Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev yerden ısıtma
    Honeywell modasyonlu termostat var.

00:00-06:00 21.5
    06:00-15:00 22
    15:00-24:00 22.5
    Dünkü tüketim 1.818 m3
    Not : bir gün önce ev çok ısınmıştı bugin belli olur tüketim ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seninki tüketmiyor :) , maşallah
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    İzmir için biraz fazla 10m3.
  • Maşallah hocam 1.8 süper
  • Bir gün önce 24 derecelere kadar çıkartmıştım o yüzden dün az yaktı bugün ve birkaç gün bakiyorim işte

Tek sorun Honeywell de benim derece çok yukseliyor
  • Şuan evde değilim ama eşime sordum şuan 4.534 m3 yakmış oda sıcaklığı 22 ye set edilmişti. 22.1 olmuş hala yanıyor artık japatti i derece biraz daha yükselir 22.5 olur :)
  • Relax arkadaşlar relax ısınmak isteyen katlanacak günlük 10 m3 kadar normaldir ve her gün takibi de bıraktınız saat like geçtiniz artık nedir bu ya.....
  • mac14 M kullanıcısına yanıt
    hoca bendeki problem şu hedeflediğim sıcaklığın üstüne çıkıyor
    ornegin
    21,5 iken 22 yap dedim. ev 23,2 ye kadar çıktı boşuna yakmış oluorum ayrıca konforum düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

hoca bendeki problem şu hedeflediğim sıcaklığın üstüne çıkıyor
    ornegin
    21,5 iken 22 yap dedim. ev 23,2 ye kadar çıktı boşuna yakmış oluorum ayrıca konforum düşüyor

yerden ısıtmanın hadi kapı budur sen 22c istersin 22c olur kombi kapanır fakat ev güneş gördüğü gibi 25c olur yapacak bir şey yok beğenmeyen radyatöre dönsün
  • Gecen olçtum. Ev burut 190m2(4+1) kullanım alanı 160 falandır galiba.Yeni bina dd nıtron condense 24 saatlık olcum 5,38m3.Kombi 40(45 e çıkıyor 30a iniyor) dereceye ayarlı ve sadece misafir odasındaki petek yanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Ankara Batıkent
    Toplam 165m2 alan 3 katlı mustakil ev
    Dış cephe yalıtımlı (5cm siyah eps malzeme)
    Çatı arası poliüretan 5cm köpük
    10.5 mt 11 adet radyatör + 1 havlupan yarım kısık
    Her radyatörde danfos RA2000 gaz sensörlü termostatik vana var (21,5 C ye ayarlı hepsi)
    Kombi ferroli econcept 35C 30Kw tam yoğuşmalı( Sirkülasyon pompası 1. hızda) kombi 33C de ayarlı. (Su sıcaklığı min.33C max 60C ye çıkıyor)
    Dış sıcaklık gündüz 3 yada 4C , gece -8 -10 C
    Kombi hiç kapanmaz 24 saat çalışır, evin her yeri 22C
    Günlük tüketim 5m3 (5TL yani aylık 150TL)

Not1:Seneye bütçem el verirse camları ısıcam konfor+3 yapıcam.

Not2 : Kombi min. ısı değerini 32C ye düşürünce yani 1C düşünce 7m3 e çıkıyor tüketim. Yani ev soğuduğunda daha fazla tüketiyor. O yüzden sistemi kapatıp açanlar ve sıcaklık ayarını çok düşürenler daha fazla yakıt yakacaklardır.

3 katlı bina 11 adet radyotör 30 kw lık kombi ve günde 5 tl ye evi ısıtıyorsunuz.
    Yanlış anlama ama Tr'nin rekortmenisin.

