Şimdi Ara

Hacettepe Bilgisayar vs. Yeditepe Bilgisayar (Tam Burslu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hacettepe Bilgisayar vs. Yeditepe Bilgisayar (Tam Burslu)

(En Son Oy Tarihi: 1.9.2023)
Giriş
  • Her türlü avantaj ve dezavantaj dikkate alınınca sizce hangisi daha önde? Sıralamalar hakkında bilgiler ise şöyle:

Hacettepe
    2018 - 17.500
    2019 - 11.743

Yeditepe
    2018 - 16.000 (Tam Burslu)
    2019 - 8345 (Tam Burslu)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ben üniversiteyi kazandım bile. umrumda değil açıkçası. 6.5k ile kapatması bir şey ifade etmiyor. bilgisayar sıralama yazınca ustlerde çıktığı için yıllardan gelen bir sirkülasyon söz konusu. ben kimsenin adam akıllı araştırdığını düşünmüyorum. ben eğer şu an mühendislik tercihi yapacak olsam Hacettepe, YTÜ, gtu, İYTE daha önde olur. bunların hepsinin sıralaması daha geride. Fakat 3ü teknik üniversite, Hacettepe ise Türkiye'nin en eski ee, cs bölümlerine sahip üniversitelerden birisi. adam akıllı bitirirsen savunma sanayisinde işin hazır gibi. gsunun ise hiçbir çekiciliği yok maalesef. hukuku işletmesi falan efsanedir ama mühendislikte dediğim gibi. tabii herkesin kendi bileceği iş.
    Özel okul daha iyi fiziksel imkanlara sahip olabilir, doğrudur ancak burada söz konusu olan bölüm CS. Fiziksel imkanların çok ciddi fark sağlayacağını düşünmüyorum, ihtiyacınız olaca fiziksel imkan en fazla laptop olacaktır.

Burada bakmanız gereken müfredatın kalitesi, mezunların genel profili, okulun size ne katacağı ve en önemlisi akademik kadro. Hacettepe akademik kadro olarak gerçekten çok kaliteli. ETH Zürich doktoralı hoca var, Oxford'da postdoc yapmış hoca var, ÖSYM birincileri var. Hocalarin çok büyük bölümü yurtdışı doktoralı kendilerini farklı alanlarda geliştirmiş insanlar. Eğer multidisipliner çalışmak istiyorsanız TR'deki en iyi CS bölümliernden biri. Yeditepe tam burslu kaç kişi almış ona bakın, Hacettepe CS 103 kişi almış ve son girenin sıralaması 11k. Yeditepe ise 10 kişi almış ve 8k ile kapatmış. Yeditepe 100 tane tam burslu alsa sıralaması 20k civarlarında olurdu. Hacettepe CS ve Yeditepe CS aynı kulvarda değil, karşılaştırma baştan yanlış.
  • Hocam netlerin nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hacettepe

• 👍🏻👍🏻👍🏻

• Bence gs ceng bi bak derim

• ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    çöp+leş

• ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    Hocam Fransızca diye biraz soğudum sanki :/ Yoksa kalitesinden şüphem yok.

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Neden hocam?

• Yeditepe

• salçasızmakarna S kullanıcısına yanıt
    gsunun muhendislikleri iş yapmaz. kontenjan çok az, kadro sınırlı, hayatında aslında kullanmayacağın ise yaramayacak bir dil öğreniyorsun. ki 1 senede öğrenmesi de sıkıntı. kampüsü yok.

Aynen hocam dil ve kampüs konusunda katılıyorum. Ama diğer şeyler hakkında pek bir bilgim yok.

• YUSUF340809 Y kullanıcısına yanıt
    Neden Yeditepe?

Usta o kadar sövdüğüne göre sen girmek istiyosun heralde

O kadar kötüyse niye geçen sene 6.5k ile kapatmış

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.