Şimdi Ara

HAKEM HEYETİ PARA İADESİ DEDİ TELESERVİCE FATURA DEDİ, HACİZ İLE PARAMI ALDIM... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
3
Favori
8.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lord66

İcra mahkemesine verdim demişsin ama sanırım mahkemeye vermemişsin.İcra müdürlüğünde sürüyor işlerin.

Evet hocam icra müdürlüğünde sürüyor şuan.Yanlış bi yolmu izliyorum.Bilgi sahibi iseniz paylaşırsanız sevinirim..
  • Yol doğru adliye falan deyince mahkemeye vermişsiniz gibi anlam çıkıyordu o yüzden söylemiştim.
  • Dün icra müdürlüğüne gittim yine adliyede.Dosyamda masraflarla birlikte hesaplanan bi alacak kağıdı var.Birde Garanti bankasına yazılmış hesap haciz yazısı vardı.Henüz Garanti bankasından cevap gelmediğini beklemem gerektiğini söyledi.Ben teleservice in hesapları garanti bankasında diye oraya yazdırdım haciz yazısını.Hesaplanan tutar yazısında icra müdürlüğünün banka hesap numarası vardı.Herhalde haczedip kendi hesabına alacak bana da oradan yönlendirecek.
    Bu arada günlük 0.27 tl faizi varmış.%0.9 gibi bir oran oda 0.27 tl ye denk geliyo herhalde.
    Yine gelişmelerden haberden ederim sizi.Destek olan ilgilenen herkese teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

Dün icra müdürlüğüne gittim yine adliyede.Dosyamda masraflarla birlikte hesaplanan bi alacak kağıdı var.Birde Garanti bankasına yazılmış hesap haciz yazısı vardı.Henüz Garanti bankasından cevap gelmediğini beklemem gerektiğini söyledi.Ben teleservice in hesapları garanti bankasında diye oraya yazdırdım haciz yazısını.Hesaplanan tutar yazısında icra müdürlüğünün banka hesap numarası vardı.Herhalde haczedip kendi hesabına alacak bana da oradan yönlendirecek.
    Bu arada günlük 0.27 tl faizi varmış.%0.9 gibi bir oran oda 0.27 tl ye denk geliyo herhalde.
    Yine gelişmelerden haberden ederim sizi.Destek olan ilgilenen herkese teşekkürler..

Valla sizin gibi hakkını koruyan insanları takdir ediyor ve seviyorum.
    Umuyorum hakkınız olan parayı en kısa sürede tahsil edersiniz.
    Teleservice zamanında benim iphone a da garantisi varken aynı numarayı yapmıştı tamir için yeni cihaz parası istemişti.
    Hemen bir kaç bina altta gidip Genpa ya yaptırmıştım komik bir fiyata.
    Malesef bu Blackberry Z10 umunda garantisi Teleservice'miş, umuyorum bunda ciddi bir sorun olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaferinizi bizde burdan bekliyoruz inşallah kazanacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teleservice dene firma beni de mağdur etti. sakın teleservice e cihazınızı yollamayın hali hazırda bende tüketici mahkemesine verdim davam devam ediyor. cihazınızı yaşan yanlış kararlar koyup sizden para koparmaya çalışan bir firma. teleservice yi garanti saymayın

• Paranı alabilirsen alıntıla merak ettím. Pes etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Paranı alabilirsen alıntıla merak ettím. Pes etme.

İnşallah.Bende sizin gibi heyecanla bekliyorum...:)
  • Helal olsun size ve sizin durumunuzda olan herkes bu yolu izlemelidirki bunların akılları başlarına gelsin yoksa vurgun yapıyorlar hele ki son dönemde sıvı teması diye ne kadar çok cihaz garanti dışı kaldı
  • Arkadaşlar bugün icra müdürlüğüne tekrar gittim.Maalesef Garanti bankasında mevduatı bulunmadığından geri dönmüş evrak. Bizzat adrese haciz kararı verecektim ama hem yılsonu dosya kapattıyolarmış(öyle duydum) yoğun olur hemde masrafı varmış ve maddi olarak müsait olmadığımdan başvuramadım.
    Aslında konu zamanı çok uzadı.Çünkü avukat değil ben kendim takip ediyorum.Bende memurum ha deyince her zaman gidemiyorum.O nedenle süreç daha uzadı yoksa bu kadar sürmezdi belki.
    Birde araştırırken bir konu buldum.Benimkine %80 benzer.Aşağıdaki linkte.Arkadaş en son hacze kalmış ve kendide gitmiş aynı gün içinde parasını tahsit etmiş.

