Şimdi Ara

Güncel: iphone 6s mi? iphone 6 plus mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık trend büyük telefon ben 6s aldığıma pişman oldum açıkçası tamam taşıma vb sorun ama artık herşeyi telefondan yapar olduk küçük telefonun göze verdiği zarar da cabası minicik yazılar. Beyaz gerçekten kaba duruyor ama siyah o kadar göstermiyor.
    Tabi tavsiyem 6 plus değil 6s plus. Her zaman son model alınmalı iphone'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 15 Mayıs 2016; 20:18:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6S ve S Plus'un ısınma ve pil sorunu sebebiyle iyi ki iPhone 6 Plus kullanıyorum diyorum.

Benim şahsi fikrim güncel cihaz alman ama bugün iPhone 6 Plus'umu satın aldığım fiyatıyla bir alıcı bulsam, kendime gönül rahatlığıyla alacak bir telefon göremiyorum. Kesinlikle iPhone 6S Plus almam. Isınma ve pil inanılmaz kötü bence.

Fikirlerim kendimi bağlar yeni cihazın hayırlı olsun. Hangisini alırsan al, deneyimlerini paylaşırsan sevinirim
  • 6 plus da kullandım şuan 6s kullanıyorum . Büyük ekran ve pil yüzünden tercihini 6 plusdan yana kullan. 6 plus ile 6s arasında gözle görülür mükemmel bi hız farkı yok . Dersen ki arka kamera ve ön kamera benim için önemli o zaman pilden feragat edip 6s al .

• quote:

Orijinalden alıntı: CihazDestek

6S ve S Plus'un ısınma ve pil sorunu sebebiyle iyi ki iPhone 6 Plus kullanıyorum diyorum.

Benim şahsi fikrim güncel cihaz alman ama bugün iPhone 6 Plus'umu satın aldığım fiyatıyla bir alıcı bulsam, kendime gönül rahatlığıyla alacak bir telefon göremiyorum. Kesinlikle iPhone 6S Plus almam. Isınma ve pil inanılmaz kötü bence.

Fikirlerim kendimi bağlar yeni cihazın hayırlı olsun. Hangisini alırsan al, deneyimlerini paylaşırsan sevinirim

6s kullanıyorum; ne ısınma nede pil sorunu var! Aynı zamanda 6'da kullanıyorum ve aralarında ısınma yönünden de kullanım konforu yönünden de fark göremiyorum. Yalnızca batarya 6'da, 6S'e göre daha uzun gidiyor. Kardeşimde 6 plus var ve o da oldukça memnun.
    Batarya ve kullanım konforu olarak alıntı yaptığım üyeye katılıyorum ve 6 plus derim.
    Batarya kullanımı olarak; 6 plus > 6 > 6s

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ikiside gereksiz.

• 9.3,1 testte 700 mb a yakın ram kullanıyor bu nedenle performans anlamında 2 Ramli modellere bakmalı 6s veya 6s Plus gibi

• Arada bariz bir şekilde işlemci ve ram farkı var, iPhone 7 de bile üstüne pek bir şey koyacaklarını sanmıyorum, altı üstü iOS 10 daha hızlı çalışır yeni cihazda. Performans farkı bariz bir şekilde s serilerinde oluyor, ben 6s tercih ederdim tartışmasız. Ois kamera full hd ekran ve batarya faktöründen dolayı 6s Plus aldım, ve 6 Plus ile karşılaştırma fırsatım oldu, a8 işlemci o ekrana yetmiyor, uygulamalarda açılış hızı dışında pek bir fark yok ama arayüzdeki akıcılık farkını hissettiriyor, ayrıca 6 ve 6 Pluslarda kullanılan malzeme sonucu bükülme sorunu da var diyorlardı inanmıyordum ama benim denediğim cihaz da biraz bükülmüştü. işlemci performans skorlarına ve ekran çözünürlüğüne kıyasla iPhone 5s daha akıcı diye bir iddia ortaya atabilirim. konu ile ilgili YouTube da kıyaslama videoları bulabilirsin.

• 6S Plüs alın ve keyfinize bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilinchaci K kullanıcısına yanıt
    Zaten 7 de pek bir beklenti yok. Sadece mevcut kasaya cift stereo hoparlor eklenecek seklinde birtakim sizintilar var. Ha bir de cift kamera olacagi konusuluyor.

Ama 7ste( gerci apple artik s takisini kullanmayacagi yonunde fikir birligi var) buyuk yenilikler gelecek. Arge ye yaririmini arttirmasindaki temel etmen samsung karsisinda tasarim ve ozellik anlaminda zayiflamasi.

