Şimdi Ara

H81-M Plus Tek kanal ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, H81-M Plus anakart ve 4 GB DDR3 Gskill Ripjaws 1600 Mhz CL9 (F3-12800CL9S-4GBRL) tek modül bellek kullanıyorum. Windows puanlamasında ram'e 5.9 verince sorun olduğunu düşündüm ve cpuz'den bakınca ramin tek kanal olarak çalıştığını gördüm. Anakartın resmi sitesine baktım orada sorun yok yani çift kanal desteklediği yazıyor peki neden böyle oldu bir fikri olan var mı ? Tek modül olmasından kaynaklı olabilir mi yani 2. bir modüle mü takmalıyım kafam karıştı (Eski bilgisayarımda iki modül olmasına rağmen tek kanal çalışıyordu o nedenle şaşırdım). Şimdiden teşekkürler.

Anakart spesifikasyonu :http://www.asus.com/tr/Motherboards/H81MPLUS/specifications/

Edit : Biraz araştırdım anladığım kadarıyla kanal olayı sadece modül sayısı ile alakalı ancak eski bilgisayarımdaki (Eski bilgisayarımda iki modül olmasına rağmen tek kanal çalışıyordu cpuz'a göre) durumun nedeni neydi onu anlayabilmiş değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 23 Temmuz 2014; 2:27:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.