Şimdi Ara

Gürcistan Iphone 5 fiyatları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
34.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki vergisi ve tax geri alması ile tam 1200 tl mi tutuyor yani tl vergiside var maliyeye ve bu garanti tr de apple store a gitsek mesala bakarlar mı şimdi alsak ta batuma göndermesi var sakınan göze çöp batar şimdiye kadar hiç tel göndermedim garantiye ama ne olur ne olmaz :)
  • Türkiye de 1890 Lira
    1890-1250=640 Lira
    Bence gayet mantıklı
    640 lira -120 =520 buda mantıklı geldi
    20 lira da su parası vb
    500 lira kar yaparsınız.
    gayet iyi bir karar yapmış olursunuz.
    lakin samsung galaxy s4 e de bakmanızı öneririm.
  • kredi kartı geçiyor mu oradaki dükkanlarda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arunas

kredi kartı geçiyor mu oradaki dükkanlarda acaba?

geçen var geçmeyen de var.

kurumsal firmalarda geçer...

ben sınırda oturuyorum.aracım var...gürcistan a gitmek isterseniz beraber gideriz.
    her yeri biliyorum
    sürekli gidip geliyorum.
    benle gelirseniz yabancılık yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

quote:

ben sınırda oturuyorum.aracım var...gürcistan a gitmek isterseniz beraber gideriz.
    her yeri biliyorum
    sürekli gidip geliyorum.

teşekkürler. arkadaşım gidecek tiflise, kart geçen bir yer varsa sipariş edecektim.
  • quote:

quote:

quote:

her yeri biliyorum
    sürekli gidip geliyorum.

teşekkürler. arkadaşım gidecek tiflise, kart geçen bir yer varsa sipariş edecektim.

kurumsal yerlerde var.küçük mağzalarda olmaz.

eğer arkadaşın gitmezse...bana gönder parayı bana marka model söyle ben gittiğim zaman alırım.

ama en fazla sanırım fiyat olarak %20 farkeder.

• artık kimlik geçmiyormuş diyorlar aslı var mıdır bunun yaza para ayarlarıp iphone alacaktım böyle ise yattı o is bilgi verecek var mı pasaport yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İpad fiyatlari nasil

• quote:

quote:

quote:

quote:

her yeri biliyorum
    sürekli gidip geliyorum.

kurumsal yerlerde var.küçük mağzalarda olmaz.

eğer arkadaşın gitmezse...bana gönder parayı bana marka model söyle ben gittiğim zaman alırım.

ama en fazla sanırım fiyat olarak %20 farkeder.

applestore fiyatlarına nereden ulaşabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: stkgcl

İpad fiyatlari nasil

buradakinden ucuz olduğu kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: last321

artık kimlik geçmiyormuş diyorlar aslı var mıdır bunun yaza para ayarlarıp iphone alacaktım böyle ise yattı o is bilgi verecek var mı pasaport yok

ŞU AN KİMLİKLE GEÇEBİLİRSİN KARDEŞ
  • Aylar önce iphone 5 16gb 1250-1300tl maliyeti var yazılıyordu suan 1389lari diyorlar nedir bu i5 16 gb fiyatı arttı mı yoksa bunların fiyatı

• arkadaşlar ipod fiyatları ne kadardır?
  • Batum da en ucuz en güvenilir ip5 'i nereden bulabiliceğimi bilen var mı ?
  • pasaportsuz batum'a gidiyoruz iphone'u alıyoruz çıkarken tax free'yi alıyoruz ve türkiyede telefonun vergisini verip imei kaydediyoruz ve bir daha sorun yaşamıyoruz. doğru mu anlamışım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

pasaportsuz batum'a gidiyoruz iphone'u alıyoruz çıkarken tax free'yi alıyoruz ve türkiyede telefonun vergisini verip imei kaydediyoruz ve bir daha sorun yaşamıyoruz. doğru mu anlamışım?

