Şimdi Ara

GÜNEŞ PANELLERİ (SOLAR PANEL) Genel Paylaşım (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.231
Cevap
166
Favori
601.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

PC nin 300-400w çekeceğini varsayarsak 6-7 saat çalışır.
    inverterin 220v tarafından monitörd e dahil 500w çekse,
    12v girişten kaç A çeker, harcanan güç 500w desek, 45A yapıyor, akülerinize 300A olsa, 300/45 = 6 saat ediyor.
    Gündüzleri güneş batana kadar pc non-stop çalışır mı peki hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü ne zaman şarj olacak , geceye eneyji depolamak gerek

• İyi Günler,

Alt alta sıralanmış 3 sıra ve her sırada 4 eşdeğer panel bulunan bir sistemde bu 3 sırayı birbirine paralel bağlayacağımızda her sıradan çıkan kablolar aynı uzunlukta mı olmalıdır? Eğer bir tanesi daha kısa diğerleri bir miktar daha uzun olursa akım çekildiğinde kısa kabloya bağlı panel sırasından daha çok akım, diğerlerinden daha az mı akım çekilir? Yani yük kısa kablolu panel sırasına daha çok mu biner? Akü bağlantılarında böyle bir durum oluyor zira...
    Yanıt için teşekkür ederim.
  • Merhaba, evimin çatısında 190x2 adet mono panel ile 150x2 adet kamyon aküsü bağlı olarak 3000wattlık tam sınus inverter kullanıyorum...24 saat çevirmeli olarak büyük nofrost buzdolabını çalıştırıyor...ilave olarakta 4 -5 saat pc kullanıyorum.dediğiniz sistem neredeyse 2 katı..karavanda mini buzdolabı,aydınlatma,tv,800-1000watt lık su ısıcıtı,mutfak el aletlerini rahatlıkla çalıştırırsınız.imkanınız varsa şarj kontrol cihazınızı mppt alın.Paylaşımımda sistem gözüküyor

https://www.youtube.com/watch?v=aes4FgwqsCY
  • elel E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

listedeki malzemeler sadece mınımum düzeyde aydınlatma,mini buzdolabı,2-3 saat küçük led tv çalıştırır
  • Bahadır.S B kullanıcısına yanıt
    merhaba ,

panel ile çatı arasında 6-10 cm boşluk kalmadı arada oluşan ısı panel hücrelerine zarar verir ve verimi düşürür..çatının eğimine göre panel acısı ortalama 30 derece olmadı
  • Ev için Güneş paneli yani solar panel ile bağ evi çatısına Solar Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi - Güneş Paneli -İnvertör- Jel Akü - Kurulumu Çanakkale Gelibolu ilçesindeki bağ evi elektrik ihtiyacı için güneş enerjisi sistemleri kurulumu gerçekleştirdik.
  • Bağ evime solar enerji sistemi kurmayı düşünüyorum.

Monokristal 24 V panellere ihtiyacım var ( 24V inverter var elimde ) ...
    Ancak piyasadaki panel kalite ve özelliklerini hiç bilmiyorum.
    F/P ürünü arayışındayım, en pahalısını almak değil amacım.

Ne marka panel almamı tavsiye edersiniz ?

Nereden almamı tavsiye edersiniz ? Ankara'da yaşıyorum.

Teşekkürler
  • Selamlar, güneş panellerini taşırken arabada bir tanesi hasar almış ve üzerindeki cam parçalanmış. Panelin tamamı çatlaklar içinde duruyor ve hafif cam parçaları dökülüyor gibi. Biraz araştırma yaptım galiba bu şekilde de kullanılabilirmiş ancak su alırsa kısa devre yapma ihtimali varmış.

Bu paneli nasıl tamir edebiliriz? Su girmesin diye üzerini neyle kaplayabiliriz, reçine vs olur mu sizce?

• quppas kullanıcısına yanıt
    Epoksiyi bir araştırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Cam yerine plastik şeffaf olan mika kullanılabilir, iyisini seçin, sararma yapabilir

• Önerileriniz için teşekkürler, tamir işlemini yapana kadar bu şekilde kalsa yağmurda falan su geçirir mi? Eğer geçirirse bir sıkıntı yaratır mı acaba?
     GÜNEŞ PANELLERİ (SOLAR PANEL) Genel Paylaşım

• cilekci kullanıcısına yanıt
    arkadaşın dediklerinden al bide jenaratörde al. nasıl birisi öğle o. tanıdık birilerini araya sokmaya calışın belediyeden. bu dünyada yaptıklarının cezasını cekmesi lazım öbür dünyaya bırakırsan bu senin yapmadığın bişey olarak kalır.
  • naptın sonuç ne oldu eski mesaja cevap atmışım :D
    Korumasız kullanılırsa oksitlenir lehim tutmaz iletken olmaz kullanılmaz hale gelir, su ile temas olursa, çiğ - nem bile etkili bu durumda

• (PWM) Güneş Paneli Şarj Kontrol Cihazı (Regülatör) Nedir Nasıl Kurulur Videomuzu izlemenizi öneriyoruz. Bu videomuzda şarj kontrol ünitesini doğru bir biçimde baştan aşağı kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Detaylı olarak Yazımızı okumak isteyenler içinhttps://www.powerenerji.com/gunes-paneli-sarj-kontrol-cihazi-nedir-fiyati.html

• https://www.youtube.com/watch?v=6eSXsZ7ksmE

https://ndb.technology/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüta -- 8 Eylül 2020; 15:54:11 >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hocam panelin üzerini epoksi reçine ile kapladık. Gayet güzel oldu. Çatlak olan yerler doldu, ele kırık hissi gelmiyor. Panel de çalışıyor gibi. Gerçi çalışmadığını nasıl anlarım bilmiyorum

Ama kullanım oranı ve akülerin dolumunu göz önünde bulundurarak çalışıyor diyebilirim.

• Sistem değerlerini bilgisayardan izleyebilmeye olanak sağlayan uygun fiyatlı pwm şarj kontrol cihazı önerebilir misiniz ?
    Sistemle alakalı kayıt tutmak istiyorum. Bahsettiğim şey uzaktan izleme değil. Herhangi bir haberleşme protokolüyle cihaza bağlanabilsem yerterli benim için.
  • Jeneratör Mü Güneş Enerjisi Mi Güneş Paneli ile Sulama Sistemi (3 Hp (Beygir) Bursa

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.