Şimdi Ara

Hangi Ekran Kartını Tavsiye Edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Eski masaüstü bilgisayarım için ekran kartı almak istiyorum.

Anakartım: GA-K8NS Pro
    İncelemek isterseniz Linki:http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-k8ns_pro.html
    İşlemcim ise: AMD Athlon 64 Processor 2800+

Şuan kullandığım ekran kartı FX5500, bütün oyunlar PixelShider3 istiyor o yüzden yeni ekran kartı almak istiyorum ancak sistemim kaldırır mı bilmiyorum? AGP kart almam gerekiyor sanırım ancak onda da ddr,ddr2 vs değişiyor. Hangi ekran kartını tavsiye edersiniz? Tabiki en yeni oyunları oynamak değil amacım :)
    Ben Nvidia 7600GS 256 MB DDR2 istiyorum. Sistemim bu kartı kaldırır mı acaba?
    Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murt_aza -- 20 Mart 2010; 22:08:51 >

• DDR2 almak fazla mantıklı değil ama, DDR3'le ilgili ve senin sistemle ilgili fazla bilgim yok. Zaten Ekran kartını yükseltsende İşlemci çok kötü kalıyor 2sinide yükselt istersen, benden daha iyi bilenler var tabiki onlarda yazarlar birazdan.
  • Evet işlemcim kötü kalıyor ancak bilgisayarımın özelliklerinin yetmesine rağmen pixelshader3 desteği olmayan kartım yüzünden o oyunlarıda oynayamıyorum. Amacım en azından 2-4 sene önceki oyunları oynayabilmek.
    Anakartımın özellikleri ilk mesajdaki linkte ayrıntılı olarak mevcut. Yorumunuz içinde teşekkürler ayrıca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murt_aza -- 20 Mart 2010; 22:27:23 >
  • HIS Ati HD 4670 Iceq 1GB (128BIT) GDDR3 AGP 8X
    SAPPHIRE HD3850 AGP 512Mb GDDR3 256Bit
    HIS HD4650 GDDR3 1GB 128Bit AGP 8X
    Sapphire HD3650 512 MB 128Bit DDR2 8X AGP
    Sapphire HD3450 512 MB 64Bit DDR2 HDMI 8X AGP

-Bütçeni bilmediğim için pahalıdan ucuza doğru ürünleri sıraladım.
    -Ayrıca forumun 2. el bölümünde de bulabilirsin.

• HIS Ati HD 4670 Iceq 1GB (128BIT) GDDR3 AGP 8X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zbetk -- 22 Mart 2010; 16:01:34 >
  • Önerileriniz için sağolun.. Biraz araştırdım ve anakartımın 8x Agp yani AGP 3.0 desteklediğini öğrendim. Yani bu, tüm agp kartlar sistemime uyar demek mi oluyor?
    Yani tüm agp kartları gönül rahatlığıyla alabilirmiyim? 2. el alıcam uymazsa elimde patlar diye korkuyorum. Nvidia 7600GS 256 MB DDR2 almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz(2. eli 60 tl) yoksa başka kart mı bakayım, ne dersiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.