Şimdi Ara

Hangi Kafayı Yaşıyorum Bilen Söylesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Futbolu(TF) son zamanların en kötü dönemleriyle yüzleşiyor. Aslında kötü olan dönem değil idarecilerdir kötü olan. Para babaları ülkenin en değerli klüplerini idare etmeye başladılar. Zaten sıkıntı buralarda başladı. Futbol tarihine ismini kara harflerle yazdıracak kişiler vardır işte bunların başında Yıldırım Demirören gelir. Nedendir bilinmez kendi işleri yolunda gitmesine rağmen görevlerinde başarızlıklarla yükselmektedir. Bjk başkanlığı döneminde yaptıkları alenen ortadayken birde TFF nin başına gelmesi TF için tam bir talihsizlikti. Aslında sıkıntı şike esintileriyle başladı. Orada da karşımıza Aziz Yıldırım çıkar. Son zamanlar TF nin baş belası bu iki adamdır. Sadece kendi klüplerine değil direk TF na zarar veren kişiler. Şike muhabbetleri bjk ye bulaşınca demirören çareyi TFF başkanlığında buldu. Aslında Aziz Yıldırımı kurtarıcak tek kişi Yıldırım Demirören di, zaten bunu herkes tahmin ediyor. Büyük bir dava açıldı ama bu davadan klüpler ve iş adamları birşekilde sıyrılmalıydı. Aziz Yıldırımın başı daha büyük dertteydi, Yıldırım Demirören ise biraz geri planda kalsa da Aziz başkana koltuk çıkmazsa olayların içine yavaş yavaş çekilecekti. Olaylar derinleşmeden TFF başkanlığına seçildi. Bu hamlesi aynı zamanda Aziz Yıldırımın işine geliyordu. Böylece Aziz Yıldırım bu işten en az zarrarla çıkabilecekti. Ayrıca FB ve BJK de en az zararı görecekti. Sonuç olarak TFF kişileri ve klüpleri neredeyse sütten çıkmış akkaşık kıvamında karşımıza çıkarırken olaylar tersine tepmesin diyerek bulundukları konumu korumaları gerekliydi. Zaten gereken yapıldığında gideceklerdi. Keza Aziz Yıldırım paçayı kurtarınca kaçtı. Fakat Demirören hemen çekip gidemezdi daha işi bitmemişti. Ne kadar az zararla ayrılırlarsa ayrılsınlar ortada klüpler açısından zarar sözkonusuydu. Bununla birlikte Uefa klüplere avrupa kupalarına katılma cezası vermişti. Bu süre zarfında GS çok ilelememeliydi. Dengeler bir nebze olsun eşitlenmeliydi. İşe yabancı sınırı kısıtlanarak başlanmalıydı. GS artık yabancı oyuncular tarafından tercih edilmeye başlanmıştı ve bu oyuncular takımlarına faydalı oluyorlardı. Özünde anadolu klüplerini ve TF yi koruma maksadında yapılmış gibi görünen yabancı sınırı hamlesi tam tersine TF nu da anadolu klüplerini de geriye götüren bir hamleydi. (Yerli oyuncuların saha içi rekabetini azaltıp saha dışı rekabet gücünü arttırarak ederinden fazla maaş ve bonservis bedelleri almalarını sağlaması, anadolu klüplerinin ellerinde vasat oyuncularını dahi tutamaması, yabancı oyuncuların ülkeyi tercih etmemesi ve yurt dışındaki başarısızlıklara gebe olan bir sistem. Bunların dışında birçok zararı vardır.) Bu hamle kısa bir süre uygulandığında ise FB ve BJK için faydalı bir hamle