• Yer İst. Dubleks daire yeni bina.180 brüt net 110 metre kare.7 petek 2 tanede banyo da var.Kombi viessman yoğuşmasız günlük12-14 m3.Kombi 1'in biraz üstünde yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrM's -- 6 Aralık 2016; 19:55:37 >
  • Termostat kullanıp kombi sıcaklığını arttırın.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    İlk kışım.Bakalım bi görelim ona göre hareket edicem.Dikkatimi çeken kombi 1 ayarda da 2 ayarda da sanki aynı m3 yakıyo gibi geldi.
    Bu arada tüketim fazla mı?Bana çok anormal gelmedi.
  • Ev 90m2 3+1. 4 katlı bir apartman. Bir odayı kiler yaptık. Kiler ile salon yanmıyor. (Toplam 6 petek ikisi yanmıyor. Salondaki en büyüğü.) Oturma odası da kombiye oldukca uzak. Ev küçük olmasına küçük fakat evin modeli bir değişik. Yüksek girişte oturuyorum. Altımda da bir aile oturuyor fakat yaktıklatından emin değilim. (Onların oturma odası ve salonu birleşik. Bizim evden 5-6 m2 daha küçük.) Yakıyorlarsa da oldukca düşük ayardadır. Üstte oturan yok. Bu nedenle yanmıyor. Onun üzerindeki oturanın evi ise dubleks. Yani aramızdaki boş olan ev muhtemelen benim evden daha sıcaktır.

Kombi (E.C.A) günde 10m3 yakıyor. Kombiyi Ortalama 45 de çalıştırıyorum. (Kombinin en düşük ayarı 30,fakat kendine hayrı yok.)Yeri geldiginde arttıgı zamanlar oluyor fakat düşmüyor hiç. Geçen ay gelmedi fatura. Birkaç güne 2 aylık fatura gelecek. Açıkcası korkutuyor bu gözümü. Aylık 250- 300 liradan iki aylık 500-600 gelir diyen var. (Sanırım odun sobasına geçip bir odadan tüm evi ısıtacam öyle bir fatura gelirse.) umarım gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gok_kus -- 6 Aralık 2016; 20:15:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mac14 M kullanıcısına yanıt
    ben o durumu çözeceğim :) arge çalışmaları devam ediyor :)
  • Arkadaşlar, geçenlerde de yazmıştım, ama tüketim çok canımı sıkıyor. Ev Afyon'da ve çatı katı. Yalıtımı ve pencerelerin durumu çok iyi. Evin net alanı 110 m2, ama 30 m2'lik salonun vanaları 18 derceye set edilmiş durumda. Kombi 45'te yanıyor ve Netatmo termostat kullanıyorum. Günlük tüketim 6 ile 9 m3 arasında değişiyor. Termostat yokken de bu aralarda tüketiyordu., Ben 550 lirayı boşa mı verdim? Ayrıca oda termostatı yokken evin ısısı hep aynı oluyordu, ama şindi termostat 0,1 hassasiyette çalışmasına rağmen kombi durunca soğuk, çalışınca sıcak oluyor. Lütfen fikir verin. Termostatın iade sürsi dolmadan bir karar vermem lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samimi söylüyorum çok kısmak, kombiyi kapatmak yakıt tasarrufu yapmıyor. Yalıtımınız iyiyse deneyin görün. Aynı arabaya benziyor kombi sistemi, sehir içi dur kalklar kombiyi kapatıp açmaya, şehirler arası yolculuk yani sabit hızla gitmekte kombiyi kapatmadan kullanmaya benziyor. Arabaların şehirler arası sabit hızla yol aldığında az yakıt yaktığını herkes bilir. Araç sadece sürtünme kayıplarını karşılayacak kadar yakıt yakar. Önemli olan evin kazandığı ısıyı kaybetmeden sadece ısı kayıplarını karşılayıp kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 6 Aralık 2016; 21:51:26 >
  • Recece kullanıcısına yanıt
    Kombi içinde sirkülasyon motoru hızını 1 e alın. Sıcak su ısısı çok artarak yavaş bir şekilde gidecek peteklere. 40C minimum sıcaklık mı? maksimum sıcaklık mı?
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.