Şimdi Ara

hamamböceği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
12.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: glofrum

quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

quote:

Orjinalden alıntı: Spyxxx

evet böyle küçük kutu kenarında delikleri olan içinde yem olan böcek ilaçları çok işe yarıyo

al ondan heryere diz
    bidaha karafatma görmezsin

bende bi kere uyurken göbeğimin üstünde yakaladım yazlıktayken

1 gün uyuyamamıştım
    sonra o kutulardan aldık

1 haftaya bitirdi hepsini

sen ciddimisin benimde 2 gün önce göbegimin üstünde yakaladım hala soktayım bi bagırmıstım bütün ev uyanmıstı hamam böceklerine
    o anı yaşamak hiç istemem

suçüstü yakalamışsın fatmayı

insan kalpten bile gidebilir bu böcek yüzündenzaten bi yerde görsem bu böceği kalp atışlarım hızlanıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: erkan7307

quote:

Orjinalden alıntı: dark alien

tavsiyelerinizi denicem. bi sorum daha var binaya taşınalı 6 seneyi geçiyo nerdeyse ve ilk defa dün gördüm böcek. bu olay bzm evin böceklerin istilasn vs.. mağruz kalırmı? eğerbu böcekler bzm evde olsaydı 6 senedir görürdüm demi en azından 1 iki kere?

Üreyip çoğalmalarını istemiyorsan suyu ve nemi kesmelisin tuvalet banyo mutfak su sızıntısı olmayacak her yer kuru ve temiz olmalı hemen herşeyi yiyebiliyorlar aç kalmazlar en zayıf noktaları susuzluk...

Yukarda da dediğim gibi kafası kopsada bir hafta yaşayabiliyor...
    kafası koptuğu için değil, su içemediği için ölüyor..

Birde başlığı değiştirsen iyi olur bizde aramızda "karafatma" diyoruz ama asıl adı "hamam böceği".

hocam banyomuz fln kuru sayılır. tuvaletimiz bazen bazı yerleri ıslak olabiliyo ama aşırı değil tabiiki ama evin geneli kuru sayılır. ne diosun? bklm yrn tabletlerden alcaz babamd sağ sola bakcak biraz içim rahat etsin diye( delik fln yol duvarlarda dio ama yinede akcak) bunlar yeterli olur demi ? ztn çoğalma fln olcak olsaydı hocam bu 6 sene içinde görürdüm demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark alien -- 20 Ağustos 2008; 1:31:55 >

• Dün gece bu konudan sonra huylandım sürekli üzerimde böcek yürüyormuş gibi falan oluyordu. Bir ara sırtımda yürüyen bir şey hissettim dedim yine uyduruyorum heralde. Neyse baktım ensemden aşağı baya baya bir şey yürüyor hani ağırlığı falanda var. Dedim elimi atıyım. Elimi bir attım yuvarlak bir cisim çarptı elime hemen kalktım ayağı bir baktım yerde koltuğun altına hamam böcüğü koşturuyor. Arkadaş! tamda adamının sırtına çıktın. Aldım böcük ilacını bütün odayı ilaçladım.

Acaip midem bulandı. Birde elledim resmen ya! Aman Yarabbi çok kötü bir şeydi. Sabaha kadar huylu huylu uyumaya çalıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: samplus

Dün gece bu konudan sonra huylandım sürekli üzerimde böcek yürüyormuş gibi falan oluyordu. Bir ara sırtımda yürüyen bir şey hissettim dedim yine uyduruyorum heralde. Neyse baktım ensemden aşağı baya baya bir şey yürüyor hani ağırlığı falanda var. Dedim elimi atıyım. Elimi bir attım yuvarlak bir cisim çarptı elime hemen kalktım ayağı bir baktım yerde koltuğun altına hamam böcüğü koşturuyor. Arkadaş! tamda adamının sırtına çıktın. Aldım böcük ilacını bütün odayı ilaçladım.

Acaip midem bulandı. Birde elledim resmen ya! Aman Yarabbi çok kötü bir şeydi. Sabaha kadar huylu huylu uyumaya çalıştım

çok kötü bişey ya bn dün hayatımda ilk defa ailemle aynı yatakta yattım korkudan odamda yatamadım bgnde yatabilceimi sanmıyorum...erkan hocam cevabını bekliyorum bu arada

• quote:

quote:

Dün gece bu konudan sonra huylandım sürekli üzerimde böcek yürüyormuş gibi falan oluyordu. Bir ara sırtımda yürüyen bir şey hissettim dedim yine uyduruyorum heralde. Neyse baktım ensemden aşağı baya baya bir şey yürüyor hani ağırlığı falanda var. Dedim elimi atıyım. Elimi bir attım yuvarlak bir cisim çarptı elime hemen kalktım ayağı bir baktım yerde koltuğun altına hamam böcüğü koşturuyor. Arkadaş! tamda adamının sırtına çıktın. Aldım böcük ilacını bütün odayı ilaçladım.