olacaktı. Keza şike davaları ve avrupa cezalarından dolayı GS kadar iyi yabancı transfer yapamıyorlardı. Aslında 2 yıl sonra onlarında zararına olacak fakat o zaman zaten ab oyuncuları için sınır kalkacak. Fakat Ünal Aysal olayların farkındaydı ve durumun önüne geçmeye çalışıyordu. Aslında öyle olmamalıydı, boyun eğmeliydi. Haksız rekabet gözüyle bakılıyordu. Ortada bir zarar varsa buna GS ortak olmalıydı. Aysal yabancı sınırında dik durdu. Üstelik birde bjk ye stadını açmadı. Cezası kesilecekti. Fatih Terim ile Aysal ın daha en başından ufak tefek sorunları olsada geçinip gidiyorlardı. Bu durumdan faydalanılması gerekiyordu. Fatih Terim in milli takım zaafı vardı. Hemen Fatih Terim e bir teklif sunuldu. O da başkandan izin almalarını istedi. Başkan izin vermeseydi toplum tarafından dışlanacak ve Fatih Terimle arası iyice açılacaktı yani cezası oracıkta kesilmiş olacaktı ama uyanık davrandı izin verdi. Bu durumda B planı devreye sokulmalıydı. O kadar hoca(Şenol Güneş, Mustafa Denizli vs.) boştayken madem bu maksatla Terim getirildi Aysal ile çarpışmalıydı. Geç kalmadan basın tarafından Mili Takım ile 3 yıllığına sözleşme imzalandı denildi. Demirören sessizliğini korurken Fatih Terim net bişey söyleyemiyordu. Yalanlama yapması gereken TFF idi. Heryer çalkalanıyordu haberlerle ama TFF haberi yokmuş taklidi yapıyordu. Aysal Terim e sözleşme uzatma teklifi yaparak konunun ciddiyetini kavramak istedi. Fatih Terim ise benim GS ile sözleşmem olmaz tarzında davranıyordu. Olmazdı da ama bu sefer olmalıydı yoksa Aysal başkana cezayı kesmiş olacaklardı. Ama Fatih Terim benim GS li liğim sorgulanamaz havalarındaydı. Zaten Aysal bunu yapacak olsa divan üyesi yapmazdı da. Yapacak tek birşey vardı. Terim i istifaya ikna etmek veya göndermek. Terim durumu anlayınca ikna olmamak için görüşmelere kendini kapadı. Aysal göndermek zorunda kaldı. Hiçbir başkan lig devam ederken hocasını göndermek istemez en azından lig ortasını bekler ama Aysal gönderdi. Bu şekilde gerileyeceğine iyi bir hoca getirip bu buhranlı dönemden yine büyük başkan olarak çıkabilirdi ama tutturamadı. Hata yaptı. Böylelikle cezası kesilmiş oldu. Bakalım bundan sonra ne olacak Demirören in misyonu nerede bitecek. Sadece GS zarar görmüyor Türk Futbolu zarar görüyor. Aslında Fenerbahçe ve Beşiktaş için bu hamleler yapılıp dengeler korunmaya çalışılsa da bu takımlar da zarar görüyor. Bana Avrupa da bu kadar taraftarı olup da bu kadar başarısız olan kaç klüp sayabilirsiniz. Ben FB-BJK şike yapmıştır demiyorum. Sonuçta iyi idare edilmeyen bir futbol anlayışı var ülkede. Avrupa da başarı yok. 4 yıldız taksan ne olur 5 taksan ne olur. Avrupa ya gidince birinden 6 yersin, öteki gelir 8 atar, beriki gelir 3-5 sallar gider. Bize iyi takımlar, iyi hocalar, iyi oyuncular lazım değil. İyi idareciler lazım galiba.

