Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evde kısa koluyla oturanlara bunu anlatamayız onlar fatura kol gbi gelince buraya gelip camın altını kapılara bant mı çeksem yazar ama nafile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Yalıtımımız iyi o konuda yapacağımız sadece kuzey cephede bulunan balkonu kapatma işlemi var, malesef onu da bu yıl değil, önümüzdeki yıl yapacağım artık, havalandırmayı söylediğiniz gibi yapıyoruz. sadece sıcak su kullanımında ılıştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Onun da sebebi; ben sıcak yıkanıyorum (44), küçük bebeğimiz için bu sıcaklık çok fazla olduğundan orda oynama yapamıyorum. Evin bu yıl çok yakacağını biliyorum, önümüzdeki yıl daha rahat görebileceğiz tam yakma durumunu bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sneakstr

Bir evin kışın olması gereken sıcaklık değeri 20-21 gece uyku zamanıda 18 derecedir. Bu derecelerin üstü kişinin keyfine kalmıştır,üstelik zenginlik derecene kalmış.
    Bunu verilere dayanarak söylüyorum bu veriler dünya sağlık örgütü ve enerji bakanlığına ait.
    Doğru bir noktaya temas ettiniz. Alışkanlıklar ön plana çıkıyor bizde. Türk insanı sıcak havayı sever genelde.

Mesela Vaillant'ın Almanca sayfasıında (https://www.vaillant.de/heizung/heizung-verstehen/tipps-rund-um-ihre-heizung/14-tipps-zum-energiesparen/) aşağıdaki bilgi vardır;

İpucu 1: Doğru oda sıcaklığına dikkat edin
    Isıtma maliyetleri sadece Vaillant'ın modern ısıtma sistemi ile değil, aynı zamanda doğru "ısıtma davranışı" ile de en aza indirilebilir. Genel bir kural olarak, yaptığınız her derece yüzde 6 enerji tasarrufu sağlar. Deneyimler, yatak odasında sağlıklı bir gece uykusu için 16 derecenin, oturma ve yemek alanında 20 derecenin ve çalışma ve çocuk odasında en iyi termal konfor için 22 derecenin yeterli olduğunu göstermektedir. Banyo, 24 derecelik hoş bir sıcaklığa sahip evin en sıcak odası olmalıdır. Bodrumlar için donma hasarını önlemek için yaklaşık 6 derece yeterlidir.

• İstanbul/Pendik. Çatı dubleksi 4+1, 155m2 teras hariç, yalıtım mevcut, cephe güneybatı. Kombi Bosch classic condense+cr10 tam modülasyonlu oda termostatı. Bazı odalarda termostatik vana mevcut. Sıcaklık 22C, üst kattaki yatak odası 20C, sıcaklık sabit hiç kapatmam. Küçük odalardan bir tanesi kapalı, misafir gelince kullanılıyor sadece. Gelen fatura 216tl, bir maşallahınızı alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 24 Aralık 2019; 18:19:7 >
  • Eskişehir.

152 M2 3+1, 2.5 yıllık bina. Taş yünü yalıtımlı, çatıda iki kat izocam serili. 3 oda güney 2 oda kuzeydogu cephe 4 katlı binanın 4. katı.

08.30 - 18.30 23.5 C
    18.30 - 22.45 24.0 C
    22.45 - 08.30 23.0 C

Evde 1 yaşında oğlum olduğu için sıcaklıklar yüksek.

36 günlük fatura 145 M3 261 TL
    Termostat Honeywell CMT727

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Tüketiminiz gayet iyi.dis yalıtım kaç cm birde alt katiniz yakiyormu?sag ve sol cepheleriniz kapalı mi?

• from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Dostum yüksek nemli bölgelerde 20 ile oturma odasında oturma şansı zor cidden. Kuru bölgelerde tamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar
    120 metrekare daire 11.5 metre petek var.50cm banyoda 1.50 metre yatak odasinda yatak odasi ve banyo haric eca termostatik vana var.Geçen yil ortalama 45 derecede ve sürekli yakip günlük takip ettim.ortalama 11,13 meterküp yakiyordu.
    Kombim Bosch class 6000w model
    Bu gün oda termostatı aldım.
    Bosch Tr36rf Dijital Programlanabilir Kablosuz Oda Termostatı.
    ( Bu arada evimiz içten izolasyonlu 5.kat üstte asma kat var.
    Bütün dış cepheler içten 2cm köpük ve üstüne hazır alçıpan yapildı.
    Soru: Evinde oda termostatı ve termostatik vana 2 sistemi ayni anda kullanan varsa verim alabildimi.yoksa yanlısmı yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denız_23 -- 25 Aralık 2019; 19:27:12 >
  • denız_23 kullanıcısına yanıt
    Dogru yaptin.termostadi koydugun odada termostatik vana olmasin.