çok kötü bişey ya bn dün hayatımda ilk defa ailemle aynı yatakta yattım korkudan odamda yatamadım bgnde yatabilceimi sanmıyorum...erkan hocam cevabını bekliyorum bu arada

Kesinlikle tablet alma sana şimdi çok daha sağlam bir ilaç söylücem. Hatta bende stokta bir tane var resmini çekip gösteriyim sana

• Makineyi bulamadım netten koyuyorum fotoyu. Bak ben bundan kullanıyorum ama sadece mutfakta diğer odalar benim için önemli değil. Bundan küçük mercimek tanesi kadar köşe bucak heryere belirli aralıklarla sıkıyorsun. Bundan bir parça yiyen böcek gidiyor yuvaya orda ölüyor. Onun ölüsünü yiyen böceklerde ölüyorlar bu şekilde zincirleme gidiyor. Bir tüp 20 bin tane böceği öldürüyor. Müthiş bir ilaç. Bizim mutfakta çok vardı bunu kullandıktan sonra yaklaşık 3 aydır bir tane bile böcek görmedim. Diğer odalarda çocuk olduğu için eline gözüne bulaşmasın diye kullanmıyorum. Tavsiye ederim eczanelerde satılıyor 10 ytl ye almıştım ben 1 tüpü.

hamamböceği

Hamamböceği için ölümcül lezzet

ECO GEL; en fazla nem içeren gel formulasyondur.
    ECO GEL; damlacık nemliliği aylarca devam eder.
    ECO GEL; böcekler için cezp edicidir.
    ECO GEL ile etkilenen böcek ölür ve ölü böcek diğerlerine yem olarak grubun tamamını öldürür.
    ECO GEL; bütün gel formulasyonlar içerisinde en uzun etkili ve en fazla alan ilaçlayan gel formulasyondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 20 Ağustos 2008; 1:53:41 >

• quote:

quote:

quote:

Kesinlikle tablet alma sana şimdi çok daha sağlam bir ilaç söylücem. Hatta bende stokta bir tane var resmini çekip gösteriyim sana

hocam neden kesinlikle tablet alma diosun?

• quote:

Jel tabletten daha iyi olduğu için.
  • Hamam böceğini çiğneyince o sesin verdiği zevk paha biçilemez
    Bi hamam böceği çıtırtısı birde magnum çikolatasının çıtırtısı
  • hamam bocukleri nemli ve karanlık ortamı sever. ve ısık gördugu anda veya insanı, fırtına gibi vitesi 5 e takıp kaçıyor yakalamak cok zor.

bi ara evimde cıktı malum apartmanda oldugumuz için bende olmasa bile dısardan mutlaka geliyor. ziraat ürünleri satan bi dukkandan mor kutuda bi ilaç aldım. 10 litre su ile karıstırıp buyuk sırt tulumbası ile evi bir güzel ilaçlıyorsun ve 3 ay rahatsın. dısardan gelse bile geberiyo meretler. ben her 2 ayda bir 2 kutu alıp 10 litre su ile karıstırıp yapıyorum daha etkili olsun diye. öyle tablet felan ugrasma yani.
  • quote:

quote:

Jel tabletten daha iyi olduğu için.

Bence de tablet alma!

Jel ya da suya karıştırılanlardan almanı tavsiye ederim. Hatta özellikle jel olsun ki! günlerce özelliğini yitirmeden sıvı kaybetmeden durabilsin. Bunu tarım ilacı satan dükkanlarda bulursun sanırım.

Sebebine gelince, tableti geçerken denk gelirse yer ya da tadına bakar beğenmezse çeker gider tek tük ölürler sürekli üredikleri için yok olmazlar.
    Ancak, içinde sıvı barındıran şeylere çok meraklılar, duyargaları sayesinde sıvıyı nerede olsa bulur ve başına toplanıp bolca tüketirler. (buna bizzat şahit oldum)

En basit mantıkla sıvıya muhtaçlar... ve zehirde etkiliyse sonuç toplu katliam olur!!!

