Şimdi Ara

günlük stabil kullanım için minimum hangi model?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. annemin telefonundan memnun değiliz. bütçemiz de düşük. lumia olsun en azından stabil olur diye düşündüm. fiyatları da uygun nispeten. sadece arama yapılıp whatsapp kullanılacak. nadiren internete girer ve fotoğraf çeker. bu işlemler esnasında hiç donmasın takılmasın sorun çıkarmasın istiyorum. zaten çok beceremiyor akıllı telefon kullanmayı, donup takılınca iyice karıştırıyor. 512mb ram olan modeller de iş görür mü? yoksa en az 1gb ram'li modellere mi bakalım?

eve giren ilk microsoft işletim sistemli telefon olacak.

• Lumia 735 kullanıyorum. Tavsiye ederim. 2. el temizini 250-300'e bulursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu işletim sistemi öldü. Öncelikle ona gore al, yine de tavsiyem wp10 işletim sistemi çalıştıran bir tel olsun. 8.1 olanlara whatsapp daha erken destek çeker gibi geliyor. Tavsiyem l535, 540 gibi resmi wp10 yüklenebilen telefonlar.

Tabii ram de en az 1 gb olmalı. Resmi destek dışı wp10 yüklemen telefonlar için bile.

• Günlük stabil kullanım için Lumia 950'ye 2000tl vermek gerekiyor. Wp böyle en az 3gb ram, snapdragon 808 cpu ve 2k çözünürlük lazım.
    Ram canavarı bir sistem oldu artık WP. Ben demiyorum bizzat kullanıcıları söylüyor 3gb ram lazım falan diye.
    Max 700tlye gayet güzel anne/baba telefonu olmaya uygun android cihazlar var. Ne kasar ne donar 2gb ram gayet yetiyor.
  • Bu işletim sistemi artık öldü hocam Android telefonlara yönelin.
  • Sakın bulaşmayın lenovo k6 note al, hiç olmadı gm 4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 535 liraya lumia 640 öneririm.

İsteklerinizi karşılar.

http://www.hepsiburada.com/microsoft-lumia-640-ithalatci-garantili-p-HBV0000021VXN

(Android enaz 1.5 - 2 gb olmalı.

Windows Phone için ise 1 gb dan az almayın.)

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    "sadece arama yapılıp

whatsapp kullanılacak.

nadiren internete girer ve

fotoğraf çeker. "

Kullanım amacı bunlarsa;

1 gb ram windowsPhone gayet yeterli ve stabil.

(512 mb yetmez)

.

Bir arkadaşımın annesinde 2012 model dokunmatik samsung var. Daha yeni bi telefon alınsa diye konuştuk.

"Yok oğlum, ben memnunum.

Zaten sadece Arama yapma ve fotoğraf makinesini kullanıyorum,

başka şeylerden anlamam, ihtiyacımda yok, bozulana kadar dursun" dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

"sadece arama yapılıp

whatsapp kullanılacak.

nadiren internete girer ve

fotoğraf çeker. "

Kullanım amacı bunlarsa;

1 gb ram windowsPhone gayet yeterli ve stabil.

(512 mb yetmez)

.

Bir arkadaşımın annesinde 2012 model dokunmatik samsung var. Daha yeni bi telefon alınsa diye konuştuk.

"Yok oğlum, ben memnunum.

Zaten sadece Arama yapma ve fotoğraf makinesini kullanıyorum,

başka şeylerden anlamam, ihtiyacımda yok, bozulana kadar dursun" dedi.

Bizde öyle diyorduk ama W10 üzerinde master yapmış microsoft ortakları 3gb ram şart diyor

Ne olursa olsun ben kimseye wp öneriyorum isterse 3310 olarak kullanılsın. Max 800e çok güzel Androidler var.

• Neydi o günler? 8.1 i Developer da yüklediğimiz zamanlar? Umutlu bekleyişlerdeydik.

• hocam aman diyeyim sakın wp olayına bulaşma. Al 600-700 liralık 2 gb ramli herhangi bir android telefon (mesela lenovo k6 gibi) mis gibi idare eder
  • L735 Kullanıyorum , 1 Gb ram var fakat yetmiyor.

Oyun falan oynamıyorum haa , Whatsapp , İnternet , Instagram.

Şarj 1 günü çıkarmıyor , wp8 kullanırken gayet iyi gidiyordu ama wp10 acayip derecede şarj sömürüyor.

Yatarken telefonu uçak moduna alıyorum çünkü %15-20 civarı sabaha kadar kendiliğinden azalıyor.

Wp işletim sistemi 8.1 zamanında güzeldi , aşırı stabildi ve cihazlar da androidlere göre uygun olduğundan bayaa hoşuma giderek almıştım.

Sonra Wp10 geldi , ilk başta her şey güzel gibiydi fakat sonra Wp 8.1'de kasmadan oynadığım oyunları kasarak oynayamadığımı görünce hayal kırıklığına uğramıştım.

