Şimdi Ara

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (Makine Mühendisliği) Hakkında Bilgi - 2017 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
14
Favori
21.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bölüm bundan sonra makina mühendisliği olarak devam edecekmiş arladaşlar.

Bölümümüz lisans programına, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından başlayarak yalnızca Makina Mühendisliği İngilizce Lisans Programı için öğrenci kabul edilecektir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılından önce bölümümüzü tercih ederek üniversitemize kayıt yaptırmış mevcut öğrencilerimizin tüm hakları korunacak ve öğrenimlerine Otomotiv Mühendisliği İngilizce Lisans Programı'nda devam edeceklerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11.Sınıfı bitirmekle beraber artık 12.sınıf öğrencisi oldum aklımda 1.sırada Otomotiv Mühendisliği ve Uçak Mühendisliği Bölümleri var temmuzun başından beri her gün yaklaşık 150-200 arası soru çözüp o soruların konu tekrarlarını yapıyorum Mart başından beri haftada 4 saat matematik dersi alıyorum ve bana çok faydası olduğunu düşünüyorum yaklaşık 1 senem kaldı ve şimdiden stres yapmaya başladım maalesef.Özel bir lisede okuyorum ve özel bir üniversiteye gitmeyi hiç düşünmüyorum benim kalbimde hep Ankara vardı ve inşallah Hacettepe'yi kazanmak istiyorum rica etsem bu bölümde okuyan abilerim,ablalarım bana tüyolar verebilir mi nasıl ders çalıştıklarını ne kadar soru çözdüklerini sınavda kaçıncı olduklarını söylerlerse çok mutlu olurum çünkü hayalimi gerçekleştirmek istiyorum ve birkaç yerde yardım almam gerekiyor mesajımı şimdiden okuyup cevaplayanlara çok teşekkür ederim

• Benim birinci hedefim de uçak mühendisliği idi. 2016 da 26610 sıralama yapıp hacettepe otomotiv mühendisliğine son sıradan girdim. yalnız bundan sonra hacettepe de otomotiv mühendisliği kalmadı. makine mühendisliğine öğrenci alınacak. yukarıda da yazmıştım.

• Hocam bu bölümün ders programı yok mu? Ben bulamadım. Bide hocam özelden mesaj göndermiştim müsait olursan bakar mısın?

• Merhabalar,
    Bir tanıdığıma sormamla beraber Hacettepe Otomotiv Mühendisliğinin isminin Hacettepe Makine Mühendisliği olduğunu öğrendim.Ancak kafamda bazı soru işaretleri var :

1) Makine olarak yeni bölüm mü açıldı yoksa otomotivin ismi Makine mi oldu ?
    2) Eğer otomotivin ismi değiştiyse makine mühendisliğinin diğer dalları eklendi mi ? ( Not bu konu hakkında çok bilgim yok araştırma aşamasındayım)
    3) Eğer Makine yeni açıldıysa lab olsun malzemeleri olsun hocaları olsun yeterli bir bölüm müdür ?
    4) Ve son olarak sizce hacettepe sektörde tanınan iş imkanı bol olan bir üniversite midir ?

Dediğim gibi çok bilgim olmadığı için saçmalamış olabilirim şimdiden kusura bakmayın.
  • mrbark M kullanıcısına yanıt
    Sorularını şu gruba girip oraya sormanı öneririm. Bölümde okuyan mezun olan çalışan birsürü kişi bulabilirsin.

https://www.facebook.com/groups/12499040593/

• theonur07 T kullanıcısına yanıt
    eyv hocam
  • theonur07 T kullanıcısına yanıt
    Bu yıldan başlayarak yalnızca Makine Mühendisliği İngilizce Lisans Programı için öğrenci alması Mercedes ile olan anlaşmayı etkiledi mi? Hala mevcut mu hocam?
  • Yazdığınız şeyler arasinda bu yıl itibariyle değişen bir şey oldu mu?

Bir de mercedes ile anlaşmanın son durumunu merak ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İzmir.1907 -- 9 Haziran 2020; 12:33:26 >
  • İzmir.1907 İ kullanıcısına yanıt
    Mercedes ile anlaşma yok şu an bildiğim kadarıyla. Sene başı tekrar anlaşma olacak denmişti ama bir sonuca varılmadı galiba. Mezunların çoğu savunma sanayide çalışıyor. Savunma sanayi hayalin varsa tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FFact F kullanıcısına yanıt
    Okulun ve bölümün artı ve eksi yönleri ile ilgili ne soyleyebilirsiniz?

Bir de bu bölümü isteyen birisi olarak tavsiyelerinizi almak isterim

Aslında şu an için çok bir şey söyleyemem. Hazırlıktayım şu an, bir sıkıntı olmazsa seneye bölüme geçeceğim. Üst sınıftaki öğrencilerin dediklerine göre bölüm kaliteli. Savunma sanayi için büyük bir avantaj. Kaliteli olduğu kadar zor da. Matematik ve fizik ağırlıklı bir bölüm. O yüzden bu iki dersi sevmelisin çünkü lisedekinden kat kat daha ağır şeyleri göreceksin.

• FFact F kullanıcısına yanıt
    Sizce hazırlık yılı zormu, hazirlik okumadan dogrudan 1.sinifa gecmek mümkün müdür

Sene başındaki muafiyet sınavında yeterli puanı alırsan hazırlığı geçip direkt bölüme başlarsın. Sene başı A1-A2 seviye ingilizcem vardı. Şu an baya geliştirdim ama çok zorlandım diyemem. Dersler dışında çok kaynak kullandım geliştirmek için. İyi bir ingilizcen varsa atlamanı öneririm çünkü yarı dönemde geçmek de kalktı en az 1 yıl hazırlıkta olacaksın.

• Mezun olduktan sonra yurt dışında(örnek olarak Almanya) ne kadar tercih ediliyorlar ve maaşları ne kadar?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.