Şimdi Ara

H96 Pro Plus, max ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
892
Cevap
34
Favori
89.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • H96 Pro Plus'ı remote yönetmek için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz arkadaşlar?
  • Cetus play iyi bir program telden yönetmek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • h96 Max yeni aldım ve kendiliğinden kapanıyor nedeni ne olabilir yardım lütfen

• Selamın alüyküm arkadaşlar benim sorunum h96 pro + cihazımla alakalı cihazı kumandadan kapatıp sabah açtıgımda cihaz açılmadı adaptor degiştirdim açıldı mause bagladım uzaktan baglar baglamaz kapandı o mause pc bagladım çalışmadı kablolu mause bagladım yine aynısı oldu o mausede bozuldu adaptör degiştirdim 5v 1 amper 5v 2 amper kullandımm cihaz aılıyor ama artık ne kumandası çalısıyo ne cihaz baglarsam baglayım bozulup kapanıyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin
  • arkadaşlar merhaba. h96 max rx3399 almaya karar verdim ama nereden ve hangi markayı alacağım. tavsiyelerinize ihtiyacım var teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highbrow -- 9 Ekim 2018; 23:24:5 >
  • saslan34 S kullanıcısına yanıt
    hocam Cetus play kurdum ancak aynı wireless ağda olmalarına rağmen H96 Pro +'ı görmedi :(

Ayrıca daha cihazı çok çok yeni kullanmama rağmen kumandası doğru dürüst çalışmamaya başladı, tam bir işkence halini aldı :(

Cihazı kendi geldiği firmware'i ile kullanıyorum, nerede yanlışlık yapıyorum, ne remote yönetmek için app kurabiliyorum ne kumandası çalışıyor :(
  • eaglemania kullanıcısına yanıt
    Telefona kurduğun programdan başka cihaza da tv adlı olanı kurmalisiniz. Özellikle 3.5.2 sürümü bende çalışmıştı. Sonradan cihaz bozuldu.

H96 Pro Plus, max  ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma

• quote:

Orijinalden alıntı: saslan34

Telefona kurduğun programdan başka cihaza da tv adlı olanı kurmalisiniz. Özellikle 3.5.2 sürümü bende çalışmıştı. Sonradan cihaz bozuldu.

çok sağolun hocam, onu bilmiyordum, akşam deneyeyim.

Benim cihaz da daha çok yeni, toplamda 5 saat kullanmamışımdır, kumanda nasıl takılır anlayamıyorum ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

hocam Cetus play kurdum ancak aynı wireless ağda olmalarına rağmen H96 Pro +'ı görmedi :(

Ayrıca daha cihazı çok çok yeni kullanmama rağmen kumandası doğru dürüst çalışmamaya başladı, tam bir işkence halini aldı :(

Cihazı kendi geldiği firmware'i ile kullanıyorum, nerede yanlışlık yapıyorum, ne remote yönetmek için app kurabiliyorum ne kumandası çalışıyor :(
    Bende h96 pro plus kullanıyorum. Git 30-40 tl ye usb okuyucusu olan bluetooth mouse al. Kumanda eziyet. Uğraşma hiç

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    hocam çok sağolun. mouse benim de aklıma geldi de yazmak tuşlamak vs gerektiğinde de mouse mu kullanıyorsunuz yoksa burada önerilen remote app programlarından mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

hocam çok sağolun. mouse benim de aklıma geldi de yazmak tuşlamak vs gerektiğinde de mouse mu kullanıyorsunuz yoksa burada önerilen remote app programlarından mı?
    Android box ı aldım alalı öyle çok şey yazmadım zaten. Misal Google a film izle yaz geç. Kaç harf zaten. Aynı şekilde youtube da öyle.. Mouse ile arama kısmına girince sanal klavye çıkıyor zaten. Oradan yazıyorm. Ha ben android box ile uzun şeyler yazacağım dersen bluetooth klavyelere bakacaksın.

