Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim bakalım öyle deneyelim. otomatik olmasada manuel olarak elimizle yapalım bizde. bide bu oda termosatı marka ve model olarak önereceğin ürün var mı
  • gkhn3838 G kullanıcısına yanıt
    rica ederim ne demek
    bende buradna çok faydalandım.
    kombin yoğuşmalı mı markası nedir ?
  • Evimiz Afyon'da. Isıtılacak net alan 105 m2 ve çatı katı. Evin yalıtımı ve pencerelerin durumu oldukça iyi. Salonun termostatik vanaları 18 dereceye ayarlı olduğu için evde genellikle 7 metre petek açık durumda.

Günlük program:

00.00 - 05.30: 21 derece

05.30 - 06.30 22 derece

06.30 - 00.00 22,5 derece

Günlük 6 - 8 m3 arası normal mi sizce? 3 5 m3Leri görünce fazla geldi bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok usta düz kombi 1500 liraya aldık idi. yoğuşmasız
    Ön off olarak çalışan termostatlar olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    buderus u022 normal kombi
  • fiyatı ne olur
    100 liradan başlar kablolu kablosuz olmasına göre değişir :)

• tamam ustam teşekkür ettim iyi geceler size :)
  • 4 kasımdan 3 aralığa kadar 248 metreküp. Şehir Kars. Oda termostatı yok. Doğu- kuzey cephe, Ev 4+1, bir oda yanmıyor( kiler niyetine, biraz serin olması isteniyor). Yalıtım, pencereler iyi; bina yeni. Normaldir diye düşünüyorum ? Bu konuda daha deneyimli arkadaşlar nedersiniz ?

• aytacikinci A kullanıcısına yanıt
    ustam bizde 23 günde 197 metre küp yakmışız. 7 gün daha yakarsam muhtemelen aylık benimkide 250 metre küpü bulacak ve geceçek. yer kayseri eski bina yalıtım tek bizim katta. formu iyice okuyup çözüm yolu bulmaya bak. oda termostadı ve termostatik vana muhabbeti var araştırmak lazım ilmini bilen arkadaşlar var onlara danışmak faydalı olacağını düşünüyorum
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Evimiz Afyon'da. Isıtılacak net alan 105 m2 ve çatı katı. Evin yalıtımı ve pencerelerin durumu oldukça iyi. Salonun termostatik vanaları 18 dereceye ayarlı olduğu için evde genellikle 7 metre petek açık durumda.

Günlük program:

00.00 - 05.30: 21 derece

05.30 - 06.30 22 derece

06.30 - 00.00 22,5 derece

Günlük 6 - 8 m3 arası normal mi sizce? 3 5 m3Leri görünce fazla geldi bana.

• ustam oda termostadı kesin düşünüyorum.lakin bu oda termostatları her kombiye uyuyor mu buderus u022 normal kombi yoğuşmasız benimkisi. 200 liraya kablosuz kombiye uyanı bulabilir miyiz. siteye bakıyorum bir sürü var marka model.?
  • Bence gayet normal hocam, Afyon soğuk memleket, benzer şartlarda 98 m2 net 3+1 evimi 7,6 m petek full açık 06-12 18-24 arası 22,5-23 derece 12-18 24-06 arası 21 derecede ısıtıyorum, güneybatı cephe, yüksek giriş,alt kat bodrum bos,ama yalıtımlı,üst kat tek oda yakıyor. 1 hafta önce havalar iyiyken 2,5- 3m3 yakarken bu hafta boyunca 8 m3 den aşağı inmiyor. Yer İstanbul. O yüzden Afyon gibi soğuk memlekette bu tüketim gayet normal hatta süper. Bu olumsuz ev şartlarında bu sıcaklıklarda daha makul bi ısınma beklenemez. En iyisi bu. Ancak konfordan ödün veripte sıcaklıkları yarım derece düşürmek bile tüketimi %30 azaltıyor. Bu söylediğim tecrübe ile sabittir. Birde üst kat yaksa tadından yenmez. Sigaraya ayda 300 tl veren bi milletin ısınma gibi çok mühim bi ihtiyaç dan kısmasına anlam vermek mümkün değil. Durumu olmayana söyleyeceğimiz birsey yok tabi.

• Yıllık 1500 tl civarı veriyorum 5 ay yakiyorum diger aylar agustos dogalgaz ocak ve banyo için kulalnoliuotr

• quote:

Orijinalden alıntı: fairwolf

Bence gayet normal hocam, Afyon soğuk memleket, benzer şartlarda 98 m2 net 3+1 evimi 7,6 m petek full açık 06-12 18-24 arası 22,5-23 derece 12-18 24-06 arası 21 derecede ısıtıyorum, güneybatı cephe, yüksek giriş,alt kat bodrum bos,ama yalıtımlı,üst kat tek oda yakıyor. 1 hafta önce havalar iyiyken 2,5- 3m3 yakarken bu hafta boyunca 8 m3 den aşağı inmiyor. Yer İstanbul. O yüzden Afyon gibi soğuk memlekette bu tüketim gayet normal hatta süper. Bu olumsuz ev şartlarında bu sıcaklıklarda daha makul bi ısınma beklenemez. En iyisi bu. Ancak konfordan ödün veripte sıcaklıkları yarım derece düşürmek bile tüketimi %30 azaltıyor. Bu söylediğim tecrübe ile sabittir. Birde üst kat yaksa tadından yenmez. Sigaraya ayda 300 tl veren bi milletin ısınma gibi çok mühim bi ihtiyaç dan kısmasına anlam vermek mümkün değil. Durumu olmayana söyleyeceğimiz birsey yok tabi.

Aynen Afyon gibi soğuk bir Memlekette bu gaz tüketimi süper

Biraz araştırman lazım bulabilirsin diye ümit ediyorum

• Ankara Batıkent
    Toplam 165m2 alan 3 katlı mustakil ev
    Dış cephe yalıtımlı (5cm siyah eps malzeme)
    Çatı arası poliüretan 5cm köpük
    10.5 mt 11 adet radyatör + 1 havlupan yarım kısık
    Her radyatörde danfos RA2000 gaz sensörlü termostatik vana var (21,5 C ye ayarlı hepsi)
    Kombi ferroli econcept 35C 30Kw tam yoğuşmalı( Sirkülasyon pompası 1. hızda) kombi 33C de ayarlı. (Su sıcaklığı min.33C max 60C ye çıkıyor)
    Dış sıcaklık gündüz 3 yada 4C , gece -8 -10 C
    Kombi hiç kapanmaz 24 saat çalışır, evin her yeri 22C
    Günlük tüketim 5m3 (5TL yani aylık 150TL)

Not1:Seneye bütçem el verirse camları ısıcam konfor+3 yapıcam.

Not2 : Kombi min. ısı değerini 32C ye düşürünce yani 1C düşünce 7m3 e çıkıyor tüketim. Yani ev soğuduğunda daha fazla tüketiyor. O yüzden sistemi kapatıp açanlar ve sıcaklık ayarını çok düşürenler daha fazla yakıt yakacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 6 Aralık 2016; 2:4:6 >

• Istanbul avrupa yakasinda oturuyorum, evin disinda herhangi bi yalitim yok. Ortalama tuketim 6.5-7 m3 arasi. Bana biraz yuksek gibi geldi, siz ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U.C.Y -- 7 Aralık 2016; 0:43:51 >
  • vedatkerem V kullanıcısına yanıt
    Tüketimini gayet iyi

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.