Şimdi Ara

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (Makine Mühendisliği) Hakkında Bilgi - 2017 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
14
Favori
21.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Editle bekliyoruz hocam
    4 yıldır bende istiyorum ama çok kararsızım Ankaraya gitmek istemiyorum.
  • Hocam merhaba birkaç sorum olacaktı. Aklımda 3 üniversite var. İTÜ-YTÜ- Hacettepe
    4 yıldır hedefim burası, ama aklıma takılan birkaç soru ve bazı hedeflerim, öncelikle yazılım öğrenmek istiyorum yazılım dersleri veriliyor mu ? Yüksek Lisans yaparken ne üzerine yapabilirim ? Mekatronik ve EE mühendisliği yerine bunu seçersem, bir mekatronik ve EE mühendisine göre neleri kazanırım, neleri kaybederim ? Çok kararsızım yardım edin lütfen ?
  • Yazmayi planliyorum da İstanbuldan ankaraya gitmek attan inip essege binmek diyorlar oralar seni daraltir diyorlar ama bolum cok iyi hem egitimi hem de is firsatlari acisindan
  • ÖNEMLİ NOT: BU YILDAN İTİBAREN "ZORUNLU ALMANCA HAZIRLIK", "İSTEĞE BAĞLI ALMANCA HAZIRLIK" OLARAK YENİDEN DÜZENLENMİŞTİR. BU YILDAN İTİBAREN BÖLÜME GİRECEK ÖĞRENCİLER İSTERLERSE ALMANCA HAZIRLIK EĞİTİMİ GÖRECEKTİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellowshipTR -- 3 Temmuz 2017; 0:32:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Hocam merhaba birkaç sorum olacaktı. Aklımda 3 üniversite var. İTÜ-YTÜ- Hacettepe
    4 yıldır hedefim burası, ama aklıma takılan birkaç soru ve bazı hedeflerim, öncelikle yazılım öğrenmek istiyorum yazılım dersleri veriliyor mu ? Yüksek Lisans yaparken ne üzerine yapabilirim ? Mekatronik ve EE mühendisliği yerine bunu seçersem, bir mekatronik ve EE mühendisine göre neleri kazanırım, neleri kaybederim ? Çok kararsızım yardım edin lütfen ?

http://www.me.hacettepe.edu.tr//documents/Lisans_Programi_Kilavuzu_30_11_2016.pdf şuradan Lisans programı esnasındaki derslerin tamamına bakabilirsin.

Yüksek lisans meselesi ileride senin yönelmek istediğin kısıma göre verebileceğin bir karar ona ileride fikirlerin değiştikçe kendin karar vereceksin.

Mekatronik ve EE den farkına değinecek olursak. Mekatronik daha çok yeni olan ve çalışma alanı gerçekten çok kısıtlı. EE ise alanı geniş olmasına karşı bugüne kadar o kadar fazla mezun verdi ki. EE okullarda en fazla bulunan mühendislik. Otomotiv ise yeni bir bölüm olduğu için az okulda var ve bu yıl kontenjanları aşağı yukarı 5/1 oranında azaltıldı.(Bizim bölümün ise kontenjanı arttırıldı)

Ülkemizde her yıl ihracatta en büyük artışı gösteren sanayi Otomotiv Sanayi. Son 2 yıldır özellikle dikkatimi çekiyor. Bu kadar imalatı sağlayacak eleman açığı hem dünyada hem ülkemizde çok fazla bu yüzden Otomotiv Mühendisine ihtiyaç var.

• up
  • Bu yıl kac ogrenci alacak okulunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRnobody1945

Bu yıl kac ogrenci alacak okulunuz ?

60+2 (2 adet okul birincisi)
  • Erasmus olanaklari nasil peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRnobody1945

Erasmus olanaklari nasil peki
    https://appabofisi.hacettepe.edu.tr/tr/euc-agreements/list şu siteden Mühendislik fakültesi kısmından ulaşabilirsin ERASMUS kontenjanlarına ve gönderdiği ülkelere. ERASMUS kontenjanımız Hacettepe Üniversitesinde ki diğer mühendisliklere oranla çok daha fazla. Bu arada hatırlattığın için teşekkürler konuya gerekli eklemeyi yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellowshipTR -- 7 Temmuz 2017; 14:45:27 >
  • Up.

Konuyu ilk defa YGS'den önce görmüştüm o zamanlar daha aktifti sanki. Biraz yukarıda tutalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prlk

Up.

Konuyu ilk defa YGS'den önce görmüştüm o zamanlar daha aktifti sanki. Biraz yukarıda tutalım.

Konuyu aslında YGS/LYS kısmında açmıştım. Orası çok aktifti. Oradan buraya aktardı yönetim. Burası pasif baya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fellowshipTR

quote:

Orijinalden alıntı: prlk

Up.

Konuyu aslında YGS/LYS kısmında açmıştım. Orası çok aktifti. Oradan buraya aktardı yönetim. Burası pasif baya.

Ben de siz söyleyince farkettim kötü olmuş. Bir anda aklıma geldi bu konu, neden hiç karşıma çıkmıyor diye düşünüp googledan arayarak buldum.
  • Peki bu almanca hazırlığın zorunlu olmaması bir sorun belirtisi mi? Neden böyle bir karar almış olabilirler sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Peki bu almanca hazırlığın zorunlu olmaması bir sorun belirtisi mi? Neden böyle bir karar almış olabilirler sizce?

Tam aksine gelişmişlik belirtisi. Diğer Makinelerde olmayan bir şekilde bölümün Almanca hazırlığı vardı ve bunu daha da geliştirerek isteğe bağlı bir hale getirdiler. Getirilmesi de kesinlikle doğru bir karar dil konusunda gerçekten çok problemli insanlar var bölüme giren. Adeta hazırlıkta bir üniversite okuyorlar Bunun yanında dil konusunda yetenekli insanlar da var. Tamamen kaldırılsa bu insanlara haksızlık olacaktı. Çünkü dil eğitimi dışarıda çok pahalı ve kesinlikle üniversitedeki gibi kaliteli değil. Çok doğru bir karar verildi benim düşünceme göre.

• Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Peki bu almanca hazırlığı bitirdikten sonra almanca dil seviyesi hangi konumda oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 9 Temmuz 2017; 15:16:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Peki bu almanca hazırlığı bitirdikten sonra almanca dil seviyesi hangi konumda oluyor?

B1 seviyesi bitmiş oluyor eğitim normal bir kurstan alacağınız eğitimden daha yoğun ve geniş. Bir kursta B1 eğitim almaya kalkarsanız çok yüksek fiyatlara vasat bir Almanca eğitimi alırsınız.
  • Bölümde dersler ingilizce olacağı için almancanın unutulabileceğini düşünüyorum sizin almancanız nasıl? Bölümde unutan veya 1 senem boşa gitti diyen çok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theonur07

Bölümde dersler ingilizce olacağı için almancanın unutulabileceğini düşünüyorum sizin almancanız nasıl? Bölümde unutan veya 1 senem boşa gitti diyen çok mu?

Eğer tekrar etmezsen veya filmdir dizidir kitaptır geliştirmeye uğraşmazsan çabuk unutuluyor. Bölümdekiler dilin öneminin farkında ama çoğu kişi tekrar etmeye uğraşmadığından 1 yılın boşa gittiğini düşünüyor. Hazırlığın zorunluluğun kaldırılması bu sebepten iyi oldu.
  • up
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.