Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
42
Favori
534.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GülçinGE

İnternetten alışveriş yapmadığım için bişey diyemiyorum.

Ace'yi beyazlar da denemeyin bence. Babaannem bir kere aceyle yıkamış ve çamaşırları morartmıştı.

Pazartesi günü bende marketten 5 kg Ace'yi 10 liraya aldım. Fiyat olarak çok iyi denk geldi. :))

Teşekkurler trojana hocam.

Yok aynen, cesaret edemedim zaten. Beyazların bir tonu kaçtı mı eski haline döndürmek çok zor oluyor çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bingo'yu beyaz çamaşırlar için kesinlikle önermem. Beyaz çamaşırlardaki ter lekelerinde etkisi sıfır çünkü.

Ben sadece 3 sene evvel Bingo ekstra hijyen almıştım. O harika çıkmıştı. Daha da bulamadım zaten, ambalajları değişti sonra.

Açık renkliler, nevresimler, koltuk örtüleri, minderler, paspaslar ıvır zıvırlar için iyi. Onda da zaten Bingo'ya para vermeye gerek yok, Ace çok daha iyi.

Sıvısını ise denemedim. Migros'ta kampanyalıydı, 4 litresi 12TL idi galiba. Para iade garantisi var, beğenmezseniz iade edersiniz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 23 Nisan 2014; 14:13:53 >
  • beyler, bugun camasir gunu galiba ;)

• egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Türkiyede resmi satışı olsa daha ucuza alınır. Adana da incirlik üssünden çıkartıyorlar bu malzemeleri, çıkartan üzerine ekliyor, alıp satan da ekliyor ondan sonra oluyor bu fiyat. ABD de yarı fiyatına satılıyor bu ürünler. Yoksa bm detarjanları gibi 3 ü bir arada ve temizliği güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Su jetinin olması bir avantaj. Deterjan alınırken direkt aşağıya pompa kısmına gidiyor su jeti oradaki deterjanı bir güzel eritiyordur. Deterjan tasarrfudu da yapmaya yardımcı :) Top sistemi de su jeti kadar önemli bir sistem. Ben pompayı açtığımda içinde taşlaşmış deterjan artıkları buluyorum.

sizinki sanırım az su alıyor ben actıgımda sadece su görüyorum
  • Deterjandan çok makinanızın yıkama performansı önemli. Birebir başıma gelmiş bir olaydır; saç boyam banyo sonrası akar havlum saç boyası olur. Aynı leke, aynı deterjan ve aynı porgram ile ( 30 derece - pamuklu ) kendi makinamda yıkadığımda saç boyası sorunsuz çıkıyor, denediğim 4 makinada çıkmadı. Eve gelip tekrar kendi makinamda yıkadığımda leke yine çıktı. Kendi makinam Siemens'in 9 senelik modeli, denediğim makinalar Arçelik, Electrolux, Profilo ve Vestel. Bu nedenle kiminin beğendiği deterjanı kimi beğenmiyor.

Neyse konumuza dönelim...

Senelerce Ariel kullandım, yıkamasından çok memnundum. Ariel ne yaptıysa beyazlar için olan deterjanı basit lekeleri bile çıkartmamaya başladı. Ariel'in yanında birde beyazlatıcı takviyeler kullanınca iyi güzel yıkıyordu ama deterjan maliyeti artıyordu. Bende madem tüm işi beyazlatıcılar yapıyor, ucuz bir deterjan alıp tüm işi beyazlatıcıların üstüne yıkıp, maliyeti düşürmeye karar verdim. O sırada bingo deterjanda indirim vardı aldım. Beyazlatıcı ile yıkamaya devam ettim. Beyazlatıcı bitince normal yıkamayı denedim ve çok memnun kaldım. Bingo beyaz çamaşır deterjanından memnun kalınca renkliler içinde aynı şekilde Bingo'ya geçtim. İkisininde yıkamasından memnunum. Hatta renkliler için olanı Ariel'den bile iyi, hem leke çıkartıyor, hem de çamaşırların rengine uzun vadede zarar vermiyor. Siyahlar için eğer pijama veya nevresim takımı değilse toz deterjan kullanmıyorum. Pijamalar ve nevresim takımında siyah olanları toz deterjan ile yıkıyorum, bir sorun yaşamadım. Yalnız siyahları da hiçbir zaman güneş görecek şekilde kurutmuyorum. Kurutma makinanız yoksa balkonda kurutma işlemi yapıyorsanız tavsiyem siyahları güneş görmeyecek şekilde kurutmanız, sonuçta makinadan yumuşatıcıya bulanmış halde çıkıyorlar. Ne kadar durulansa bile o yumuşatıcının çamaşırlardan tamamen arınması söz konusu değil.

Geçen sene de Rossmann'dan Domol marka beyaz ve renkli çamaşır deterjanını alıp, kullandım. İkisinden de memnun kaldım. Yolum Rossmann'a düştükçe alıyorum. Az bir miktar kullanmak yetiyor. Domol'u çamaşırın kirlilik oranına göre 40-120 ml. arası kullanıyorum. Özellikle Domol'un beyazlar için olan deterjanından daha çok memnunum. Hem az kullanıyorum, hem daha beyaz bir sonuç alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: GülçinGE

İnternetten alışveriş yapmadığım için bişey diyemiyorum.