Direk Wp 8.1'e geri dönüş yaptım sonra ne mi oldu ? Uygulamalar bir bir kaldırıldı zaten mağaza bomboştu olanları da aldılar.

Wp 10'a mahkum kaldım , üstelik sadece ben değil L525 kullanan annem de.
    İki cihazda 1 Gb rame sahip L525 şarja bağlı kasmaktan can çekişiyor ben de power bankla dolaşıyorum.

Kısacası ALMA , ALDIRTMA HOCAMMM

Xiaomi Redmi 4A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gray Hat Ghost -- 21 Ağustos 2017; 5:22:50 >

• Gray Hat Ghost kullanıcısına yanıt
    L525 batarya çok az (1430 mAh) ve lcd ekran, batarya performansı yetersizdir
    ama L735 için 2220 mAh batarya, 4.7" hd AMOLED ekran için çok yeterliydi.
    3G de kullansanız daha mı iyi olur.
    dahili depoyu çok doldurmayın.
    kaliteli bir U3 hafıza kartı alın.
    ara ara fabrika ayarlarına dönün, telefon resetlensin.
    bence L735 ; orta direk için en harika cihazlardan biriydi.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/387-993/nokia-lumia-525_nokia-lumia-735/
  • quote:

L525 batarya çok az (1430 mAh) ve lcd ekran, batarya performansı yetersizdir
    ama L735 için 2220 mAh batarya, 4.7" hd AMOLED ekran için çok yeterliydi.
    3G de kullansanız daha mı iyi olur.
    dahili depoyu çok doldurmayın.
    kaliteli bir U3 hafıza kartı alın.
    ara ara fabrika ayarlarına dönün, telefon resetlensin.
    bence L735 ; orta direk için en harika cihazlardan biriydi.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/387-993/nokia-lumia-525_nokia-lumia-735/

Hocam L525'e lafım yok Windows 8.1'de gayet stabil ve sunması gereken performansı sunuyor fakat uygulama eksikliğinden hatta olan uygulamaların da kaldırılmasından dolayı Windows 10'a geçmek zorunda bırakıldık ve maalesef Windows 10'da sürünüyor telefon.

Lumia 735'de Windows 8.1'de çok çok iyiydi hatta telefonuma aşık insandım o zamanlar

Windows 10 hiç stabil değil ki batarya da su gibi akıveriyor.

Amoled ekran gerçekten mükemmel ama bayılıyorum , keşke stabil olsa uygulama sorunu da olmasa yeniden lumia alsam ama maalesef

Bu arada hücresel veri evden dışarı çıkmadığım zaman kullanmıyorum zaten sim kartın 4G desteği de yok.

Dahili depolama aşırı yetersiz zaten uygulama yüklememe rağmen sık sık kendiliğinden şişiyor sürekli fabrika ayarlarına çeviriyorum.

Windows 10 Lumia 735'e göre değil bro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gray Hat Ghost -- 21 Ağustos 2017; 13:42:9 >

• Gray Hat Ghost kullanıcısına yanıt
    tekrar lumia alın demiyorum.
    ama L735 yedek telefon olarak bile yıllarca durabilir VEYA GİTTİĞİ YERE KADAR GİTSİN bence.
    F1.9 Carl Zeiss kamera , 2220 mAh batarya, 4 Çekirdek,
    4.7" hd AMOLED Corning Gorilla Glass 3 ekran, 4.5G Desteği vs bir çok özelliği ile efsane.

wp 8.1 den kaldırılan uygulamalar hangileri?
  • quote:

tekrar lumia alın demiyorum.
    ama L735 yedek telefon olarak bile yıllarca durabilir VEYA GİTTİĞİ YERE KADAR GİTSİN bence.
    F1.9 Carl Zeiss kamera , 2220 mAh batarya, 4 Çekirdek,
    4.7" hd AMOLED Corning Gorilla Glass 3 ekran, 4.5G Desteği vs bir çok özelliği ile efsane.

wp 8.1 den kaldırılan uygulamalar hangileri?

Hocam hepsini hatırlayamıyorum 1 sene falan oluyor önceden kurduğum bir kaç uygulamayı mağazada bulamamıştım bi de Messenger kaldırıldı , sonra İnstagram Story özelliği gelince 6Tag da çöp oldu bi deneyim diye Windows 10'a geçtim sonra Windows 8.1'e geri dönüş de olmadı kaldım öylece.

Ama batarya değiştirilirse bir süre daha idare edebilir.

Üniversiteye başladığım için androide geçmek zorundayım yurtta falan canım sıkılır bi kaç oyun oynarım en azından , bendeki telefonu da anneme verip annemdeki L525'i de yanıma yedek alırım

Lumiaları seviyorum da eskisi gibi stabil değil keşke üretime surface phone olarak devam etseydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.