dostum vallaha kesin senin dediin gibi olsa alınır.tek çekincem telefonun kayıtsız olduğu için kapanması.sonra al başına sıkıntı bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz acaba.
  • Arkadaşlar geçen hafta Batum'dan iphone 5 aldım. Kimlikle gürcistan'a giriş 15 tl'dir. Kimlikle tax free alabilmek için kimliğinizi batumda türkçeye çevirtip notere onaylatıyorsunuz. Bu noter onayının 20 tl masrafı var. batumi plaza'dan telefonu alabilirsiniz. normal fiyatı 1380 laridir. Peşin alımda 1320 lari oluyor.(belki taksitte de 1320 oluyordur emin değilim). Hatta batumi plazada bir yer 1300 lariye bile veriyor ama güvenli gelmediği için oradan almadım. Tax free bandı yapıştırıldıktan sonra telefonun kutusunu kesinlikle açmıyorsunuz. Sınır kapısında gürcistan tarafında tax refund yazan yerden işlemlerinizi yaptırıp, hemen ilerdeki masadan 230 lira iade alıyorsunuz. TR'de vergi dairesine 115 tl ödeyip, ptt'den e-devlet şifresi alarak internet üzerinden telefonu kaydedebilirsiniz(sakın turkcell merkezine gidip boş yere para bayılmayın)

ek bilgi: Sınır kapısında size verilen kimlik yerine geçen kağıdı TR'ye girişte geri alıyorlar. Vergi dairesinde onu istiyorlar. Telefon kaydedicem deyip geri vermeyin. Bir de şu aralar 1 tl=0.84 lari civarında oluyor dövizcilerde. Pazarlıkla onu 0.85'e çıkartın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

quote:

pasaportsuz batum'a gidiyoruz iphone'u alıyoruz çıkarken tax free'yi alıyoruz ve türkiyede telefonun vergisini verip imei kaydediyoruz ve bir daha sorun yaşamıyoruz. doğru mu anlamışım?

dostum vallaha kesin senin dediin gibi olsa alınır.tek çekincem telefonun kayıtsız olduğu için kapanması.sonra al başına sıkıntı bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz acaba.

cevabınız bana gelen bu mailde mevcut :)

Bireysel yolla Ülkemize getirilen cihazların kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Dolayısıyla Pasaport olmaksızın yapılan yurt dışı seyahatleri sonrasında;
    -Gümrük kapılarında verilen Kimliksiz Hudut Geçiş Belgesi ya da Emniyetten alınan yurda giriş çıkışı gösterir belge (Son bir ay içinde yurda giriş yapıldığını gösteren sayfanın da fotokopisi alınmalıdır),
    -115 TL Tutarındaki harç bedelinin vergi dairesine veya bankalara yatırıldığına dair kayıt ettirilmek istenilen IMEI numarası içeren dekont aslının ve
    Kişiye ait imzalı dilekçenin ibraz edilmesi durumunda Abone Kayıt Merkezlerinde ya da e-devlet kapısı üzerinden KKTC (Gürcistan dahil) seçeneğini seçerek cihaza ait kayıt işlemini yapmanız mümkündür.
    Bilgilerinizi rica ederiz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

• quote:

Orijinalden alıntı: adnk55

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

quote:

cevabınız bana gelen bu mailde mevcut :)

Bireysel yolla Ülkemize getirilen cihazların kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Dolayısıyla Pasaport olmaksızın yapılan yurt dışı seyahatleri sonrasında;
    -Gümrük kapılarında verilen Kimliksiz Hudut Geçiş Belgesi ya da Emniyetten alınan yurda giriş çıkışı gösterir belge (Son bir ay içinde yurda giriş yapıldığını gösteren sayfanın da fotokopisi alınmalıdır),
    -115 TL Tutarındaki harç bedelinin vergi dairesine veya bankalara yatırıldığına dair kayıt ettirilmek istenilen IMEI numarası içeren dekont aslının ve
    Kişiye ait imzalı dilekçenin ibraz edilmesi durumunda Abone Kayıt Merkezlerinde ya da e-devlet kapısı üzerinden KKTC (Gürcistan dahil) seçeneğini seçerek cihaza ait kayıt işlemini yapmanız mümkündür.
    Bilgilerinizi rica ederiz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

teşekkür ettim bilgilendirme için aklımın bir köşesinde dursun batum yakın aradaki fark için hem gezi amacıylada gidilebilir

• alinabilir ama fiyat yibe 1500tl civari oluyor ve onca emek sarfedeceksin o fiyata 2.el temiz tr garantili i5 almak daha mantikli degil mi oncelerde 1200-1300tl diyorlardi suan 1500 oldu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.