Şimdi Ara

Guild Wars 2 ANAKONU (SORU - CEVAP /TARTISMA) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
7
Favori
38.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mortus

Hocam birşey daha sormak istiyorum; Oyunda sınıflar için en iyi gear buildleri nedir?

Power, Precision, Ferocity, Toughness, Vitality, Concentration’ın tam karşılıkları nedir?
    Guardian, Thief ve Elemantalist sınıfları için hangisi idealdir? Bu sistem ArcheAge oyununu anımsattı bana biraz.

Alıntıları Göster
    Oyun içerisinde "C" tuşuna basıp "Equipment" kısmına geldiğinizde sağ tarafta hangi statın ne olduğunu ve ne işe yaradığını görebilirsiniz.

İdeal diye bir olay yok, oyun tarzınıza göre değişebilir bu bahsedilen tüm buildler. Üstteki arkadaşın da söylediği gibi metabattle adlı siteden karakterlere göre yapılmış birçok meta buildlere ulaşabilirsiniz. Kafanıza yatanı seçip ona göre kendinizi şekillendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathspell Omega -- 17 Mart 2019; 8:41:56 >

• https://snowcrows.com/

Bu adrese de bakabilirsiniz. Build için
  • Teşekkürler çok sağolun. Level ilerledikçe oyun renklenmeye başladı resmen
  • Mortus kullanıcısına yanıt
    Oyun gittikçe açılmaya geçiyor zaten. Ahhh ulan öğrenci olacaktımda, oynayacak vaktim olacaktı. Çalışırken, zor oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Oyun gittikçe açılmaya geçiyor zaten. Ahhh ulan öğrenci olacaktımda, oynayacak vaktim olacaktı. Çalışırken, zor oluyor
    Hocam valla bende çalışıyorum dediğiniz doğru zor oluyor, insanın başından kalkası gelmiyor. Düzene oturttum mecbur akşam 2-3 saat oynasam yetiyor.
    Bende 2 3 saat anca oynayabiliyorum. Evlenince hiç oynayamam herhalde Hikayeyi tamamlamak adına hedef koydum kendime, her akşam 1 chapter bitirmeye çalışıyorum. Ondan sonra craft vs daha rahatlayacağım.
  • Arkadaşlar ben bu oyunu laptop dan oynuyorum ancak son zamanlarda fps de büyük bir düşüş yaşıyorum eskiden de düşükdü aslında da 30 fps alıyordum genelde şimdi pvp lerde falan hiç oynanmaz hale geldi 15-20 arası gidip geliyor bazı maplerde gene 30 fps alıyorum ama geneli sıkıntılı açıkcası.Bazı forumlarda nvidia panelden ayarlar buldum ama ingilizcem yetmedi burdan yardımcı olabilecek olanlar var mı acaba hangi ayarları nasıl yapmalıyım oyun içi ve ekran kartı için.Şimdiden teşekkürler.Laptop ise i5-5200U CPU @ 2.20GHz (4 CPUs), ~2.2GHz 12gb ram nvidia geforce 940m toplam bellek 8gb görüntü belleği 2gb paylaşılan bellek ise 6 gb pek bu teknik meseleleri bilmiyorum umarım yardımcı olursunuz.Uzun zaman sonra oynayayım dedim üzüldüm umarım hallolur.
  • Aegon Targaryen kullanıcısına yanıt
    Driver güncellediysen, eski olana geri dönüp deneyebilirsin. Yada forumlar da GW2 için iyi driver yazılmıştır.
    Ekrana yüklenen obje ve adam sayısını azaltırsan, ciddi fps artışı oluyor. Ama oyunu 15m ilerisini görerek oynuyorsun, gerisi yok
  • quote:

Bende 2 3 saat anca oynayabiliyorum. Evlenince hiç oynayamam herhalde Hikayeyi tamamlamak adına hedef koydum kendime, her akşam 1 chapter bitirmeye çalışıyorum. Ondan sonra craft vs daha rahatlayacağım.
    Hocam ben evliyim eşimde oynuyor sıkıntı yok. Evlilik oyuna pekte engel olmuyor. Ben hikayeyi es geçtim direk açık dünyasına odaklandım. SandBox eğlenip sonra hikayesine yöneleceğim. Oyunun level kasma ve craft sistemi beni aşırı kendisine çekiyor.

