Şimdi Ara

Hangi Kargo Firmasını Tercih Edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 21.5.2020)
Giriş
  • Ekleme2: konuyu öne çıkarabilir misiniz arkadaşlar? Hem daha fazla kişiye ulaşır anketimiz. Teşekkür ederim.

Herkese merhaba dün açtığım konu kapatıldı. Sadece en iyi hizmeti veren kargo şirketinin hangisi olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Bunun kural dışı olması neye göre? Hiç bir açıklama yapılmadan silinmiş konum. Burada insanların fikirlerini alamıyorsak o zaman ne işe yarıyorsunuz?

Evet arkadaşlar son zamanlarda online satış yaptığım platformlardan sürat kargo ile ilgili çok fazla şikayet alıyorum. Ürettiğim ürünlerin sıkıntısız sizlere ulaşması için hangi kargo firmasını tercih edelim buna siz karar verin. Teşekkür ederim katılan herkese.

Ekleme1:
    Arkadaşlar Sürat ile Aras kargo arasında 24 bin, YK arasında 37 bin, MNG arasında 28 bin, UPS arasında 33 bin, PTT arasında 17 bin lira aylık fark oluyor. Aras kargo bize göre fiyat performans gibi geliyor. Aylık bu farkların yine size yansıyacağını biliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CECCBCE5F -- 20 Mayıs 2020; 14:41:35 >

• şubeye göre değişir ama Sürat kargo her yerde kötü
  • Mng veya Aras
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    özellikle bu salgın döneminde bazı müşterilerim mağdur oldu. İstanbul içi 04.05.2020 de gönderdiğim kargo halen müşterime ulaşmamış. Çalışan arkadaşlarıma özellikle bu dönemde herkese bir yere kadar tolerans yetkisi verdim, kendim de şahsen iletişim kanallarını sonuna kadar açarak sorun yaşayan herkese yardımcı olmaya çalışıyorum ancak bu yeterli olmuyor. Ürünleri önceden almış ve tekrar almak için uğraşan kişiler var ve sürat kargo yüzünden mağdur olmuşlar. Bu müşterilerimin kargodan dolayı sorun yaşaması ve benimde bişey yapamamam gerçekten bardağı taşırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CECCBCE5F

özellikle bu salgın döneminde bazı müşterilerim mağdur oldu. İstanbul içi 04.05.2020 de gönderdiğim kargo halen müşterime ulaşmamış. Çalışan arkadaşlarıma özellikle bu dönemde herkese bir yere kadar tolerans yetkisi verdim, kendim de şahsen iletişim kanallarını sonuna kadar açarak sorun yaşayan herkese yardımcı olmaya çalışıyorum ancak bu yeterli olmuyor. Ürünleri önceden almış ve tekrar almak için uğraşan kişiler var ve sürat kargo yüzünden mağdur olmuşlar. Bu müşterilerimin kargodan dolayı sorun yaşaması ve benimde bişey yapamamam gerçekten bardağı taşırdı.
    benim kargoların biri de 11 mayıstan beri esenyurt aktarmada bekliyor. sürat ile gönderdiklerini bilsem almazdım. mesela o yüzden trendyol'dan alışveriş yapmıyorum çünkü ne ile yollayacakları belli olmuyor. alışveriş yaparken de sürat kargo ile gönderenlerden uzak duruyorum ki bunu birçok kişinin yaptığına eminim

• allahım ya pttye filan oy atan var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    esenyurt aktarma zaten allah vere, bazen geçerken çalışanları görüyorum yazık günah. hem az para alıyorlar hem de çok çalışıyorlar, böyle olunca da kalite diye bişey kalmıyor haliyle. Kısa zaman içinde Aras yada YK geçeceğim ama öyle kolay olmuyor. Bizim üretim düzenimiz kargoya endeksli bu yüzden yeni bir düzen gerekecek. Sonuçta müşteri memnuniyeti için çabalıyoruz, umarım buna değer.
  • ups neden ankette yok?
    dünde aynı konuyu açmıştınız vs ups önermiştim size, o konu silindiği için göremiyoruz ama en +4 almıştı ups, konu silinmese devamı da gelirdi. ups yi değerlendirin derim tekrardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PONRO kullanıcısına yanıt
    Tüm Türkiyeye hitap ettiğimiz için UPS kapsama alanı az kalıyor. Bazı belde ve ilçelere gitmiyor diye biliyorum.
  • Şu ana kadar aras ve yurtiçi ile hiçbir sorun yaşamadım. Adamlara kargonun teslim edildiği günün ertesi günü kargoyu teslim ediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün aras kargo şubeleri açık olur mu? Cumartesi günü şubeye yönlendirilmiş kargo. O zamandan beri bir değişiklik yok hareketlerde.

• Sürat Kargo diyenin kesin firmadan çıkarı vardır. Başka türlü izah edemiyorum

Edit: Şu an bir kargom 7 Mayıs'tan beri Sürat Kargo'da. 9 Mayıs'tan bu yanada Esenyurt Aktarma'da bekliyor. Kurban Bayramı'na kadar gelirse kendimi şanslı hissedeceğim

Pahalı ama DHL favorimdir. UPS'te eskiden iyiydi ama sanırım onlarda bozmuş. Şu listedeyse kötünün iyisi olarak Yurtiçi diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyfriend712 -- 18 Mayıs 2020; 10:50:16 >
  • Surat haric hepsi. Ama su listede genelde yurtici tercih ederim. Sebebini bilmiyorum ama bizim buradaki sube cokiyi

• Arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Hem katılanlara hem de öneride bulunan herkese. Aras yada yk arasında kaldık ancak yk daha fazla oy almış. Kargo firmasının değişmesinin orta vadede bize maliyeti aylık obinlerce lira olabiliyor. Burada üretim bandının revize edilmesi, aradaki fiyat farkları ve şubenin nispeten daha uzak olması gibi konular var. Sürat kargodaki ürünlerin geç teslim edilmesi de yatırımımızın bize geç dönmesine de neden oluyor. Genel olarak umuyorum ki kargo değişikliği hem müşteri memnuniyeti açısından hemde hızlı teslim açısından bizlere pozitif katkılar sağlayacaktır. Aras yada YK olmasındaki kriter şimdilik bize bakan şubenin ne kadar iyi olduğuyla alakalı olacak. Tekrardan herkese çok teşekkür ediyorum.
  • Horoz lojistik parça ürün teslimi yapmıyor.
  • arasdan uzak durun yeter

• hukuki05 H kullanıcısına yanıt
    Şube bazlı bazı sıkıntıları genele yaymamak lazım, yaşadığınız bir tecrübeniz varsa paylaşın bizde öğrenelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.