• xdat52 X kullanıcısına yanıt
    O kişi benim hocam 😊😊

• Arkadaşlar merhaba, alfawise H96 pro+ cihazımla geldiği ilk günden beri wi-fi sorunu yaşıyorum, cihaz wifi a bağlanıyor fakat belli bir süre sonra otomatik atıyor, yani bağlantı düşüyor ve tekrar ağ ayarlarından wifi a girip bağlan demem gerekiyor. Geldiğinden beri aynı sorun yok ama şuan modem değiştirdim ve bu sorun oluştu, bir önceki modemde de ağır wifi problemleri vardı, belli bir süre sonra wifi bağlı olsa bile internete bağlanmıyor cihaz. Ethernetle bağlanamadım henüz öyle bir imkanım yok fakat wifi özelliğini kullanmak istiyorum evde 70 mbps internetim var son sürat bi iptv üyeliğimde var fakat cihazın böyle yapması gerçekten çok rahatsız ediyor, S912 işlemcisi 3 GB rami olan cihaz wifi gibi basit bir problemden neden böyle yapabilir daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu acaba hala çözemedim çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: erho95

Arkadaşlar merhaba, alfawise H96 pro+ cihazımla geldiği ilk günden beri wi-fi sorunu yaşıyorum, cihaz wifi a bağlanıyor fakat belli bir süre sonra otomatik atıyor, yani bağlantı düşüyor ve tekrar ağ ayarlarından wifi a girip bağlan demem gerekiyor. Geldiğinden beri aynı sorun yok ama şuan modem değiştirdim ve bu sorun oluştu, bir önceki modemde de ağır wifi problemleri vardı, belli bir süre sonra wifi bağlı olsa bile internete bağlanmıyor cihaz. Ethernetle bağlanamadım henüz öyle bir imkanım yok fakat wifi özelliğini kullanmak istiyorum evde 70 mbps internetim var son sürat bi iptv üyeliğimde var fakat cihazın böyle yapması gerçekten çok rahatsız ediyor, S912 işlemcisi 3 GB rami olan cihaz wifi gibi basit bir problemden neden böyle yapabilir daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu acaba hala çözemedim çünkü
    Önce "alfawise H96 pro+ cihazımla geldiği ilk günden beri wi-fi sorunu yaşıyorum",

sonra, "Geldiğinden beri aynı sorun yok ama şuan modem değiştirdim ve bu sorun oluştu" demişsiniz ???

Öncelikle Modem ayarlarınızı bir kontrol etmenizi öneririm. Yazdıklarınıza göre Modem ayarlarınızdan kaynaklanan bir sorun olduğu anlaşılıyor.

Aynı cihazdan bende de var ve modemle arasında bir duvar ve en az 7-8 metre olmasına rağmen wi-fi neredeyse full çekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chetaq

Önce "alfawise H96 pro+ cihazımla geldiği ilk günden beri wi-fi sorunu yaşıyorum",

sonra, "Geldiğinden beri aynı sorun yok ama şuan modem değiştirdim ve bu sorun oluştu" demişsiniz ???

Öncelikle Modem ayarlarınızı bir kontrol etmenizi öneririm. Yazdıklarınıza göre Modem ayarlarınızdan kaynaklanan bir sorun olduğu anlaşılıyor.

Aynı cihazdan bende de var ve modemle arasında bir duvar ve en az 7-8 metre olmasına rağmen wi-fi neredeyse full çekiyor.

Alıntıları Göster
    Farkettiyseniz aynı sorun yok demişim fakat geldiğinden beri sorun yaşadığımı belirtmişim. Yani geldiğinden beri sorun yaşıyorum fakat farklı modem takınca sorunda değişti. Modemimde herhangi bir problem yok ethernet ve wifi ile gayet sağlıklı bağlantı alıorum modemle.
    Ne kadar güzel benimde cihazımla modem arasında sadece 1 duvar var ve 10 metre yok bile fakat hiç full çektiğini görmedim. Yeni oluşan sorunumu şöyle videoya çektim belki bi fikir sunar size,https://drive.google.com/file/d/1ZyCRle60nOjPjUVj0e8xOJ33K4PTu6za/view?usp=sharing

