Şimdi Ara

Güncel Vergiler Hakkında Bilgilendirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.413
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa zaman ince Aliexpressden aldığım 4 dolarlık ürünün vergisi 11,5 TL arkadaşlar.
    Alışveriş yapacaklar ona göre hesabını yapsın.
    İyi alışverişler.

• Hocam ürün gelmiyor ürün vergisini ödeyelim bile desek mayıs haziran ayında verdiğimiz siparişlerden haber yok. Alıp kayboldu diyip cebe atabilirler artık. Zıkkım olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Hocam ürün gelmiyor ürün vergisini ödeyelim bile desek mayıs haziran ayında verdiğimiz siparişlerden haber yok. Alıp kayboldu diyip cebe atabilirler artık. Zıkkım olsun.
    Eskiden 20-25 günde gelen kargo bu sefer 40-50 günde geldi.
    bi siparişim daha var. Umarım ortalıkta kaybolmaz.
  • 160 TL ürün bedeli, 70 TL vergi.. Bu ülkenin üretim yapmasına ne gerek var ki.. O ürün için emek harcamaya gerek yok, ar-ge ve mühendislik çalışmasına gerek yok, işçiye gerek yok, fabrikaya gerek yok, maaş bağlaman gereken hiç kimseye gerek olmadan neredeyse %50 lik bir vergi kesen ülkenin bir şey üretmesini beklemeyin.

Ha şimdi bu para helal mi? Türk milletinin rahat nefes almasını sağlamak, refah düzeyini arttırmak, doları düşürmek için kullanmak yerine Suriyelilere harcanıyorsa kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 16 Eylül 2019; 17:18:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RElS

160 TL ürün bedeli, 70 TL vergi.. Bu ülkenin üretim yapmasına ne gerek var ki.. O ürün için emek harcamaya gerek yok, ar-ge ve mühendislik çalışmasına gerek yok, işçiye gerek yok, fabrikaya gerek yok, maaş bağlaman gereken hiç kimseye gerek olmadan neredeyse %50 lik bir vergi kesen ülkenin bir şey üretmesini beklemeyin.

Ha şimdi bu para helal mi? Türk milletinin rahat nefes almasını sağlamak, refah düzeyini arttırmak, doları düşürmek için kullanmak yerine Suriyelilere harcanıyorsa kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.
    Soygun resmen, haraç
  • Amazonda falan vergi durumu noldu bilgisi olan var mı? Kendisi hesaplayıp toplama ekliyordu da yeni sisteme ayak uydurdular mı yoksa gümrükle vs uğraştırıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RElS

160 TL ürün bedeli, 70 TL vergi.. Bu ülkenin üretim yapmasına ne gerek var ki.. O ürün için emek harcamaya gerek yok, ar-ge ve mühendislik çalışmasına gerek yok, işçiye gerek yok, fabrikaya gerek yok, maaş bağlaman gereken hiç kimseye gerek olmadan neredeyse %50 lik bir vergi kesen ülkenin bir şey üretmesini beklemeyin.

Aynı durumla karşı karşıyayım. 159 tl'lik alışverişime 77 lira vergi koyulmuş.
    En son gümrük vergisi ürün değerinin yüzde yirmisi oluyordu, oradan gelen parayı sıcak buldular herhalde ki yüzde elliye çıkmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.