Şimdi Ara

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (Makine Mühendisliği) Hakkında Bilgi - 2017 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
14
Favori
21.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Almanca hazırlığı okuyup okumamayı kayıtta mı seçiyoruz yoksa İngilizceyi okuduktan sonra karar verebiliyor muyuz?Almanca öğrenmek istiyorum ama bu sefer bölüm 6 sene oluyor bide mezun senemdi çok geç mezun olmuş olurum. Eğer gelirse Almanca hazırlığı okumayıp 1. sınıfta kursla halletme planım var sizce uygun olur mu?(23500 sıralamam)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ağlayan Koala

Hocam Almanca hazırlığı okuyup okumamayı kayıtta mı seçiyoruz yoksa İngilizceyi okuduktan sonra karar verebiliyor muyuz?Almanca öğrenmek istiyorum ama bu sefer bölüm 6 sene oluyor bide mezun senemdi çok geç mezun olmuş olurum. Eğer gelirse Almanca hazırlığı okumayıp 1. sınıfta kursla halletme planım var sizce uygun olur mu?(23500 sıralamam)

Ben girdiğim zaman almanca zorunluydu. Biz sadece önce hangisini okumak istediğimizi seçiyorduk. Bu yüzden konu hakkında bilgim yok fakat telaşa gerek yok bölüme girdiğin takdirde oryantasyon aşamasındayken size ne yapmanız gerektiği YDYO birimi tarafından açıklanır. Bunları şuan için düşünmene gerek yok. Kurs meselesi beni pek tatmin etmiyor pahalı ve eğitimleri çok kapsamlı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• up

• up

• Up

• up
  • up
  • up
  • 19.07.2017 Güncellendi.
  • 20.07.2017 güncellendi.
  • Konuya yeni döküman eklenmiş ve güncellenmiştir. 21.07.2017
  • UP
  • iyi günler 32 bin sıralamam var ve ilk sıraya sanırım hacettepe otomotiv yazacağım da sizce oynama olur mu sıralamada bu kadar, bunun dışında diğer müh. hakkında bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanari27

iyi günler 32 bin sıralamam var ve ilk sıraya sanırım hacettepe otomotiv yazacağım da sizce oynama olur mu sıralamada bu kadar, bunun dışında diğer müh. hakkında bilginiz var mı ?

Sıralamalar hakkında yorum yapamam maalesef. Diğer mühendislikler hakkında bilgim olmadığı için konuşmak bana düşmez.
  • Hocam kullandığınız kitaplar hakkında bilgi alabilir miyim ? Tekrar hazırlanıyorum hedefim burası. Gelmeden önce bilgi birikim amaçlı bunları alıp okumayı planlıyorum iş görür mü yoksa tabiri caiz ise sanayi de çalışan adamlar için mi bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Hocam kullandığınız kitaplar hakkında bilgi alabilir miyim ? Tekrar hazırlanıyorum hedefim burası. Gelmeden önce bilgi birikim amaçlı bunları alıp okumayı planlıyorum iş görür mü yoksa tabiri caiz ise sanayi de çalışan adamlar için mi bu ?

ben de bölümden birisiyim zamanın oldukça elbette bunları okumanı tavsiye ederim ancak şuan da tekrar hazırlanıyorsan sınava bunlar sana ağır gelebilir yazın ya da hazırlıkta vakit buldukça okursun ha şu anda bir şeyler yapmak istiyorsan autosport,motorsport gibi sayfaların dergileri var kitapçılarda rahat bulursun onları bu dönemde alıp okuman faydalı olur almazsanda sorun değil internette kendi sayfaları var ve bu konuda önemli yazarların yazıları var(araçları yapılan değişikleri farkları dibine kadar inceliyorlar)Hazırlıkta üstüne koyup bu dergilerin ingilizce versiyonunu alıp okumanı tavsiye ederim güzel oluyor.Onun dışında youtube da istemediğin kadar araba inceleme videoları falan var (carviser tavsiye edebilirim piyasadaki araçlar hakkında bilgi veriyor genel).Top gear izleyebilirsin ben zamanında çok izlerdim şu anda tv de var mı bilemiyorum youtube dan bakarsın.Fazla bunlara takılıp da dersleri ihmal etme sakın kazanırsan çok çok yaparsın bunları başarılar dilerim iyi çalışmalar :)

• erenfut E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, YouTube'da izliyorum bahsettiğiniz kanalları takip ederim. Dergileri hiç düşünmemiştim. Bakarım o zaman. Tekrar sağolun

• Selamlar..

Bende 10. sınıf öğrencisiyim ve bu konulara çok fazla merakım var. Arabalar olsun kamyon falan çok ilgileniyorum teknik özelliklerini çalışma prensiplerini sürekli takip ediyorum. Merak ettiğim konu şu;siz bu bölümü herkese tavsiye ediyor musunuz? Ayrıca makine mühendisi olarak işe girilebileceğini de okumuştum başka bir makale de. Türkiye de ki en yüksek puanlı otomativ mühendisliği bölümü bu. Bana da tavsiye eder misiniz? Staj vb. şeyler için en yakın kurumlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Çünkü Ankara ya ne daha önce gittim ne de ilgili bir makalesini okudum. Bildiğim kadarıyla en yakını Akşehir de ki Mercedes kamyon fabrikasıydı.Şimdiden çok teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.