Şimdi Ara

Gündeme dair (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
0
Favori
16.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet dogru %95 di

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Twitter yıllardır bakmadığım yer, sadece sadece link olarak verilmişse zaman mecburen baktığım onun dışında ugramadığım yer.

Tiwtter'da kimsenin kendisinin olduğu belli değil. Peker'in kendisinin yazdığı belli değil. Bu Peker kimdir, bakan mı, m.vekili mi, mafya lideri miydi onu dahi bilmiyorum bu arada. Bu arada videolara tamamen inanma cunku videolar 100% gerçekçi fake yapılabiliyor. Grafikerin teki, Tom Cruise'un fake videosunu yapmış, çalıştığı odaya gelip, grafikerin adı George ise, "naber George" deyip sarılıyor, sohbet ediyor. Fakat son 1 yıldır çıkan Tom cruise benzeri kişinin videeoları ile karıştırma, onlarda gerçek bir kişi varken bahsettiğim videoda gerçek bi kişi bile yok, 100% fake, deep fake de deniliyor bak buırada:https://www.youtube.com/watch?v=YwvV9chZuPo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

öyle bir yasa yok. ayrımcılık. nazi almanyası, kuzey kore, komunist çin'de bile böyle uygulamalar görülmedi. bakın adına demokrasi (seçim özgürlüğü) deniliyor, al sana demokrasi , tepe tepe kullan :)

İş yerinde aşı olmak zorundasın dediler.

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    sizde psikolojikten daha derinlerde bazı sorunlar olduğunu fark ettim, onu doğrulamak için öyle yazdım, nitekim bu mesajınızla doğruladınız.

dininizin ne olduğu veya dinli veya dinsiz olmanız, beni ilgilendirmiyor ki, anlamaya çalışayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 19 Haziran 2021; 0:42:59 >
  • ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt
    öyle bi zorunluluk yok. benim uğradığım bir kafe var. sahibiyle bayağı sohbeetim var, öyle birşey olsaydı coktan söylemişti, söylemedi. o döner satmıyor fakat örneğin kıymalı börek ve pasta satıyor, imalattan. köfteci ile aynı şartlara tabi olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Uzman Çavuş, Astsubay, Bekçi ya da Polis memurunuz heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 19 Haziran 2021; 1:30:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

Bu mesaj silindi.

İhtimalleri 4'e çıkardım. Bekçi diye bir şey çıktı bir de. O sebeple.

Hayalgücünü begendim :)

Bu arada, aşı konusunda işveren dayatma yapamaz. O konuda mobbing dahi yapamaz. Günde 12 saat çalıştırdığı elemana bir de aşı ol diye dayatacak? Bir süreliğine para kazanmak için girdiğin yerde ömür boyu taşıyacağın kanı kirletmek?

• quote:

Hayalgücünü begendim :)

Bu arada, aşı konusunda işveren dayatma yapamaz. O konuda mobbing dahi yapamaz. Günde 12 saat çalıştırdığı elemana bir de aşı ol diye dayatacak? Bir süreliğine para kazanmak için girdiğin yerde ömür boyu taşıyacağın kanı kirletmek?

Cumartesi günleri 13 saat mesai yapıyoruz.

Sabah 10'dan Akşam 11'e kadar.

• Ayağımdaki yara, serçe parmağın 3'de biri boyutuna gelmiş ve kıp kırmızı balon gibi kocaman şişmiş. Bu halde işe gidemem ben.

Yarın Acil'e gitmeyi düşünüyorum sabah. Acil'de rapor yazılır mı işe gitmemek için?

Cumartesi rapor alırsam da iş yeri kafayı yicek, en kalabalık gün cumartesi. 13 saat mesai yapıldığı gün.

ayak derisindeki santimlik bir yara acil kapsamına girmez diye düşünüyorum. yıllardır hastanenin kapısından girmedim, tam prosedürü de bilmiyorum.

ancak sözkonusu yarayı iyileştirmek için oksijenli su öneririm. (bilmemen durumunda) açıktaki yara üzerine biraz oksijenli su döktugunde su kabarıp açık bölgeyi iyileştiriyor. ardından da baticon tentürdiyot (doğru mu yazdım) rapor alamayıp çalışmak zorunda kalırsan en azından acı cekmezsin :)

• quote:

ayak derisindeki santimlik bir yara acil kapsamına girmez diye düşünüyorum. yıllardır hastanenin kapısından girmedim, tam prosedürü de bilmiyorum.

ancak sözkonusu yarayı iyileştirmek için oksijenli su öneririm. (bilmemen durumunda) açıktaki yara üzerine biraz oksijenli su döktugunde su kabarıp açık bölgeyi iyileştiriyor. ardından da baticon tentürdiyot (doğru mu yazdım) rapor alamayıp çalışmak zorunda kalırsan en azından acı cekmezsin :)

Rapor nasıl alacam peki ben cumartesi günü? Bu ayakla işe mi gidecem? Bunu söyle?

