Şimdi Ara

H96 Pro Plus, max ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
892
Cevap
34
Favori
89.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BattalGazi88

https://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html?wid=90

Gearbest te %25 indirim var h96 pro +

Kaçırmayın

1 TB'lık harici diskimi bağlayıp film ve dizi izlemek istiyorum. Tek aradığım mkv, dts, aac vs. tüm formatları açsın. Yarı fiyatına X96 ürününü gördüm ve en çok tercih edilenlerden biri sanırım. İki katı fiyat vermeye değecek kadar fark var mıdır sizce aralarında?

• Arkadaşlar h96 max satın aldım. CMTR121005 kuponu ile 99$ a almış bulunmaktayım. .https://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_627170.html?wid=90&lkid=11004390

Aldıktan sonra vergiden kaçmak bu mesajı attım.

Message Type: Tax Issues

Subject: customs tax turkey issue..order no(W............. )

hi gearbest, there is a limit of 30 dollar customs tax,can i have bill of 30 dolar so there is no tax issue thank you.. and the order............... 1,of this product has adaptor problems that i know ,would u please to be kind give a extra quality 5v/3a adaptor(global eu adaptor) .thank you for ur support..

Sizce ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sbyl03 S kullanıcısına yanıt
    dilediğin yerde de canlı yayın, film, dizi izliyorum ama hiç maç izlemedim. onlarda problem yaşamadım.
  • Agronur17 kullanıcısına yanıt
    Bein connectte canlı yayını geri alabiliyor musunuz? Bende yayını geri almıyor sürekli canlı olarak devam ediyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Orijinalden alıntı: levoank

GBH96H1

Kod gecersiz diyor

Bu kod ile CMTR121005 100USDhttps://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_627170.html?wid=90

Dostum indirim güzel. Ne zamana kadar?

Yılbaşında daha iyi indirim olur diye düşünüyorum.

Bi de bu kuponu yapıştırdık mı müthiş olur.

Bu arada Samsung tv lerde sıkıntı oluyormuş ses. Benim tv UE48H6470AS sıkıntı çıksr mı bunda da? Yoksa Samsung ların alayında da sorun oluyor mu?

Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle Max hayırlı olsun .

Ses problemi ses menüsü kısıtlı ise ya da tv eski ise yaşanıyor .

Yeni Samsunglarda yaşanmaz .

• benimde gearbestten aldığım h96 plus+ gümrük sorunu yaşamadan 66 dolara 25 günde geldi.
    bir haftadır kodi eklenti denemeleri yapıyorum
    sonuç; puhu tv 1080p izlendi güzel türkvod güzel terrerrium tv muhteşem nazar değmesin ancak bir türlü ulusal kanalları
    veya diğer iyi kanalları donmadan veya kesilmeden uzun izlemem mümkün olmadı kanal çok güzel açıyor 1 dokika sonra kapanıyor
    kodi tvde m3u listelerde denedim defalarca onlardada durum aynı bu normalmı sizce yoksa hata bendemi
    şu ana kadar ısınma ve adaptör sorunu yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuberk -- 22 Aralık 2017; 8:31:56 >
  • Konunun başındaki yöntemle rom yüklemesi yaptım. Başta sorun yoktu fakat son günlerde internet hızım 35 mps olmasına rağmen tarayıcı üzerinden film izlemek istediğimde 360p filmleri bile yüklerken aşırı derecede ağır yüklediğini farkettim. Aynı şekilde cihaza yüklediğim hız testlerinde indirme hızı 3-4 mbs ancak gösteriyordu. Aynı an da hem cep telefonunumdan hem hem de pc üzerinden hız testi yaptığımda ise indirme hızı en az 30 mps çıkıyordu ve cihazın yüklemekte sıkıntı çektiği videoları hem pc hem de cep ten daha yüksek çözünürlükte takılmadan hızlı bir şekilde yüklüyordu. Acaba rom da genel bir sorun mu var bu konuda.

Romu yükleyip deneyen ve sorun yaşayanlarınız var mı?

Farklı bir rom yükleyip memnun olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Konunun başındaki yöntemle rom yüklemesi yaptım. Başta sorun yoktu fakat son günlerde internet hızım 35 mps olmasına rağmen tarayıcı üzerinden film izlemek istediğimde 360p filmleri bile yüklerken aşırı derecede ağır yüklediğini farkettim. Aynı şekilde cihaza yüklediğim hız testlerinde indirme hızı 3-4 mbs ancak gösteriyordu. Aynı an da hem cep telefonunumdan hem hem de pc üzerinden hız testi yaptığımda ise indirme hızı en az 30 mps çıkıyordu ve cihazın yüklemekte sıkıntı çektiği videoları hem pc hem de cep ten daha yüksek çözünürlükte takılmadan hızlı bir şekilde yüklüyordu. Acaba rom da genel bir sorun mu var bu konuda.