• quote:

Farkettiyseniz aynı sorun yok demişim fakat geldiğinden beri sorun yaşadığımı belirtmişim. Yani geldiğinden beri sorun yaşıyorum fakat farklı modem takınca sorunda değişti. Modemimde herhangi bir problem yok ethernet ve wifi ile gayet sağlıklı bağlantı alıorum modemle.
    Ne kadar güzel benimde cihazımla modem arasında sadece 1 duvar var ve 10 metre yok bile fakat hiç full çektiğini görmedim. Yeni oluşan sorunumu şöyle videoya çektim belki bi fikir sunar size,https://drive.google.com/file/d/1ZyCRle60nOjPjUVj0e8xOJ33K4PTu6za/view?usp=sharing

Alıntıları Göster
    Videoyu izledim, gerçekten can sıkıcı bir durum.

PlayStore'dan "Wifi Analyzer" adlı (veya benzeri) uygulamayı H96'ya yükleyip wi-fi gücü ve bağlantı hızınızı kontrol edin bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chetaq -- 25 Ekim 2018; 22:51:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chetaq

Videoyu izledim, gerçekten can sıkıcı bir durum.

PlayStore'dan "Wifi Analyzer" adlı (veya benzeri) uygulamayı H96'ya yükleyip wi-fi gücü ve bağlantı hızınızı kontrol edin bir de.

Alıntıları Göster
    Evet gerçekten çok kötü işte bu videoda gösterdiğim durum abimin modemiyle oluştu, bunun öncesinde de sorunluydu mesela açıyorum cihazı internete bağlanıyorum bağlandı v.s yazı geliyor fakat 2-3 dakika sonra bağlı göstermesine rağmen internete girmiyordu garip bir sorun anlam veremedim.

Speedtest ile test yapıyorum download 13-15 arası çıkıyor upload 3.5 fakat bağlantıyı kontrol edecek bir uygulama bilmiyordum dediğiniz uygulamayı indirip deneyeyim.

Hatta durumu şöyle açıklayayım telefonumdan 4.5 G ile wifi paylaşımı yaptım yine aynı şekilde cihazdan wifiye bağlanıyorum fakat bağlantı düşüp duruyordu yani modemle alakasıda yok durumun :(

• quote:

Evet gerçekten çok kötü işte bu videoda gösterdiğim durum abimin modemiyle oluştu, bunun öncesinde de sorunluydu mesela açıyorum cihazı internete bağlanıyorum bağlandı v.s yazı geliyor fakat 2-3 dakika sonra bağlı göstermesine rağmen internete girmiyordu garip bir sorun anlam veremedim.

Speedtest ile test yapıyorum download 13-15 arası çıkıyor upload 3.5 fakat bağlantıyı kontrol edecek bir uygulama bilmiyordum dediğiniz uygulamayı indirip deneyeyim.

Hatta durumu şöyle açıklayayım telefonumdan 4.5 G ile wifi paylaşımı yaptım yine aynı şekilde cihazdan wifiye bağlanıyorum fakat bağlantı düşüp duruyordu yani modemle alakasıda yok durumun :(

Alıntıları Göster
    Ayrıca cihaz nerede duruyorsa, yerini/yönünü değiştirip bir de öyle deneyin. Cihaza yakın herhangi bir şey wi-fi'ı olumsuz etkiliyor da olabilir.

• Bu Ürünü aldığımdan beri ilk kez digiturk play le deniyorum. Sıkıntısız hd olarak izliyorum maçı. Güzel.

• serkan1881 kullanıcısına yanıt
    Hocam, merhaba uzun süre sonra aynı sorun bende oldu. Cihazı ne kumanda ile nede usb den taktığım mouselar ile kontrol edemiyorum. Taktığım klavye ve mouse ları bozdu. Kendi kumandası da çalışmıyor. Siz çözebildinizmi. Aynı sorunun yaşayan varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talat78 -- 29 Ekim 2018; 15:18:41 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.