Şimdi Ara

haksız trafik cezası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cezada haksız bir durum yok, yedek ampul bulundurmak ve gerektiğinde değiştirmek sizin/bizim sorumluluğumuz. ben bir sürü sigorta bile taşıyorum

merak ettiğim konu size ceza yazdıktan sonra ne yaptılar? farınızı yapana kadar beklettiler mi yoksa ceza yazıp yolladılar mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu2410

herkes olayı farklı yorumlamış veya anlamış, ben suçlu değilim 180 le gitmiyordum arabamda far ikazıda var, ama ne yapabilirim otobanda uyarı ışıgı yandı inip baktım sönmüştü sağ far. yedek ampulüm olsada değiştiremezdim,ne yapaydım tek far için çekici mi çağıraydım

kanunun kendisi haksız aslında kanuua iptal davası açacaksın olması gereken sudur:

adamı durdurusun elektronik ortamda ikazını yapar cezasını yazarsın,üstünede eklersin eğer 2 gün içinde yaptırıp trafiğe gidersen ceza silinir.mantıklısı budur. daha ben 15 gün önce muayeneden geçtim arabada bi sorun yoktu vatandaşın ne suçu var. işte deveye(TÜRKİYE'YE) boynun neden eğri demişler, nerem doğru ki demiş.

Arkadaşımız Gerçekten Burda Çok Güzel Bir Yere Değinmiş.. Bu Konuda sana Katılmamak Elde Değil +1

• arkadaşlar 2004 elantrada varmıdır bu "far yanmıyor" arıza ışığı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: vocador

arkadaşlar 2004 elantrada varmıdır bu "far yanmıyor" arıza ışığı??

Zeki Mürende bizi görecekmi.
  • peki söyle bişe soraym size hepiniz başıma oto elektrikçisi kesildiniz, peki söför bayan olursa ne olacak odamı far ampulünü değiştirecek, ne derseniz deyin yasa benim dediğim gibi olmalı, mantıklı olanı bu.
    ben merak ediyorum aynı şey başınıza gelseydi yine böyle konuşurmuydunuz, ayrıca ben 8 yıldır araba kullanıyorum daha en ufak bir cezam bile yok çünkü hepinizden fazla uyarım kurallara 90 ı bile geçmem. zaten iyi niyetimden uzunları falanda yakmadım sadece dikkat cekmek için sis farlarını yaktım, neyse birgün başınıza gelirse aman ha şikayet etmeyin, yaz polis amca ben hak ettim deyin ve beni hatırlayın
  • hangi çıkıştaki memur arkadaşımız kesti cezayı
    bazı yorumlar başa gelmediği keyfe keder yazılmış
    size geçmiş olsun üstteki soruyu ciddi sordum cevaplama imkanınız varsa sevinirim
  • farı yanmadığı halde trafikte dolaşan onca sürücü varki.. onlar varken sizin söylediklerinize inanmazlar.. onlarada hak vermek gerekiyor..
  • quote:

peki söyle bişe soraym size hepiniz başıma oto elektrikçisi kesildiniz, peki söför bayan olursa ne olacak odamı far ampulünü değiştirecek, ne derseniz deyin yasa benim dediğim gibi olmalı, mantıklı olanı bu.
    ben merak ediyorum aynı şey başınıza gelseydi yine böyle konuşurmuydunuz, ayrıca ben 8 yıldır araba kullanıyorum daha en ufak bir cezam bile yok çünkü hepinizden fazla uyarım kurallara 90 ı bile geçmem. zaten iyi niyetimden uzunları falanda yakmadım sadece dikkat cekmek için sis farlarını yaktım, neyse birgün başınıza gelirse aman ha şikayet etmeyin, yaz polis amca ben hak ettim deyin ve beni hatırlayın

Ben sana hak veriyorum. DH forum işte. Kurallara harfiyen uyar, arabasının yolda debriyaj balatası sıyırsın motoru indirip onu bile değiştirir. Arka stop ampulü değiştiririm şahsen ama ön far ampulünü değiştiremem. Arkaya göre zor bana göre. Herkesin eli yatkın olmayabilir. Bunda bir anormallik yok. Arkadaşa yapılan size de yapılsa emin olun sizde kafayı yerdiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

hangi çıkıştaki memur arkadaşımız kesti cezayı
    bazı yorumlar başa gelmediği keyfe keder yazılmış
    size geçmiş olsun üstteki soruyu ciddi sordum cevaplama imkanınız varsa sevinirim

üstteki soru derken göremedim nerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Buna da biraz sizin şanssızlığınız diyelim, istemeden de olsa trafik kuralını ihlal etmişsiniz, ama sonuçta yanık olmayan bir far ile seyahat etmişsiniz,sonuçlarına da katlanmanız gerekir diye düşünüyorum.

