Şimdi Ara

haksız trafik cezası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Polis kesinlikle haklı arkadaşım, kurallar açık ve net, senin yanında yedek ampul yoksa bile, servis çağırıp problemi giderdikten sonra yoluna devam etmen gerekirdi, o şekilde trafiğe çıkman suçtur! Aslında böyle durumda problem giderilene kadar aracı salmamaları gerek nasıl oluyor prosedür bilmiyorum.

Tek farı yanmayan biri(!) yüzünden (içimden geçenleri yazsam üzerine alınırsın diye yazmadım) 4 kişilik aile olarak yok oluyorduk, gece ereğli-konya arasında gidiş geliş yolda karşıdan gelen far tek göründüğü için sollamaya çıktım ama gelenin tek farı yanmıyormuş, son anda kurtardım

quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu2410

peki söyle bişe soraym size hepiniz başıma oto elektrikçisi kesildiniz, peki söför bayan olursa ne olacak odamı far ampulünü değiştirecek, ne derseniz deyin yasa benim dediğim gibi olmalı, mantıklı olanı bu.
    ben merak ediyorum aynı şey başınıza gelseydi yine böyle konuşurmuydunuz, ayrıca ben 8 yıldır araba kullanıyorum daha en ufak bir cezam bile yok çünkü hepinizden fazla uyarım kurallara 90 ı bile geçmem. zaten iyi niyetimden uzunları falanda yakmadım sadece dikkat cekmek için sis farlarını yaktım, neyse birgün başınıza gelirse aman ha şikayet etmeyin, yaz polis amca ben hak ettim deyin ve beni hatırlayın

quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu2410
    benim kızgınlığım polise değil yasaya, ampul değiştir demişsin hadi bayan sürücü olsaydım ne olacaktı.

bu nasıl bir yaklaşımdır yaa, ehliyet verirken, araç satarken kadın erkek diye ayırıyorlar mı orada da eşit, lastik ya da ampul patlarken kadın mı erkek mi diye bakıp da mı patlıyor?

"ne derseniz deyin yasa benim dediğim gibi olmalı, mantıklı olanı bu" cümleniz de suçluluk psikolojisi ile yazılmış bence biraz komik olmuş, öyle bir kişinin mantığına göre belirlenmiyor bu kurallar, sizinki oyunda istediği olmayan çocuğun "bana ne yaa ben gitçem verin topumu annem beni çağırıyor" demesi gibi olmuş

aynı şey başıma gelse polise yapma etme derdim ama, gelip buraya haksız ceza yazdı demek yerine, arkadaşlar daha dikkatli olun böyle böyle oldu derdim!

ayrıca bunlara ek olarak, eğer bu durumda bu sebepten bir kazaya karışsaydınız, aracınızda far arıza lambası olduğu da bilinseydi, "bilinçli taksir" olarak değerlendirilip para cezasına çevrilemeyen ağır hapis cezası ile cezalandırılırdınız. farın patlak olduğunu bilmeseydiniz taksirli suçlara girerdi sanırım ama bilinçli taksir olmuş sizinki

yavaş yavaş sağ şeritten farın eksikliğini tamamlayacak (diğer sürücüler tarafından görünmenizi sağlayacak) ön sis/4'lü falan yakarak gitseydiniz yine bişey yapacaklarını sanmıyorum, en kötüsü durdurup en yakın benzinciyi/elektrikçiyi tarif ederlerdi, siz hepimiz gibi, "ya yolda patladı ama ben ne yapabilirim ki, ben mi patlattım sanki" dediğiniz için ve önlem almadığınızdan yemişsiniz bence

aracınızın kullanma kılavuzunda da ampul tipi ve nasıl değiştirileceği yazmakta, bunları bilmek, gerekli donanımı bulundurmak sizin sorumluluğunuz, benim aracımda yedek ampulüm var ama patlasa ve önümü görebiliyorsam gideceğim yer/elektrikçi/benzinlik yakındaysa sisleri ve 4'lüleri yakıp devam ederdim, yolda değiştirmekle uğraşmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 31 Temmuz 2010; 19:21:21 >

• Arif arkadaş zaten sisleri açtım karşıdakileri rahatsız etmemek için uzunları açmadım demiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