Ben craft a daha giremedim. Biraz mali destek istiyor, çulsuz halimle altından kalkabileceğim iş değil
  • Hot veya Pof lu icinde fazlaca karakter bulunan full ascended setli hesap ariyorum satanlar pm atabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda ben de bu ailenin bir parçasıyım. Uzun zamandır takip ediyordum tak etti artık indirmeye başladım.
  • SeyyeHan kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeyyeHan

Sonunda ben de bu ailenin bir parçasıyım. Uzun zamandır takip ediyordum tak etti artık indirmeye başladım.
    Hoşgeldin Whiteside Ridge serverına beklerim.
  • Çok şükür hikayeleri bitirebildim. Mastery Pointler bayağı eksik ama onlarla uğraşamayacağım şimdilik. Crafta yoğunlaşıp, üzerime set yapmak istiyorum. Sonrasında fractallar.
  • quote:

Çok şükür hikayeleri bitirebildim. Mastery Pointler bayağı eksik ama onlarla uğraşamayacağım şimdilik. Crafta yoğunlaşıp, üzerime set yapmak istiyorum. Sonrasında fractallar.
    Fractal nedir hocam herkes bahsediyor. Raidden farkı nedir? Adamın birisi gelip bana; "Guardian'dan tank olmaz, fractallarda çöp olursun" gibisinden konuştu o yüzden sordum Sınıfınız nedir hocam?
    Fractal, dungeon demek. Guardian dan tank olmayacaksa, kimden olacak acaba Ben thief oynuyorum.
  • quote:

Fractal, dungeon demek. Guardian dan tank olmayacaksa, kimden olacak acaba Ben thief oynuyorum.
    Ha pardon hocam, sürekli fractal falan denilince ayrı bişey zannettim ben. Bende öyle dedim adama ama sanırım en iyi tank Cronomancer olduğu söyleniyor. Redditte bayağı hararetli bir tartışması var. PvP'de Guardian güzel tanklık yapıyor 2-3 kişinin arasına girip rahatlıkla dolaşabiliyorum. Kafam karıştı, oyunda tüm sınıfları eşitlemişler aslında.

Edit: Cronomancer, Mesmer sınıfının alt sınıfı. Light Armor giyiyor sanırım, ilüzyondan dolayı tanklık yaptığına "inanılıyor" Araştırdımda biraz, hasar absord etmeyen, gelen büyüleri dodge'lamayan tank mı olur Kaçtığı için en iyi tank deniliyor. Garip, aydınlatsın birisi beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortus -- 29 Mart 2019; 17:26:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortus

Ha pardon hocam, sürekli fractal falan denilince ayrı bişey zannettim ben. Bende öyle dedim adama ama sanırım en iyi tank Cronomancer olduğu söyleniyor. Redditte bayağı hararetli bir tartışması var. PvP'de Guardian güzel tanklık yapıyor 2-3 kişinin arasına girip rahatlıkla dolaşabiliyorum. Kafam karıştı, oyunda tüm sınıfları eşitlemişler aslında.

Edit: Cronomancer, Mesmer sınıfının alt sınıfı. Light Armor giyiyor sanırım, ilüzyondan dolayı tanklık yaptığına "inanılıyor" Araştırdımda biraz, hasar absord etmeyen, gelen büyüleri dodge'lamayan tank mı olur Kaçtığı için en iyi tank deniliyor. Garip, aydınlatsın birisi beni

Alıntıları Göster
    Oyunu betadan beri oynayan birisi olarak bu konuda biraz açıklama yapayım;

PvE açısından konuşuyorsak meta olarak raidlerde tanklık yapan class mesmerdir. Gw2'nun tank-dps-heal sistemi klasik her mmo'da olan holy trinity'den biraz daha farklı. Aggro aynı mantıkla en yüksek toughnessa sahip karakterde oluyor evet ama bu aynı karakterin absorb/dodge vs.'e sahip olmasını gerektirmiyor. Ki bu toughness'da diğer herkesin default olarak 1.000 ise tank olacak karakterin 1.100'e sahip olması. Tank olmak için, hard-plate armor, high hp ve block skillere ihtiyacın yok.