Polis arkadaş doğrusunu ve görevinin gerektirdiğini yapmış, bu yüzde serzenişizini doğru bulmuyorum, farın seyir halindeyken bozulmasına da sizin şanssızlığınız diyelim,

Bazı arkadaşların da vurgu yaptığı gibi ya ampulu kendiniz takacaktınız, ya da cezaya katlanacaktınız.

Siz cezaya katlanmak zorunda kalmışsınız, ben polisin size ceza kesmesinde hata bulmuyorum, aksine size ceza kesmeseydi polis kusurlu olacak, görevini layıkıyla yapmamış olacaktı.

Sizinkisi biraz da şansızlık, bu yüzden de moralinizi bozmayın, boşverin gitsin, görevini yapan polise de kızmayın.

Saygılar.

+1

• Bu durumda hak veriyorum. Ancak farın arızalı olduğunu bilip, bişey olmaz bi ara gider yaptırırım deyip, o şekilde dolaşan sürücülerde var. Adama ışıkta camı açıp güzelce söylüyorum, abi farınızın biri yanmıyor diye, adam biliyorum sana ne diyor. Hiç bişey demeyip yeşil yanınca devam ediyorum yoluma...
  • konu sahibi arkadaş sinirli ve başıma gelse ben de çok kızarım ama polis cezayı kesmekte haklı ve sistem bu şekilde işleyecek şekilde oluşturulmuş ama ülkemizde sistem delik deşik olduğu için doğrusu yapılınca insanlar yanlış yapılmış gibi algılıyor ben bunu kastederek bir sürücünün aracında bulundurması gereken bir parça ve değiştirmesini de ehliyet alırken öğrenmiş olması gerekiyor yani işin aslı böyle dedim doğrusunu söyledim dokuz köyden kovuldum.Ben dediğim gibi sizi anlıyorum ama polis ne yapsın.Polis o an öncesini sorgulayıp ona göre ceza kesmeme gibi bir insiyatif kullanma yetkisine kanunen sahip değil ama kullananlar olduğu için bunu millet olarak polislerin uyması gereken bir kural gibi görmeye başlıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trike

quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Buna da biraz sizin şanssızlığınız diyelim, istemeden de olsa trafik kuralını ihlal etmişsiniz, ama sonuçta yanık olmayan bir far ile seyahat etmişsiniz,sonuçlarına da katlanmanız gerekir diye düşünüyorum.

Polis arkadaş doğrusunu ve görevinin gerektirdiğini yapmış, bu yüzde serzenişizini doğru bulmuyorum, farın seyir halindeyken bozulmasına da sizin şanssızlığınız diyelim,

Bazı arkadaşların da vurgu yaptığı gibi ya ampulu kendiniz takacaktınız, ya da cezaya katlanacaktınız.

Siz cezaya katlanmak zorunda kalmışsınız, ben polisin size ceza kesmesinde hata bulmuyorum, aksine size ceza kesmeseydi polis kusurlu olacak, görevini layıkıyla yapmamış olacaktı.

Sizinkisi biraz da şansızlık, bu yüzden de moralinizi bozmayın, boşverin gitsin, görevini yapan polise de kızmayın.

Saygılar.

+1

benim kızgınlığım polise değil yasaya, ampul değiştir demişsin hadi bayan sürücü olsaydım ne olacaktı.

• Avrupada böyle bir uygulama yok Polis çevirip uyarıp sizin far ampulünü deüğiştirmenizi söyler ama maalesef memleketimizde kanunlar bu şekilde
    farın polisin çevirmesinden 1 dakika önce de sönmüş olsa cezayı yersin,aslında bu tarz şeyler bence yanlış yani otoyolda dursan değiştirmeye kalksan kazaya sebebiyet verirsin diye yine ceza yersin,ama kanun bu maalesef emir demiri de keser...
  • quote:

peki söyle bişe soraym size hepiniz başıma oto elektrikçisi kesildiniz, peki söför bayan olursa ne olacak odamı far ampulünü değiştirecek, ne derseniz deyin yasa benim dediğim gibi olmalı, mantıklı olanı bu.

