Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu deneyerek bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla 250-300 gelir gibi bu ay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

Arkadaşlar, şu konuda kesin bir bilgi var mı?

On / off termostat kullanırken kazan sıcaklığını 40'a ayarlamakla 45'e ayarlamak arasında yakıt farkı olur mu?

40'a ayarlayınca daha uzun süre yanarak istenilen dereceye gelecek?

45'e ayarlayınca ise daha kısa sürede istenilen dereceye gelmesi beklenecek.

Birinde uzun ama daha düşük ayarda, diğerinde kısa ama daha yüksek ayarda çalışmış olacak.

Hangisinde daha fazla gaz tüketir?

Yoğuşmalı ise 50- 55 yapın.
    Yoğuşmasız ise 60-65 yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

On / off termostat kullanırken kazan sıcaklığını 40'a ayarlamakla 45'e ayarlamak arasında yakıt farkı olur mu?

Birinde uzun ama daha düşük ayarda, diğerinde kısa ama daha yüksek ayarda çalışmış olacak.

Bunun cevabini bende merak ediyorum.dis hava sicakligi gibi diger sartlar sabitken hangisi daha az yakar?

• Bugün tüketim 5.329 m3

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, sabah 5'e kadar 21, 5'ten itibaren de 22,5 dereceye termostatımı ayarlıyorum. 22,5 dereceye 3 saatte ancak çıkıyor ve bu esnada 2 - 2,5 arası gaz harcıyor. Oysa evin yalıtımı iyi. Bir kez ısındıktan sonra kolay kolay soğumuyor. Sorun nedir acaba, nasıl bir çözüm üretmeliyim? Netatmo'yu almadan önce daha iyiydi sanki. Birden fazla satırlı metin alanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede aynı sorun var. Acaba gece sıcaklığınını o kadar düşürmesekde mesela 22 yapsak. Dahamı az gaz harcar. Benim gece sıcaklıgı 21,5 dereceye ayarlı. Sabah 6 dan itibaren 22,5. Bir saatde 22,5 a cıkıyor.

• burakcal2 B kullanıcısına yanıt
    Biz aslında 9 saatte toplam yakacağımız gazı, ilk 5 saat hiç yakmayıp sonraki 2 3 saatte toptan yakmış oluyoruz. Bu, tasarruf olmuyor gibi sanki. Ben dün 8'20 m3 gaz harcamışım. Millet burada 3'ten 5'ten bahsediyor. Oysa peteklerim büyük, evim yalıtımlı, pencereler yeni, kombim yoğuşmalı. Ben bu işi anlayamıyorum bazen.

• quote:

Biz aslında 9 saatte toplam yakacağımız gazı, ilk 5 saat hiç yakmayıp sonraki 2 3 saatte toptan yakmış oluyoruz. Bu, tasarruf olmuyor gibi sanki. Ben dün 8'20 m3 gaz harcamışım. Millet burada 3'ten 5'ten bahsediyor. Oysa peteklerim büyük, evim yalıtımlı, pencereler yeni, kombim yoğuşmalı. Ben bu işi anlayamıyorum bazen.

Sizin ev kaç m2. Aynı yakmışız. Benim 3+2 kuzey dogu çatı dubleks.

• Birde termostatın yeri çok önemli. Koridora felan koyarsanız, kolay kolay devreden cıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: burakcal2

quote:

Sizin ev kaç m2. Aynı yakmışız. Benim 3+2 kuzey dogu çatı dubleks.

Benim ev net 110 m2. Afyon'dayım ve çatı katı. Ama iki gün önce 5'60 tüketmişti. Dün niye bu kadar arttı anlamadım.

• Bizim burada(İstanbul) gece sıcaklıkları düştü. O yüzdendir. Bende 5 civarı yakıyordum

• Arkadaslar guncel m3 fiyati nedir bir ayda 150 m3 tuketin yapsam ne kadar fatura gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: mannwar

quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Bunun cevabini bende merak ediyorum.dis hava sicakligi gibi diger sartlar sabitken hangisi daha az yakar?

Yoğuşmalı 50-55

• quote:

Orijinalden alıntı: chrizs07

Arkadaslar guncel m3 fiyati nedir bir ayda 150 m3 tuketin yapsam ne kadar fatura gelir

İlden ile, bölgeden bölgeye değişiyor diye biliyorum. Sıcaklık farkı, yükseklik, basınç falan fiyatları değiştiriyormuş. Ama sizinki 150-175 TL arası gelecektir.

• ustalarım yer KAYSERİ 90 metrekare evimizde 6.30 metre petek var kombi normal kombi buderus u022 hermetik. iki katlı bina alt kat boş. dış yalıtım(köpük strafor) var sadece bizim ikinci katta . çatıda izocam yok. ilk defa kullanıyoruz.
    .
    Oda termostadımız yok.
    Ben kombiyi 40 dereceye getirip öyle yakıyorum (24 saat) boyunca malum ailem sürekli evde.
    22 günlük kullanım da hesapladım ortalama 8.70 metreküp yakılmış.para bazında hesaplarsak aylık 300 lirayı bulup gecer diye tahmin ediyorum . sanki fazla gibi geliyor.

sizden istediğim şuan soğuklar başladı o yüzden kombiyi 40 da yakmam yeterli mi yoksa dereceyi artırmam lazım mı. bana bir derece önermenizi istiyorum. yardım etmek isteyen arkadaşlardan şimdiden teşekkürler.
  • gkhn3838 G kullanıcısına yanıt
    oda termostatı olmadan kullandığınız zaman
    sıcak havalarda 40 derece kazan ısısı odaları ornegin 24 derece yaparken
    havala soğuduğunda ise bu 40 derece oda sıcaklığına 22 olarak yansıyabilir.
    bu sebeple oda termostatı daha faydalı olur diye düşünüyorum.

not : değerler farazi olaak verilmiştir.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    dun termostatı en soğuk odaya koydum ve büyük bir yıkım oldu :)
    soğuk olan oda 21,1 iken
    en çok ısınan oda 23,5 olmuştu.
    tabi sabaha kadar termostat kombiyi hiç kapatmadan çalıştırmıştı. bu sonuçla sabaha kadar yaklaşık 7m3 yaktı.

daha sonra 22,5 dereceye sabitledim. bakalım tüketim nasıl olacak .
  • @Sururiii hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. oda termostatı şuan alma durumum yok. peki bu dengeyi sağlamak için soğuk havalarda dereceyi 1-2 derece artırmamın zararı olurmu. fazla gaz harcama durumu olur mu. çünkü havalar iyice soğmaya başladı.
  • gkhn3838 G kullanıcısına yanıt
    bunu ancak şöyle deneyebilirisn tabi ben bu konularda usta değilim daha bilgili abilerimiz var.
    bir termometre edinebilirsin
    ve oda sıcaklığını ölçüp kendin bir ayar yapabilirsin ornegin
    22 derece sana yetiyorsa sen bu 22 dereceyi sıcak gunlerde 40 derecede yakalıyorsan soğuk gunlerde odanın sıcaklığını düştüğünü gördüğünde kobi kazan suyu sıcaklığını arttırabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.