Şimdi Ara

GTX1060 3GB IN RX480 DEN DAHA İYİ OLDUĞU GERÇEĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iki kartı yada 1060 3GB ın karşısına koyacağınız herhangi bir 4-6-8 GB kartı karşılaştırdığınız zaman 100 cümlenin 90 ında duyacağınız şudur;

''karşim şimdi o 3 çigolayt olduğu için ve efendime söylim geta beş bile 4 cikolayt tükettiği için anlık donmalar yaşarsın fps düşer takılmalar olur''

Bu saçma cümleyi kim uydurdu acaba? cidden çook merak ediyorum kimin ürünü bu?

Karşılaştırmalar, testler o kadar açık ki hala ''ama o 3 çikolayt o yüzden anlık fps düşmeleri yaşarsın'' abi yok öyle bir şey yahu varsa neden 5642352 tane inceleme de göremiyoruz? her testte BAKIN ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM ''min FPS de dahi RX480 4-8GB dan daha iyi'' peki min fps nedir? sizin o ''ama 3 çikolayt olduğu için bellek yetersizliğinden fps düşer'' diye salladığınız şeyin aslında YALAN olduğunun koca bir kanıtı.

Eğer gerçekten 3GB olduğu için takılmalar, fps düşmeleri yaşansaydı min fps de bu açık şekilde görülürdü.

Şimdi diyeceksiniz hiç mi bellek yüzünden kaybettiği yerler yok? tabi ki var. Bazı oyunlarda daha düşük fps alıyor ama bu oyunlar 1 elin parmağını geçmiyor hatta o kadar bile etmiyor. Piyasada ki AAA oyunların %90 ında rakibi RX480 den hatta dengi 6GB 1060 dan dahi geri kalır yanı yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=9Xh3ohU3e8g

Buyrun ortalama 5GB VRAM yiyen Tomb raider da 1060 3GB min fps de 480 8GB dan daha iyi performans gösteriyor + acı gerçeklerden biri de min fps de çok daha iyi

Hala göz göre göre millete ''3 GB 1060 alacağına 4 GB 480-470 yada git 300 lira daha ver 6GB 1060 al'' diyenler var cidden yazık. Delinin biri kuyuya taş atmış da kendini donanım gurusu sanan 10 akıllı çıkaramamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Kalem -- 21 Ağustos 2017; 11:30:3 >

• Kardeşim şimdi o 3 Gigabyte olduğu için ve GTA V bile 4 Gigabyte tükettiği için anlık donmalar yaşarsın FPS düşer, anlık takılmalar olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum. Sanki 3 GB 1060 kart bile değil muamelesi görüyor. Zaten uygun fiyata bulabilen olsa millet üzerine atlayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX 480 4 GB, GTX 1060 3GB'dan ciddi oranda daha iyi bir kart. Bütün güncel incelemeler bunu gösteriyor. RX 480 driver iyileştirmeleriyle %10-12 performans kazandı. Bu sebeple artık 1060 6GB'dan önde Ayrıca 3GB VRAM kesinlikle yetersiz. 4 olsa idare eder ancak 3 GB kesinlikle ilgili GP 106 GPU'suna darboğaz yapıyor.
  • Selam 2 kartıda 2 şer ay kullanma sansım oldu BF1,Pubg,Wow,dota2,csgo gibi oyunlar oynadım rx480 daha iyiydi bana göre daha akıcı oynuyordum. Suan 1070 kullanıyorum. Kolay gelsin.
  • 3 GB vram 2017 Haziran'ında sıfır alınacak bir kart için yeterli değil. 4 GB olsa tamam derdik ama 3 GB vram eşiği aşılalı baya oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    yalnız 1060 da güncelleme alıyor düşünce çok yanlış sıralama vermek gerekirse
    rx 470 < gtx1060 3gb < rx 480 < gtx 1060 6gb = rx 580
    en doğru sıralama bu olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

RX 480 4 GB, GTX 1060 3GB'dan ciddi oranda daha iyi bir kart. Bütün güncel incelemeler bunu gösteriyor. RX 480 driver iyileştirmeleriyle %10-12 performans kazandı. Bu sebeple artık 1060 6GB'dan önde Ayrıca 3GB VRAM kesinlikle yetersiz. 4 olsa idare eder ancak 3 GB kesinlikle ilgili GP 106 GPU'suna darboğaz yapıyor.

