Şimdi Ara

Günübirlik Kıbrıs Seyahati / IMEI Kaydı / Şirkete Ait Hat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
9.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ülkemizdeki fiyatı

olan iPhone'u arkadaşım aracılığıyla Amerikadan;

Fiyata getirip +IMEI kayıt ücreti verip kullanmayı planlıyorum. ~10.000 TL'ye geliyor. (~7000 TL avantajlı)

Fakat sanırım artık iPhoneları kullanan kişi üzerine IMEI kaydı yapılması gerekiyormuş detayı çok iyi bilmiyorum. Şöyle bir diğer durum var ki kullandığım hat şirketimin üzerine yani kişisel hattımı şirketimin üzerine taşıdım bu durumda bu telefonu günü birlik kimlik ile Kıbrısa gidersem nasıl kullanabilirim?

Planım günü birlik kıbrıs yapıp e-devlette bu kayıt göründüğü anda IMEI kaydını yapıp telefonu kullanılabilir hale getirmek fakat hat şirket üzerine

Bir diğer sorum telefon açıldıktan en fazla kaç gün kullanabiliyorum?

• Pandemi sebebiyle 1 hafta karantina vs uyguluyorlar. Şu sıralar mantıklı bir iş değil malesef.

• Eve günübirlik kimlik giriş çıkış ile kayıt olur.
    Ancak telefonu kendi tc ile kaydedeceğiniz için o cihazda kullanacağınız hat da kendi adınoza olmalıdır, 2 sene(veya 3 sene olabilir) boyunca başka hat çalışmaz, yani şirket hattı bi süre çalışmaz, illaki şirket hattı kullanmam lazım derseniz, şirket hattı kimin üstüneyse onun pasaportuyla kaydedin
    arkadaş Kıbrıs'a gitmenin uygun olmayacağını söylemiş ki haklıdır,
    benim tavsiyem Artvin üzerinden. Batum'a seyahatle, Gürcistan'a giriş çıkış yapın, orda pandemi kontrolleri daha gevşek diye biliyorum.
    diğer sorunuz
    Sim kartı taktıktan sonra 120 günlük süre sayacı başlar ve kayıt edilmezse 120 sonunda şebeke gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Eve günübirlik kimlik giriş çıkış ile kayıt olur.
    Ancak telefonu kendi tc ile kaydedeceğiniz için o cihazda kullanacağınız hat da kendi adınoza olmalıdır, 2 sene(veya 3 sene olabilir) boyunca başka hat çalışmaz, yani şirket hattı bi süre çalışmaz, illaki şirket hattı kullanmam lazım derseniz, şirket hattı kimin üstüneyse onun pasaportuyla kaydedin
    benim tavsiyem Artvin üzerinden. Batum'a seyahatle, Gürcistan'a giriş çıkış yapın, orda pandemi kontrolleri daha gevşek diye biliyorum.
    diğer sorunuz
    Sim kartı taktıktan sonra 120 günlük süre sayacı başlar ve kayıt edilmezse 120 sonunda şebeke gider

Pasaport olmadan kıbrısa günübirlik giriş çıkış olursa çok iyi.

arkadaşın şirket hattı olayıda çözülüyor bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Eve günübirlik kimlik giriş çıkış ile kayıt olur.
    diğer sorunuz

çok teşekkür ederim yorum için gürcistanı da düşüneceğim arada 7k fark var açıkçası buna değer bir durum :)

Şirket hattı konusu biraz kritik acaba bu nasıl çözülüyor internette malesef bu konu ile ilgili bir makale bulamadım.. Şirket Hattı ile IMEI Kaydı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urast -- 14 Ocak 2021; 18:22:21 >

• Kimin pasaportuna kaydettiginizden bagimsiz bi sekilde sirket hattinizi kullandiginiz operatoru sirket yetkilisi olarak arayip hat eşlestirmesi yapiyorsunuz. Yani iciniz rahat olsun, kimin pasaportuna kaydederseniz edin sirket hattiyla kullanabilirsiniz operatorle gorusup esleme yapmak sartiyla. Kayit konusunda bence eacele etmeyin sene icinde fiyatlar sabit, 120 gununuzu kullanin salgin kosullari hafifledikce onlemler azalir ve rahatca git gel yaparsiniz illa ki bi yere.

• Gürcistan tarafına yakınsanız ya da kendi aracınız varsa daha mantıklı. Gümrükten kimliğinizle geçersiniz, free shoptan alkol ve sigara alırsınız onları da bu tarafta üstüne bir tık koyarak satarsınız hiç yoktan yol parası çıkmış olur Günübirlik Kıbrıs Seyahati / IMEI Kaydı / Şirkete Ait Hat 

• Kıbrıs için şuan zorunlu karantina var ve karantina masraflarını devlet yolcuya ödetiyor. 7 gün karantina 2800₺ ücreti var karantina sürecinin tamamlanmasını bekleyin.
  • Gürcistan istanbul nekadar tutar beyler bir gidip gelicem

• 10 gün karantina ve 3050tl alıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.