Ace'yi beyazlar da denemeyin bence. Babaannem bir kere aceyle yıkamış ve çamaşırları morartmıştı.

Pazartesi günü bende marketten 5 kg Ace'yi 10 liraya aldım. Fiyat olarak çok iyi denk geldi. :))

Teşekkurler trojana hocam.

Yok aynen, cesaret edemedim zaten. Beyazların bir tonu kaçtı mı eski haline döndürmek çok zor oluyor çünkü.

Hakikaten beyazlar grileştiği zaman tekrar bembeyaz olması bile çok zor.

Abi'min ikizleri beyazları yıkayacakken makinaya pembe çorap koymuş. Makinayı çalıştırırdığım zaman dikkat etmedim. Onları 90 derecede yıkandıktan sonra bütün her şey pembe oldu. Çok iyi hatırlıyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

quote:

Su jetinin olması bir avantaj. Deterjan alınırken direkt aşağıya pompa kısmına gidiyor su jeti oradaki deterjanı bir güzel eritiyordur. Deterjan tasarrfudu da yapmaya yardımcı :) Top sistemi de su jeti kadar önemli bir sistem. Ben pompayı açtığımda içinde taşlaşmış deterjan artıkları buluyorum.

sizinki sanırım az su alıyor ben actıgımda sadece su görüyorum

Pompayı açınca bizimkinde de su çıkıyor ama filtrenin alt kısmında tortulaşmış deterjan oluyor. Pamukluda yıkarken suyu az kullanıyor camdan görünmüyor ama sentetikse camın önüne kadar su alıyor. Narin yıkama ve kırışık azaltma tuşuna basınca su seviyesini biraz daha arttırıyor.

• Beyazlarda Omo'yu tercih ediyoruz, renklilerde zaten Tursil kullanıyorduk, o zaman hiç denemeyelim. Belki kokusuz sıvı alabilirim dediğiniz gibi para iadeliymiş. @candogan62

@agtr; dünden beri eve ne varsa yıkanıyor. Annem perdeleri bana astırdığı için söküp makineye atması da bana kalıyor. Haliyle deterjan ve yıkama tecrübelerimiz oluşmuş durumda :))

@candogan62@agtr
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    nefret edilesi bir iştir perde söküp takmak, bayanlara genelde bir ütü işi kalıyor, ne ala, esas ameleliği bizde
  • Migros'taki ütü hediyeli 18 kg OMO yarından itibaren 99,90 liradan satılacak yeni kampanya başlıyor, almayı düşünüyorum diyordunuz umarım almamışsınızdır.
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Aynen tam bir eziyet. Eskiden annem ütülerdi bir de onun için uğraşırdık. Allah'tan perdeleri değiştirdik de bunlar ütü istemiyor evdeki herkes rahat etti :))
  • quote:

Migros'taki ütü hediyeli 18 kg OMO yarından itibaren 99,90 liradan satılacak yeni kampanya başlıyor, almayı düşünüyorum diyordunuz umarım almamışsınızdır.

Migrosa gidemedim unuttum. Ama iyi ki de unutmuşum 10 lira kardayım. Teşekkürler :))

Bende başta nefret ederdim ama alıştım artık. Bilmiyorum ne kadar zaman da yıkıyorsunuz ama annem her hafta yıkar perdeleri. Şanslısınız bence. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Domol şişede 50 yıkamalık yazıyor. Az kireçli suda, az kirli çamaşırda 30ml kullanılırsa 50 yıkama çıkıyor. Üzerine Türkçe etiket yapıştırılmış talimat vardı. Ben de Türkçe'sine güvenmedim, etiketini söktüm. Bir baktım 2,5kg çamaşır için olan doz değerleri yazıyor Dolayısıyla tabloda yazanın 2-3 katını koymak lazım. Ben de makineye 6kg kadar kirli beyaz çamaşır doldurdum. Başta 2 kapak koydum, baktım tam köpürmüyor; ben de bastım 6 kapak deterjanı Yani toplamda 210ml doldurmuş oldum. Ancak ölçüyü biraz fazla kaçırmışım, şu an camın 3'te 1'ine kadar köpük doldu makine Bakalım nasıl çıkacak makineden, merakla bekliyorum bitmesini

Tahminimce 4,5 kapak 8kg için ideal. Bu da 150ml civarı demek. 10 yıkama için 8TL vermek bence çok pahalı. Birdaha almam sanırım.

Merhaba.Candoğan bey.Beyazlar için toz deterja aldınızmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

nefret edilesi bir iştir perde söküp takmak, bayanlara genelde bir ütü işi kalıyor, ne ala, esas ameleliği bizde

Akilli korniş sağolsun çok yardim ediyor ;)

• cogu odaya zebra store taktirdim bu yuzden, eskiye gore daha rahatım
    Zebraların temizliği daha zor valla. Onları tek tek silmek uzun iş. Allah eşinize kolaylık versin. Teyzem mutfağına yaptırdı lanet ediyor.

• silmiyorum ki ;) silince bulamaç oluyor. ben toptancisindan yari fiyatina aldim. iyice kirlenince perde bolumunun yenisini alıp degistirecegim

Valla masraflı bence. Ama siz bilirsiniz yine de. :))

Persil color mstik deterjanı ve domol'ün şeftalili yumuşatıcısı beraber çok güzel kokuyor. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.