Arif arkadaş zaten sisleri açtım karşıdakileri rahatsız etmemek için uzunları açmadım demiş...

o zaman da polisin insiyatifinde olan bir durum ama ceza yazması yasalara aykırı değil ama bence bu durum temmuz ayında zincir soran polisten farklı biraz, belki o polisin veya bir yakınının başına da benim başıma gelen olaya benzer bir olay geldi ya da daha acı bir şekilde sonuçlandı, adam da o gün bugün kendini farı yanmayan araçlara adamıştır, keşke tüm polisler görevlerini eksiksiz yapsa da farı yanmayan, frenleri tutmayan, egzostu bağıran, yüksek sesli müzikle sokakları inleten, trafikte rallide araç kullanır gibi araç kullanan kişiler de iflâh olsalar, ya da ayıklansalar. trafik polislerine hiç maaş verilmese ve kestikleri cezaların %5'i kalsa kendilerine rüşvetin de önüne geçilir ama bu sefer de görevi kötüye kullanma ortaya çıkar

• ya ülkemizde radarlar, biraz para gelsin diye kuruluyor, cezalara, keş $$$$$$$ gözüyle bakılıyor bir de siz diyorsunuz ki; " önce cezayı kessinler, 2 gün içinde yaptırırsam ceza iptal edilsin"

ya böyle birşey olabilir mi sizce?

Büyükşehir belediyesi ışıklarda falan eds lerin sorumluluğunu üzerine almak istiyor, belediyeye geçsin o cezalar var ya, bütün cadde , sokak , arter, ne varsa, kırmızı ışık eds si, radarlı eds koymazsa ben de hiçbirşey bilmiyorum.

Bu da trafik güvenlği için değil; yeşil yeşil $$$$$$$$$$ cıklar için..
  • hasanmertoglu Tarih 2 Ağustos 2010; 11:10:06
    ya ülkemizde radarlar, biraz para gelsin diye kuruluyor, cezalara, keş $$$$$$$ gözüyle bakılıyor bir de siz diyorsunuz ki; " önce cezayı kessinler, 2 gün içinde yaptırırsam ceza iptal edilsin"

Büyükşehir belediyesi ışıklarda falan eds lerin sorumluluğunu üzerine almak istiyor, belediyeye geçsin o cezalar var ya, bütün cadde , sokak , arter, ne varsa, kırmızı ışık eds si, radarlı eds koymazsa ben de hiçbirşey bilmiyorum.

aynen katılıyorum
  • Cezalar sonuna kadar haklıdır herkes kurallara uymak zorunda kimse kimsenin hayatına kast etmek zorunda değildir.O kurallar öylesine yazılmış milleti söğüşlemek için yapılmamıştır.Ben bi motosiklet kullanıcısıyım öyle adamlar varki arka ışıkları komple arızalı çalışmıyor.Araçda koyu renk motorla yolda giderken aracın dibine girene kadar farketmiyorsunuz gece karanlığında yanından geçerken anlatmaya çalışıyorum ama salak salak yüzüme bakıyor.Arkadaşın olayıda tam karşı istikametten gelen bi araç gece karanlığında tek far görünce motosiklet sanabilir bu nedenle öndekini sollıyabileceğini düşünebilir.Sonuç kafa kafaya kaza yani elimizden geldiğince bu tür şeylere dikkat etmek zorundayız.Bencil olmıyalım karşımızdaki insanıda düşünelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775
    hasanmertoglu Tarih 2 Ağustos 2010; 11:10:06
    ya ülkemizde radarlar, biraz para gelsin diye kuruluyor, cezalara, keş $$$$$$$ gözüyle bakılıyor bir de siz diyorsunuz ki; " önce cezayı kessinler, 2 gün içinde yaptırırsam ceza iptal edilsin"

aynen katılıyorum

En azindan belgeli ve ispatli cezalar olacak. Aslinda bir de ses olcer koysalar keske, trafigin canina okuyan cam acik yuksek sesle muzik dinleyenleri enseleseler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

Keşke her kırmızı ışıkta eds olsa
    Her tek yöne kamera koysalar da insanlar tek yöne girmeye korksalar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.