Şimdi Ara

Halkbank hesap işlem ücreti alıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sitesinde herhangi bir açıklama bulamadım halkbank kullanıp hesap işlem ücreti ödüyormusunuz yoksa ücret alınmıyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• maas hesabı degılse ve otomatık odeme talımatı falan yoksa Enpara vb dısındakı her banka keser.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

maas hesabı degılse ve otomatık odeme talımatı falan yoksa Enpara vb dısındakı her banka keser.

Kesin bir bilgi değil.

Kullanan yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sinless34

quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

maas hesabı degılse ve otomatık odeme talımatı falan yoksa Enpara vb dısındakı her banka keser.

Kesin bir bilgi değil.

Kullanan yok mu?

kardesım ben kullanılıyorum kesılmıyor ama ben maas musterısı oldugum ıcın kesılmıyor. Olmasam kesıceklerdı

• Ogrenci oldugum icin almiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Danıştay, bankaların kestiği ‘hesap işletim ücreti’ için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Artık hiçbir banka, müşterisinden ücret talep edemeyecek, daha önce aldığını da geri verecek.

Danıştay’ın kararıyla birlikte bankalar artık hesap işletim ücreti alamayacak.

Kararı değerlendiren Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkan Vekili Avukat Rıdvan Yıldız, hesap işletim ücretinin mükerrer ücrete yol açtığını belirterek şunları söyledi: “Bankacılığın rutin işlemlerinden olan havale, EFT ve benzeri ücretler yanında ayrıca ‘hesap işletim ücreti’ adı altında ücret alınması kabul edilemezdi. Çünkü bankalara para transferi, eft, havale, swift gibi işlemlerden ücret alınmasına imkan tanıyan yönetmelik, ayrıca hesap işletim ücreti de alınmasına imkan tanıdığından mükerrer ücretlendirmeye yol açıyordu.”
    Reklam

‘İade etmek zorundalar’

Bankaların, tahsil ettiği hesap işletim ücretlerini iade etme yükümlülüğü altında olduğunu söyleyen Yıldız, “Hesap işletim ücretinden bankaların bir yılda elde ettiği yaklaşık gelir 10 milyar lira civarında” dedi.

• Müşteri hizmetleri doğru düzgün cevap vermiyor. Maaş müşterisi olmuycam hisse senedi alımı için kullanıcam bir çok yerde gereksiz bilgi mevcut.

Yarın bankaya gidip sormakta fayda var.
  • ticari hesaplar dışında bireysel hesapların (vadesiz, vadeli vs.) hesap işletim ücreti tüm bankalarda kaldırıldı. (yasa gereği)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.