Şimdi Ara

HAKEM HEYETİ PARA İADESİ DEDİ TELESERVİCE FATURA DEDİ, HACİZ İLE PARAMI ALDIM... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
3
Favori
8.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esrako

merhabalar

aynı durumu yasıyorum su anda hakem heyeti kararının ustunden aylar geçti teleservice parayı iade etmiyor. sizin izlediğiniz yolu izleyeceğim.
    merak ettiğim yaptığınız masrafları alabildinizmi yada ne kadarını aldınız ?

Maltepe de olduğu için teleservice kartal daki adliyeyemi gitmek gerekiyor birde ?

ayrıca ödemenin yasal faizini de alabildinizmi ?

yanıtlarınızı için simdiden teşekkürler

Hocam gec oldu biraz kusura bakma.
    Evet kartal adliyesi bakiyor. Haciz islemine kadar bulundugunuz yerin icra mudurlugu. Haciz isterseniz kartala gonderiyo dosyayi. Burda onemli olan hacze gitmeden masraflari yasal faizini ve harclarida hesaplatmak. Yoksa sadece tutar aliniyo.zaten haciz memuruyla gidince hacze gerekyok tutari odeyeyim diyor sorumlu kisi. Dedigim gibi hesaplatma yapmadan gitmeyin. Ozellikle belirtin icra mudurlugunde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

quote:

merhabalar

aynı durumu yasıyorum su anda hakem heyeti kararının ustunden aylar geçti teleservice parayı iade etmiyor. sizin izlediğiniz yolu izleyeceğim.

Maltepe de olduğu için teleservice kartal daki adliyeyemi gitmek gerekiyor birde ?

Evet kartal adliyesi bakiyor. Haciz islemine kadar bulundugunuz yerin icra mudurlugu. Haciz isterseniz kartala gonderiyo dosyayi. Burda onemli olan hacze gitmeden masraflari yasal faizini ve harclarida hesaplatmak. Yoksa sadece tutar aliniyo.zaten haciz memuruyla gidince hacze gerekyok tutari odeyeyim diyor sorumlu kisi. Dedigim gibi hesaplatma yapmadan gitmeyin. Ozellikle belirtin icra mudurlugunde...

olsun sagolasın yinede ama biz normal yollardan odemeyi aldık hayret ettim burda okuduklarımdan sonra ama birkaç ay gecikmelide olsa yatırmışlar hesabıma çok sukur

• quote:

quote:

quote:

merhabalar

olsun sagolasın yinede ama biz normal yollardan odemeyi aldık hayret ettim burda okuduklarımdan sonra ama birkaç ay gecikmelide olsa yatırmışlar hesabıma çok sukur

Ugrasmadan alabildigine sevindim hocam. Gule gule harca:)))

• hakem heyetine başvurduktan kaç ay sonra para iadesi alabildiniz?

ben de motorola moto g var.3 kez servise yollamama rağmen sorunumu çözülmüş gibi gösteriyorlar ama sorunlar devam ediyor.aynı tas aynı hamam.4. kez yollayacağım.eğer bu kez sorun çözülmezse yasal işlemleri başlatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

hakem heyetine başvurduktan kaç ay sonra para iadesi alabildiniz?

ben de motorola moto g var.3 kez servise yollamama rağmen sorunumu çözülmüş gibi gösteriyorlar ama sorunlar devam ediyor.aynı tas aynı hamam.4. kez yollayacağım.eğer bu kez sorun çözülmezse yasal işlemleri başlatacağım.

Hocam benim hakem heyeti sureci araya bayram dugun vs girince biraz uzadi. Ama bulundugunuz il/ilcenin yogunluguna bagli. Takribi 1/1.5 ay kadar surebilir...

• Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama. Bende Teleservice'den HTC One X cihazım için para iadesi istemek istiyorum. 20 iş günü hayli doldu.

Beni yönlendirebilir misiniz? Ankaradayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama. Bende Teleservice'den HTC One X cihazım için para iadesi istemek istiyorum. 20 iş günü hayli doldu.