Guardian pve'de support açısından çok önemli skillere sahip olsa da genel olarak bi dps sınıfıdır. WvW'da ise tam bi full support sınıfı.

PvP ile aşırı ilgilenmiyorum ama doğru stat prefix'i ve build ile neredeyse her sınıfı tanklaştırabileceğini biliyorum. Elementalistin healamancer denen heal support kullanımı yıllardır çok popülerdir mesala.

Fractal, dungeon mantığıyla bakabileceğiniz 5 kişilik instancelardır. 100 level sistemine sahip, gittikçe zorlaşan, son leveller için ekstradan da challenge modelara sahip olan yerlerdir. Tabii ki bi yerden sonra fractal ve challenge modelar da günlük farm yaptığınız yerler haline geliyor.

Oyunda yardıma ihtiyacınız olur ise oyun içinde ekleyip mesaj atmaktan çekinmeyin; Widdle.2694

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WiddLe -- 30 Mart 2019; 2:3:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WiddLe

Oyunu betadan beri oynayan birisi olarak bu konuda biraz açıklama yapayım;

PvE açısından konuşuyorsak meta olarak raidlerde tanklık yapan class mesmerdir. Gw2'nun tank-dps-heal sistemi klasik her mmo'da olan holy trinity'den biraz daha farklı. Aggro aynı mantıkla en yüksek toughnessa sahip karakterde oluyor evet ama bu aynı karakterin absorb/dodge vs.'e sahip olmasını gerektirmiyor. Ki bu toughness'da diğer herkesin default olarak 1.000 ise tank olacak karakterin 1.100'e sahip olması. Tank olmak için, hard-plate armor, high hp ve block skillere ihtiyacın yok.

Guardian pve'de support açısından çok önemli skillere sahip olsa da genel olarak bi dps sınıfıdır. WvW'da ise tam bi full support sınıfı.

PvP ile aşırı ilgilenmiyorum ama doğru stat prefix'i ve build ile neredeyse her sınıfı tanklaştırabileceğini biliyorum. Elementalistin healamancer denen heal support kullanımı yıllardır çok popülerdir mesala.

Fractal, dungeon mantığıyla bakabileceğiniz 5 kişilik instancelardır. 100 level sistemine sahip, gittikçe zorlaşan, son leveller için ekstradan da challenge modelara sahip olan yerlerdir. Tabii ki bi yerden sonra fractal ve challenge modelar da günlük farm yaptığınız yerler haline geliyor.

Oyunda yardıma ihtiyacınız olur ise oyun içinde ekleyip mesaj atmaktan çekinmeyin; Widdle.2694

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim biraz daha aydınlatıcı oldu bu söyledikleriniz. Redditte bunun kavgası dönmüş, sizin aksinizi söyleyenlerde var ve inanılmaz biçimde Chrono övülmüş benim kafamdaki soru işareti burda. Oyuna başlamadan önce ikisi arasında farkı araştırdım fakat çok taraflı rehberler var bu yüzden rastgele bir karar verip Guardian açtım. Ben biraz eski kafalıyım ve Tank olmak için block ve high hp olması gerekli olduğunu düşünüyorum. Zira herkesin yattığı bir alanda tek ayakta kalan tanklar olur.

Genel olarak Toughness / Vita gidiyorum. DPS bir sınıf olduğunu halen düşünmüyorum çünkü bildiğimiz paladin sınıflarına çok benzer bir sınıf. Tabi oyunda her builde tank veya DPS yapabiliyorsun fakat DPS Guardian, Warrior / Berkserker'ın gölgesinde kalıyor. Bizzat deneyimledim bu durumu. Kafam inanılmaz karışık bu konuda. En iyisi fractallara geldiğimde deneyim görmek olacak. Daha önümde uzun bir yol var, 58 levelım

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.