Şimdi Ara

Hangi Arabanın gövdesi daha sağlam? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
8.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Size komik gelecektir ama bence LADA SAMARA
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasok

Size komik gelecektir ama bence LADA SAMARA

komik falan değil doğru söylüyorsun burda yapılan kazalardan değil kapı çarpmalarından falan bahsediliyor. lada samara gayet sağlam bir arabadır ama bu onu güvenli olduğunu göstermez. milletin en çok yaptığı hata budur. megene'a bakarlar çamurluk plastik derler yaramaz derler geçerler ama cahil adama megene'ın aldığı 5 yıldızı 6 havayastığını falan anlatamazsın. o hala plastik çamurlukta takılmıştır.
    neyse ya bende aldığımdan beri bunu anlatmaya çalışıyorum içimde kalmış galiba
  • mercedes ve volvo
  • quote:

Orjinalden alıntı: sNaKe_

skoda fabia cok sağlam geçen gün gözümün önünda kaza ldu bi fabia 206 ya vurmuştu
    206 nın:sağ 2 kapı sağ 2 cam sağ ön lastik gidikti
    fabia nın: plaka düşüktü...

aynen...
  • mencede önce mrecedes bmw we volvo ama herkes saab ı unuttu o da çok sağlam bi göwdeye sahip
  • quote:

Orjinalden alıntı: electra

Volvo ve Saab bu konuda dünyanın 1 numarası tartışılmaz.

kesinlikle katılıyorum...VOLVO araçlarını isveç çeliğinden üretiyor.isveç çeliği dünyanın en iyi çeliği olarak biliniyor.en fazla 90 km hızla giderken arbanın kaportasının zarar görmeyeceğini garanti ediyor.çizik ve boya dökülmesi hariç..

Hangi Arabanın gövdesi daha sağlam?
  • Su saglamlık meselesinde LADA dısında araba varmıdır acaba. ben Honda kullanıyorum ama sanayide dolasırken bir Samara gordum, ilgincti ona carpan araba "Tofas sahin" de oradaydı. lada bakıma gelmis sahin dogrultmaya gibiydi. Ucuz sevimsiz araba ama Lada derim
  • KUŞ SERİSİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
  • Çarpışma testleri bir kaza anında araçta bulunanların ve araç yayaya çarpmışsa yayanın can güvenliğini ölçmektedir. Bir aracın gövdesinin sağlam olması elbette güvenliği de etkiler. Bir çok markada bu ikisi bütünleşmiştir. Ancak, çarpışma testlerinde ölçülen kaza sonrası gövde sağlamlığı değildir. Hava yastıklarının sayısı ve diğer güvenlik önlemleri ile gövdesi ağır hasar görmüş bir araçtan sağlam da çıkılabilir. Bu nedenle, örneğin gövde sağlamlığı ile tanınmayan, kazalarda darmadağın olan kimi araçların Euroncap’ten beş yıldız aldığı görülmektedir. Konuyu açan arkadaş, verdiği örneklerden de anlaşıldığı üzere, güvenliği değil gövde sağlamlığını sormaktadır. Aynı kazayı yapan markalar içinde en haşat olacak olan hangisi gibi bir soru. Volvo kendi bindiğim marka olduğu için onu değerlendirme dışı bırakarak, ben, Mercedes ve Saab, diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 13 Ağustos 2006; 21:27:51 >
  • daha dün ankarada bir S40, kötü bir şahine arkadan geçirdi, şahinde tek çizik yok, S40'ın motor kaputu eğilip büküldü, bu mu sağlam isveç arabası. Evden dürbünle baktım, şahinde tek çizik yoktu. Halbuki vurulan araçta daha çok hasar olması lazım.
  • valla bizim pederde volvo 460
    vardı 90 model falan herhald ben bi bayrak direğine
    çarptım yeni sürmeyi öğrenirken
    direk arabanın sağ köşesine oturdu
    plastik tampon çatladı far camı kırıldı
    çamurluk ve kaput hafif eğildi
    kaportacıya götürdük sadece far sinyal parası
    falan aldıı yanii
  • @pug407
    hocam nasıl gördün dürbünle çizik bile olmadığını
    s40 şahine çarpmış şahinde çizik yokmuş.