Hocam yasal süreniz dolmuş zaten.Talebinizi bu yönde yapın.Yokuş yaparlarsa faturanızla hakem heyetine gidin...İnşallah kabul ederlerde uğraşmazsınız...
  • Laptobum servisten değişim kararıyla çıktı. Şimdi o formun gelmesini bekliyorum. Bugün Gold bilgisayara uğradım. Servis değişim kararı verdi burada para iadesi alabilir miyim diye sordum. Hediye çeki veriyoruz dediler. Ödemeyi kredi kartına 12 taksitle yaptım. Ve geçtiğimiz eylül ayında son taksitte yattı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba. Kredi kartına mı iade edecekler, nakit mi istemem gerekli taksitler bittiği için ? Bilgilendirecek birisi olursa sevinirim. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama. Bende Teleservice'den HTC One X cihazım için para iadesi istemek istiyorum. 20 iş günü hayli doldu.

Hocam yasal süreniz dolmuş zaten.Talebinizi bu yönde yapın.Yokuş yaparlarsa faturanızla hakem heyetine gidin...İnşallah kabul ederlerde uğraşmazsınız...

Hocam konuyu hortlattım ama sana bir şey sormak istiyorum. Ben Haziranda Gold'u Tüketici Hakem Heyetine şikayet ettim. Temmuzda bilirkişiye yönlendirildim ve rapor tutuldu.
    4-5 ay olacak haber yok bende bugün aradım kaymakamlığı ve bana raporun kendilerine gelmediğini söylediler. Bende bilirkişiyi aradım dedi ben gönderdim, tekrar gönderiyorum dedi.
    Neyse şimdi benim merak ettiğim sitede en geç 3 ay içinde sonuçlanması gerekiyor yazıyor. Kaymakamlıktaki görevli telefonda bana yılbaşını bulabilir diyor bu nasıl bir uygulamadır çıkamadım işin içinden.
    Kaymakamlığa bizzat kendim mi gideyim bir işe yarar mı ? Yoksa akışına mı bırakmam gerekiyor ? Eğer bilgin varsa ve yardımcı olursan sevinirim. Çünkü kanuna göre 3 ay içinde sonuçlandırılması gereken durum için,
    bana yıl sonunu gösteriyorlar ve hali hazırda zaten ben 5 aydır bekletilen bir mağdurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilcanmutlu

Laptobum servisten değişim kararıyla çıktı. Şimdi o formun gelmesini bekliyorum. Bugün Gold bilgisayara uğradım. Servis değişim kararı verdi burada para iadesi alabilir miyim diye sordum. Hediye çeki veriyoruz dediler. Ödemeyi kredi kartına 12 taksitle yaptım. Ve geçtiğimiz eylül ayında son taksitte yattı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba. Kredi kartına mı iade edecekler, nakit mi istemem gerekli taksitler bittiği için ? Bilgilendirecek birisi olursa sevinirim. Teşekkürler.

Hocam bildigim kadariyla ucreti nakit alabiliyosunuz. Kanunda hediye ceki vs yok bildigim kadariyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

quote:

Hocam konuyu hortlattım ama sana bir şey sormak istiyorum. Ben Haziranda Gold'u Tüketici Hakem Heyetine şikayet ettim. Temmuzda bilirkişiye yönlendirildim ve rapor tutuldu.
    4-5 ay olacak haber yok bende bugün aradım kaymakamlığı ve bana raporun kendilerine gelmediğini söylediler. Bende bilirkişiyi aradım dedi ben gönderdim, tekrar gönderiyorum dedi.
    Neyse şimdi benim merak ettiğim sitede en geç 3 ay içinde sonuçlanması gerekiyor yazıyor. Kaymakamlıktaki görevli telefonda bana yılbaşını bulabilir diyor bu nasıl bir uygulamadır çıkamadım işin içinden.
    Kaymakamlığa bizzat kendim mi gideyim bir işe yarar mı ? Yoksa akışına mı bırakmam gerekiyor ? Eğer bilgin varsa ve yardımcı olursan sevinirim. Çünkü kanuna göre 3 ay içinde sonuçlandırılması gereken durum için,
    bana yıl sonunu gösteriyorlar ve hali hazırda zaten ben 5 aydır bekletilen bir mağdurum.

