Şimdi Ara

hangi küçük dizel alalım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merabalar arkadaşlar,bir arkadaş için bahara doğru 0 km küçük segment hatchback dizel araba almayı düşünüyoruz.clio,fiesta,corsa,polo...vs...artı ve eksileriyle(yakıt-konfor-yedek parça-sürüş dinamikleri gibi) bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yorum ve tecrübelerini esirgememelerini bekliyoruz.herkese saygılar sunar,iyi günler dileriz...

• Citroen C3, Fiat Punto öne çıkanlar..

Forumda okuduklarım neticesi vardığım sonuç..
  • ben 2011 polo 1,2 tdi aldım
    ben aldığımda indirimdeydi, şu anda biraz zam gelmiş
    aracın yakıt tüketimi hybritlerden bile az olduğunu okumuştum biyerde.eğer yakıt tüketimi önemliyse senin için 1,2 tdi çok iyi
    performans olarakta fiestanın 1,4 tdci modelinden daha güçlü (bende 206 hdi vardı, aynı motora sahip)
    konfor zaten alman arabalrının genel özelliği olarak çok iyi
    ancak yedek parça, servis olarak diğer markalara göre daha masraflı olabilir
  • Wv parçası pahalı diye biliyorum opelde öyledir ama ben olsam tercihim opelden yana olurdu çünkü işçilik olarak daha iyi duruyor.Bundan 1 yıl önce fiestayı inceleme durumum olmuştu içi görsel olarak çok cezbedici fakat oradaki eleman arka koltuğun yattığını gösterirken koltuğun altında gördüğüm sünger beni araçtan soğuttu.Clio hakkında bir şey diyemem,poloya gelince 2009 model vardı bir arkadaşımda ön göğüslükte lekeler oluşmuştu ve 2 ay boyunca servise gitti geldi değiştirilmesi için en sonunda ana bayiyi aradıda sorunla ilgilendiler.Tabi her poloda aynı sorun olacak değil bunlar şans işi,ama corsayı düşün derim özellikle1.3 dizelleri çok iyi 1.2 sininde çekişi iyidir üzmez seni.
  • Nissan note dizel 1.5 visia'yı tavsiye ederim. Liste fiyatından 3000-3500 indirim yapıyrlar 30500-31000 e alabilirsiniz. İç mekanı geniş ve ferah, kullanımı çok kolay, tam bir şehiriçi aile arabası.
  • arkadaşlar yorumların devamını bekliyoruz.....
  • Peugeot 1.4 dizel 307 kullandım 1 yıl , gayet güzel bir aracti çok az yakıyordu konforu sınıfının ( C sınıfı ) altında ama o paraya daha fazla olmazdı ( 2004 307 1.4 hdi 16.000tl sattım )
  • Bütçeye bakar birazda bütçe nedir?
  • Ford fiyatlari normale çekmeden fiesta'yı aklınızdan cıkarın, kazık yemeyin.
  • 307 hdi veya corsa dti üzerine yoğunlaştık gibi ama araştırmaya devam ediyoruz.307 nin üst donanımı gayet dolu ancak 75 bg olması düşündürücü.corsa 95 bg motoru ile öne geçti gibi....bütçe ise 36-38 bine kadar çıkaracak galiba...
  • araba ucuz olsun, parçası ucuz olsun, az yaksın, kolay satılsın dersen clio al hocam ;)
  • Az yakan ve sorunsuz olan Toyata Yaris dizel. Genişiç mekan, irili ufaklı birçok göz. Eksi puanlı olan bagajını, koltuklar yatırıldığında geniş ve kullanılışlı hale getirerek artıya dönüştüren gülen yüzlü araç. Sıfır fiyatı bana göre yüksek. Temiz, bakımlı, az kilometreli ve donanımlı ikinci el yaris dizel seçenekler arasında düşünülebilir. Yine de sizin öncelikleriniz ve beklentileriniz araç seçiminde önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hars

307 hdi veya corsa dti üzerine yoğunlaştık gibi ama araştırmaya devam ediyoruz.307 nin üst donanımı gayet dolu ancak 75 bg olması düşündürücü.corsa 95 bg motoru ile öne geçti gibi....bütçe ise 36-38 bine kadar çıkaracak galiba...

307 yi tavsiye etmem. 38000 tl lik bir bütçeyle de, en az c segmenti bir araç almanızı öneririm.

• 400 km kadar 2009 Corsa 1.3 CDTİ kullandım gerçekten güzel araç.
  • yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler çok önemli....yorum ve tecrübelerinizin devamını bekliyoruz...herkese iyi geceler....
  • B sınıfı araçlar için çok güzel teknik liste hazırlamıştım ama bilgisayar kalleşlik yaptığı için bütün yazdıklarım heba oldu. O yüzden hepsini değilde önemli kısımlarını karşılaştıracağım.
    Eğer isterseniz hepsini yazabilirim ama şimdi kısa yazmayı uygun görüyorum.

Seçenekler arasında Seat İbiza - Toyota Yaris - Hyundai İ20 - Kia Ceed Cool ve Fiat Grande Punto yu seçtim.

İbizanın 1.2 lt lik dizel motoru ş.içinde 4.6 lt yakarken 1.6 lt lik motoru ise 5.1 lt yakıyor.
    İ20 ise 4.9 ve 5.1 lt yakan motor seçenekleri var.
    Ceed versiyonuda 5.0 lt yakıyor ş.içinde.
    Grande Punto ise opsiyonları fazla olduğu için listeye aldım ve ş.içinde 6.3 lt yakıyor.

Euroncapteki sıralama: Toyota Yaris(35) - Kia Ceed Cool(34) - Seat ibiza(34) - Fiat Grande Punto(33.5) - Hyundai İ20(32) puan alıyor.

Bagaj hacimlerine bakıldığında: Kia Ceed Cool(340) - Hyundai İ20(295) - Seat İbiza(292) - Toyota Yaris(228) - Fiar Grande Punto(???) litre boş alana sahip.

Tork sıralamasında:Kia Ceed Cool(235/1750-2500) - Seat İbiza(230/1500-2000) - Hyundai İ20(225/1750-2750) - Toyota Yaris(205/1800-2800) - Fiat Grande Punto(190/1750) Nm /ddk gücüne sahip.

Fiyat: Hyundai i20 38.400-30.500
    Kia Ceed Cool 35.400
    Seat İbiza 35.000-33.500
    Toyota Yaris 34.000
    Fiat Gr. Punto 32.000

Karşılaştırma sonucunda benim tercihim İbiza veya Ceed arasında olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wetoone -- 20 Ocak 2011; 22:57:43 >

• benim küçük arabada pek tecrübem yok hatta hiç yok ama corsa alın derim sırf tipinden dolayı bide opelin kalitesi corsa idealdir
  • yeni fabia 1.4 tdi
    ya da 207 hdi
  • aslında ben üstteki mesajımda 207 yi kastetmiştim 307 yazmışım.207 hdi dolu bir araç evet biraz inceledik.75 bg olması arkadaşı biraz uzaklaştırdı gibi.fabiaya bir bakalım....teşekkürler....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.