Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Methotrexate , Methotrexate Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 32 Misafir (3 Mobil) - 30 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.844
Cevap
1.167
Favori
11.801.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1150 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 65216522652365246525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hep aynı film. Ama filmi izlemeyi daha doğrusu "bön bön" bakmayı sevenler var. Yapacak birşey yok...

Ben pozisyonumu aldım, sayın Cb gayet açık ve net ne olacağını söyledi.. Daha hala tartışan, hayır efenim iktisat kuralları şunu gerektirir, finans piyasaları bunu gerektirir bilimsel yorumlar yapıyor.. Yahu bize ne bilimden..

Biz covid virüsü bu dahi mesaiye bağlamış, gündüz dinlenip gece çalışır hale sokmuşuz. Yazın tatile göndermiş 15 Eylül de tekrar işe başlatacağız.. Bunu dünyada yapan tek ülkeyiz..

Hala gücümüzü anlamadınız gitti....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • agritux kullanıcısına yanıt

Şuan en iyi hangisi bilmiyorum. Ama gördüklerim

Kuveytturk: 8.59-8.65

Ziraatbank: 8.59-8.65

Halkbank: 8.59-8.65

Akbank : 8.60-8.66

Ben geçen hafta alırken bu kadar makas yoktu

8.46-8.49 gibi bişeydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 11 Ağustos 2021; 11:38:36 >
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Enpara yine iyiymiş sanırım
    şu an 60-63

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 11 Ağustos 2021; 11:54:41 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtilhano333

Enparada döviz kurlarında şu an dolar alış 8,76 satış 8,49

bunlar dalga falan mı geçiyor millet nasıl dolar al sat yapıyor hal böyleyse eğer biri bana açıklayabilir mi 8,61 dolar şu an alışı pahalidan üstüne birde yetmiyomuş gibi satışıda ucuzdan veriyo böyle iş mi olur?

biri bana şunu açıklayabilirmi arkadaşlar bilmediğim için soruyorum

banka bildiğiniz ben seni sömürüyorum diyor dolar 8.64 ken bu alış ve satış rakamları sizce normal mi ne yapmaya çalışıyolar?

böyle olunca insanlar dolar al sat yaparken döviz bürolarınamı gidiyor orda nasıl işliyor bu konuyu biraz açıklayabilirmi bilen bir arkadaş

• acquiles kullanıcısına yanıt

Başvuracagim biri de ben olurum belli mi olur.

Teşekkür ederim tekrardan 🙂

• agritux kullanıcısına yanıt

Aktif bank

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 11 Ağustos 2021; 12:17:22 >
    Burası neresi hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mrtilhano333 kullanıcısına yanıt

Gariplik yok. Ortada bir belirsizlik varsa makas açılır..

Yarın ne olacağı kumar gibi.. Faiz inerse şenlik artarsa ayrı şenlik. Sabit kalırsa da başka şenlik :)

Her türlü şenlik. Bu durumda bankalar risklerini azaltmak için makası arttırır zira talep yüksektir ve terste kalmak istemez.. Dusukten elindeki doları satarsa (aldığından fazla) ve dolar roket olursa mesela zarar eder..

Büyük bankalar bu ortamda makası çok daha fazla açar zira hacım onlarda daha fazladır.

Ayrıca şu an çok yüksek makas yok makul diyebiliriz.

Ayrıca Enpara da bir gariplik yok. Paylaşılan rakamlar mesai saati dışındaki rakamdır.

En para şu an

Aliş 8.6110

Satış 8.6460

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 11 Ağustos 2021; 12:23:22 >
  • Perşembe günü sabit faiz kalır mı? Sabit kalırsa eğer birazda olsa geri çekilme yaşayacağını düşünüyorum. 1000 dolar alacağım yoksa şimdiden almalı mıyım ? Yatırım tavsiyesi değildir.

• bursali46 B kullanıcısına yanıt

Beklenti sembolik bir indirim (50 yada 100bp).

Sabit bırakılmasını düşük görüyorlar ama bence sabit geçer bu ay, eylülde indirir.

Ve fakat sayın Cb etkisi malum.. Şahap abi ağanın lafı üstüne laf olmaz da diyebilir.

Tamamen muamma..

Şahsen şu an %51 indirim, %49 sabit diyorum ben..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 11 Ağustos 2021; 12:28:4 >
  • Bu faiz işi ineceği kesinleşicne mahallede ve iş yerinin etrafındaki inşaatlar duruyordu, hepsinde ebir hareket var. Vinçler çalışmaya başlamış kamyonlar gidip geliyor. Demirleri yola sermiş bir tanesi..