• Hangi işsiz okur bunu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max Born

Hangi işsiz okur bunu acaba

Ben okudum bu saatte hemde.

Roman yazsan tutabilir aslında.
  • baştan sonra okuyana 200 gurur points
    tabii mesajı okumamış birine okuduğunuzu kanıtlama işini nasıl yaparsınız bilemem
  • hayatta okumam ama emege saygi
  • Özet geçtim beyler
  • Ozet: TF

• Adam doğruları yazmış. Menfaat uğruna Turk futbolunu ne kadar rezil bir hale getirdiklerinden bahsetmiş. Tamamen bir kaosun içinde futbolumuz. Yarın ne olacağı belli değil. Ne plan var ne sistem. Afedersin don değiştirir gibi pat kural çıkarıyorlar işlerine geldiği gibi. Günlük yaşamak gibi birnevi.

• Hepsini okudum, eline sağlık.

Keşke senin şu yazdıklarını o büyük gazete yazarları da yazabilse.. Büyük kitlelere ulaşan insanlar yazabilse.. Yazabilse değil aslında, yazsa...

Menfaat için Türk futbolu denen şeyi bitirdiler. Helal oolsun tekrardan

• Yayıncı kuruluş iflas etmeden bu ülkede furbol düzlüğe ÇIKAMAZ.
  • adaleti olmayan toplumken kimse aziz Yıldırımi elestirmeye kalkmasin. yeter kardesim su abuk subuk basliklariniz. boyle lanet olsunlu bj baslik görüyorsam icinden hep aziz Yıldırım çıkıyor. sen git kendi baskanini eleştir kardesim. yapilan transfer yanlislarini sembolik diktatorlugu elestir. futbolda iki senedir alışkınsiniz lider olmaya bu sene bu gidince yok futboldan zevk alamıyoruz yok turk futbolu dususte. alsaydin abicim Türkleri? alperi 1m icin kaptirmasaydin, Freiye bassaydin parayi, Taşçıya 3m veremedin. Sonra hala o kotu bu kötü. he yav he.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro

adaleti olmayan toplumken kimse aziz Yıldırımi elestirmeye kalkmasin. yeter kardesim su abuk subuk basliklariniz. boyle lanet olsunlu bj baslik görüyorsam icinden hep aziz Yıldırım çıkıyor. sen git kendi baskanini eleştir kardesim. yapilan transfer yanlislarini sembolik diktatorlugu elestir. futbolda iki senedir alışkınsiniz lider olmaya bu sene bu gidince yok futboldan zevk alamıyoruz yok turk futbolu dususte. alsaydin abicim Türkleri? alperi 1m icin kaptirmasaydin, Freiye bassaydin parayi, Taşçıya 3m veremedin. Sonra hala o kotu bu kötü. he yav he.

Dostum konuyu anlamak istediğin yere çekmişsin. Aziz Yıldırım ile ilgili de bir iddia ortaya atma yada eleştirme gibi bir durum yok ortada. Aziz Yıldırım ile ilgili yazılan söylenen şeylerin en mütevazi olanlarından bahsettim. Kendi başkanımı zamanı geldiğinde eleştirmesini ben bilirim. Ben takım tutuyorum insan kayırmıyorum. Benim başkanım istifa ettiğinde büyük başkan gitme diye ağlamam ben. GS de biri gider diğeri gelir. Yanlış yapan gider. 2 senedir de ortada bir yanlış olsa Aysal çoktan giderdi. Kimse de önüne geçmezdi. Fatih Terim gitmiş ötesi yok. Aslolan Galatasaraydır derdi kendisi bizde söylediğini yaptık. Aysal zaten başarısız olursa gider. FB klübünde ise Yıldırım ın her istifasında kendi beslediği taraftar grupları kendi isteğiyle kapısında ağladılar. Bizi bırakma dediler. O zamanlar ne farkı vardı şimdiden. Tek farkı vardı Aziz başkanları onların önüne çıkmasını bu sefer istemedi gitmesi gerekiyordu. Benim çok fanatik FB li dostlarım var Aziz Yıldırım ın her istifasında o önüne çıkan taraftara anlam veremediklerini söylerler. Koskoca FB de adam mı yok yerine. Ama bağlanmışsınız birine. Aysal başkan Fatih hocanın heykelini dikip gönderseydi ne olay olurdu. Biz takılmadık fazla aslında olaylara. Aziz Yıldırım ın görev süresince elde edemediği başarıları ve yıllarca çarçur ettiği paraları görmediniz mi. FB nin stad ve taraftar geliri hangi klüpte vardı. 2 yıldır stadda anca eşitlendik. Ben emeğinizin karşılığını isteyin diyorum. Temiz futbol isteyin. Yanlış konuşunca düzeltin. Doğru söyleyince saptırmayın muhabbeti. Aziz Yıldırım FB nin sırtındaki kambur du anca atabildiniz. Bazı şeyleri yaşamak lazım. Merak etme 2 sene sonra Senin Başkanın olmayan Senin Fenerin daha başarılı olacak. O zaman aynı şeyleri yine yazarsın.

• Helal olsun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.