Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6972. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: debianmr , debianmr , Turcopolo , Turcopolo Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 13 Misafir - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.585
Cevap
1.166
Favori
11.789.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 69706971697269736974
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saçma sapan off shore yapmayan herkesin parasını ödedi hocam devlet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dana2222 D kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim şu bazı durumlarda öyle saçma vergiler çıkıyor ki örneğin bi ara bazı ülkeler %50 nin üzerinde vergi kesmek istedi coinlerde.. böyle bir durumda yatırım yapmak çok mantıksız oluyor. Ama ben vergi yok diye biliyorum varsada kardan %10 falan olduğunu düşünüyorum. Destek ekibine sordum cevap gelince burdan yazarım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Fonlara el koymaktan bahsetmiyorum yurtdışına para çıkışını engellemek için Yurtdışı Piyasalarında işlem yapan Fonlar portföyünü ülke içine getirip yatırımları TL varlıklara yapacak denebilir. Ya da paraların hak sahiplerine iade edip bu fonları kapatın diyebilir ama onun yerine TL varlıklara yatırım yapın demeyi tercih ederler.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

Her şeyi yapar bunu yapamazlar diye düşünüyorum. Bu karar amaçlananın tam tersi sonuç verir, yurt içi mevduatlar da yurtdışı bankalara uçar... Yurtdışı bankalardan kazanılan paranın yurt içinde kazanılması mümkün mü? Kısaca parası olanın -zengin eli armut toplamıyor.

• M4M00D kullanıcısına yanıt

Yabancı hisse senetlerinde 2800 TL'nin üzerindeki kazançlar Gelir Vergisine tabii imiş. Eniştem İş Bankası aracılığı ile yurtdışı borsalarında yatırım yapmasından biliyorum. Venezuela tahvili al %50'yi aşkın faiz var diyorum ama yok gidip 0 faizli ülke tahvilleri, Nasdaq, Dax'a yatırım yapıyor. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

onu diyemezler çünkü fonun anayasası olan izahnama değişmeden yabancı hisse senedi fonunu tl hisse senedi fonuna çeviremezler.

öyle bir zorlama olduğu vakit ülke zaten kuzey kore gibi bir yer olmuş demektir.

öyle bir ülkede yaşanmaz zaten.

öyle bir durumda ülkeyi küresel finans sisteminden çıkartırlar,kuzey kore gibi bir yer olur içe kapalı

2800 TL çok düşük yav vergi oranı düşük herhalde durum böyleyse yoksa anlamı kalmıyor

• Erzurum lu E kullanıcısına yanıt

Zaten şu anda bile bakkal bu dolarları yurtdışına gitmeden oradaki bankaya yatırabilir miyiz diye soruyor. Ama mantık yürütemedikleri için ben şahsen olmaz diyemiyorum. Daha geçen yıl bankadan nakit döviz çekimine komisyon getirdiler sonra vazgeçtiler.

24 Bin TL'ye kadar %15'miş.

https://medium.com/mali-m%C3%BC%C5%9Favir-evren-%C3%B6zmen/yurt-d%C4%B1%C5%9F%C4%B1-hisse-senetlerine-talep-artt%C4%B1-peki-vergisi-f673bdfa6c28

Bu ikisinde bahsedilmiş. Bende bu vergi işinden dolayı pek bulaşmadım çünkü gelir vergisi, fonlardaki stopajlardan daha yüksek.

İzahnamelerini değiştirmek kolay ve ülkeyi tam olarak Kuzey Kore'ye çevirmiyor. Şu anda Arjantin'de uygulanıyor. Tabii ki dolar orada çok yükseldiği ve ödemeler dengesi sorunu oluştuğu için yaptılar. Şu anda Türkiye'de bu olasılık düşükmüş ama hiç olmaz denilen şey değil.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥bbc news türkçe
    5 soruda Arjantin'de sermaye kontrolü: Sermaye kontrolü nedir? Neden uygulanıyor? - BBC News Türkçe
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49563027
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    Kumar çok hızlıydı bugün kucoin'de 2000 doları 3500 dolar yaptım. Dün yazdığım bloktopia 0.09'dan 0.13'e yükseldi. Bir kaç kez al sat yapınca kazanç arttı. Bu hıza alışınca gram altın bist falan kesinlikle yetmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok saçma işler resmi bir sayfadan bilgi alamıyoruz en sevmediğim olay. Üstelik sinir bozucu olan şöyle bir durum gördüm #Zarar etseniz de kurdan kazandıysanız yine vergi ödemeniz gerekli#

