Şimdi Ara

Gürcistan Iphone 5 fiyatları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
34.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet maalesef Gurcistan parasi, bizim paramizdan daha degerli. Yinede oradan almak daha mantikli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

Evet maalesef Gurcistan parasi, bizim paramizdan daha degerli. Yinede oradan almak daha mantikli.

hiç de mantıklı değil..tax free ile beraber yaklaşık 1750 TL ye mal oluyor cihaz..buna yol boyunca harcadığın (yemek,taksi ücreti vb.) miktarı da ekleyince 2000 TL ye yaklaşıyor fiyat.üstelik peşin para veriyorsun herşeye.yabancı ülkede olmanın getirdiği psikolojiyi ve stresi,başına neler gelebileceği ihtimallerini,yiyeceğin kazıkları saymıyorum bile.50-100 TL daha veririm yurtiçi alışveriş sitelerinden (sanalpazar,sahibinden vb.) paşa paşa 12 taksite alırım keyfime bakarım.haa ben macera arıyom,gürcülerin kokusunu merak ediyom diyen olursa da bişey diyemem,herkesin kendi tercihi sonuçta :)
  • quote:

Evet maalesef Gurcistan parasi, bizim paramizdan daha degerli. Yinede oradan almak daha mantikli.

Gürcistan ın parası bile bizim paradan değerli olmuş peeh yazıklar olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dememoki

quote:

hiç de mantıklı değil..tax free ile beraber yaklaşık 1750 TL ye mal oluyor cihaz..buna yol boyunca harcadığın (yemek,taksi ücreti vb.) miktarı da ekleyince 2000 TL ye yaklaşıyor fiyat.üstelik peşin para veriyorsun herşeye.yabancı ülkede olmanın getirdiği psikolojiyi ve stresi,başına neler gelebileceği ihtimallerini,yiyeceğin kazıkları saymıyorum bile.50-100 TL daha veririm yurtiçi alışveriş sitelerinden (sanalpazar,sahibinden vb.) paşa paşa 12 taksite alırım keyfime bakarım.haa ben macera arıyom,gürcülerin kokusunu merak ediyom diyen olursa da bişey diyemem,herkesin kendi tercihi sonuçta :)

Bana kayit ile beraber 1400'e mal olmustu. Tabii ben Artvin'li oldugum icin, Batum'u da bildigimizden bir sorun olmadi, sorunda olmaz zaten. Sirf telefon almak icin gidilmez tabii ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Gürcistan ın parası bile bizim paradan değerli olmuş peeh yazıklar olsun

aynen katılıyorum
  • quote:

quote:

quote:

Bana kayit ile beraber 1400'e mal olmustu. Tabii ben Artvin'li oldugum icin, Batum'u da bildigimizden bir sorun olmadi, sorunda olmaz zaten. Sirf telefon almak icin gidilmez tabii ki.

ben de senin durumunda olsam bana da ordan almak daha mantıklı gelirdi ancak oraya biraz uzağım maalesef.gerçi ben uzaklığı pek problem etmiyorum da cihazın fiyatını fazla buluyorum.orayı hiç bilmediğim için ve yanımda oradan alışveriş yapmış kimse olmadığı için de ayrıca gözümde büyütüyorum.sonuçta yabancı olduğunuz anlaşılınca kazık yeme ihtimaliniz de artıyor.daha ucuza alayım derken zarar edip döneceksem hiçbir anlamı olmaz oraya gitmenin değilmi?ben biraz bekleme taraftarıyım.diğer ülkelerde satışı hele bi yaygınlaşsın ve türkiyede de resmi olarak satılmaya başlasın zaten otomatikman fiyatlar düşer.hem pasaportumun 28 aralığa kadar süresi var.o da cumartesiye denk geliyor şansıma.gider alırım işletirim kendi adıma.işte o vakit karlı bi iş yapmış olurum zannımca

• ödemeyi nakit yapsak ktax free için kredi kartı mı istiyorlar yoksa cihazı alırkende mi kart kullanmamız gerekir ?

ona göre karta limit aktaracagim da arkadaslar yardımcı olabilirseniz sevinirim

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

ödemeyi nakit yapsak ktax free için kredi kartı mı istiyorlar yoksa cihazı alırkende mi kart kullanmamız gerekir ?

ona göre karta limit aktaracagim da arkadaslar yardımcı olabilirseniz sevinirim

saygılar

ben öyle bişey duymadım.ödemeyi nasıl yaparsan yap sonuçta tax free belgesi düzenleyecek alışveriş yaptığın mağaza.tabi o belgeyi düzenletmek için de ya pasaportunu ibraz edeceksin yada gürcü dilinde noter onaylı kimlik belgeni.
  • satış yapan arkadaşla konustum kimlikle gelip cihazı alın belge veriyoruz gümrükten ödeme alıyorsunuz dedi pasaport istemiyorlar dedi

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

satış yapan arkadaşla konustum kimlikle gelip cihazı alın belge veriyoruz gümrükten ödeme alıyorsunuz dedi pasaport istemiyorlar dedi

saygılar

tamam ben de gürcü diline tercüme edilmiş noter onaylı kimlik belgeni ibraz edeceksin dedim.artık eskisi gibi değil işler,öyle kuru kuru kimlik ibraz etmek yetmiyor
  • hocam sizin yorumunuza karşı yazmadım ben sadece arkadaşın söylediklerini yazdım

saygılar
  • bende gurcistandan siyah iPhone 5 32 GB almak istiyorum fiyatlar nedir?
  • Ya arkadaşlar 3 gün kalma şartı gelmiş diyorlar alışveriş vs için. En az 3 gün kalmayan bişey sokamıyomuş tr'ye?
    Duydunuz mu siz de öyle bişey?