Romu yükleyip deneyen ve sorun yaşayanlarınız var mı?

Farklı bir rom yükleyip memnun olan var mı?

Direk kendi üzerinde gelen romda 8 mbps hızımın hepsini alıyorum. Hatta telefondan hızlı çekiyor neti. Rom değiştirecektim vazgeçtim

• Arkadaşlar h96 pro mu iyi yoksa himedia q10 pro mu. Arada çok fiyat farkı var.

• Daha önce sormuştum ama cevap alamadım bilenler varsa cevaplarsa memnun olurum; Vestel 82 ekran led tv imin kulaklık çıkışında 5+1 logitech ses sistemi bağlı. Video izlerken yaklaşık 1,5 saat sonra sol kolonlardan cızırtı geliyor. Tahminim tv box ım ısınıyor olabilir.

Önerileriniz neler olabilir? Benzer problemler yaşayanlar var mı? Isı kaynaklı olabilir mi sorun? Teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Orijinalden alıntı: levoank

GBH96H1

Kod gecersiz diyor

Bu kod ile CMTR121005 100USDhttps://tr.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_627170.html?wid=90

Dostum indirim güzel. Ne zamana kadar?

Yılbaşında daha iyi indirim olur diye düşünüyorum.

Bi de bu kuponu yapıştırdık mı müthiş olur.

Bu arada Samsung tv lerde sıkıntı oluyormuş ses. Benim tv UE48H6470AS sıkıntı çıksr mı bunda da? Yoksa Samsung ların alayında da sorun oluyor mu?

Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle Max hayırlı olsun .

Ses problemi ses menüsü kısıtlı ise ya da tv eski ise yaşanıyor .

Yeni Samsunglarda yaşanmaz .

Teşekkür ederim Limanyakan. 😊

Yanlız bir sualim daha olacak. Bu konuda yardımcı olursan çok sevineceğim.

http://www.hepsiburada.com/logitech-z-506-surround-51-speaker-980-000431-p-BD85340?magaza=HızlıMarket

Bunu almayı düşünüyorum.

H96 Max RK3399 ile bu 5.1i bağlayabilir miyim.

• BattalGazi88 kullanıcısına yanıt
    Bir logitech x-530 kullanıcısı olarak Logitech tavsiye etmiyorum. Nedeni de; garanti süresi dolduktan sonra servis hizmetinin olmaması. 2-3 yıl garanti süresi içinde bir sorun olursa direk değişim yapılıyor. Süre sonunda ne yedek parça veriyorlar ne de servis imkânı var. İstanbul için sadece Asya yakasında Ümraniye'de bir de Avrupa yakasında Y.Bosna'da internette servisi görünüyor. Ancak; Logitech in numaralarını aradığınızda yurtdışı bağlantısı çıkıyor ve yetkililer servis ve yedek parça imkânı olmadığını belirtiyorlar. x-530 um arızalandığı için servis arayışına girdim ve maalesef yok; hatta ana kolon anakartı lazımdı, ABD den aldırayım dedim olabiliyorsa o bile imkânsız Gidip aynı 5+1 den ikinci el düşük fiyata aldım Onda da merkezi kolon çalışmıyor. 2. el fiyatları 200-300 TL civarında başlıyor
  • braveyours kullanıcısına yanıt
    Peki logitech x-530 u pc de mi kullanıyordun yoksa Android box da mı? 5.1 ses sistemi farklı da olabilir.

Benim asıl sorunumun android box ların dolby digitali çözüp çözmediğidir.

bazı modelleri dts ve dolby digitali destekliyor. Ses formatı olarak destek mi veriyor.? Yoksa receiver gibi çözüyor mu? Bunu bilmiyorum.

Ara kablolar var hdmi to rca 5 ve optical to optical. Bu bağlantılarla 5.1 i uyumlu yapabilir miyim?

Ben H96 pro plus'ı Microlab x23 ve Hda 51 decoderle kullanıyorum. Dolby ve dts sesleri alabiliyorum. Decoder kullanman şart yani.