Destek ekibinin sorumu yanıtlamasını bekleyeceğim eğer vergi olayı çok yüksek gelirse benim yatırım mevzum burda biter

iyide benim aldığım hisseler yabancı hisse fonundan 2 kat daha fazla gelir elde ederse ben o vergiyi ödemeye razıyım. ama yabancı hisse senedi fonu performansını geçemezsem %15 vergi ödemek kötü olur.

tabi bu %15 24000tl için geçerli atıyorum ben yabancı hisse senetlerinden 100 bin tl kazanırsam vergi dilimi de artıyor %30 oluyor.

Tamamen şans işi. Yabancı borsa fonlarını bilmiyorum ama TKF fonuyla kendim borsada geçen yıl ki sokağa çıkma yasakları sırasında aynı hisselere yatırım yapıp, borsa düşmeye başlarken sattığımda TKF fonundan daha fazla (TKF o ay içinde %3 - kendim %8 civarı) kazanç sağlamıştım. TKF'nin tek avantajı genelde yükselen hisseleri seçmeleriydi. Yabancı borsa fonlarında da Ak Portföy ve Yapı Kredi Portföy'e mail atıp neden Hepsiburada, Disney gibi hisseleri almadıklarını sormuştum. Onlarda hisseleri yıllık bazda değerlendirip, ekleyip çıkarma yaptıklarını ay içindeki satış ve alışları sistemin yaptığını söylemişlerdi. Yani daha efektif davranarak fonlardan daha fazla kazanç sağlama ihtimali var.

Evet Gelir Vergisi dilimleri var ben en fazla 24 Bin TL'ye kadar kazanabileceğimi düşündüğüm için %15 dedim.

şimdi hisseyi satıp dolar olarak aracı kurum hesabında durursa vergi beyan etmeye gerek yok. lakin parayı banka hesabına geçirip çektiğin an vergiye tabi.

bir sonraki varlık barışını beklerim hisseleri satıp yemek için. sonuçta ben o parayı zaten en az 5 yıl orada tutacağım 5 yılda benim 10 bin usd olur 50bin usd. haliyle %30 vergi isterler.

• 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

şöyle bir şey okudum birde şu var tabi

midas yabancı bir borsa kurumu olarak geçmiyor benim bildiğim türk aracı kurumu olarak geçiyor bizim varlık barışı mevzusu patlamasın 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Gençlik yıllarımızda 2 kuruş birikimimizle yatırım yapalım diyoruz adamlar vergi diye tepemize çöküyor resmi kanallarda adam akıllı bir bilgi yok böyle bir saçmalık olamaz nasıl vergi ödeyeceğimizi oturup araştırıyoruz resmen 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

parayı çekmediğim halde vergi beyanı isteyemezler. ne malum doların veya hissenin düşmeyeceği.

kim sallamışsa iyi sallamış. . mesela yanbancı hisse senedi fonunu satmadığın sürece stopaj vergisi alamıyorlar yüz yıl hiç satmasam benden 1 kuruş dahi vergi isteyemezler. aynı şey yabancı hisse senedi içinde geçerli.

şöyle bir şey de okudum. adam akıllı resmi bir kurumdan bilgi gelmiyorki haber sitelerinde geziyoruz resmen.

vergi oranları çok yüksek bu durum can sıkıcı örnek bir senaryo 5 yıl sonra 10 bin dolardan %300 kar yapsam %30 una çökecekler paranın. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  anlamsız işler...

• Noldu şimdi fonlardan vergi mi aliniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 69706971697269736974
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.