Bos laf kalabaligi yapma varsa test sonucu at yoksa git amd seviciligini baska yerde yap.

• Tamam senin dediğin doğru herkes yanlış senin ki doğru?

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_570_Pulse/30.html al sana güncel inceleme. Bırak 480i 570 ile aynı seviyede senin 3gb 1060.

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

RX 480 4 GB, GTX 1060 3GB'dan ciddi oranda daha iyi bir kart. Bütün güncel incelemeler bunu gösteriyor. RX 480 driver iyileştirmeleriyle %10-12 performans kazandı. Bu sebeple artık 1060 6GB'dan önde Ayrıca 3GB VRAM kesinlikle yetersiz. 4 olsa idare eder ancak 3 GB kesinlikle ilgili GP 106 GPU'suna darboğaz yapıyor.

Bos laf kalabaligi yapma varsa test sonucu at yoksa git amd seviciligini baska yerde yap.

https://youtu.be/byldLhkRZ3M

• Aslinda olay su pascal ilk ciktiginda

1060 1080p

1070 2k

1080 4k diye bi algi oldu e ama 1080p full ayarda 3gb vramden fazlasini isteyen oyunlar var bu yuzden 1060 vrami yuksek olsa gayet yeterli olcagi oyunlarda ultradan higha cekmek zorunda kalabiliyosun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

quote:

quote:

Anca boyle tek tuk oyunlarla gelirsiniz. GTA 5, witcher 3, BF1, tomb raider gibi oyunlari da atsana gorelim ama atamazsin bu videoyu da kac saat aradin kim bilir

Cahilliginizde bogulun

• Konuyu açan arkadaşa sesleniyorum şimdi o 3gb vram yeter peki ileride ne olacak, bir insan ekran kartı alırken günü kurtarmak için mi alır hadi alıyor diyelim bu kadar paramı verilir tabi ki 6gb 1060 almak daha mantıklı bence 4gb 1050ti var içimi fazlasıyla görüyor her zaman ultrason ayarda 60fps olacak diye takıntım yok,4gb vram bile şu anda alınmaz aslında geleceği düşünen adam için ama ekran kartları fiyatlarıda uçtu

• Serkanşeren'den sonra yeni vakamız da bu arkadaş galiba.

Ha bi de AA açmazsan tüm kartlar iyi, o zaman herkes 1060 3GB alsın, AA ne ki zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 21 Ağustos 2017; 23:10:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

quote:

quote:

Anca boyle tek tuk oyunlarla gelirsiniz. GTA 5, witcher 3, BF1, tomb raider gibi oyunlari da atsana gorelim ama atamazsin bu videoyu da kac saat aradin kim bilir

Cahilliginizde bogulun

• Öncelikle test yapılan sistemin ryzen'mı intel mi veya hangi işlemci olduğuda bu tür benchmarkları etkileyebiliyor.

Epey bakındım ama son radeon 17.7.2 (17.8.1 şimdi çıktı) ile benchmark bulamadım. Sadece şu sayfada:http://www.pcgameshardware.de/AMD-Catalyst-Crimson-Grafikkarte-255517/Specials/Radeon-Software-1772-Test-1234086/ bazı benchmarklar var sadece radeonlar bir önceki sürücü (17.7.1) ile kıyaslanmış. Sayfanın altlarında "radeon Software 17.7.2: Benchmarks" bölümü var. Tek sürücü oyunlarda 2 fps ile 7.5 fps arası fark yapmış.

Diğer bir konu nvidia'nın g-sync monitörleri pahalı. Freesync monitörler epey ucuza bulunabiliyor buda amdye avantaj sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 21 Ağustos 2017; 23:59:28 >

• Oyunlara göre performans farkları değişir. Ayrıca 3Gb karta 1.000 TL. üstü para vermek çok abes bir hareket.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • orta seviyede AMD üst seviyede NVİDİA rakipsiz yartışmaya gerek yok boş yapmışsın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.