Bi de kesin bilgi lazım. Batumda 5s var mı yok mu?

Bayramın 4üncü günü bi gidiyim diyorum da?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyle sacmalik olur mu arkadas tamamen sallamasyon benim tahminim

• Merhabalar arkadaşlar

Bir önceki sayfada ki 11 maddelik yazıyı ben başka sayfaya yazmıştım o sayfa silinmiş.
    Batuma defalarca gidip telefon aldım .

Sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

Hayırlı Bayramlar Dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 16 Ekim 2013; 17:18:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

Merhabalar arkadaşlar

Bir önceki sayfada ki 11 maddelik yazıyı ben başka sayfaya yazmıştım o sayfa silinmiş.

Dostum 1 ay içinde Tiflise geçicem. Merak ettiğim ben 3 tane iphone5 almak istiyorum. Mümkünmü üçününde tax free geri alabilir miyim? Kaydetmek için de 2 arkadaşım var onlarda Bulgaristandan gelecekler pasaport kaydı yapılacak yani.
  • quote:

Merhabalar arkadaşlar

merhaba. iphone 5s 16gb beyaz ya da gri modelinin stok durumunu ve fiyatlarını (vergisiz dükkana vereceğimiz para ve en son bize hersey dahil mal oluşunu) açıklar mısınız? bir de kredi kartı ile alışveriş yapabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

quote:

Merhabalar arkadaşlar

merhaba. iphone 5s 16gb beyaz ya da gri modelinin stok durumunu ve fiyatlarını (vergisiz dükkana vereceğimiz para ve en son bize hersey dahil mal oluşunu) açıklar mısınız? bir de kredi kartı ile alışveriş yapabiliyor muyuz?

bu sorunuzun cevabını ben de merak ediyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

quote:

Merhabalar arkadaşlar

bu sorunuzun cevabını ben de merak ediyorum.

iphone batum güncel fiyatları buyrun iphone 5 1300 lari 1,00 lari 1,20 tl ye tekabul ediyor iphone 5s 1730 lari iphone 5c 1520 lari

• ben biraz size anlatayım;

batuma gittiğimde iphone 5s sordum;öncelikle apple mağazası işmerkezi gibi dandik bir yerin içinde ve hiç kurumsal bir yapısı yok; çalışan çocuklar dans edip sinir bozuyorlar;
    iphone 5s siyah 1900 lari vergi iadesi ile ve kayıt 115 ile 2030 TL ye kayıt dahil bir fiyata çıkıyor;goldu ise 2500 lari fiyattan satılıyordu.Oradaki sinir bozucu çalışan arkadaşlara neden böyle dediğimde bana bu gold daha pahalı dedi;bende fiyat farkı olmaması gerektiğini sitesindende gösterd,m ama patron böyle satıyor diye saçma bi cevap aldım ve soğudum.Bu arada pazarlık bile yapabiliyorsunuz;siz düşünün.Bana yanında 3 adet kulaklık;1 cam filmi,kalem ve kılıf da hediye ediyordu.Ancak pasaport olmadığından noterden giriş yaparken aldığımız kağıt için onaylanması gerektiğini söyledi;buda 15 lari; abimin 1 kasımda Türkiyede çıkacak boşver demesiyle son anda almaktan iyiki vazgeçmişim.Ayrıca taksit yok kredi kartı tek çekime %3 komisyon alınıyor.Ayrıca pasaport yoksa kayıt yaptırmak için 3 gün orada kalmış olmanız gerekiyor.Giriş çıkış yapanlar kayıt ettiremiyor pasaport yoksa.Kayıt işlemi için 115 TL vergi dairesine yatırmak gerekiyor;sonra e devletten tc, yatırılan makbuz üzerindeki no ve imei no ile kayıt yapılıyor.TC den yurtdışına çıktığınız sisteme yansıyor.1 ay içinde de kayıt yaptırılması gerekiyor.

Aynı işyerinde teknosa gibi bir mağaza daha var;orada da fiyat hemen hemen aynı ve noteri çağırdıklarını ve işlemleri burada yaptıklarını ve kredi kartına komisyon almadıklarını söylediler.Garanti vs. derken oradan da vazgeçip almadım.Ama döviz eskiden böyle değildi ;bizim paramız çok daha değerliydi;o zamanlar çok mantıklı oluyordu ama şimdi almak hiçte uygun değil.bira alacaksanız 2,5 Lİtre %12 alkol bira 5 lari :) yani 6 TL aile boyu, bira sevene tavsiye ederim.Çok lezzetli gerçekten.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.