Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hiç sobalı evde yasamadiniz sanırım, lise dahil sobalı bir evde yaşadım ve o zaman her odaya bir termometreyi bırakın evde bir termometre bile olmazdı, soba salonda yanar diğer odalar buz gibi olurdu, ve biz oralarda uyurduk.yapikan araştırmalar metabolizma gereksinimleri için olabilir, konfor için değildir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 26 Aralık 2019; 9:44:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    izmir m3 1.95 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • segu71 S kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim izmirde 1.60₺

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size,insanoğlu max 20 derecede yaşar.

• sneakstr S kullanıcısına yanıt
    123 m3 = 240 tl fatura

• quote:

Orijinalden alıntı: sneakstr

Benim bildiğim izmirde 1.60₺
    yanlışınız var 1,96 tl m3 ü
    Max 20 derecede yasar derken yazın ölüyor muyuz biz? Şaka bir yana herkesin konfor derecesi farklıdır. Ben 24 derecenin altında üşüyorum, konfor için evin 25 derece civarı olması benim için ideal.

• Konudan sapmaya başladık. Buradaki mesele konfor derecemizden ziyade konfor derecemizde kaç m3 yakıyor olmalı.

• orhanyg kullanıcısına yanıt
    Yaz ile ne alaka? Konfor eşittir para paran çoksa konforun yüksektir yani aylık 600,700₺ doğalgaz faturası öderim dersen 25 derece konforun olur senin.

• 153 metre küp 304 TL ev sıcaklık genel 22 yada 23 derece son kat manto var
    Trabzon merkez

• 175 m² ev 175m³ aylık tüketim. m² ye 1m³ düşmüş🙂

katılmıyorum hocam.Kayınpederin ev müstakil giriş kat üstte ev sahibi oturuyor.130 m2 den fazladır büyüklüğü.

kombi buderus yoğuşmalı , ev sahibi çocuğu için yaptırmış tesisatı her odada çift petek var.Kombi 40 44 arası yanıyor.

ev 25 derece aylık en fazla 370 geldi geçen kış.Bu sene havalar daha iyi gittiğine birşey demek için erken ancak evde mantoloma da yok gerçi olmasına gerekte yok eski tuğlalı yapı.

işin özü kaliteli güzel kombi , yeterli petek , yalıtımda bitiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya sağlık örgütü de oturma odası için 21, diğer odalar için de 18 dereceyi öneriyor, sağlıklı yetişkinler için. İngiltere’de de konutların ortalama sıcaklıkları 17.5 olarak bulunmuş bir araştırmada. Avrupa’da konut sıcaklıkları bizden genel olarak düşük. Dediğim gibi alışkanlıklar belirliyor bunu. Bizim ev 23 derece mesela. 21 olsa üşürüz, 25 olsa bunalırız. Yüksek sıcaklık demek yakıt masraflarının artması yanında, çevreyi de daha fazla kirletmek demek aslında. Avrupa’da çevreyi az kirletmek çoğu zaman konfordan önce geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 26 Aralık 2019; 23:50:31 >
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Biz millet olarak israfı ve şatafatı severiz, tam bir ayranı yok içmeye tahtırevan ile gider ..... misali, çevre gibi bir derdimiz zaten yok, ancak her şeyden şikayet etmeyi iyi bilirizde ucundan acık da biz tutalım demeyiz. geceleri hariç 23 derecede tutuyorum evi 347 TL fatura geldi, karşı komşunun ise 630 TL , artık ne kadar yakıyor ise.
  • erkostu E kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi oluyor bende cr50 kablolu olduğu için yerini değiştirmeden çözmeye çalışıyorum.Peteklere reglaj ayarı yaptım salondaki petek diğer odalardakine göre biraz daha geç ısınıyor bu şekilde sıcaklık biraz daha dengeli oldu.
  • merhaba, doğalgaz fatura tutarı hesaplaması ile bilgisi olan bir arkadaş iletişime geçebilir mi? tüketimimi hesaplıyorum, bir türlü faturadaki rakama ulaşamıyorum yardımcı olabilecek var mı?
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Fatura tutarınizi tukettiginiz metreküpe bölün

• Merhaba arkadaşlar ben normalde 5 m3 felen günlük doğalgaz tuketiyordum. Fakat şu an 9.5 m3 lere çıkar oldu malum havalar soguk ama aşırı fazla geliyor geçen yıl böyle değildi bu yıl termostatı değiştirdim bosch tr36rf aldım 0.1 hassasiyetli olduğu için kombi sık devreye girip çıkıyor. Bu tüketimi nasıl düşürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 1 Ocak 2020; 18:14:1 >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    Yapacak tek bir şey var termostatın dereceni düşürüp kombiyi min 55 derece yapmak yoksa 9.5 m3 aşar tüketimin çünkü havalar daha da soğucak.

• radko kullanıcısına yanıt
    Kombiyi minimum mu 55 derece yapayım yoksa 55 derece de sabit mi bırakayım. Şu an kombi kazan sıcaklığı 65 derece

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.