valla boşuna bence haksız olduğunuz halde haklı çıkmak için çaba sarfetmeyin. farların tam olması gerekliliği bir kuralsa buna uymak zorundasınız. lambalarınız tam olacak diyor kanun. bayansanız ya da eliniz yatkın değilse muafsınız demiyor. değişim yapıp yapamayacağınız sizin probleminiz. "değiştirmeyi beceremiyorum, çekici mi çağırayım" diye bir şey yok. ya değiştirmeyi öğreneceksiniz ya da çekici çağıracaksınız. o durumda bir kazaya sebep olsanız ne olacak? "ampul değiştirmeyi bilmemek" hafifletici sebep olarak mı görünecek?

ayrıca bugüne kadar tüm kurallara uymuş olmanız size bir kaç kural ihlal etme kredisi kazandırmaz. 4 doğru yapana 1 yanlış hakkı verilmiyor trafikte. kaldı ki, bugüne kadar uyduğunuz kuralları benim için uygulamadınız, yine kendi hayatınız ve güvenliğiniz için yaptınız, bunu bize marifetmiş gibi niye anlatıyorsunuz ki? takdir bekliyorsanız, tebrik ederim, doğru olanı yapmışsınız zaten.

aynı şey başımıza gelseydi de böyle konuşurduk merak etmeyin. bundan dolayı ceza yiyecek olsam da paşa paşa öderim. her şeyden önce bu duruma düşmemek için tedbir alırım. yedek ampul bulundurmak ve değiştirmeyi bilmek gibi...

velhasılı, yanlış bir şey yapmışsınız, kural ihlali yapmışsınız ardından buna istinaden ceza yemişsiniz ama siz bu cezanın yanlış olduğunu düşünüp gelip başlık açmış ve destek beklemişsiniz. ancak beklediğiniz destek gelmeyince de böyle fevri bir mesaj yazmışsınız. gerek yok böyle şeylere. hatalı olduğunda bunu kabullenmek de bir erdemdir unutmayın...

• bagajda yedek ampül olabilirdi ? ödeyeceksiniz o cezayı yapacak birşey yok
  • bodrumdan ankaraya dönerken gece 11:30 da benide afyon çıkışta çevirdiler farınızın biri yanmıyor diye karşı yolda elektrikçi var orda yaptırıp gelin dedi yaptırdım polisten ruhsatı ehliyeti aldım devam ettim ceza yazmadılar polisin insafiyetine kalmış bi durum bence bişey tutturamazsınız ugraşmaya değmez
  • Birgün Megan kullanıcısı far ampülü değişimi için geldi adamla sohbet ederken ceza yediğinden bahsetti yanında yedek far ampülü bulundurup kendisinin değişmesi gerektiğini söyledi adama belki yarım saat ampül değişimini gösterdim öğrettim sizde bu gidişinizde öğrendinizmi ?
  • bununla geçmiş olsun arkadaşım polis isterse yazmayabilir ama yazmış işte seninki gene iyi yan binadaki komşumun motorsikletinede ceza yazmışlar bahçeli anıttpe taraflarında üstelik kask takmamış diye halbuki çocuk çok iyi bilirim kasksız kesinlikle motosiklet üstüne oturmaz kaldıki bahçeli gibi yerde kasksız gezsin neyse ceza yazılan yere gelmiş ceza yazan polsi yok yerinde başka polis varmış abi neden yazdınız haksız yere diye sorduğunda kusura bakma sana denk gelmiş koçanı doldurma zorundaydık demiş mahkemeye versende bir şey çıkmaz demiş artık sen bilirsin arkadaş bence sen de mahkemeye verme devletimiz kazansın
  • Bir seferinde İstanbul'dan Antalya'ya dönüyorum.. Bilecik'te polis durdurdu.. O ana kadar bende farkında değilim.. Sağ farınız yanmıyor dedi.. Allah Allah dedim indim baktım gerçekten yanmıyor.. Polis'de benim farkında olmadığımı anladı ileride benzinlikte ampül satılıyor yaptırın ceza yazmayalım dedi.. Neyse benzinlikte ampülü değiştirttim.. Ekibin yanına gittim.. Kısaları yak, uzunları yak dediler test ettirdiler.. Hadi iyi yolculuklar dediler.. Öyle yola koyuldum.. Böyle polislerde var.. Allah razı olsun..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.