Ben de s serisini tercih edenlerdenim ve bu cihaz bu donanimla ideal olmus.

• Kasa ve ekran çözünürlüklerini saymazsak 6 ile 6s serisinin donanımsal anlamda birbirleriyle alâkaları dahi yok. Hatta 6 teknik anlamda donanımsal ve performans bakımından 5s'e daha yakın bir cihazdır. Zira 6s ile arada uçurum varken 5s ile bu denli bir fark yoktur. Aşağıda da belirteceğim sebepleri ile birlikte.

6 serisindeki A8 işlemci 5s'teki A7 işlemciden %25 hızlı.
    6s serisindeki A9 işlemci ise 6 serisindeki A8 işlemciden %70, A7'den %112,5 daha hızlı.

A8'deki PowerVR GX6450 A7'deki PowerVR G6430'dan %50 hızlı.
    A9'daki PowerVR GT7600 A8'deki PowerVR GX6450'den %90, A7'deki PowerVR G6430'dan %185 daha hızlı.

Ayrıca 5s ve 6 serisindeki GPU'lar dört çekirdekliyken A9 ile altı çekirdekli GPU kullanımına geçildi.

5s ve 6 serisinde kullanılan RAM tamamen birbirinin aynısıdır. Her ikisi de 1 GB LPDDR3 RAM barındırıyor.
    6s serisinde ise 2 GB LPDDR4'e geçildi. Kısaca RAM'in sadece boyutu artmadı. Aynı zamanda daha hızlı arabirime sahip bir RAM'e geçildi.

Ayrıca zamanında S6 ile Samsung UFS denilen bir depolama birimi kullanmıştı ve bu birim 6'daki depolama biriminden daha hızlıydı. Fakat Apple 6s ile birlikte nVME denilen ve S7 de dahil olmak üzere bugün Android'lerde kullanılan UFS depolama biriminin en güncel versiyonundan bile iki kat daha hızlı bir depolama birimiyle geldi.

Kısaca bu kadar donanımsal anlamda fark varken 6 ile 6s arasında kalmak ve 6s'den yana karar vermemek için hiçbir sebep yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Mayıs 2016; 11:22:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Hocam ben hayatımda ilk defa iPhone almıştım. iPhone' da son model alınacağını bildiğim için 6S Plus aldım. Onda da bazı uygulamalarda, bazı şeylerde yazı fontları çok küçük kalıyor. PPI değerini düşük yapıyor Apple ondan böyle oluyor, göz yoruyor. Hem kullandıkları ekran kötü hem de PPI değeri o çözünürlüğe göre çok az. Oyüzden o Full HD hissini vermiyor.

IPS ekranın gözünü seveyim.

Bekleyip LG G5 alacaktım aslında da. Bekleyebilecek durumda değildim. Birdaha LG' den şaşmayacağım ama onda da son model cihaz alınır.

Lg g5 sıkıntılı bir telefon, o modüler yapı ilerde başınıza çok iş açar.

Youtubedaki drop testlerde birkaç düşürmeden sonra modüler yapının yerine tam oturmadığı, gevşediği görülüyor. Donanım, ekran kalitesi olarak 10 numara telefon ama kasa berbat.

• plus kullanıyorum pişmanım çok takılıyor.
  • |LeGenD| kullanıcısına yanıt
    Yeni sürüm çıktı güncelleyin derim iPhone 6 kullanıyorum gayet akıcı bir hal aldı.
  • Bu söylediklerinizi iPhone 6 Plus için söylüyor olsaydınız bir nebze inanırdım fakat iPhone 6S Plus için açıkcası söyledikleriniz pek inandırıcı gelmedi.Ama tabi telefondan beklentiniz nedir detayını unutmamak gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Yeni sürüm çıktı güncelleyin derim iPhone 6 kullanıyorum gayet akıcı bir hal aldı.

yeni sürüm beta değil mi ?
    Hayır 9.3.2'den bahsediyorum.
    Ayrıca cihazı şartlarınız uygun ise OTA üzerinden değil iTunes üzerinden kurulum yapın , derim.
    Benim cihazımda gözlemlediğim performans farkı var.
  • quote:

Hayır 9.3.2'den bahsediyorum.
    Ayrıca cihazı şartlarınız uygun ise OTA üzerinden değil iTunes üzerinden kurulum yapın , derim.
    Benim cihazımda gözlemlediğim performans farkı var.

cihaz 9.3.1 de duruyor telefon üzerinden güncelleme yapılmıyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |LeGenD| -- 17 Mayıs 2016; 12:24:08 >
  • @ PesimistChe itools üzerinden güncelleme yapılabiliyorumu ?
    Hayır.
  • quote:

Hayır.

teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.