Ben direk tv nin kulaklık girişi olan 3,5 jack ına bağladım. 3,5 jack çıkışa bağlı kablonun diğer ucu 3 lü çıkış. Logitech ses sistemimde 3 lü jack var. Tv box a bağlamadım zirâ Vestel 82 led tv im var ve sesi kötü ses sistemsiz dinlemek istemiyorum. Büyük ihtimal dönüştürücülerle kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum şu an ama dediğim gibi tv box a bağlamadım direk

DTS ve dolby digital kodek olarak destekliyordur. Alacağınız tv box ın özelliklerine bakın; dijital / koaksiyonel (yanılmıyorsam adı buydu) destekliyor mu. 5+1 ses sistemleri zaten sanal 5+1 dir. Sadece dijitaller gerçek anlamda her bir kolondan ayrı ayrı ses verebilir diye biliyorum

"Ara kablolar var hdmi to rca 5 ve optical to optical. Bu bağlantılarla 5.1 i uyumlu yapabilir miyim?" konusunu bilmiyorum açıkcası denemedim elektronikçiler filan bilebilir belki Bir internette araştırın yada bilenler yazsın daha iyi olur

Yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü Logitech tavsiye etmiyorum. Belki Creative de benzer sorunlar yoktur yada diğer kaliteli markalarda

• klon1984 kullanıcısına yanıt
    O zaman 5.1 ses sistemini android box a bağlarsam çevresel 5.1 olur. Ama digital olarak her bir kolondan farklı ses olmaz. Teşekkürler.

• Cihaza daha önce custom rom yüklemiştim fakat wifi çekimi ve hızı ile ilgili sorun yaşadığım için orjinal stock roma dönmek istiyorum. Usb burning tool programı ve çift taraflı erkek usb ile youtube da rom yükleyenler var. Fakat ben de aynı yöntem ile rom yüklemek istediğimde ise " get key failed " hatası veriyor ve işlem yapmıyır. Yababcı forumlardan öğrendiğim kadarı ile bu hata lisans dosyası eksikliği sebebiyle ortaya çıkıyormuş. Lisans dosyalarını programa kopyalayınca sorun çözülüyormuş fakat lisans dosyalarını nereden bulacağız acaba ? Fikri-bilgisi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Cihaza daha önce custom rom yüklemiştim fakat wifi çekimi ve hızı ile ilgili sorun yaşadığım için orjinal stock roma dönmek istiyorum. Usb burning tool programı ve çift taraflı erkek usb ile youtube da rom yükleyenler var. Fakat ben de aynı yöntem ile rom yüklemek istediğimde ise " get key failed " hatası veriyor ve işlem yapmıyır. Yababcı forumlardan öğrendiğim kadarı ile bu hata lisans dosyası eksikliği sebebiyle ortaya çıkıyormuş. Lisans dosyalarını programa kopyalayınca sorun çözülüyormuş fakat lisans dosyalarını nereden bulacağız acaba ? Fikri-bilgisi olan var mı ?

https://www.dropbox.com/s/107fzmz679vxmok/license.rar?dl=0

Buradaki dosyayı rardan çıkarıp licence klasöründeki dosyaları C:\Program Files (x86)\Amlogic\USB_Burning_Tool\license içine atıp tekrar flashlamayı dener misiniz? Ben de aynı durumla karşılaşmıştım bu şekilde çözdüm. Ayrıntılı açıklama aşağıdaki linkte.

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/eny-acemax-ott-ac/571301-ott-mxq-4k-pro-new-build-testing/page3

• Benim h96pro + cihazım android 7.1.2 versiyon kullanıyor. Bunu nasıl daha eski bir sürüme dondurebilirim.downgrade deniyor sanirim.hiçbir launcher uygulaması çalışmıyor(nova,apus, go) gibi..Farklı bir arayüz nasıl kullanabilirim.ayrıca yine versiyonla alakalı olabilir saati degistirsemde cihazı kapatıp açtığımda hep 2 saat geriden geliyor. Birde cihazı kapattığımda kırmızı ışık yanıyor. Sonrasında kendi kendine mavi ışık yanıp yeniden açılıyor. Tv kumandasindan hdmi 2yi seçince cihaz açık görünüyor. Mecburen işim bitince fişi çekiyorum bidaha açılmasın diye. Deneyimli arkadaşlar yardım edebilirmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozman33 -- 30 Aralık 2017; 23:26:15 >
  • Ozman33 O kullanıcısına yanıt
    freaktab.com da istediğin rom u bulabilirsin. yükleme ilk sayfada ve sonraki sayfalarda 1-2 sefer anlatıldı. iki ucu kalın usb bulman gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.