Şimdi Ara

Gündeme dair (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
0
Favori
16.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Gereksiz kardeslerim. Ulke, acayip iddialarla calkalaniyor. Bir kesim gozlerini kulaklarini kapasada, ulkenin yaridan cogu bu iddialar hakkinda konusuyor.

Icisleri Bakaninin uyusturucu tasiyan gemiyi bildigi halde, Izmir Savciliginin harekete gecmesine ragmen, icislerinden bir bilgi gelmeyince birsey yapamadiklari iddiasi var. Iktidar 5 zengini etrafina kumelemis, mafyayida yanina alarak, siyasi makamin verdigi avantjla hem isyerlerine ve paralara coker olmus, hemde kirli isler sarmalinda cikarlarin birarada tuttugu kirli bir birlik olusmus. Bu kirli birlik halka halka kopmaya basladikca bu kopuslar her bir zincirin kopmasinda digerinide goturecektir. Akintinin tersine surekli yuzulemez.

Gormedim, duymadim, bilmiyorum diye bildigimiz üc maymunlara bunlarin sayesinde bir maymun daha eklendi oda Goruyorum, duyuyorum, biliyorum ama Dötüm yemiyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Dışarda rahat soluk alarak dolaşamıyoruz ki, mafyanın fetöcünün yediği haltları düşünmeye sıra gelmiyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Ben rapor en son ortaokul ve lisede almıştım. İşyerinde hiç rapor almadım. Kurumsal firmada da çalıştım, bir sabah uykusuz kalmıştım karın ağrısı vardı, müdürümü aradım durumu söyleyip öğleden sonra gelecegim sorun olur mu dedim, istediğin saatte gelebilirsin dedi. Asgari x7,5 maaş veren yer, yarım gün gelmeyince kendini borçlu hissediyorsun. Sabahları kart basılan yer. İşçi olarak çalışsam durum farklı olurdu. Sonraki işyerlerinde de genelde aynı hareket ettim. Sabahları geç gelmeye birşey demeyen tüm patronlar benimdir :)

Ayaktaki santimlik deri yarasına rapor verilmez. Kadın olsan hele ki genç güzel kadınsan belki. Kadınlara her türlü kıyak geçiliyor.

SGK konusunu tam bilmiyorum fakat e-devletten giriş yapınca 4B mi 4A mı öyle bi seçenekte "aktif" görünmen gerekli, Görünmüyorsan işveren henüz SGK'ya giriş yapmamış demektir. Bu arada dün bir Köfteci Yusuf şubesi önünden geçtim içerisi tıklım tıklım doluydu :)

SGK'ya giriş yaptıkdan 1 ay sonra görünüyormuş.

Şuan benim yeşil sigortam iptal oldu iş yerinin sgk girişi yüzünden ama iş yerinin sigortası da gözükmüyor. İki sigorta da gözükmüyor şuanda.

Dediğim gibi 1 ay sonra gözüküyormuş.

• quote:

Ben rapor en son ortaokul ve lisede almıştım. İşyerinde hiç rapor almadım. Kurumsal firmada da çalıştım, bir sabah uykusuz kalmıştım karın ağrısı vardı, müdürümü aradım durumu söyleyip öğleden sonra gelecegim sorun olur mu dedim, istediğin saatte gelebilirsin dedi. Asgari x7,5 maaş veren yer, yarım gün gelmeyince kendini borçlu hissediyorsun. Sabahları kart basılan yer. İşçi olarak çalışsam durum farklı olurdu. Sonraki işyerlerinde de genelde aynı hareket ettim. Sabahları geç gelmeye birşey demeyen tüm patronlar benimdir :)

Ayaktaki santimlik deri yarasına rapor verilmez. Kadın olsan hele ki genç güzel kadınsan belki. Kadınlara her türlü kıyak geçiliyor.

SGK konusunu tam bilmiyorum fakat e-devletten giriş yapınca 4B mi 4A mı öyle bi seçenekte "aktif" görünmen gerekli, Görünmüyorsan işveren henüz SGK'ya giriş yapmamış demektir. Bu arada dün bir Köfteci Yusuf şubesi önünden geçtim içerisi tıklım tıklım doluydu :)

Aile hekimi daha küçük yaraya 1 gün rapor yazdı. Acil doktoru daha büyük yaraya bile rapor yazmadı.

