Şimdi Ara

Halo Infinite (2021) [PC ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
3
Favori
6.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Oyunun hikaye kısmını ilk çıktığında GamePass sürüm üzerinden oynamıştım ve özellikle açık alana geçince oluşan fps düşüşleri nedeniyle devam etmemiştim. Aradan geçen sürede oyuna çok sayıda güncelleme geldi ve indirimdeyken sadece hikaye kısmını oynayacağım için Steam' den alıp oynamaya başladım. Önceki sistemimde 8700K açık alanlara geçince ekran kartımı limitlemeye başlıyordu şimdi ise 12700K kullanıyorum ve arada muazzam bir performans farkı oluştu. Bunun ne kadarı güncellemelerden kaynaklı bilemiyorum fakat oyun açık alanlarda tamamen işlemci gücüne dayalı olarak çalışıyor. Bu nedenle oyunu fps düşüşü olmadan oynamak için yeni nesil bir işlemci gerekli bunu 12700K ile oynadıktan sonra gözlemledim. Oyuna gelirsem açık alana ilk çıktığımız yere kadar geldim. Açık Dünya yapılı ve outpost ele geçirme vs görünce biraz Far Cry esintileri hemen dikkatimi çekti. Düşman yapay zekası çok iyi ve farklı silahlarla oynamak keyifli olsada kanca olayı tamamen değiştiriyor. Nerdeyse her yere ulaşmayı sağlıyor. Yükseltmeleride elde ettikçe oyun muhtemelen daha keyifli hale gelecek. Bu tarz açık Dünya yapılı oyunları severim bu nedenle tüm içeriği ile yavaş yavaş oynayıp bitiririm. Oyunu henüz oynamayanlar için Campaign kısmı indirimde olduğunu belirtir işlemciniz ne oranda güçlüyse oyundan o oranda bir performans alabildiğinizde not düşmem gerekiyor. 

• bu nasıl bi rezilliktir ya 10 sayfa olamamış konu   tamam biraz gereksiz bir oyun, çökme sorunları falan da oluyor ama bu kadar da değil yani. oynanır bu oyun

• Türkçe Yama gelince canlanır gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun yaratıcı yönetmeni Microsoft dan ayrılmış. Oyunu adam edip son anda düzeltenlerdi. Yolu açık olsun.  

Joseph Statentwitter
    “Hey folks, I am indeed leaving Microsoft. I'll have more info to share soon, but for now, I'd just like to thank all my @Xbox colleagues for all their understanding and support as I embark on a new adventure.”
    https://twitter.com/joestaten/status/1644501906126176257

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hudson51 -- 8 Nisan 2023; 12:41:52 >
  • Merhaba arkadaşlar. Oyunu konsolda oynuyorum ve menüler ingilizce olduğu için bayaa karışık geliyo. Oyunda battle pass diye paralı bişey var. Bunu satın alırsak ne kazanıyoruz? Yeni haritalar mı açılıyo ya da güçlü silahlar, Zırh falan?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • The Master Chief Collection'ı bitirir bitirmez 5'in hikaye özetlerini izleyip direkt Halo Infinite'e giriştim. Geçen hafta 18 saat sonunda bütün açık dünya içeriklerini de tamamlamış şekilde bitirdim. Genel olarak Infinite oldukça keyif aldığım bir oyun oldu. Hiç uzatmadan artı ve eksilerine geçeyim :

++ Oynanış serideki tüm oyunlarda eğlenceliydi fakat Infinite bunu olabilecek en üst noktaya çıkarmış. Çeşit çeşit silahlar, tatmin edici vuruş hissi, harika bir kanca kullanımı, diğer aktif yetenekler ve upgrade yapabildiğimiz skill sistemi derken bir an bile sıkılmadım neredeyse

++ Grafikler eleştirilmişti diye hatırlıyorum ama beni hiç rahatsız etmedi, hatta bazı anlarda son derece etkileyici manzaralarla bile karşılaştım diyebilirim

++ Açık dünyada özgürce gezebilmek güzel

++ Ara sahneler ve sinematikler kaliteli olmuş

++ Hele şükür 23654 tane oyundan sonra araçta şoför koltuğundan aracın arkasındaki silaha tek tuşla geçebilmemizi sağlamışlar :)

++ Düşman diyalogları, bize karşı söyledikleri ve verdikleri tepkiler bazı yerlerde resmen kahkaha attırdı, çok eğlenceli olmuş o kısım

Gelelim negatif yanlarına :

-- Açık dünya iyi hoş güzel de içini hiç dolduramamışlar. Outpost ele geçirip collectible toplamaktan başka yapabileceğiniz pek bi şey yok. Neyse ki aşırı akıcı ve zevkli bir combat sistemi var da bunları yapmak pek baymıyor

-- Ana hikayenin geçtiği iç mekanlar ve açık dünyanın bulunduğu dış mekanlar kendi içlerinde hep birbirinin aynısı olmuş. Combat Evolved ve ODST'de hep aynı yerlerde dolanıp aynı şeyleri yapmaktan çok sıkılmıştım, Infinite de bu oyunlardaki sıkıntıdan nasibini almış maalesef. Yani artık şu zamanda farklı bölümler ve mekanlar tasarlamak çok zor olmamalı ya. Bari hiç değilse açık dünyada kar, yağmur, sis gibi farklı hava şartları olsaydı

-- Plasma Rifle önceki oyunlarda en sevdiğim silahlardan biriydi. Infinite'te onlarca farklı silah olmasına rağmen nedense Plasma Rifle'ı koymamışlar, üzdü

-- Halo serisinin hikayesi (ara oyunları saymazsak) hep dizi gibi kaldığı yerden devam edip belli bir çizgide ilerlemişti. Beşinci oyun PC'ye gelmediği için mecbur hikayesini izleyip Infinite'e başladım ve nerdeyse hiçbir şey anlamadım. Çünkü ana seriden tamamen ayrı olan Halo Wars 2 isimli oyunun da Infinite'in hikayesine katkısı büyükmüş. Bunu öğrendikten sonra mecbur onun da hikayesini izlemek zorunda kaldım. Ayrıca 4'ten sonra serinin senaryosunun gittiği yol hoşuma gitmemişti. Burada da bazı şeyleri toparlamış bile olsalar genel anlamda hikayeyi pek beğenemedim. Nerde o Arbiter'li, Elite'li, Flood'lı, Gravemind'lı dallanan budaklanan hikaye; nerde bu Harbinger, Atriox, Banished falan... Maalesef serinin bu yeni yönü beni pek içine çekemedi. Cortana'yla ilgili yaşananlara da pek ısınamadım ayrıca

İşte böyle. Halo Infinite'ten memnun ayrılıp özellikle oynanışına bayılsam da serinin en iyi oyunu olduğunu düşünmüyorum. Bence Halo 2 hala zirvede. İkinciliği belki verebilirim Infinite'e ama :)

• Multiplayerını çok denemedim ama singleplayerını bitirdim, aynı zamanda oynadığım ilk halo oyunu oldu. Güzeldi bence. Devamını bekliyorum artık. Multisini de oynamak isterim ama önce starfield duruyor köşede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son yamadan sonra, oyunun açılma hızı o kadar uzadı ki ? Var mı aynı sıkıntıyı yaşayan ?

• tek oynuyorsanız bu infection modu çok lezzetli olmuş

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.