Hatta o şahin geçenlerde otobanda porchenin birinin eline vermiş.
    Hatta o şahin 15 takla atmış içindekiler kemer bile takmamışlar ama burunları bile kanamamış
    eeee nede olsa şahin
    volvo nere tofaş nere

Bunu discovey channeldeki efsane avcılarına bir yazsak k.çlarıyla gülerlerdi herhalde
    Şehir efsanesi volvoyu yıkan şahin....
  • quote:

Orjinalden alıntı: decsan

@pug407

Hatta o şahin 15 takla atmış içindekiler kemer bile takmamışlar ama burunları bile kanamamış
    eeee nede olsa şahin
    volvo nere tofaş nere

Bunu discovey channeldeki efsane avcılarına bir yazsak k.çlarıyla gülerlerdi herhalde

HARBİDEN HAAA EFSANE AVCILARINA SÖYLEMEK LAZIM
  • şahinin tamponu boyasız siyah tamponlardandı ve yerinden bile oynamamıştı, çizilmemişti derken abartmış olabilirim ama volvonun motor kaputu eğilmiş ve açılmıştı. tofaşlardan hiç hoşlanmayan biri olarak şahini övmüyorum, gördüğümü söylüyorum.
  • quote:

@pug407

eeee nede olsa şahin
    volvo nere tofaş nere

tamamen katılıyorum...
  • Arkadaşlar Arkadan Çarpan Araçta Daha Fazla Hasar Olur. Buna Şaşırmayın Doğru Olabilir Plastik Tampon Olduğu İçin Çarpma Tamponla Kaput Arasında Olursa Tampon Çatlar Yada Çatlamaz Ama Sac Her halde Eğilir sac sonuçta çelik değil neden şaşırıyosunuz amlamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egemensahin

Arkadaşlar Arkadan Çarpan Araçta Daha Fazla Hasar Olur. Buna Şaşırmayın Doğru Olabilir Plastik Tampon Olduğu İçin Çarpma Tamponla Kaput Arasında Olursa Tampon Çatlar Yada Çatlamaz Ama Sac Her halde Eğilir sac sonuçta çelik değil neden şaşırıyosunuz amlamıyorum.

1991 yılında Ankara Kanada büyükelçiliğinin makam otosunu satın almıştım.Zırhlı 1971 direksiz 350cuinch full otomatikChevrolet İmpala, harika bir arabaydı..Bir gün kırmız ışıkta fren yapınca arkadan gelen bir volvo şiddetle çarptı ayağım ferende olduğu halde 20 metre ileri fırladım...Aşağıya indiğimdeki manzara korkunçtu..Güzelim volvo yarına kadar parçalanmış..İçindekilere birşey olmamıştı...Dönüpte Benim arabaya baktığım zaman gözlerime inanamadım....İnanın çizik bile yoktu.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

yol tutusu en iyi olan araba benim için en saglamdır aslında cunku yol tutusu ii olan bi arabayla bi tırın gelip bana carpması zor ... (kacarım)

Farklı bir bakış açısı

Ama kaza geliyorum demez hiç bir zaman. Sarhoşun biri gelir çarpar. Sen bi anlık dalgınlığınla çarparsın. Önüne yaya fırlar(Allah korusun)

Olacağı varsa olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan
    quote:

@pug407
    eeee nede olsa şahin
    volvo nere tofaş nere

HARBİDEN HAAA EFSANE AVCILARINA SÖYLEMEK LAZIM

Birazdan Tofascı/Fiatcı arkadaşlar gelip ağzınızın payını verir sizin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.