http://www.hukuki.net/archive/index.php?t-105980.html (inşallah link atmam sıkıntı olmaz)

Bende buradaki gibi kendim gidecem haciz memurlarıyla.Tekrar sizinle paylaşırım sonuçları...

• quote:

Arkadaşlar bugün icra müdürlüğüne tekrar gittim.Maalesef Garanti bankasında mevduatı bulunmadığından geri dönmüş evrak. Bizzat adrese haciz kararı verecektim ama hem yılsonu dosya kapattıyolarmış(öyle duydum) yoğun olur hemde masrafı varmış ve maddi olarak müsait olmadığımdan başvuramadım.
    Aslında konu zamanı çok uzadı.Çünkü avukat değil ben kendim takip ediyorum.Bende memurum ha deyince her zaman gidemiyorum.O nedenle süreç daha uzadı yoksa bu kadar sürmezdi belki.
    Birde araştırırken bir konu buldum.Benimkine %80 benzer.Aşağıdaki linkte.Arkadaş en son hacze kalmış ve kendide gitmiş aynı gün içinde parasını tahsit etmiş.

http://www.hukuki.net/archive/index.php?t-105980.html (inşallah link atmam sıkıntı olmaz)

Bende buradaki gibi kendim gidecem haciz memurlarıyla.Tekrar sizinle paylaşırım sonuçları...

bende tüketici hakları kararı ile ücret iadesi alıcam.Telefonumu teleservice e vereli 2 haftayı gecti ve bu sürecte teleservice brightstar ve htc ile görüşmelerim oldu .muhattab bu süreçte teleservice sürekli işin peşinden koştum yeni telefon verdıler htc marka kabul etmedım dogal olarak .Ve bugun teleservice cihaz takıp kısmından baktıgımda üsret iadesi yapılacaktır diye sonuç cıkmıs.carsamba gunu yatırılacak hesabın bılgilerini vercem 2 hafta beklıcem eger hesaba yatırmazlarsa icra yoluyla temın etcem paramı benım anlamadıgım 9 ay beklıoz karar çıkması ıcın birde bunların işleriyle ugrasıoz yazık gercekten

• neondark20 N kullanıcısına yanıt
    9 ay değil, hakem heyetinin yoğunluğuna göre 1-2 ayda alırsınız. Ayrıca 9 ay olsa ne olur? Para onlara kalmasın. Resmen belki bıkıp vazgeçersiniz diye bekletip duruyorlar. Herkes düzenbaz olmuş memlekette. Bir hakem heyeti para iadesi örneğini BURADA Paylaşıyorum umarım vazgeçmezsiniz. Hakkınızı arayın mutlaka. Bence devlet benzeri durumların tekrarı halinde firmalara ceza kesmeli. Mesela en az ürün bedeli kadar ceza.
  • Kendileri ücret iadesi derlerse 1 hafta 10 güne paran yatar.. Daha önce o şekilde arkadaş almisti parasini. Bakalim ben icra ile alabilecek miyim...