• Bugun iki asisinida olan bir arkadastan ogrendigime gore eline is icin 9 ay gecerli diye bir belge vermisler. Yani Asi her yil 9 ayda bir tekrarlanacak. Benden duymus olmayin seneye duyarsiniz.

• ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt
    Merak ettim şimdi, bu köfteci yusuf SGK'ya ilk girişin mi oldu?

Haha . Aşı abonelik sistemi :) ehh işte ölüm ile korkutunca... Bu aşı olanlara hiçbi şekilde acımıyorum. Bu sokak yasak saçmalığı başladığında apartmanda manzarasız evine hapsolacak kişilere acıyordum fakat onlar da aşı olmuştur. Onlara boşuna acımışım.

Bu arada 1. dozaj aşı olmuş bir bayan yakınıma bugün sen aşı olmakla Tayyipi desteklemiş oldun, bi daha asla Tayyip'ten şikayet edemezsin cunku onun dediği şeyleri yapıyorsun, dedim "ama onun dediğini yapmadım , bilimin dediğini yaptım " falan dedi. Komik durumlara düştü. (Sohbetteki tam detayları tam canlandırmam imkansız) Çelişki şurada. Kendisi Tayyip ve uygulamalarından sürekli yakınıyor. Bir yandan da Tayyip'in yaptığını yapıyor.

Onu bi ters köşe yapmak için şunu da sordum: Tayyip Bey, 1.doz aşı oldu ve canlı yayınlandı ya. 2. doz canlı yayınlandı mı? Cevap yok. Ben TV seyretmiyorum, belki yayınlanmıştır, sen TV seyrediyorsun, yayınlandıysa görmüşsündür. Hayır görmedim dedi. Ama, 2. dozaşı da olmuştur dedi :) Ulan bu aşı 2 dozaj değil mi, 2. dozajdan sonra sertifikan verilmiyor mu, 2. dozaj herşey demek, onun olduğunu görmedin, TV'de yayınlamadı. Bu durumda Tayyip 2. doz aşı olmadı demek, dedim. Dikkat edin, bu politikacı ve bilimci takımı 2. dozaj yayını yapmadı. Cunku olmadılar. 1. dozajı da olmadılar.

• Kendi anlatimina gore 3. dozu bile olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 20 Haziran 2021; 0:9:37 >
  • quote:

Merak ettim şimdi, bu köfteci yusuf SGK'ya ilk girişin mi oldu?

Hayır. Üçüncü iş.

Hastanede bana 1 ay dolmadan sigorta gözükmez dedi. Yani iş yeri sigortayı yaptıkdan 1 ay sonra hastanelerde ekranlarda gözükebilecek.

Şimdi benim işsizlik sigortam (yeşil sigorta) iptal olmuş işe başlayınca fakat iş yerinin sigortası daha gözükmüyor. Madem 1 ay sürüyor gözükmesi. Neden yeşil sigortam hemen iptal oldu işe girince.

İşden çıkınca yeşil sigortaya geri dönüyon.

Daha önce sigortalı Burger King'de çalıştım. Ondan önce de Mado'da.

Nasıl yani Tayyip mi 3. dozajı oldum diye anlatıyor?

• TV de kendisi oyle soylemisti iki hafta once.

• Dün 2 saat uykuyla 13 saat çalıştım.

5 30'a kadar pc başındaydım. 5:30'da yattım ve 7:30'da hastaneye gitmek için uyandım. Yani 2 saat uyudum. Doktor ayaklarım için rapor yazar rahatlığı vardı. Raporu YAZMADI. Ben de hem hasta ayaklarımla hem de 2 saatlik uykuyla 13 saat çalıştım.

• ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt
    Ulkemizdeki kadar disarda yemek yiyen baska bir ulke tanimiyorum. TR ye gelince calistigin Kofteciye gelip, kurufasulye siparisi verecegim .

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Ulkemizdeki kadar disarda yemek yiyen baska bir ulke tanimiyorum. TR ye gelince calistigin Kofteciye gelip, kurufasulye siparisi verecegim .

