Şimdi Ara

Güvenlik Kamerası Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sizin bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var. Oturduğum 5 blokluk siteye güvenlik kamerası döşenecekmiş. Benden araştırmamı istediler. Netten biraz araştırdım ama sizinde yorumlarınıza ihtiyacım var. Sitenin etrafı tahminen 500-750 metre civarıdır. Daha da yüksek olabilir. 2+1 kamera kabloları bu kadar mesafede yetersiz kalıyormuş. RG7-U6 ve RG11-U6 koaksiyel kablolar kullanılıyormuş. Aranızda bu şekilde sistem kuran var mı acaba? Birde site içerisinde çoğu yer beton ya da taş döşeli. O yüzden yeri kazarak kabloları boru içerisinden geçirmek pek akıllıca gelmedi bana. Sitenin etrafında duvar var. O duvara plastik 100x40mm gibi bir kablo kanalı döşeyip kabloları onun içinden geçirsek sorun yaratır mı bize? Bu konuda biraz bilgi verirseniz sevinirim.

• duvardan montaj doğru seçim olacaktır.
    yeraltında boru içinde su birikeceğinden sıkıntı çıkartacak ilerde.
    montajı mümkün olduğunca klimalardan elektrik kablolarından uzak döşeyin.
    uzak mesafelerde kalın kablo doğru seçim.
    test için en uzak mesafeye kabloyu montajlamadan yere serip görüntüyü kontrol edebilirsiniz.
  • İlginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacağız. Peki bu kablo kanalları ve koaksiyel kabloların ucuza satıldığı bildiğiniz bir yer ya da web sitesi var mı?
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni bir konu açmaktansa buraya yazmayı uygun gördüm.

Sitemize, 26 kameralı, 2x16 kanal kayıt cihazlı analog güvenlik kamera sistemi kurulacak, şu an araştırıyoruz. Kamera + DVR için X5Tech markasını düşünüyor yönetim ama yeni teklifler geldikçe her şey değişebilir.

Ayrıca sitemizin çevre aydınlatma kablolarını da yenilemek istiyorlar, kamera ile çevre aydınlatma işini ikisini birden yapmak istiyorlar. Sorun şu ki; kamera ile 220VAC kablolarını aynı boru içinden, dip dibe çekmek istiyorlar, 220VAC elektrik hattının kamera sinyalini, hatta 12VDC'yi etkiler mi diye merak ediyorum. Gelenlerin bir kısmı etkiler, bir kısmı da etkilemez diyor. Aynı hendek içinde ayrı borular içinde gitse, aradaki uzaklık en az ne kadar olmalıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg1981 -- 12 Mart 2015; 23:42:00 >
  • cyborg1981 kullanıcısına yanıt
    o yazdiginiz markayi almayin..ilerde sorun cikar ve teknik servis bulmaniz cok zor olur..bulsanizda tuzlu olur..size cenova marka oneririm..16 li vihaz alocaksaniz 71 serisi var isinizi fazlasiyla gorecektir ve goruntuye ve ozelleklerine hayran kalacaksiniz.kablo meseleside 220 ile ayni yerden gecmesi sorun teskil etmez..usta saglam olsun yeterki..ama kafanizda hala soru isareti kaliyorsa cekilen kabloya sipiral kilif takarsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay_tech cevabın için sağol.

Biz Ankara'da oturuyoruz, Cenova İstanbul'da iş yapıyor, X5Tech/Colorsit ise Ankara'da.

Cenova'nın DL330 ile X5'in YM-330 kameraları aynı özelliğe ve aynı görünüşe (kasaya) sahip, bence bunların içi de aynı. Öte yandan söylediğiniz gibi işçilik, satış sonrası hizmet çok önemli. Neden X5 üzerinde bu kadar durduğuma gelince, şimdilik üç firma geldi, bunlar içinde en şeffaf ve örnek kamera getirip kuran firma bu firma. Ama ileride her şey değişebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turan_y

Merhaba arkadaşlar,

Sizin bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var. Oturduğum 5 blokluk siteye güvenlik kamerası döşenecekmiş. Benden araştırmamı istediler. Netten biraz araştırdım ama sizinde yorumlarınıza ihtiyacım var. Sitenin etrafı tahminen 500-750 metre civarıdır. Daha da yüksek olabilir. 2+1 kamera kabloları bu kadar mesafede yetersiz kalıyormuş. RG7-U6 ve RG11-U6 koaksiyel kablolar kullanılıyormuş. Aranızda bu şekilde sistem kuran var mı acaba? Birde site içerisinde çoğu yer beton ya da taş döşeli. O yüzden yeri kazarak kabloları boru içerisinden geçirmek pek akıllıca gelmedi bana. Sitenin etrafında duvar var. O duvara plastik 100x40mm gibi bir kablo kanalı döşeyip kabloları onun içinden geçirsek sorun yaratır mı bize? Bu konuda biraz bilgi verirseniz sevinirim.

PM

• kablolarla uğraşacağına kablosuz ip kamera kur önce keşif yap sonra kamera adedini belirle kablosuz ip kamera kullan alacağın kablo parası çok tutar belliki acemisin yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerboyksk

kablolarla uğraşacağına kablosuz ip kamera kur önce keşif yap sonra kamera adedini belirle kablosuz ip kamera kullan alacağın kablo parası çok tutar belliki acemisin yani

önerebileceğiniz güzel bi sistem var mı çoğu kamerada akşamları insanların yüzü bile seçilmiyo
  • marka marka fiyatlar değişiyor ancak temel kriter netlik için en az 1.3mp sensör çözünürlüğü olan ama gerçek 1.3mp tavsiyem axis markadır bu tür kameraların en iyisidir

http://www.rimaelektronik.com/ip-kamera-rehberi.html

burayı bi oku
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.