• inşallah öyle olur sizin durumunuz zor uğraşmak gerekeiyor sürekli inşllah sizde alırsınız para iadesini
  • Arkadaşlar bugün itibariyle zafere ulaşmış bulunuyorum.2 gün içinde para hesabıma yatacak.
    Haciz kararı istedim bugünde gittim haciz memuruyla.Teleservice deki görevli ödemeyi kabul etti.Fatura olarakta başta verdiğim ama kabul ettiremediğim satış sözleşmesini kabul etti.Ancak bir acemilik yaptım oda bilmediğimden.Beni Çağlayan adliyesindeki icra müdürlüğü teleservice maltepede olduğu için kardal adliyesine yönlendirdi haciz için.Yönlendirirken masraflar ve faizi de hesaplattırmam gerekiyormuş.Ancak bunu bilmiyordum ve sadece telefonun ücretini yazdı oradaki memur. Ancak dosyayı kapatmak için gittiğimde masrafları hesaplattırıp ödeme muhtırası çıkarttıracam.O şekilde o masrafları alacam.

Konuyla ilgili bir özet yazıp arkadaşlara yol göstermesi açısından bir yazı yazacaktım.İlk yazıyı mı düzenlesem yoksa yeni konumu açsam bilemedim...
  • walla tebrik ediyorum başkan seni baya takip ettim cok sabırlı ve itinalı bir şekilde hakkını arıyorsun bizim insanlarımızda bu yok işte sabır sabır sabır. Açıkçası bende sabırsız bir insanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENSARGMD

walla tebrik ediyorum başkan seni baya takip ettim cok sabırlı ve itinalı bir şekilde hakkını arıyorsun bizim insanlarımızda bu yok işte sabır sabır sabır. Açıkçası bende sabırsız bir insanım.

Tesekkurler hocam. Aslinda bende sabirsizim ama hakkim ne baskasinda kalsin ne de bende baskasinin hakki kalsin. Birde vazgecmek icin hep yokus ellerinden geleni yaptilar. Bende vatandaslik ve tuketici olarak hakkimi aldim.
    Komik olan bi durum oldu. Biz hacze gitmisiz muhasebe sorumlusuydu herhalde hala fatura olmadan iade olmaz diyo:)))) Nasil sartlanmissa:)))

• Bu arada ne kadar masraf yaptin derseniz;
    Hakem heyeti surecinde cebinizden kurus cikmiyo.
    İlk icra tebligati icin 24 tl idi herhalde bi masrafim oldu.
    Haciz harci olarak 59 tl verdim.
    Hacze gittigimiz kurum aracina da 60 tl verdim.
    Toplamda 140-150 tl masrafim oldu. Odeme muhtirasi istedigimde bunlarin ne kadarini alabilirim onu bilmiyorum..

• quote:

Arkadaşlar bugün itibariyle zafere ulaşmış bulunuyorum.2 gün içinde para hesabıma yatacak.
    Haciz kararı istedim bugünde gittim haciz memuruyla.Teleservice deki görevli ödemeyi kabul etti.Fatura olarakta başta verdiğim ama kabul ettiremediğim satış sözleşmesini kabul etti.Ancak bir acemilik yaptım oda bilmediğimden.Beni Çağlayan adliyesindeki icra müdürlüğü teleservice maltepede olduğu için kardal adliyesine yönlendirdi haciz için.Yönlendirirken masraflar ve faizi de hesaplattırmam gerekiyormuş.Ancak bunu bilmiyordum ve sadece telefonun ücretini yazdı oradaki memur. Ancak dosyayı kapatmak için gittiğimde masrafları hesaplattırıp ödeme muhtırası çıkarttıracam.O şekilde o masrafları alacam.

Konuyla ilgili bir özet yazıp arkadaşlara yol göstermesi açısından bir yazı yazacaktım.İlk yazıyı mı düzenlesem yoksa yeni konumu açsam bilemedim...

Öncelikle tebrik etmek istiyorum. Bence ilk mesajına yaz, mesajının altına çözümü diye bir başlıkla yazabilirsin.

• merhabalar

aynı durumu yasıyorum su anda hakem heyeti kararının ustunden aylar geçti teleservice parayı iade etmiyor. sizin izlediğiniz yolu izleyeceğim.
    merak ettiğim yaptığınız masrafları alabildinizmi yada ne kadarını aldınız ?

Maltepe de olduğu için teleservice kartal daki adliyeyemi gitmek gerekiyor birde ?

ayrıca ödemenin yasal faizini de alabildinizmi ?

yanıtlarınızı için simdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.