Şimdi Ara

Hacıosman Yokuşu'nda Radar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilenler biliyordur ama bugün görünce tekrar hatırlatayım dedim zira çok tuzak bir yer. Gündüz vakitlerinde maslaktan sarıyere inen hacıosman yokuşunda gri bir doblo gördüyseniz ve hızınız 50 km\s nin üstündeyse radara yakalandınız demektir. :) Ben 70 le geçtim ama nasıl olduysa çekmediler kenara. Bilhassa gündüz saatlerinde dikkatli olun. Cezasız günler :)

• Hız sınırı 85 falan olması lazım 80 le ben geçtim.Sarıyerde oturuyorum günde 1 veya 2 kez geçiyorum oradan.Saat 4-5 den sonra kaldırıyolar.Hergün var çok dikkat edin
  • Valla ben 80 civarı gidiyordum herkes yavaşlamaya başladı 50 ye falan düştüler ben noluyor demeye kalmadan çevirmeyle karşı karşıya kaldım yanılmıyorsam yokuşun başında 50 tabelası var biraz sonra ordan tekrar çıkacağım dikkat ederim.
  • Bende sarıyerde oturuyorum. Doblo harici birde gri ford tourneo connect var.

Bi akşam hacıosmandan çıkıyorum. radar var tabi. bi arkamı döneyim de bakayım dedim. o da ne. herkezin fren lambası yanıyo. ortalık kırmızı içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Bende sarıyerde oturuyorum. Doblo harici birde gri ford tourneo connect var.

Bi akşam hacıosmandan çıkıyorum. radar var tabi. bi arkamı döneyim de bakayım dedim. o da ne. herkezin fren lambası yanıyo. ortalık kırmızı içinde

Doblo da mı varmış, ben hep füme connect görüyorum.
  • Hacıosmandan Sarıyer'e inişte sağ tarafta yukarı doğru yol çıkıyor orda duruyor dimi radar
  • Cok iyi oldu aslında apaçiler bayır aşağı kapatıyorlardı

şimdi gayet sakin gidiyor herkes (olması gerekende bu aslında)

ışıklarda da yığılma olmuyor böylece aşağı inene kadar ışıktakiler gidiyor

keşke insanlar şehir içi hep böyle sakin kullansa

trafik şıkşıklığıda olmaz şıkışma yığılma olmadığı için

3 hafta önce iniyorum sağdayım 60-70 arası freelander gecti beni soldan gidiyor sakin sakin

apaçinin teki modlu polo beyaz makas attı bana vurucaktı sıyırdı yani

öyle bir yerdede yaptıki o ford radar aracının tam olduğu yer virajı geciyorsun radar aracını görüyorsun

hemen hareketlendiler aracın içindekiler baktım aşağıda durdurmuşlar apaçiyi

işe yarıyor yani

her yerde olsa keşke

• Trafik kurallarına uyalım, uymayanlara ceza keselim.
  • Hız sınırı 50 , %30 luk pay ile 65 km limit olması gerekir aslında, benim bir çok arkadaşı çevirdiler orada. İnerken 60 çıkarken 120 ile gittiğimiz yokuş
    Genelde sabah 10-11 ve öğle vakitleri koyuyorlar. Doblo, connect kullanıyorlar. Şahsi yorumum 85 ile giderken de bence çevirilebilirdiniz, daha yavaş olunmalı.
  • Burda da Feriköye inen yol var, radarla hız kontrolü yapılmaktadır yazıyor. Kimsenin yediği yok tabi, o yolda radar ne arar. Ben genelde 50-60la geçiyorum normalde ama en yavaş giden benim o yolda, herkes 80-90la gidiyor. O yazıyı koymalarının nedeni sanırım biraz aşağıda dümdüz yolda sürekli ölümlü kaza olması. Muhitin sakinleri "yatır" lı yol diyorlar. Sırf ben 3-4 tane kaza gördüm orda. Yatır matır hikaye tabi, kimbilir ne hata vardır o yolda.
  • Geçen Gün 270 yedim bende hala çıkaramadım
  • Füme connect'ten 88 km hızla 130TL yemişliğim var dikkat :)

Limit: 70 Km %10 aşma payı da var. Yani 77 ile girerseniz ceza ödemezsiniz :))
  • Arkadaşlar saat 21.05 de 69la girmişim radara. Eve yolladılar cezayı 343TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.