Şimdi Ara

Güç kaynağının yetersiz kaldığını nasıl anlarız.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
25.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kasa içindeki bileşenler güc kaynağından yeteri kadar enerji alamıyorsa performansdada düşüş görebilirsin
  • ben kaliteli 300w psuya rastlamadım.hangi üretici 80-85 lik performans için 300w psu üretir.enlight 350w yeterli olmadı.belirti:msn veya skypede görüntülü konuşmada donma.yüklemelerde donma.formatta hata aşırı ısıdan yanımda sıfır bilgisayar alev alması.daha sayayımmı.şimdiki sistemler akım canavarı.düşük w psu ile korkulu rüya görmenin bir anlamı yok bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkaniq

güç tüketimi oyle hesaplanmaz ki zaten sistemin tüm bileşenleri aynı anda tam yük cekmez hadi ona da tamam da bu degerler nedir hangi 8800gt 200w hangi e6*** e8*** 100w bu nasıl bir psu hesaplama programıdır anlamadım hadi diyelim işlemci için oc li degerler verildi 8800gt nin 200w cekmesi olabilir mi 8800gt li sistemler 220w cekiyor bin tane inceleme var
    musty578
    senin sistemin 370w ın yanından bile gecemez iki dunya bir araya gelse 300w bile goremez ki oyle olsa codegen ile calıstırman mucize olurdu aynen üstteki resimler sende de olabilirdi
    şimdi gel gelelim niye kaliteli power
    elbette ki kullandıgın power ile sorun yasayacaksın diye birsey yok ama o power ın koruması yok ne olur bigun yüklenirsin ısınır ısınır voltaj bir oynar kanallara yuksek akım ya da yuksek voltaj ı bir verdimi aynen üstteki resimler kaliteli power da olmaz mı olur ama risk cok daha az bu power da 100 tane olursa kaliteli de 10 tane olur (psu bozulması olarak üstteki resimler kolay iş degil )
    ben olsam kaliteli bir 300w alırım keyfime bakarım alacaksam ha olurda ilerde sistem degişirim ek güç giriş isteyen kart alırım dersen o zaman 400w ve yukarısı tamam

ek güç giriş derken ekran kartındanmı bahsettin zaten var öyle bir girişi

valla benimde kafam karıştı şimdi dvd rw söküyorum zaten kullandığım yok sistemde rahatlar bi nebze ilerde değiştiririm

termalhake kaliteli bir power supply 400w üzeri 80 tl den aşşa değil

benim anakartım 35 40 tl den satılıyo yanarsa yeni anakart alırım bu nası iştir anlam veremedim bende

2 anakart parasına power supply

• Forumun 2. bölümünde 350-400 arası güçkaynağı bulabilirsin

termalhake gerek yok High Power, asus vs yeterli
  • pcı agp farkından istiyor o güç girişini ben pcı için yazdım bu konuda bende eksikmişim yaw agp 75w veremiyor slottan pcı verebiliyor senin ekran kartının ek güç istemesindeki sebeb bu am toplam w degerinde degişiklik yaratmaz bu durum al bi tane ikinci el 25-30 lira
  • @volkaniq "pcı agp farkından istiyor o güç girişini" burda yanılıyorsun agp slotlu kartlarda var ek güç girişi isteyen
  • evet hocam var galiba yanlıs anladınız pcı agp farkı slotun destekledigi güç farkı olarak düşünün pcı 75w verebilirken agp veremiyor kart 70w olursa pcı için ek güç giriş istemezken agp için istiyor o bakımdan yoksa tabiki agp ek güç giriş isteyen kartlar var ben bununda 3850 den basladıgını düşünüyordum eksik oldugum nokta orasıymıs
  • Merhaba arkadaşlar, benim bir masaüstüm var ve özellikleri şöyle idi:

Intel E5400 işlemci
    msi p43 anakart
    1* 2GB 800 kingsten ram
    2* hdd 1tb ve 160 gb
    geforce 9800gt ekran kartı
    aerocool hitech 7 480w psu kasa
    windows 7

Bu bilgisayar sorunsuz çalışıyordu.Sonra ben bu pc yebir tane 2GB 800 kingsten ekledim ve intel Q8400 2.6 işlemci taktım. Sonra bilgisayara format atmama rağmen donmalar olmaya başladı. Ama bu donma kitlenme şeklinde değil. Mesela çeşitli işlemler yaparken ara sıra bilgisayar donuyor ve mause ın imleci yuvarlak dönen meşgul sembolu şeklinde kalıyor. Sanki işlem yapıyormuş gibi. Sonra 1-4 dk sonra tekrar eski haline dönüyor ve yaptığı işleme devam ediyor. Oyunlarda ise hiçbir kasılma donma olmuyor. Acaba psu mu yetersiz geliyor? Sorun ne olabilir? Yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.