Şimdi Ara

Haftaya Sıfır Corollama LPG taktıracağım...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2016 model 1.6 advance manuel corollam var. Şubat başında aldım şu anda 5500 km de. Uzun yıllar binmeyi planladığım için LPG taktırmaya karar verdim. Aslında şu anda yakıt konusunda çok yakmıyor. 100 km de 6.1 ortalamam var ama corolla yı tercih etmemdeki asıl sebep lpg uyumuydu ve uzun yıllar sonra lpg montajında baya kâr etmiş olurum diye düşünüyorum. Önceki aracımda önceki kasa corolla idi. Yakıt konusunda eski aracımı arıyorum sanırım. Yakacak diye gazı kökleyip aracın tadınıda çıkaramıyorum. Yılık ortalama 15000 km yapıyorum.

Hâla da kesin karar verebilmiş değilim sanırım aracıma kıyamıyorum.

Sıfır araç alıpta LPG montajı yaptıranlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?

• Uzun süre binecekseniz hiç düşünmeden taktırın. Araçta performans olarak lpg benzin farkı yok. İlk çalıştırmada benzinle giderken bi bakıyorum lpg ye geçmiş. Lpg ye geçtiği bile hissetmiyorsunuz. Tasarruf yarı yarıya fark ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

2016 model 1.6 advance manuel corollam var. Şubat başında aldım şu anda 5500 km de. Uzun yıllar binmeyi planladığım için LPG taktırmaya karar verdim. Aslında şu anda yakıt konusunda çok yakmıyor. 100 km de 6.1 ortalamam var ama corolla yı tercih etmemdeki asıl sebep lpg uyumuydu ve uzun yıllar sonra lpg montajında baya kâr etmiş olurum diye düşünüyorum. Önceki aracımda önceki kasa corolla idi. Yakıt konusunda eski aracımı arıyorum sanırım. Yakacak diye gazı kökleyip aracın tadınıda çıkaramıyorum. Yılık ortalama 15000 km yapıyorum.

Yıllık 15 bin km yapıyorsanız lpg gereksiz bir masraf olur.
    Ben honda kullanıcısıyım. 2008 yılından beri 5. civic imi kullanıyorum. 4 ü benzinli son aldıgım 2013 model olan lpg li aldım.
    An itibari ile 82.000 km deyim lpg ile ilgili hiç sorun yaşamadım.
    LPG taktırırsanız yıllık yaptıgınız km artacaktır.
    Arkadaslarınızla yada ailenizle otobüse binmek yerine heryere aracınızla gideceksiniz. Bazen 4 kişi bir araçla gideceğimiz zaman tek çıkıyorum. :)
    Ben şehirici ve haftasonu gezmelerinde scooter kullanırdım LPG li araçtan sonra onu bile sattım.
    Çünkü uzunyolda çok garip tüketimi var. Ve lpg fiyatları çok değişken.
    Genelde Zonguldak - Kırıkkale arası giderim, yada Ankara tarafına. 1.70 TL ye kadar LPG bulabiliyorsunuz.
    0.14 krs gibi tüketim gördüm.
    Örneğin depom 30 LT alıyor, Kırıkkale tarafında depom 52 TL ye, Ankara tarafında 62 TL ye fulleniyor.
    Duble yol 110 / Otoban 130 km/h sabit giderim, arada gazlarım. 350-370 Km arası yol yapıyorum.

Bu hafta aracımda ufak sürtmeden dolayı kasko dan ikame araç istedim, i20 geldi, benzin lambası yanıyordu, 50 TL lik benzin aldım lamba sönmedi çok garibime gitti..

Aracınız sogukken benzinde çalışıyor. ve lpg ye geçiş sıcaklıgı bilgisayara bağlayip gaz ayarı yaptırken değiştirebiliyorsunuz.
    30 derece sıcaklıga ayarlı oluyor genelde. Yazın bu havalarda 5sn kadar benzinde çalışıp gaza geçiyor. Kışın ise 2 km yol almak gerekiyor.
    3 ayda bir 50 TL lik benzin atiyorum depoya.

Taktıracağınız LPG kiti, minimum BRC maksimum Prins olsun.
    Aracımda brc var, benzinden lpg geçişlerinde rolentide oynama olurken Prins lerde bunu hiç görmedim.
    En iyisi Prins in vsi2 modeli khein enjektörlü olan. silverline diye bir serisinde farklı enjektör kullanılıyor.
    Hatta; khein enjektör kullanan atıker kitlerde var. Önemli olan enjektör gerisinin pek önemi yok.

• quote:

2016 model 1.6 advance manuel corollam var. Şubat başında aldım şu anda 5500 km de. Uzun yıllar binmeyi planladığım için LPG taktırmaya karar verdim. Aslında şu anda yakıt konusunda çok yakmıyor. 100 km de 6.1 ortalamam var ama corolla yı tercih etmemdeki asıl sebep lpg uyumuydu ve uzun yıllar sonra lpg montajında baya kâr etmiş olurum diye düşünüyorum. Önceki aracımda önceki kasa corolla idi. Yakıt konusunda eski aracımı arıyorum sanırım. Yakacak diye gazı kökleyip aracın tadınıda çıkaramıyorum. Yılık ortalama 15000 km yapıyorum.

Ben sıfır Yarıs imi aldıktan 1 ay sonra İzmir'de 15 yıldır tanıdığımız ve iş yaptığımız ustaya taktırdım.. Ve çok memnunum..

• quote:

Daha önceki Yaris ime de aynı yerde aynı markayı taktırmıştım,, Önceki km de 14 kuruş yakıyordu.. Şimdi ki aracım sıfır olduğu için o kadar değil.. Ama 8000 -9000 km ye geldiğinde ona yaklaşacak eminim,, Çünkü ustaya güveniyorum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.