Hocam ben bilirkisiden raporu elden almistim. Zaten muhur benzeri bi koruma yontemi olan zarfin icinde oluyor rapor. Elden alip bizzat teslim edebilirsiniz. Sureciniz hizlanir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

quote:

Hocam ben bilirkisiden raporu elden almistim. Zaten muhur benzeri bi koruma yontemi olan zarfin icinde oluyor rapor. Elden alip bizzat teslim edebilirsiniz. Sureciniz hizlanir...

Bana da mail olarak attigini soyledi. Kaymakamligi aradim cok yogunluk var yilbasini bulur sizin is dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilcanmutlu

Laptobum servisten değişim kararıyla çıktı. Şimdi o formun gelmesini bekliyorum. Bugün Gold bilgisayara uğradım. Servis değişim kararı verdi burada para iadesi alabilir miyim diye sordum. Hediye çeki veriyoruz dediler. Ödemeyi kredi kartına 12 taksitle yaptım. Ve geçtiğimiz eylül ayında son taksitte yattı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba. Kredi kartına mı iade edecekler, nakit mi istemem gerekli taksitler bittiği için ? Bilgilendirecek birisi olursa sevinirim. Teşekkürler.

Bu islerden anlamayanlari hediye cekiyle kandiriyorlar musterinin parasini kacirmamak icin.sesinizi cikarin.nakit iadesi yaparlar.

• Ugrastirdilar beni. Hediye çekini aldım. Üstüne para verip iPhone aldım. Aldigim fiyata sattim. Boylece kurtuldum bu Allah'in belalarindan.

• Dava aşamasındaki bir şikayetin durumunu nerden öğrenebiliriz? Teleservice'i verdim mahkemeye 1.5 ay oldu ama durumu hakkında nasıl bilgi elde edebilirim bilmiyorum.
  • quote:

Dava aşamasındaki bir şikayetin durumunu nerden öğrenebiliriz? Teleservice'i verdim mahkemeye 1.5 ay oldu ama durumu hakkında nasıl bilgi elde edebilirim bilmiyorum.

Hocam yanlışlıkla pm atmışım:))
    Hangi mahkemede dava açtıysanız o mahkemenin kakeminden. Benim bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba öncelikle bilgiler için teşekkürler çok işe yarıyor. sonrasında vodafone dan aldıgım htc one m7 marka telefonumu ilk defa servise gönderdim firma tarafından htc e8 modeli ile değiştirelim diye bir teklif geldi başka marka vermiyorlar sadece e8, bende paramı iade edin dedim bunu yapamayız dediler yada eski telefonun yedek parçasını bekleyeceksin ne zaman gelirse ozaman takıp sana göndercegiz dedi. e8 i alsammı sizce ne yapsam iade hakkım varmı servise bir defa gönderdigim için ? teşekkürler
  • canali01 C kullanıcısına yanıt
    e8 daha iyi bi telefon diye biliyorum m7 den
  • Benim bb q5 hala tüketicide bekliyor işleme alındı diye bir ibare yazmışlar hala tık yok 2 ay oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: biskrem42

Benim bb q5 hala tüketicide bekliyor işleme alındı diye bir ibare yazmışlar hala tık yok 2 ay oldu

Hocam İstanbul'da hakem heyetleri çok yağun oluyor.Bulunduğunuz yere de bağlı.Eğer sakin bir yerde ise hakem heyeti sıksık bizzat gidin.Çünkü bizim halkla yüzyüze çalışan memurlarımız, kendilerini Reis-i Cumhur zannedip; çay, gazete, sigara, sohbet ve muhabbeti herşeyden önemli sayarlar.Ve savunmalarıda şudur; Devlet hep 18 yaşında, işler yürür. O nedenle konunuzu sık sık takip edin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.