında temelde hepsi aynı... burada esas belirleyici hangi amaçla kullandığın, sunucu veya masa üstü.
    Sunucu tarafında farklı çekirdek (kernel) optimizasyonları var masa üstünde farklı, sunucu tarafında grafik ortama ihtiyaç yok ofis uygulamalarına ihtiyaç yok.
    Son dönemde yaygın kullanılan Debian tabanlı Ubuntu var Redhat tabanlı Fedora ve Centos var.
    Mesela ben evde eski bir PIII pc ağırlıklı DLNA server olarak kullanıyorum torent v.s.. herşey üzerinde... ayar işlerinin uzaktan tarayıcı ile yapıyorsun ve non-stop açık canavar gibi de çalışıyor.
    Kullandıkça zaten kurcalamaya başlıyorsun ve bir bakıyorsun kurduğun sürümden çok farklı bir şey olmuş
  • linuxmint
  • Arch
  • Manjaro ve Linux Mint
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Arch

linux mint mate ve cinnamon kullanıcısına Arch tavsiye edermisiniz. Arch nasıl bir kullanım kolaylığı ve kararlılığa sahip

İndirmeyi düşünüyoum ama önceden bir sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLinux

linux mint kullanıyorum.Sıkıldım artık ubuntunun yeni sürümünü kurmayı düşünüyorum

ben ubuntuyu da kullandım ama linux mint daha ilgi çekici geldi bana. canın sıkıldıysa mate cinnamon xfce li sürümleri de deneyebilirsin
  • quote:

Arch

Forumda Arch kullanan sayısı 2 oldu. Şükürler olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetdagli1

quote:

Arch

Forumda Arch kullanan sayısı 2 oldu. Şükürler olsun.

quote:

Orijinalden alıntı: microdedektor

linux mint mate ve cinnamon kullanıcısına Arch tavsiye edermisiniz. Arch nasıl bir kullanım kolaylığı ve kararlılığa sahip

İndirmeyi düşünüyoum ama önceden bir sorayım dedim.

Eğer az uğraştıran, her şeyin hazır olduğu bir dağıtım arıyorsanız tavsiye etmem fakat dağıtımı isteklerime göre şekillendireyim, nerede ne ayar yapıldığını bileyim diyorsanız tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 7 Aralık 2014; 14:01:08 >

• Kubuntu kullanıyorum.
    KDE candır :)
  • Pisi Linux kullanıyorum
  • Laptopta Linux Mint (mate masaüstü ortamı)
    Serverda tabiki Debian :-)
  • Ben Linux Mint den çok memnunum. Bütün ubuntu türevlerini denedim. En çok lubuntu yu sevmiştim. Ama mint gayet güzel ve kullanışlı. Ancak Windows un yanına kurulu. Windows kullanmaya mecbur kalıyorum bazen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullaharif

Ben Linux Mint den çok memnunum. Bütün ubuntu türevlerini denedim. En çok lubuntu yu sevmiştim. Ama mint gayet güzel ve kullanışlı. Ancak Windows un yanına kurulu. Windows kullanmaya mecbur kalıyorum bazen.

Ben de aynı senin gibi yapmıştım. Lubuntu dan sonra mintte karar kılmıştım ama şu an windowsta yazıyorum. boot menüsü gitti veriyor pisilinux un grub ekranı hata veriyor ve halen kurtaramadım
  • imperium kullanıcısına yanıt
    Linux maceramda kaç kere harddiskimdeki verileri kaybettim anlatamam. Boot menüsü işi illet bi durum. O kadar derinlerden anlamadığım için çok defa verilerim kayboldu. Zaten bende w 8.1 in yanında mint kurulu. Windowsa mecburum biraz. :) Linux u çok eski tarihlerden beri, belki 2003 yılından bu yana takip ederim. Ancak hiç bir zaman bana tek başına yetmemişti.Ve hiç bir zamanda oturup adam akıllı öğrenmek istemedim. Ancak seviyorum yine de. 450 liraya satılan windows nere, ücrestiz sunulan linuxlar nere. Kendi çapımda destek olmak için bilgisayarımda bir linux sürümü bulundururum. Gündelik işleri linuxtan hallederim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsz

Laptopta OpenSuSE, sunucuda debian ve centos. Opensuseyi de sunucuda kullanabilirsiniz, 13.2 yi bencok begendim.

Merhaba ben linux mintte local server için gerekli olan paketleri kurdum, Şimdi localhostta siteler sorunsuz çalışıyor.

Şimdi ben bu sitelerimi adsl bağlantısı yoluyla kendi bilgisayarımı kullanarak dışarıdan domain ile kullanılmasını istiyorum bu mümkün mü?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.