Kurufasülye yok Köfteci Yusuf'da

Tayyip Bey 2. ve 3. dozajı oldum demiş ancak görüntüleri yok. Bu konu Covid ana konusunda da geçti orda da görüntü sordum yok.

Bu durumda Tayyip Bey 'in 2. ve 3. dozaj olmadığı ve yalan söylediği sonucu cıkar. Amaç 83 Milyonun aşı olması. Kendisinin olmasına gerek yok.

Dostum Almanya'da da cok dışarda yemek yeniyor. Berlin'de bir süre kaldım, herkes dışarda döner veya hot dog yiyordu. Bir döner €5 kadar ve o fiyata göre oldukça kaliteli. Internetten araştırınca €3'lü fiyatlarda bile döner bulunabiliyor. Bu kadar uygun fiyat olunca insanın evde yemesi veya evde yapılmış yemekleri getirmesi ekonomik olarak da anlam ifade etmez zaten. Benim kaldığım dönemde döner fiyatları €2 - €2,5 arasındaydı. Hemen hergün ve günde 2 kez döner yiyordum o yüzden cunku Türkiye'den bile ucuza geliyordu, döner gramajı ve ekmek ve sos kalitesiyle oranlandığında Türkiye'dekinden cok daha ucuza geliyordu.

• Olmustur bence. AB ulkelerinde bagisiklik sertifikasi uygulamasi basladi buna gore asilarin seyahatlerde 9 ay gecerli oldugu resmen tescillendi. Sessiz sedasiz dile getirilmeden, her sene asi uygulamasi baslatilmis oldu.

Almanyada Bavyeraya gelirsen Leberkäse dene derim. Bazi Türk yerleride yapiyor cok guzel tadi var.

Tayyip aşı olmuştur derken yani Tayyip ne derse ben inanırım mı diyorsun? AB'nin dijital aşı sertifikası olayı Mayıs 2019'dan beri biliniyor, bununla bir politikacı olan Tayyip'in aşı olmasının ne gibi bir bağlantısı var?

Leberkäse 'yi biliyorum Berlin de de vardı fakat beni pek sarmamıştı.

• Bu adamlar icin hayat cok tatli ve asi ilk ciktiginda olmuslardir zaten. Cunku asinin koruduguna inaniyorlar gercekten. Bugun bir gazetede 2 doz asi olupta hic bagisiklik gelistiremeyenler hakkinda ilginc bir yazi vardi. Bazi insanlarda asiya ragmen antikor uretmiyormus vucut.

Sonbaharda yine karantina gelecek nah suraya yaziyorum. Temmuzda tum onlemler kaldirilacak demistim bir ay once ve bugun acikladilar.

Temmuz'da yasaklar kalkacak tabi. Fareyi incitmeden mikme sanatı :) Arada bir de 15 Temmuz Demokrasi Bayramı da var sucuk ekmek ayranla onu kutlayacaklar. kutlamalarını 24'ten önce bitirecekler mi bakalım, pek sanmıyorum.

Tayyip'in 1.dozajı dahi gerçekten olması cok zor. Sonuçta bu aşı milyonlarca yığınlara vurulmak üzere tasarlanmış, tek dünya hükümetinin ülke şube başkanları için değil. Kendi kendilerine bu seyi yapmaları cok mantıksız. Nitekim o yüzden 2. ve 3.'yü de oldum diye arada geçiştirdiler. Diger tüm şube başkanları için de aynısı yapılmıştır diye tahmin ediyorum Örneğin Merkel de 2. dozaj vurulurken cekim ve haberi yapılmamıştır, sadece bir tahmin. Şurasını unutmayalım, Tayyip, Merkel, Putin vs bunların kendileri sıradan ortalama zeka tipler olsa da, onların iplerini ellerinde tutan Baron'lar sıradan ortalama zeka değil. Ellerinde tuttukları bu piyonları bu genetik tedavi aşıları ile aşılayıp bozacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum. ülke şube başkanları gibi Baron'larla aynı taraftaki kimse bu aşı zımbırtısını olmaz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.