Yalıtımlı bi ev için tüketiminiz baya fazla geçen sene ne fatura ödüyorsan bu sene %50 fazlasını ödeyeceğin için bütün gün çalıştırma.

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Evim uzun koridorlu ve kapidan giriste solda mutfak ve kombi mutfakta karşisi salon genelde salonu ve mutfağı kullaniyoruz.koridorun en sonu yatak odasi ve bir oda daha var.oda termostatıni salona kursam ve salondaki termostatik vanayı yatak odasına taksam daha iyi olmazmı.yoksa yanlısmı olur.
    Bu konuda fikriniz nedir iyi olmazmi yoksa yanlışmı yaparız.

Olur.benim koridorda. bizde salonda oturuyoruz.tv ve lambalarin isisi,insan bedenin yaydigi isi salonu en az 0.5 derece arttirir birde misafiriniz gelirse salonunuz 1.5 derece fazla isinir diger odalariniza gore. termostat salonda ise devreye girmez ve diger odalarniz biraz daha soguk olu.deneyin eniyi yontem denemek.koridorda ve salonda deneyin hangisi sizin icin iyi olursa oyle kullanin

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Tüketiminiz gayet iyi.dis yalıtım kaç cm birde alt katiniz yakiyormu?sag ve sol cepheleriniz kapalı mi?
    8 CM'lik tasyunu kullanıldi.
    Bina komple dolu herkes yakıyor haliyle.
    Sağ ve sol cephem dolu. Sağ cephe komşu yani ayni bina. Sol cephe farklı bina.

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Doğru bir noktaya temas ettiniz. Alışkanlıklar ön plana çıkıyor bizde. Türk insanı sıcak havayı sever genelde.

Mesela Vaillant'ın Almanca sayfasıında (https://www.vaillant.de/heizung/heizung-verstehen/tipps-rund-um-ihre-heizung/14-tipps-zum-energiesparen/) aşağıdaki bilgi vardır;

İpucu 1: Doğru oda sıcaklığına dikkat edin
    Isıtma maliyetleri sadece Vaillant'ın modern ısıtma sistemi ile değil, aynı zamanda doğru "ısıtma davranışı" ile de en aza indirilebilir. Genel bir kural olarak, yaptığınız her derece yüzde 6 enerji tasarrufu sağlar. Deneyimler, yatak odasında sağlıklı bir gece uykusu için 16 derecenin, oturma ve yemek alanında 20 derecenin ve çalışma ve çocuk odasında en iyi termal konfor için 22 derecenin yeterli olduğunu göstermektedir. Banyo, 24 derecelik hoş bir sıcaklığa sahip evin en sıcak odası olmalıdır. Bodrumlar için donma hasarını önlemek için yaklaşık 6 derece yeterlidir.

Alıntıları Göster
    20C insanı üşütür.
    22C ideal.
    16 derece gece uykusu için ideal demişler. Bunları kim belirlediyse kafayı yemiş. Hadi 20C eyvallah. 16C de bı uyusunlar bakalım ne oluyor.

Teşekkür ederim

Katılıyorum size.bu veriler bizim insanımıza göre degil.

Doğru almanya burdan daha sıcak bi ülke oldu için alman insanları çabucak üşüyor.
    Arkadaş sizler nerenin insanlarısınızda 20 derecede üşüyorsunuz,el bebek gül bebek büyüyen insanlardanmısınız?

• sneakstr S kullanıcısına yanıt
    İnsan bünyesine göre değişiyor bu.her insanin kimyası farklı kardeşim.gece vardiyasinda molalarda dışarı çıkıyoruz.disarisi 5 derece kısa kollu ile çıkan arkadaşlarımız var.uzerine mont alıp ta çıkan var.benim için 23 ideal seni bilemem.Butun gün tarlada sabahtan akşama kadar ayaz da çalışan köylüler evine gelince içerisi 25 derece yapıyor.ofiste çalışanla sokakta soğuğa maruz kalan için bu değerler değişir bence.

Benim kanaatime göre oda termostadi en zor ısınan ve ısıyı en çabuk kaybeden odaya koyulmali, diğer yerler trv ile ayarlanmalı, yada yaşam odası neresi ise oraya koyulmali, ekstrem durumlar hariç iyi sonuç bu şekilde alınır, koridora koyulacaksa da ortalama ısıyı en iyi yansıtan yer bulunmalı kapı girişine kesinlikle konmamalidir.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size benim holde hol L şeklinde.daire kapisinin soğuğundan etkilenmiyor.yasam odası işi kaynaklarından dolayı en az 0.5 daha sıcak oluyor hele birde güneş gördüğü zaman termostad devreye girmiyor diğer odalar daha soğuk oluyor.bu yüzden ben yaşam odasında kullanmıyorum

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.