Hatta 1 tanesi 1.5 yıldır çivi çakmiyordu.

Artık bence konu net... Benim muteahhitim boşa yapmaz bu hareketi..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Gariplik yok. Ortada bir belirsizlik varsa makas açılır..

Yarın ne olacağı kumar gibi.. Faiz inerse şenlik artarsa ayrı şenlik. Sabit kalırsa da başka şenlik :)

Her türlü şenlik. Bu durumda bankalar risklerini azaltmak için makası arttırır zira talep yüksektir ve terste kalmak istemez.. Dusukten elindeki doları satarsa (aldığından fazla) ve dolar roket olursa mesela zarar eder..

Büyük bankalar bu ortamda makası çok daha fazla açar zira hacım onlarda daha fazladır.

Ayrıca şu an çok yüksek makas yok makul diyebiliriz.

Ayrıca Enpara da bir gariplik yok. Paylaşılan rakamlar mesai saati dışındaki rakamdır.

En para şu an

Aliş 8.6110

Satış 8.6460

Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğin için:)

param faizde duruyor şu an inşallah geçen haftaki gibi tekrar 8.30 8.40 lara inerse alıcağım:)

• mrtilhano333 kullanıcısına yanıt

Iner iner   inşallah  

• cepteki para her şekilde eriyor. enflasyon , açıklanan makyajlı halinden çok daha fazla. ekonomide düzelmenin emaresi yok. daha doğrusu ülkedeki bozulmaların düzelmesinin emaresi bile yok. sorununun kaynağı, işin başında çünkü. ama bunun tam tersini iddia edecek akp, yine ve yeniden. aslen diyecek ki" siz yaşadığınıza, şahit olduğunuza değil, bana inanacaksınız. bunun karşılığı ; daha fazla yoksulluk, daha fazla demokrasisizlik, daha fazla adaletsizlik, daha fazla işsizlik olarak size dönecek. "yani siz değilsiniz önemli olan, biziz. bizden başka hiç bir şeyin önemi yok. biz oy kaybetmeyelim, biz iktidarı kaybetmeyelim diye varsınız. başka bir amacınız yok."

hiç bir zaman bu tip siyaset, vatandaşına bu kadar zarar verdiği halde, iktidarda kalmayı beceremedi. nasıl bir dolap dönüyor be kardeşim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1234Rambo kullanıcısına yanıt

Uzun yıllar yavaş yavaş hastalığınız ilerlediginde artık kabullenirsinkz. Birisi çıkıp size, seni ameliyat edelim düzeleceksin dese, bu kadar yıldır olmadı en azından şu an yaşıyorum ya ölürsem diye ameliyat olmayi red edersiniz ve ben iyiyim diye ısrar edersiniz bi r taraftan acı çektiğiniz için de soylenmeye devam edersiniz.

Derinde yatan sebep bu..

"alışmış kudurmuştan beterdir"

• Son gelen zam ile birlikte bir şişe biranın;
    -ÖTV hariç ürün bedeli: 6,30 TL
    -ÖTV: 5,98 TL
    -KDV: 2,21 TL
    -Toplam Vergi: 8,19 TL
    -Satış fiyatı: 14,50 TL
    Ürün fiyatına göre vergi oranı %130’dur.

• first_officer F kullanıcısına yanıt
    6.30 luk fiyatın içinde , üreticinin muazzam karı vardır. yani şimdiki iktidar siyaset çöplüğüne gidip, yeni ve adaletli bir iktidar geldiğinde, bütün dünyada olduğu gibi en fazla 5-6 tl olur 50 cl. bira, alkol bla bla edecek olanlar da sussun az, pudra şekerciyi nasıl savunduğunuzu unutmadık. neden dünyanın en çok petrol vb. gelirine sahip ülkelerde kimse yaşamak istemiyor da, en kötü batı ülkesi bile onlara cennet gibi geliyor, düşündünüz mü?

• yine birileri çıkıp "gençler iş beğenmiyor" demiş. üç otuz kuruşa, eşşek gibi çalıştıracakları , üniversite bitirmiş ama layık görülen işler vasıf gerektirmeyen sınıfından olan, işsiz olduğu halde gss diye borç dayatılan vb. gençlerin aileleri, nasıl ampul ortamı çoh gözel, değil mi? bir ülke, gendi geleceği gençlerine hakaret ederek, nereye kadar gidebilir? o gençler ülkenin geleceği olan çocuklar, kime , nasıl güvenebilir? berbat bir filmin içinde sıkışıp kalmışız.

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt

hocam özetlemiş  

• 
Sayfa: önceki 65216522652365246525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.