Özel hastanelere 2 günlük maaşımı mı bayılayım muane için? Köfteci Yusuf'daki 19. günüm daha hala sigorta gözükmüyor hastanelerde.

Aşırı alkolden bayılınca gereksiz yere acile götürüyorlardı ama. Sanki bıraksalar olduğum yerde ayılmayacam alkolün bayıltıcı etkisi geçtikden sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 19 Haziran 2021; 2:41:4 >

• Bayılana kadar içmek eylemini sayısız kere yapmışımdır. Evde içsem bile kafa gidince dışarı çıkıyorum, yani hiçbir şey hatırlamıyorum zaten içtikden sonra. Kontrolümde olan bir şey değil. Bir bakıyorum hastanede acilde gözümü açmışım. Koluma serum takmışlar. Ayıldıkdan sonra hastaneden çıkıp eve geliyorum.

Sayısız kere oldu bu.

Zaten bayılmadan-sızmadan önce, blackout sarhoşluğu denen bir olay var. İngilizce'deki Blackout drunk lafını duydun mu? Sen bu evrede ne yaptığını bilmezsin, hiçbir şey hatırlamazsın. Her şey kontrol dışı gelişir. Sonrasında ise bayılma-sızma durumları yaşanır.

@vonderplanitz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 19 Haziran 2021; 3:1:57 >
  • quote:

öyle bi zorunluluk yok. benim uğradığım bir kafe var. sahibiyle bayağı sohbeetim var, öyle birşey olsaydı coktan söylemişti, söylemedi. o döner satmıyor fakat örneğin kıymalı börek ve pasta satıyor, imalattan. köfteci ile aynı şartlara tabi olması lazım.

Köfteci Yusuf zincir (kurumsal) şirket. Öyle Ali'nin Veli'nin kafesi gibi değil.

İşe başlamadan önce bok testi bile yaptırmamı istediler anlaştıkları hastanede. Hijjen kursu sertifakası falan da istiyorlar. İş yüzünden hijjen kursuna gittim bir de.

Kurumsal büyük şirketler ile Ali'nin Veli'nin kafesini kıyaslayamazsın.

Sigortamın hastanelerde hala gözükmemesini anlamış değilim ama. 19.güne girdik bugün. Bu kadar geç mi sisteme düşüyor? Kurumsal şirketler sigortasız işe başlatamaz. Bu işi anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 19 Haziran 2021; 3:8:30 >

• Devlet hastanesinde Acil'den rapor alamazsam, özel hastaneye 2 günlük maaşımı ödeyip rapor alacam. Bu yara her geçen gün işde büyüyor. Bir de yarın 13 saat mesai var. Mümkün değil çalışmam.

Özel hastenede 2 günlük maaşımı ödemeyi göze aldım rapor almak için.

• Acil doktoruna gittim. Yarayı iğne sokup şişkinliğini aldılar. İçi su toplamış. Pansuman yapıp ayağı sargı ile sardılar. Krem yazdı. Rapor istedim. Vermedi. Gerek yok dedi.

Ayakta duramıyorum yürüyemiyorum. Doktor gerek yok rapora diyor.

Allah belasını versin bu doktorların. Ben nasıl çalışacam bu ayakla.

13 saat cumartesi mesaisi var bir de. İstifa edeyim bari işden. 7 gün içinde işten çıkarsınlar. Ayağım gitti elden gitti.Ölüyorum acılardan. Ama rapora gerek yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 19 Haziran 2021; 9:35:52 >
    Ben rapor en son ortaokul ve lisede almıştım. İşyerinde hiç rapor almadım. Kurumsal firmada da çalıştım, bir sabah uykusuz kalmıştım karın ağrısı vardı, müdürümü aradım durumu söyleyip öğleden sonra gelecegim sorun olur mu dedim, istediğin saatte gelebilirsin dedi. Asgari x7,5 maaş veren yer, yarım gün gelmeyince kendini borçlu hissediyorsun. Sabahları kart basılan yer. İşçi olarak çalışsam durum farklı olurdu. Sonraki işyerlerinde de genelde aynı hareket ettim. Sabahları geç gelmeye birşey demeyen tüm patronlar benimdir :)

Ayaktaki santimlik deri yarasına rapor verilmez. Kadın olsan hele ki genç güzel kadınsan belki. Kadınlara her türlü kıyak geçiliyor.

SGK konusunu tam bilmiyorum fakat e-devletten giriş yapınca 4B mi 4A mı öyle bi seçenekte "aktif" görünmen gerekli, Görünmüyorsan işveren henüz SGK'ya giriş yapmamış demektir. Bu arada dün bir Köfteci Yusuf şubesi önünden geçtim içerisi tıklım tıklım doluydu :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.