Birde ilaçlamayı 20 gün ya da bir ay sonra tekrarlamak lazım çünkü ölürken yumurta bırakıyorlar ve yumurtalar zehirden etkilenmediğinden tekrar üremeleri muhtemel.
    Bu şekilde yumurtadan çıkan yavrularda üreme çağına gelmeden ölecek ve kökü kuruyacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P€N€MY -- 20 Ağustos 2008; 23:08:36 >

• Arkadaşlar ilaçlama firmalarına bu işleri hallettirmek isterseniz firma seçimi konusunda dikkatli olun.bazı firmalar web siteleri yoluyla çok ciddi firma imajı takınıyor, iyi ilaçlama yapmıyor, insan sağlığı umurlarında değil, ucuz çin malı ilaçlar kullanıyorlar. Web sitesinde gülen bir bayan resmi "arayın yardımcı olalım" diyor, telefona erzurumlu amca çıkıyorsa dikkat!!
  • yapılacak iş belli alıcaksın bi kutu böcek spreyi dolapların arkasını,kuytu köşeleri dip bucak resmen yıkıycaksın odana girmesi çok zorlaşır bu işlemden 1 ay sonrada odaya girmesini yürümesini bile engelleyen spreyler var bu seferde onlardan alıp yine aynı şeyi yapıcaksın oldu bitti en az 5-6 ay rahatsın bide odanda delik melik varsa kapat tuvaletteki aık cam delik vs. kapattırın
  • Niye açtın boyle bi konuyu hadi sen açtın niye boy boy bocek resmi koyuyosunun sizin yuzunuzden kaşıntı tuttu her vucuduma çarpan şeyi bocek zannedip hasiktir diyorum.
  • yaw şunun resmini koymayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 25 Eylül 2008; 1:53:40 >
  • bunlari toplayip soyle birkac avuc olduktan sonra sac kavurmasi guzel oluyor
  • Malatya'daki dayımların evi dört tane dev hamamböceği çukurunun olduğu arsaya kurulmuştu. Her gün 25 tanesini falan öldürürdük ve ranzanın üstünde yatmak için çırpınırdım, yattığımda duvardan gelirlerdi yatağa. 2 haftada 1 ilaçlıyordu belediye. Nefret ediyorum bu canlılardan ama zararsızlar. Tiksinçler sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark alien

quote:

Oha parmak kadar böcekten bu kadar korkulurmu yemezya seni. Ez geç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx

evet böyle küçük kutu kenarında delikleri olan içinde yem olan böcek ilaçları çok işe yarıyo

al ondan heryere diz
    bidaha karafatma görmezsin

bende bi kere uyurken göbeğimin üstünde yakaladım yazlıktayken

1 gün uyuyamamıştım
    sonra o kutulardan aldık

1 haftaya bitirdi hepsini

sakın öyle bi hata yapayım deme kardeşim. bizimde mutfakta görmüştüm heralde mutfağın duvarlarında bir kaç küçük delik var ordan girip çıkıyo bu namussuz hayvanlar. Aldım koydum o dediğiniz yemli yuvarlak şeylerden gecede kontrol edicektim max 2-3 tane gördüğüm böcekler 12-13 tane olmuş resmen her yer kaynıyodu. heralde o yemin kokusuna gelmiş şerefsizler apartmandaki tüm böcekler benim mutfağımdaydı resmen kaptım bi terlik sopa ayakkabı filan katliam yaptım mutfakla çok azı kaçabildi Ertesi gün detan maxi aldım geldiği yerlere sıktım 1-2 gün sonra 1 tane bile görmedim her gecede kontrol ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark alien

arkadaşlar demin tuvalette karafatma gördüm deliye döndüm neyseki annem terminator gibi halletti. fakat bnm psikolojim gitti bi kere ilk defa karafatma gördüm evde delicek gibiyim.apartman 7 senelik bi apartman. evin içlerinde odalardada çıkarmı die çok korkuyorum durmadan etrafa bakınıyorum. şu dolap arkadalarına konulan tabletler işe yarıyomu? eğer yaramıyosa ne önerirsiniz? aslında ilk sorum şu sizce odalarda karafatma çıkarmı bzm evde 6 senedir ilk defa gördüm ne diosunuz? (tuvalet alaturka tipi) nolur cvp atın arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

bu fatma inşallah emaneti görmedi ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.